Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2017., 19:17   #1
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 74
Problem sa novom konfiguracijom

Pozdrav.

Imam sljedeći problem i trebao bih vašu pomoć.

Uzeo sam komponente: Asrock x370 killer sli, AMD Ryzen 7, Ripjaws 4 16 gb, Radeon R7 200, Modecom Volcano 650 napajanje, Kingston SSD disk 160gb te WD Black od 1TB (iz starog kompjutera).

Kada upalim kompjuter, ako je spojen WD od 1TB kompjuter radi ali nema slike na monitoru.

Ako odspojim WD od 1TB sve normalno funkcionira.

Da li neke postavke u biosu trebam podesiti da mogu oba HDD raditi istovremeno ili?

Podigao sam win 10 na SSD disk, a još na staroj konfiguraciji je isto bilo tako win 10 na SSDu i WD disk je bio samo za pohranu podataka i tamo imam masu dokumenata, glazbe, serija itd.

Unaprijed hvala.
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 19:22   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Imas drugo napajanje za probat? Ako nemas probaj spojit na drugi konektor od napajanja koje je sad unutra.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2017., 19:32   #3
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 74
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Imas drugo napajanje za probat? Ako nemas probaj spojit na drugi konektor od napajanja koje je sad unutra.
Puno hvala, spojio sam ga na zasebni konektor na kojem je on sam i sve radi
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 20:48   #4
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
To napajanje je uber crap i promjeni ga cim prije mozes da ti konfa nebi radila na bijeli dim.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 22:00   #5
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 74
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
To napajanje je uber crap i promjeni ga cim prije mozes da ti konfa nebi radila na bijeli dim.
Stvarno? Koje preporucate? Steta, dodje u lijepom pakiranju
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 22:05   #6
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Integrity Pregled postova
Stvarno? Koje preporucate? Steta, dodje u lijepom pakiranju
EVGA G3 550/650w ili corsair RM550/650w
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2017., 23:44   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Ili ako nemas tolko love onda fortron hyper 500 ili model od 600w.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 14:15   #8
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da ako je potrošio lovu na Ryzen da kupnja gornjeg napajanja ne bi smjela biti problem.

Ima još kvalitetnih tvrtki Be quiet, Superflower i ipak po meni još uvijek broj jedan Seasonic (kojega kod nas ima na dosta mjesta uzeti...) , najmanje mora imati oznaku 80+ Bronze , a snaga najmanje 500-600W (zavisi od oznake ove prije, da li je Bronze , Gold...)

Na napajanju kvalitetnom se ne štedi na skupljim komponentama...
  Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 15:31   #9
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Ispred Seasonica bi definitivno stavio Superflower cisto iz razloga sto Seasonic napajanja znaju krckat.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2017., 16:46   #10
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Ispred Seasonica bi definitivno stavio Superflower cisto iz razloga sto Seasonic napajanja znaju krckat.
Mučki provokatoru ...

Nije to bio Seasonic nego priča sa XFX-om.

Dobra fora , kako ljudima u sjećanju ostaje rasprava. Još uvijek tvrdim da XFX napajanja nisu nešto, na deset napajanja otprilike dva ne izdrže garanciju...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2017., 20:17   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Samo govorim covjeku da se nebi zajebao kao ja

Eno đubre stoji u ormaru (450w model) samo za potrebe testiranja. Nema ga smisla ic prodavat
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2017., 22:20   #12
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 74
Samo da prijavim, nisam stigao jos otici po bolje napajanje, isti problem se zna javiti sa vremena na vrijeme da se upali ne baca nista na ekran i resetira se sam. Nekad i zamrzne u windowsima. Je li moguce da je i do diska? Ovaj tjedan je na poslu guzva opet ali onaj poslije definitivno idem po novo napajanje.
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 09:57   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Prije kupnje novog napajanja, probaj posuditi neko kvalitetnije tek toliko da eliminiraš disk kao problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2017., 17:44   #14
Integrity
Registered User
 
Integrity's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Istok
Postovi: 74
Opet isti problem, ne mogu koristiti racunalo jer uopce nece izbaciti ni bios screen niti bootat windowse. Ako imate nekoga za preporuciti na podrucju Osijeka tko bi se time pozabavio javljajte jer ja nemam ni vremena ni zivaca
Integrity je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2017., 00:41   #15
Matoje
Premium
Moj komp
 
Matoje's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 178
Da se ubacim malo u temu, kupio novu konfiguraciju(info pod moj pc) i samo problemi. Friško instalirani windowsi 10 i driveri gore zadnji amd 17.5.2. Zna mi se dogoditi kada igram igru da mi se pojavi plavi ekran i piše video scheduler internal error te se komp restarta, ili mi je upaljen samo chrome i par tabova i ista poruka, zna mi se desiti da se komp samo smrzne, tj. nestane slike na ekranu i moram ga restartat. Skinem igru forza motorsport 6 apex i svaki puta se crasha igra bez ikakve poruke, nikak doć do toga da krenem voziti. Skinuo sam speedfan i open hw monitor i nigdje nema temperature procesora. Da li je problem u hardwareu, da li sam nešto krivo spojio ili je u softwareu i kako to riješiti?
Matoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2017., 11:18   #16
brada65
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Matoje Pregled postova
Da se ubacim malo u temu, kupio novu konfiguraciju(info pod moj pc) i samo problemi. Friško instalirani windowsi 10 i driveri gore zadnji amd 17.5.2. Zna mi se dogoditi kada igram igru da mi se pojavi plavi ekran i piše video scheduler internal error te se komp restarta, ili mi je upaljen samo chrome i par tabova i ista poruka, zna mi se desiti da se komp samo smrzne, tj. nestane slike na ekranu i moram ga restartat. Skinem igru forza motorsport 6 apex i svaki puta se crasha igra bez ikakve poruke, nikak doć do toga da krenem voziti. Skinuo sam speedfan i open hw monitor i nigdje nema temperature procesora. Da li je problem u hardwareu, da li sam nešto krivo spojio ili je u softwareu i kako to riješiti?
Meni zvuči kao problem sa grafičkom, možda da pobrišeš sve drivere za grafiku i ponovo instaliraš najnovije
brada65 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na