Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2017., 11:43   #1
mvp
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: cro
Postovi: 2
Problem s Lid senzorom

Nadam se da nisam pogrijesio temu, al evo napisat cu ovdje pa se nadam da ce mi netko pomoci.

Imam Asus laptop N serije vec nekih godinu i pol dana i poceo mi se u zadnje vrijeme desavati taj jedan problem, a radi se o tom dok koristim laptop, dakle dok sam na njemu, recimo surfanje po internetu, laptop sam od sebe odlazi u Sleep mode, nekad to bude 5 puta na dan svakih par sati, nekad bude 2 puta, ovisno kako kad.

Pa sam onda istrazivao sta bi moglo bit, probo sam sve, laptop se ne pregrijava, vadio sam i bateriju pa koristio lap, pa onda sam probo i na bateriji samo koristit, al uvijek se dogodi isto da se sam od sebe ugasi.

Probao sam svasta i po power postavkama, al uglavnom nije bilo pomoci i onda sam se sjetio da bi mozda mogao bit problem taj senzor kad se laptop zaklopi pa ode u sleep mode.

I tako sam onda u tim postavkama stavio da kad zaklopim poklopac od lapa da se nista ne desava, po deafultu on ide u sleep mode kad se zaklopi.
Nakon sto sam to napravio laptop se vise ne gasi tako da onda mogu reci da je problem u tom sto laptop sam od sebe pomisli da sam ga zaklopio i da ode u sleep mode.

E sad je moj problem sto je to neko privremeno rjesenje da tako u postavkama to rijesim, ali opet zelio bi da ne moram to radit nego da on radi normalno kako bi i trebao.

Zanima me da li je netko od vas imao slican problem i kako ovo uopce rijesit, na koji nacin se ovo moze popravit, da li je rjesenje da se izvadi taj senzor(uopce nemam pojma gdje se to nalazi na lapu i kako izgleda) stavi novi ili to moze bit sasvim nesto drugo?
mvp je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2017., 13:40   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Zeza te "lid sensor", treba skužiti jeli riješen kao taster ili kao magnet (reed kontakt).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2017., 14:11   #3
mvp
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: cro
Postovi: 2
citao sam da problem moze bit ako imas neki magnet na sebi pa prolazis s tim blizu laptopa da se onda zna gasit tako, al nemam nista tako da to nije

probao sam i otvarat laptop, al to je muka isusova pa sam na kraju odusto da nesto ne pokidam, a i opet ne znam gdje se taj sensor nalazi na njemu pa opet nista ne bi napravio.

jel ima jos kakav nacin da se to provjeri il popravi ili cu bas morat otvorit laptop, nac taj dio i tek onda popravit problem, ako je tako, da li mi mozete reci gdje se to nalazi na laptopu i sta bi trebao ucinit da se to sredi.

hvala.
mvp je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2017., 14:29   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
A treba naći precizno za tvoju seriju service manual / kako se rastavlja ...
Isto tako po seriji gdje je reed kontakt kojeg treba zamijeniti.
Ako nisi siguran šta i kako, nađi dobar servis.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2017., 14:30   #5
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Mozes ga disable-at u windowsu da ti ne smeta

http://www.windows10compatible.com/b...lid-is-closed/
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na