Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2015., 10:39   #571
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Onda lijepo kažeš da taj mobitel više u toj akciji nije dostupan, a ne da govoriš kako ga uopće nema jer na taj način praviš budale od ljudi. Inače, ja sam bio tamo za vrijeme dok je ta akcija trajala i htio sam ga kupiti za gotovinu tako da ne vidim kako mijenjam kruške i jabuke, ali dobro.
Prvo moraš shvatiti da razni odjeli imaju različita skladišta. Tako da ti je kod nekih odjela potpuno nedostupan (čitaj, nemaju ga), a negdje imaju k'o blata.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ako smo već zapeli na nekim metaforama s autom onda ću ti objasniti da razumiješ. Znači, ja sam već kupio auto koji je pod garancijom, a ne valja, međutim vi ga želite zamijeniti za auto koji meni ne odgovara i kojeg ja nisam kupio, a to meni ne odgovara.
Ne, ti nisi kupio auto, ti uopće nisi ništa kupio. Ti si ugovorio uslugu. To su potpuno dvije različite i nepovezane stvari.
Ako ti promjena usluge ne odgovara, otkažeš / promijeniš uslugu, što se radi bez ikakvih problema ukoliko postoji bilo što što mijenja osnovne postav usluge, način rada, ugovorne stavke i slično.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Mislim, da me se ne shvati krivo, ja sam uvijek za novije tehnologije, efikasnije itd. ali ne na silu i preko leđa potrošača već onoga koji zarađuje na tim potrošačima. Ista stvar će se opet dogoditi s DVBT receveirima jer se neki
konj namjerio staviti DVBT2 "zbog EU", a sve se to znalo i kad se uvodio DVBT.
Takve stvari jedino i mogu ići "preko leđa" potrošača. Kako bi uveo DVB? Poklonio svima nove prijamnike, televizore i slično?

Sve što je bilo moguće (a što je i napravljeno) je sufinanciranje prijamnika, u slučaju prebacivanja na IMS je eventualna pomoć kod prebacivanja.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Inače, vidim da netko radi u T-com-u ili ima nekakve veze s njima stoga je ova rasprava postala bespredmetna.
Da, da, baš radim u HT-u i imam nekakve veze s njima.
"Maštio si ceo fudbal".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 13:19   #572
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Prvo moraš shvatiti da razni odjeli imaju različita skladišta. Tako da ti je kod nekih odjela potpuno nedostupan (čitaj, nemaju ga), a negdje imaju k'o blata.
Šališ se? Iz iste "pipe" ista osoba donosi isti mobitel i kaže za tebe nema, a za druge ima. BTW također mi je jedna gospođa kad sam zvao službu za korisnike "savjetovala" da raskinem ugovor za ADSL i ponovno potpišem novi kako bi mogao kupiti taj telefon jer je to bilo samo za "nove" korisnike. Onda bi valjda to bilo iz tog skladišta ili?



Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne, ti nisi kupio auto, ti uopće nisi ništa kupio. Ti si ugovorio uslugu. To su potpuno dvije različite i nepovezane stvari.
Ako ti promjena usluge ne odgovara, otkažeš / promijeniš uslugu, što se radi bez ikakvih problema ukoliko postoji bilo što što mijenja osnovne postav usluge, način rada, ugovorne stavke i slično.
Moram reći opet: šališ se? Jesi li ti ikad bio na sudu? Jesi li ti ikad prekidao pretplatu mobitela, telefona, MaxTv-a? Ja jesam i to je misija koja te košta puno novaca, vremena i živaca. Moje je iskustvo da se ništa ne potpisuje i ništa ne uzima jer bez obzira i ako si u pravu oni će učiniti sve da ti zagorčaju život.

Npr. nisam imao potpisan ugovor za T-mobile i došao sam isključiti pretplatu, ali mi doslovno nije dao čovjek u T-centru, samo se cerekao i postavljao pitanja tipa: a zašto bi raskinuli pretplatu? To vam je najjeftinije na tržištu, dobro, dobro evo isključit ću vam, prođe 5 minuta i on opet: jel se niste možda u međuvremenu predomislili? Ja sam ga mirno saslušao, ali trebalo mu je sat vremena da mi prihvati zahtjev, a u stvarnosti pretplata nije bila isključena pa sam odmah prešao kod drugog operatera i to sam opet morao kod njega ići, ali sam se drugi put postavio puno bahatije.

Kad smo kod tog iskustva taj mulac mi također nije htio uzeti MaxTv receiver jer on to ne prima nego "oni dolaze po njega", a ja se dan prije dogovorio s čovjekom u T-centru da ću ga donijeti pa da više ne mislim na to jer nisam stalno kod kuće. Sva sreća pa je tamo bio taj čovjek sutradan pa sam mu rekao da sam pitao tog čovjeka i on mi je rekao da nema problema. Da bi on promrmljao "ti si se to dogovorio s njim? Onda mu ti to i napravi." Ništa, ja otišao preko kod tog čovjeka i uredno predao receiver.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Takve stvari jedino i mogu ići "preko leđa" potrošača. Kako bi uveo DVB? Poklonio svima nove prijamnike, televizore i slično?

Sve što je bilo moguće (a što je i napravljeno) je sufinanciranje prijamnika, u slučaju prebacivanja na IMS je eventualna pomoć kod prebacivanja.
Ne bi uveo DVBT, uveo bih odmah DVBT2 i ne bi istu stvar dva puta naplaćivao. Inače što se tiče kupovanja auta ili usluge tu nema razlike u "jamstvu" odnosno "ugovoru", ja sam samo napomenuo da kod prelaska na VOIP nemam više istu kvalitetu usluge koju sam imao do sada jer je jedna strana jednostranom odlukom to tako odlučila i napravila bez da je išta "sufinacirala" i ja bih sada trebao biti sretan zbog toga? Iako, meni na sreću se ništa nije promijenilo, ali drugim ljudima jest. Inače taj tehničar je već bio iživciran jer ga ljudi ganjaju sada kad nemaju telefon tamo gdje su ga do sada imali i preda mnom je zvao "Zagreb" koji je rekao da skida splitter i da svi MORAJU prijeći.


Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da, da, baš radim u HT-u i imam nekakve veze s njima.
"Maštio si ceo fudbal".
Then you're just plain ignorant.
netcc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2015., 14:24   #573
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Šališ se? Iz iste "pipe" ista osoba donosi isti mobitel i kaže za tebe nema, a za druge ima. BTW također mi je jedna gospođa kad sam zvao službu za korisnike "savjetovala" da raskinem ugovor za ADSL i ponovno potpišem novi kako bi mogao kupiti taj telefon jer je to bilo samo za "nove" korisnike. Onda bi valjda to bilo iz tog skladišta ili?
Ne iz tog, sa skladišta za ADSL.

Ali bez zezancije, razni odjeli, razna skladišta, razna mjesta troška.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Moram reći opet: šališ se? Jesi li ti ikad bio na sudu? Jesi li ti ikad prekidao pretplatu mobitela, telefona, MaxTv-a? Ja jesam i to je misija koja te košta puno novaca, vremena i živaca. Moje je iskustvo da se ništa ne potpisuje i ništa ne uzima jer bez obzira i ako si u pravu oni će učiniti sve da ti zagorčaju život.
Onog trenutka kad provider prekrši bilo što ponuđeno ugovorom miran si. Da, jesam prekidao, konkretno jedan prošli mjesec.
Nego, kako dolaziš do usluge ako ništa ne uzimaš i ne potpisuješ?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Npr. nisam imao potpisan ugovor za T-mobile i došao sam isključiti pretplatu, ali mi doslovno nije dao čovjek u T-centru, samo se cerekao i postavljao pitanja tipa: a zašto bi raskinuli pretplatu? To vam je najjeftinije na tržištu, dobro, dobro evo isključit ću vam, prođe 5 minuta i on opet: jel se niste možda u međuvremenu predomislili? Ja sam ga mirno saslušao, ali trebalo mu je sat vremena da mi prihvati zahtjev, a u stvarnosti pretplata nije bila isključena pa sam odmah prešao kod drugog operatera i to sam opet morao kod njega ići, ali sam se drugi put postavio puno bahatije.
Ne vidim neki problem - došao u T-centar, rekao gotovo, evo uređaji, papire molim, gotovo - cca 5 minuta.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Kad smo kod tog iskustva taj mulac mi također nije htio uzeti MaxTv receiver jer on to ne prima nego "oni dolaze po njega", a ja se dan prije dogovorio s čovjekom u T-centru da ću ga donijeti pa da više ne mislim na to jer nisam stalno kod kuće. Sva sreća pa je tamo bio taj čovjek sutradan pa sam mu rekao da sam pitao tog čovjeka i on mi je rekao da nema problema. Da bi on promrmljao "ti si se to dogovorio s njim? Onda mu ti to i napravi." Ništa, ja otišao preko kod tog čovjeka i uredno predao receiver.

I opet - dođao s routerom i STB-om. Nikakve re+asprave, ničega.
Nego, zašto se daš tako gnjaviti?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ne bi uveo DVBT, uveo bih odmah DVBT2 i ne bi istu stvar dva puta naplaćivao.
Kako si ti utjecao na promjene digitalije? I kako si snosio troškove?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Inače što se tiče kupovanja auta ili usluge tu nema razlike u "jamstvu" odnosno "ugovoru",
Ima, ogromne.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
ja sam samo napomenuo da kod prelaska na VOIP nemam više istu kvalitetu usluge koju sam imao do sada jer je jedna strana jednostranom odlukom to tako odlučila i napravila bez da je išta "sufinacirala" i ja bih sada trebao biti sretan zbog toga?
Što se promijenilo, a da je bilo specificirano ugovorom / općim uvjetima? Što bi oni trebali sufinancirati?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Iako, meni na sreću se ništa nije promijenilo, ali drugim ljudima jest. Inače taj tehničar je već bio iživciran jer ga ljudi ganjaju sada kad nemaju telefon tamo gdje su ga do sada imali i preda mnom je zvao "Zagreb" koji je rekao da skida splitter i da svi MORAJU prijeći.
A što se to promijenilo? Naravno da svi moraju prijeći. Ili prekinuti ugovor.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Then you're just plain ignorant.
Jok, samo jako dobro upućen.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 09:04   #574
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Ne znam, bez obzira na to iz kojeg skladišta došao taj mobitel ili ne ipak mislim da to nije pošteno prema kupcima i krše se prava na svakom koraku.

Navest ću još par stvari kako bi malo pojasnio svoj stav.

Znači, ništa nije problem s VOIP-om osim nemogućnosti korištenja postojećih telefonskih utičnica u kući koji su do sada radile. Smatram da su zato što je njima jeftinije održavanje itd. trebali dati nekakav popust ili brži net pa čak i ako se boje "gubitka" onda su mogli reći pređite na VOIP i potpišite ugovor na 12 mj. Mislim, vrlo jednostavno.

Npr. nisam ništa potpisao s Vipom, samo sam uključio tarifu preko moba. Tu tarifu imam već 2 godine. Prije 5 mjeseci sam dobio poruku da ta tarifa više nije dostupna, ali što su oni napravili za razliku od T-coma? Oni su mi rekli da još uvijek mogu koristiti tu tarifu dok imam dovoljno novaca na računu kad se ona bude automatski obnavljala, ako ne budem imao dovoljno novaca ponovno uključivanje tarife nije moguće. Znači milijun puta pravednije od T-coma. Sve dok ja redovno njima plaćam imam i tu uslugu koju sam prvi puta platio, a ništa nisam potpisao tako da su mi mogli i ukinuti tu tarifu da su htjeli.

Ugovorom ili jamstvom su jasno definirani uvjeti koje stranke moraju poštovati kako bi mogle iskoristiti sva prava i zato nema razlike pa čak ni pravno gledano jer je sve jasno definirano. Inače i tu se krše prava jer EU nalaže jamstvo u minimalnom trajanju od 24 mj. ,ali kod nas je slučaj da kupiš traku za trčanje od 10 000 kn i imaš jamstvo 12 mj. pa se ti "bori" ako nešto ode, a hoće.

Kao što sam rekao, ovo ponovno prebacivanje sa DVBT na DVBT2 je kao dvostruko oporezivanje.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 09:45   #575
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mimo voip spike, dobro ti iggy priča ovo za mobitele, razne lagere, mjesta troška i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 10:02   #576
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ne znam, bez obzira na to iz kojeg skladišta došao taj mobitel ili ne ipak mislim da to nije pošteno prema kupcima i krše se prava na svakom koraku.
Niti se krše prava niti je tu nešto "nepošteno".

Mogućnost prodaje pojedinog proizvoda ovisi o brdu stvari, među ostalim i o politici prodavača. Ukoliko se neki proizvod prodaje samo uz nešto drugo, to je njegova odluka i nema "ja bi ipak".

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Navest ću još par stvari kako bi malo pojasnio svoj stav.

Znači, ništa nije problem s VOIP-om osim nemogućnosti korištenja postojećih telefonskih utičnica u kući koji su do sada radile. Smatram da su zato što je njima jeftinije održavanje itd. trebali dati nekakav popust ili brži net pa čak i ako se boje "gubitka" onda su mogli reći pređite na VOIP i potpišite ugovor na 12 mj. Mislim, vrlo jednostavno.
Razvod po kući nije stvar providera i nimalo ga ne interesira kako je to izvedeno. To što je netko samostalno radio razvod ne vodeći računa o "jednom ulazu" je njegov problem. A više telefona uredno funkcionira na oba načina. Sve što je potrebno je prebaciti RJ konektor s utičnice na router.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Npr. nisam ništa potpisao s Vipom, samo sam uključio tarifu preko moba. Tu tarifu imam već 2 godine. Prije 5 mjeseci sam dobio poruku da ta tarifa više nije dostupna, ali što su oni napravili za razliku od T-coma? Oni su mi rekli da još uvijek mogu koristiti tu tarifu dok imam dovoljno novaca na računu kad se ona bude automatski obnavljala, ako ne budem imao dovoljno novaca ponovno uključivanje tarife nije moguće. Znači milijun puta pravednije od T-coma. Sve dok ja redovno njima plaćam imam i tu uslugu koju sam prvi puta platio, a ništa nisam potpisao tako da su mi mogli i ukinuti tu tarifu da su htjeli.
Točno, mogli su. HT to nema i gotovo, pređeš na VIP ako ti se ne sviđa.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ugovorom ili jamstvom su jasno definirani uvjeti koje stranke moraju poštovati kako bi mogle iskoristiti sva prava i zato nema razlike pa čak ni pravno gledano jer je sve jasno definirano. Inače i tu se krše prava jer EU nalaže jamstvo u minimalnom trajanju od 24 mj. ,ali kod nas je slučaj da kupiš traku za trčanje od 10 000 kn i imaš jamstvo 12 mj. pa se ti "bori" ako nešto ode, a hoće.
Kod nas se gledaju samo RH zakoni. Oni ne moraju biti potpuno suglasni s EU regulativom.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Kao što sam rekao, ovo ponovno prebacivanje sa DVBT na DVBT2 je kao dvostruko oporezivanje.
Otprilike, ali možeš sjesti i plakati. Nema tu kršenja ničega, osim zdravog razuma (što je pak nekažnjivo, nažalost).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 10:36   #577
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Niti se krše prava niti je tu nešto "nepošteno".

Mogućnost prodaje pojedinog proizvoda ovisi o brdu stvari, među ostalim i o politici prodavača. Ukoliko se neki proizvod prodaje samo uz nešto drugo, to je njegova odluka i nema "ja bi ipak".



Razvod po kući nije stvar providera i nimalo ga ne interesira kako je to izvedeno. To što je netko samostalno radio razvod ne vodeći računa o "jednom ulazu" je njegov problem. A više telefona uredno funkcionira na oba načina. Sve što je potrebno je prebaciti RJ konektor s utičnice na router.



Točno, mogli su. HT to nema i gotovo, pređeš na VIP ako ti se ne sviđa.



Kod nas se gledaju samo RH zakoni. Oni ne moraju biti potpuno suglasni s EU regulativom.



Otprilike, ali možeš sjesti i plakati. Nema tu kršenja ničega, osim zdravog razuma (što je pak nekažnjivo, nažalost).

Sve je to jasno, ali ako su oni naveli u svojoj "akciji" da prodaju taj isti mobitel i onda ti ga ne daju jer ga "nema" onda je to zavaravajuće oglašavanje i shodno tome protuzakonito, dokazivo? Kod nas baš i ne.

Sjećam se da sam jednom također bio u trgovini i kupovao neki aparat i pitao jel ga još ima da bi mi prodavač rekao da je ostavio jednog sebi ispod pulta i ako hoću može mi ga prodat, a ja sam odgovorio ne treba jer je čovjek bio iskren i to cijenim.

Također ti moraš malo svoje poglede usmjeriti dalje od svog nosa i Zagreba, nemaju svi ljudi toliko novaca, uvjeta itd. Npr. u mojoj kući su radili majstori koji su sve napravili prema pravilima struke, ali ja sam još 2003. god. (ili čak kasnije) prilikom slanja zahtjeva za MaxADSL povukao direktnu liniju do routera. Ponavljam, jasno je meni da radi više telefona (točnije samo 2 tel. bez splittera druge vrste ili routera koji podržava više) ako se spajaju preko routera, ali ne rade više iz telefonske utičnice što prije nije bio slučaj i to naglašavam.

Inače i u našem zakonu je navedeno 24 mj. samo se toga nitko ne drži.

Za DVBT2 se slažem, ali ipak mislim da mora postojati način na koji bi se trebalo vremenski ograničiti prelazak na drugu tehnologiji jer ovako ispada da bi svakih par godina mogli kupovati TV ili receiver.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 11:27   #578
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Sve je to jasno, ali ako su oni naveli u svojoj "akciji" da prodaju taj isti mobitel i onda ti ga ne daju jer ga "nema" onda je to zavaravajuće oglašavanje i shodno tome protuzakonito, dokazivo? Kod nas baš i ne.
Ako ga više nema za tu akciju, onda ga nema. Tu nema nikakvog zavaravajućeg oglašavanja ako je tako navedeno u akciji, makar imali još tone takvih mobitela u skladištu.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Sjećam se da sam jednom također bio u trgovini i kupovao neki aparat i pitao jel ga još ima da bi mi prodavač rekao da je ostavio jednog sebi ispod pulta i ako hoću može mi ga prodat, a ja sam odgovorio ne treba jer je čovjek bio iskren i to cijenim.
To je njegova dobra volja, na stranu što to ne bi smio raditi. Niti taj primjer ima ikakve veze s ovim prije navedenim.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Također ti moraš malo svoje poglede usmjeriti dalje od svog nosa i Zagreba, nemaju svi ljudi toliko novaca, uvjeta itd. Npr. u mojoj kući su radili majstori koji su sve napravili prema pravilima struke, ali ja sam još 2003. god. (ili čak kasnije) prilikom slanja zahtjeva za MaxADSL povukao direktnu liniju do routera. Ponavljam, jasno je meni da radi više telefona (točnije samo 2 tel. bez splittera druge vrste ili routera koji podržava više) ako se spajaju preko routera, ali ne rade više iz telefonske utičnice što prije nije bio slučaj i to naglašavam.
Nemaš što naglašavati ako je protiv standarda. Ako imaš specifično razvučen razvod do sada, napravi ga opet za ovo, to nije njihov problem.

Setup je slagan prema klasičnoj varijanti jedna utičnica - dalje što želiš. To što imaš drugačiji razvod - nema providera koji može riješiti svaki mogući slučaj kućanske instalacije, a nije ih ni briga.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Inače i u našem zakonu je navedeno 24 mj. samo se toga nitko ne drži.
Gdje točno?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Za DVBT2 se slažem, ali ipak mislim da mora postojati način na koji bi se trebalo vremenski ograničiti prelazak na drugu tehnologiji jer ovako ispada da bi svakih par godina mogli kupovati TV ili receiver.
I opet - to moraš tražiti od onih koji daju uslugu. Kao što je i uvođenje digitalije trajalo duže vrijeme, tako će morati i ovo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:03   #579
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ako ga više nema za tu akciju, onda ga nema. Tu nema nikakvog zavaravajućeg oglašavanja ako je tako navedeno u akciji, makar imali još tone takvih mobitela u skladištu.



To je njegova dobra volja, na stranu što to ne bi smio raditi. Niti taj primjer ima ikakve veze s ovim prije navedenim.



Nemaš što naglašavati ako je protiv standarda. Ako imaš specifično razvučen razvod do sada, napravi ga opet za ovo, to nije njihov problem.

Setup je slagan prema klasičnoj varijanti jedna utičnica - dalje što želiš. To što imaš drugačiji razvod - nema providera koji može riješiti svaki mogući slučaj kućanske instalacije, a nije ih ni briga.



Gdje točno?



I opet - to moraš tražiti od onih koji daju uslugu. Kao što je i uvođenje digitalije trajalo duže vrijeme, tako će morati i ovo.
U akciji je navedeno da je taj mobitel dostupan i po toj cijeni. Također su mi rekli da ga ne smiju prodati iako ga imaju jer je to "politika" i nisu računali na toliki interes ljudi. Spomenuo sam taj slučaj "pulta" jer je taj čovjek imao taj uređaj koji je spremio "za sebe" i svejedno mi je bio spreman prodati ga.

Ti očigledno živiš negdje drugdje i očito je da nismo u istoj državi. Kod tebe vrijede tvoji zakoni.

No da se vratim na priču o VOIP-u, u Slavoniji ima barem 10% kućanstava sa 2 ili više telefonskih utičnica i smatram da su trebali barem educirati ljude i pripremiti ih na "novu" tehnologiju, nisu svi ljudi toliko "u tome" da razumiju sve, a T-com da je imalo pošten ne bi radio tako. Shvaćam ja da možeš otići "drugdje" ako ti se ne sviđa itd. Ja sam samo htio napomenuti da je njihova "politika" prema strankama tj. kupcima ravna nuli.


BTW što se tiče zakona ti imaš pravo u roku od 24 mjeseci tražiti vještačenje gdje će se utvrditi kvar i odgovornost za kvar. Znači, ako rikne uređaj, a prošlo je 12 mjeseci ti svejedno imaš pravo tražiti od pružatelja jamstva vještačenje, popravak ili povrat novca. Za rabljene stvari možeš imati jamstvo 12 mjeseci itd.

Zakon: http://imagizer.imageshack.us/a/img540/530/fCnDgS.png

Inače u zakonu i piše da je uređen s direktivom 1999/44/EC Europske unije.

Zadnje izmijenjeno od: netcc. 14.04.2015. u 14:17.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 14:21   #580
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
U akciji je navedeno da je taj mobitel dostupan i po toj cijeni. Također su mi rekli da ga ne smiju prodati iako ga imaju jer je to "politika" i nisu računali na toliki interes ljudi. Spomenuo sam taj slučaj "pulta" jer je taj čovjek imao taj uređaj koji je spremio "za sebe" i svejedno mi je bio spreman prodati ga.
Kad se prodaju količine predviđene za akciju, ne moraju ti prodati uređaj. Ne moraju ti ga prodati makar imali za drugu akciju, drugi kanal prodaje, bilo što drugo. Ovaj primjer "ispod pulta" nema ni veze ni smisla.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Ti očigledno živiš negdje drugdje i očito je da nismo u istoj državi. Kod tebe vrijede tvoji zakoni.
Koji to točno "zakoni" tebi vrijede?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
No da se vratim na priču o VOIP-u, u Slavoniji ima barem 10% kućanstava sa 2 ili više telefonskih utičnica i smatram da su trebali barem educirati ljude i pripremiti ih na "novu" tehnologiju,
To je njihov problem, ne problem telekoma. Nijednog.

Istu stvar će imati s drugim operaterima, drugim načinima komunikacije (3G, optika) i slično. To je isključivo njihov problem razvoda i neka ga riješe.

Educirati? Kako? Standarde razvoda komunikacija u objektima korisnika? Budi ozbiljan.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
nisu svi ljudi toliko "u tome" da razumiju sve, a T-com da je imalo pošten ne bi radio tako. Shvaćam ja da možeš otići "drugdje" ako ti se ne sviđa itd. Ja sam samo htio napomenuti da je njihova politika prema stranka tj. kupcima ravna nuli.
To što tu ljudi nisu doma s tehnologijom - opet, nema veze s telekomom, bilo kojim (ne samo HT). Tu niti jedan telekom niti hoće niti može niti želi petljati sa svim varijantama lokalnog razvoda bakra / optike / wirelessa. To je isključivo korisnički problem.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2015., 14:49   #581
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kad se prodaju količine predviđene za akciju, ne moraju ti prodati uređaj. Ne moraju ti ga prodati makar imali za drugu akciju, drugi kanal prodaje, bilo što drugo. Ovaj primjer "ispod pulta" nema ni veze ni smisla.



Koji to točno "zakoni" tebi vrijede?



To je njihov problem, ne problem telekoma. Nijednog.

Istu stvar će imati s drugim operaterima, drugim načinima komunikacije (3G, optika) i slično. To je isključivo njihov problem razvoda i neka ga riješe.

Educirati? Kako? Standarde razvoda komunikacija u objektima korisnika? Budi ozbiljan.



To što tu ljudi nisu doma s tehnologijom - opet, nema veze s telekomom, bilo kojim (ne samo HT). Tu niti jedan telekom niti hoće niti može niti želi petljati sa svim varijantama lokalnog razvoda bakra / optike / wirelessa. To je isključivo korisnički problem.
Dobro, vidim da ne vrijedi s tobom raspravljat o "kanalima prodaje", svjestan sam što i kako se dogodilo u tom slučaju i nisam jedini kojem se to dogodilo. Smeta me što se kod nas otkup preko njuškala i onda preprodaja orginala preko registriranog poduzeća gdje sam vlasnik poduzeća uopće ne može dokazati odakle mu taj proizvod naziva kanal prodaje. Imao sam iskustva i s time, ali završimo priču s mobitelom i tim kanalima.

Vrijedi npr. onaj zakon koji sam naveo u prijašnjem postu i kojeg si ignorirao.

Educirati u smislu što za krajnjeg korisnika koji ima više tel. utičnica znači prelazak na VOIP. Molim te nemoj se praviti glup, to nema nikakve veze s razvodom, 3G, bakrom, ili optikom, to ima veze samo s činjenicom da je T-comov odnos prema kupcima katastrofalan i u stilu pređite ili vam gasimo telefon.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:15   #582
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Dobro, vidim da ne vrijedi s tobom raspravljat o "kanalima prodaje", svjestan sam što i kako se dogodilo u tom slučaju i nisam jedini kojem se to dogodilo. Smeta me što se kod nas otkup preko njuškala i onda preprodaja orginala preko registriranog poduzeća gdje sam vlasnik poduzeća uopće ne može dokazati odakle mu taj proizvod naziva kanal prodaje. Imao sam iskustva i s time, ali završimo priču s mobitelom i tim kanalima.
Njuškalo? Kupnja onda preko firme? O čemu pričaš?!?

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Vrijedi npr. onaj zakon koji sam naveo u prijašnjem postu i kojeg si ignorirao.
Naravno da sam ignorirao kad si naveo klasičnu grešku kvar vs. nedostatak.

Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Educirati u smislu što za krajnjeg korisnika koji ima više tel. utičnica znači prelazak na VOIP. Molim te nemoj se praviti glup, to nema nikakve veze s razvodom, 3G, bakrom, ili optikom, to ima veze samo s činjenicom da je T-comov odnos prema kupcima katastrofalan i u stilu pređite ili vam gasimo telefon.
Naravno da ima. Isključivo s korisnikom.
Providera boli jedna stvar što ti imaš lokalno, bio to HT ili netko drugi. To što kupac misli da mi provider mora riješiti problem to je samo njegovo neznanje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 15:54   #583
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Njuškalo? Kupnja onda preko firme? O čemu pričaš?!?



Naravno da sam ignorirao kad si naveo klasičnu grešku kvar vs. nedostatak.



Naravno da ima. Isključivo s korisnikom.
Providera boli jedna stvar što ti imaš lokalno, bio to HT ili netko drugi. To što kupac misli da mi provider mora riješiti problem to je samo njegovo neznanje.
Krivo si shvatio, čovjek kupuje od mene original proizvod i onda ga prodaje preko svoje firme drugima i to za punu cijenu. Npr. u oglasima je neotvoren mob 500 kn, novi u trgovini 900 kn, on ga kupi od mene za 500 kn i proda za 900 kn preko firme.

Klasičnu grešku? Ti zbilja nemaš pojma, malo pročitaj zakon i spusti se na zemlju.

Enlighten me. "Ako uočite kvar ili nedostatak na proizvodu, da biste ostvarili pravo na pozivanje na odgovornost za materijalne nedostatke, trgovca morate obavijestiti u roku od dva mjeseca otkako ste ustanovili kvar."

Također: "Prava nakon isteka jamstva

Ako je nedostatak na proizvodu postojao u trenutku kupnje i za vrijeme trajanja, i nakon isteka jamstvenog roka imate pravo od trgovca zahtijevati da ukloni nedostatak na proizvodu, prema odgovornosti za materijalne nedostatke, ukoliko se kvar pojavio u roku od dvije godine od dana kupnje."

Boli ga ona stvar pa svejedno terorizira ljude preko telefona i ulazi u kuću te usput skida splittere.

Zadnje izmijenjeno od: netcc. 14.04.2015. u 16:12.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:03   #584
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Ajde vidim da se prepucavate, uglavnom HT procedura za IMS je ovakva: 1. Svi korisnici koji imaju adsl usluge (net, maxtv) će biti prebačeni na IMS (htjeli ili ne). Ako ti to ne želiš, tebi se može napraviti 2 stvari: (Prijaviti kvar, ako je ok tehničar prebacit će te na MSAN (isto ims, ali centrala "imitira" router), odjaviti uslugu jer ne odgovara tvojim očekivanjima.

U slučaju takvog otkaza usluge, ti ćeš kao korisnik platit penale iz razloga što ti HT i dalje pruža uslugu koji ti plačaš (neovisno kako je ona realizirana kod tebe).

HT ili bilo koji drugi operater ti je dužan isporučit HALO, ADSL, IPTV usluge. Kako će oni to odradit, nigdje ne piše u ugovoru ni ništa, tako da ni nema osnove za raskid na štetu operatera.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:09   #585
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
Ajde vidim da se prepucavate, uglavnom HT procedura za IMS je ovakva: 1. Svi korisnici koji imaju adsl usluge (net, maxtv) će biti prebačeni na IMS (htjeli ili ne). Ako ti to ne želiš, tebi se može napraviti 2 stvari: (Prijaviti kvar, ako je ok tehničar prebacit će te na MSAN (isto ims, ali centrala "imitira" router), odjaviti uslugu jer ne odgovara tvojim očekivanjima.

U slučaju takvog otkaza usluge, ti ćeš kao korisnik platit penale iz razloga što ti HT i dalje pruža uslugu koji ti plačaš (neovisno kako je ona realizirana kod tebe).

HT ili bilo koji drugi operater ti je dužan isporučit HALO, ADSL, IPTV usluge. Kako će oni to odradit, nigdje ne piše u ugovoru ni ništa, tako da ni nema osnove za raskid na štetu operatera.
Točno. Moja poanta je bila samo da to nije pošteno prema korisnicima koji imaju drukčiji "razvod" pogotovo ako su ti korisnici u HT-u 20 i više godina, samo to.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:15   #586
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor netcc Pregled postova
Točno. Moja poanta je bila samo da to nije pošteno prema korisnicima koji imaju drukčiji "razvod" pogotovo ako su ti korisnici u HT-u 20 i više godina, samo to.
I opet - razvod nije stvar HT-a, to je tvoj osobni problem. Niti HT (i bilo koji drugi provider) tu može išta napraviti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:20   #587
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
U HT-u ima jedna shema što se zove rad na korisničkoj instalaciji gdje korisnik 1x godišnje može dobiti da mu se do 5m instalacija odradi besplatno.

Tako da uvijek ima nekakvo rješenje, samo što korisnici prvo vole dići bunu to ništ ne valja, bez da se raspitaju kako se što može riješiti
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:23   #588
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
U HT-u ima jedna shema što se zove rad na korisničkoj instalaciji gdje korisnik 1x godišnje može dobiti da mu se do 5m instalacija odradi besplatno.
Ima to negdje službeno? Da ne moram ja svako malo razvlačiti konektore i krimpati?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:24   #589
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Al ste se razmahali oboje

Ranije u ovoj temi smo (na žalost) već zaključili:
- operater (prvenstveno se misli na T-Komu kao glavnog) se ponaša bahato jer na žalost može
- "pređite ili vam gasimo telefon" samo to potvrđuje
- nije slučajno da se ni dan danas "ne zna" šta piše u čuvenom kupoprodajnom ugovoru a to je bitno radi statusa DTK,
vjerojatno će se "saznati" kada "bakar" bude potpuno ili velikom većinom zamijenjen novom vezom (npr. optika) pa više nije ni bitno
- priča oko DTK je vrlo bitna zbog odnosa vlasništva / ulaganja / prava korištenja ...
- da gore navedenu ucjenu / prijetnju izreče neki operater u usa ili bilo gdje je zakonska regulativa + provođenje zakona tj. sudstvo "na nivou" mogao bi odmah staviti ključ u bravu ...
- tek nakon inzistiranja i ako pri tom korisnik ima samo tel. uslugu onda tek kažu dobro, kao vama ostaje kako je bilo a u stvari korisniku uvale "konverter"
- o manama tog uređaja možemo kasnije
- da se prebacimo na VoIp, to nije ništa nova i u komecijalnoj upotrebi je već prilično
- glavni razlog zašto operateri prelaze na njega je smanjenje operativnih troškova deset puta (10 X) u odnosu na "klasičnu telefoniju"
- vani tj. na normalnom tržištu mamac prelaska na VoIp je bitno niža cijena krajnjem korisniku
- jeli ovdje krajnjem korisniku ponuđena niža cijena - nije - naplačuje se ista kao za "klasičnu telefoniju"
- o kolikim se razlikama u cijeni radi trebalo bi kopati po internetu
- da je operater rekao vama na VoIp - u cijena usluge će biti 5x manja nego do sada, vjerujem da nitko nebi a rekao + su još uvijek u finom profitu
- ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:49   #590
netcc
Registered User
Moj komp
 
netcc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: ....
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Al ste se razmahali oboje

Ranije u ovoj temi smo (na žalost) već zaključili:
- operater (prvenstveno se misli na T-Komu kao glavnog) se ponaša bahato jer na žalost može
- "pređite ili vam gasimo telefon" samo to potvrđuje
- nije slučajno da se ni dan danas "ne zna" šta piše u čuvenom kupoprodajnom ugovoru a to je bitno radi statusa DTK,
vjerojatno će se "saznati" kada "bakar" bude potpuno ili velikom većinom zamijenjen novom vezom (npr. optika) pa više nije ni bitno
- priča oko DTK je vrlo bitna zbog odnosa vlasništva / ulaganja / prava korištenja ...
- da gore navedenu ucjenu / prijetnju izreče neki operater u usa ili bilo gdje je zakonska regulativa + provođenje zakona tj. sudstvo "na nivou" mogao bi odmah staviti ključ u bravu ...
- tek nakon inzistiranja i ako pri tom korisnik ima samo tel. uslugu onda tek kažu dobro, kao vama ostaje kako je bilo a u stvari korisniku uvale "konverter"
- o manama tog uređaja možemo kasnije
- da se prebacimo na VoIp, to nije ništa nova i u komecijalnoj upotrebi je već prilično
- glavni razlog zašto operateri prelaze na njega je smanjenje operativnih troškova deset puta (10 X) u odnosu na "klasičnu telefoniju"
- vani tj. na normalnom tržištu mamac prelaska na VoIp je bitno niža cijena krajnjem korisniku
- jeli ovdje krajnjem korisniku ponuđena niža cijena - nije - naplačuje se ista kao za "klasičnu telefoniju"
- o kolikim se razlikama u cijeni radi trebalo bi kopati po internetu
- da je operater rekao vama na VoIp - u cijena usluge će biti 5x manja nego do sada, vjerujem da nitko nebi a rekao + su još uvijek u finom profitu
- ...
My point exactly. Thank you kind sir.
netcc je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 23:26   #591
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ima li netko ideju zašto su mi prestale raditi telefonske sekretarica na adsl tcom halo priključku. Povezano je sa prelaskom sa siemens sx 760 na thompson 763 ili zte noviji modem. Ni na jednom ne radi više sekretarica a vidim kada googlam da je dosta ljudi pitalo zašto im ne radi sekretarica nakon prelaska na ims ali nigdje ne piše riješenje? Ako treba kupiti novi telefon nema problema samo bih molio savjet na što paziti, što je ključno da sekretarica radi ok?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 15:47   #592
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ako nekoga zanima problem je sto sekretarica prilikom uzimanja poruke napravi onaj bip kada bi se trebala ostaviti poruka a modem zte i thompson 782 ( ne 763 kako sam gore napisao hehe) shvate kao CNG signal jer je ton na 1050 mhz a cng na 1000 +-38 mhz. Potrebno se ulogirati u zte modem kao administrator i pod voip pa fax opcijama iskljuciti Detect Fax Event CNG
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2015., 10:52   #593
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Jel se može pretplata odjavit preko telefona tj mobitela, ugovor je već davno istekao? Ili moram u t-com centar..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 09:37   #594
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
T-centar
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 10:45   #595
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Jel se može pretplata odjavit preko telefona tj mobitela, ugovor je već davno istekao? Ili moram u t-com centar..
T-centar osobno nositelj linije, osim ako je van države na duže vrijeme ili slično.
Mene ladno odbili jučer u t-centru. Moram sad kemijati jer mi ne pada na pamet voziti punca u OS da bi se on potpisivao.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 13:34   #596
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,345
Ako nemaš ugovornu obvezu (ne pl. penale) napiši pisani prigovor/odjavu (isprintaš na A4) i pošalješ na Hrvatski Telekom d.d., p.p. 21, 10020 Zagreb.
Čak i jednostavnije, ne mora osobno vlasnik linije ići u T-centar ali obvezno se potpiši kao vlasnik linije u pismu. Košta samo 3.10kn ili 10kn ako želiš preporučeno s povratnicom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 09:32   #597
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Ok
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 22:07   #598
mirkoSzlikowsky
Surf Now Work Later
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: svemir
Postovi: 6
Par newbie pitanja. Još mi nije skroza jasno nakon googlanja...

1. Koliko se istovremeno poziva preko Voip-a može raditi ( imam ISDN i Adsl, a moram na IMS )
2. Da li se može kombinirati T-com Adsl i neki drugi Voip ?
mirkoSzlikowsky je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 22:24   #599
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
1. - dva, ako iznajmis dva broja.
2. - ne, samo njihov IMS-VoIP
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 22:37   #600
mirkoSzlikowsky
Surf Now Work Later
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: svemir
Postovi: 6
Sto tocno znaci "iznajmis" ?
Ako imam 3 na ISDNu, moram uzeti 3 linije na VOIPu ?
Da li to znaci 3 istovremena poziva ??

Thx
mirkoSzlikowsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na