Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2014., 21:55   #391
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
Vidiš, meni je još uvijek MX prvi izbor a probala sam puno različitih gamerskih miševa. Nekako mi najbolje leži u ruci, a i meni paše to što je malo teži. Također, dovoljno je mali za žensku ruku i do svih tipki mogu dosegnuti bez ikakvih problema dok to nije bio slučaj sa svim miševima koje sam probala.
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 13:32   #392
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
Ja upravo testiram Sharkoon Drakoniu. Na prvi pogled se čini dobar. Čitajte članak kad izađe kroz nekih 10 ak dana
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
Sharkoon DRAKONIA je ok, ali ima boljih za tu cijenu.
Po meni pretezak mis s previse nepotrebnih tipki, kvaliteta izrade je ok, kvaliteta tipki mi se ne cini bas najbolja, dok je scroll skoro pa odmah poceo cviliti.
S tim da je krepao nakon 3 mj koristenja...
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2014., 15:11   #393
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ja sam imao Sharkoon Drakoniu 1 godinu i počeo mi je scroll zezati. Nakon garancije (5 dana je trajalo dok nisam dobio novi) on radi perfektno. Vjerujem da ću ga tek za 1g mijenjati, jer sam koristio malo od cure Steelseries Diablo i vidi se razlika u kvaliteti..ali za te pare, Drakonia mi je vrh.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 18:12   #394
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
Vidiš, meni je još uvijek MX prvi izbor a probala sam puno različitih gamerskih miševa. Nekako mi najbolje leži u ruci, a i meni paše to što je malo teži. Također, dovoljno je mali za žensku ruku i do svih tipki mogu dosegnuti bez ikakvih problema dok to nije bio slučaj sa svim miševima koje sam probala.
Ma daj molim te....
Imam DA i Mx i u 100% se slažem s usporedbom.
Mx je za office i surfanje A1.
gaming 0 bodova. FPS i world od warplanes ne mogu uopće igrat.
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 18:17   #395
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167

Ne bih rekao da je mx mali, nekakva zlatna sredina. Ima dosta manjih miševa od njega. Mislim da mu je ergonomija odlična pa dobro sjeda u ruke svih veličina. Meni su gumbi kod palca preblizu, mada mi to nije smetalo u radu, ali je kad sam se igrao jer mi se cijeli dlan iskrivio da dosegne bližu tipku. Probao sam logitechov novi wireless M560 i dosta je manji od mx-a tako da za uredski rad ne mijenjam glodavca.

-->
Citiraj:
Autor flare Pregled postova
Vidiš, meni je još uvijek MX prvi izbor a probala sam puno različitih gamerskih miševa. Nekako mi najbolje leži u ruci, a i meni paše to što je malo teži. Također, dovoljno je mali za žensku ruku i do svih tipki mogu dosegnuti bez ikakvih problema dok to nije bio slučaj sa svim miševima koje sam probala.

Ne bih rekao da je mx mali, nekakva zlatna sredina. Ima dosta manjih miševa od njega. Mislim da mu je ergonomija odlična pa dobro sjeda u ruke svih veličina. Meni su gumbi kod palca preblizu, mada mi to nije smetalo u radu, ali je kad sam se igrao jer mi se cijeli dlan iskrivio da dosegne bližu tipku. Probao sam logitechov novi wireless M560 i dosta je manji od mx-a tako da za uredski rad ne mijenjam glodavca.

theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 08:38   #396
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 13:21   #397
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Jos malo zavaravanja :P Neznam dal itko koristi upola tog dpia za gaming, kamo li 12000. Jedino gdje to mogu zamislit su nekakve poslovne aplikacije na ogromnim monitorima s ogromnom rezolucijom, ali cak ni tad.
Fpsovci uredno koriste oko 800, ovi ostali oko 1600.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 14:01   #398
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Za svakog novog miša, obavezno, tvrde da je odličan na svakoj podlozi. Kako da ne.
  Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 11:44   #399
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
Ma daj molim te....
Imam DA i Mx i u 100% se slažem s usporedbom.
Mx je za office i surfanje A1.
gaming 0 bodova. FPS i world od warplanes ne mogu uopće igrat.
Ha vidiš, sve je to jako individualno. Ja sam s MX -om prošla svašta. Od FPS-ova do WoW -a. I najbolje igram s njim
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 20:11   #400
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor theobromine Pregled postova

Ako je barem jednako dobar kao moj sadašnji G500 onda .
Moj idući mišonja...
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2014., 20:36   #401
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor theobromine Pregled postova
Ja cu ga vjerovatno uzeti samo zato sto mi super izgleda

A ovih 12 000 DPI nek stoji i gleda.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 22:38   #402
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Samo par riječi o prvom dojmu Ankera 8200dpi. Poprilično nepoznata marka kod nas (bar tako mislim).Specifikacije neću pisat to se lako nađe na netu. Amo reć spada u kategoriju većih miševa tako da ga ne bi preporučio osobama koje imaju manju šaku. Prije njega sam imao mx518 koji je više manje iste veličine tako da prijelaz na ovaj miš uopće nije problem.

Ima gumiranu grip podlogu za palac a bočne puce su jako dobro smještene. Gornja površina miša je mat plastika koja ne klizi. Mogu se kreirat dva profila. Dpi scale je po 200 sa 4 različita dpia koji se jednostavno mjenjaju tipkom i k tome imaš i mala led svjetla koja ti prikazaju koji dpi trenutno koristiš. Software je jako jednostavan za korištenje. Ovisno o želji osobe postoji mogućnost promjene težine sa 8 malih utega. Miš preko amazona.de dođe 30 eur, što je izvrsna cijena. Definitivno best buy.
-->
Samo par riječi o prvom dojmu Ankera 8200dpi. Poprilično nepoznata marka kod nas (bar tako mislim).Specifikacije neću pisat to se lako nađe na netu. Amo reć spada u kategoriju većih miševa tako da ga ne bi preporučio osobama koje imaju manju šaku. Prije njega sam imao mx518 koji je više manje iste veličine tako da prijelaz na ovaj miš uopće nije problem.

Ima gumiranu grip podlogu za palac a bočne puce su jako dobro smještene. Gornja površina miša je mat plastika koja ne klizi. Mogu se kreirat dva profila. Dpi scale je po 200 sa 4 različita dpia koji se jednostavno mjenjaju tipkom i k tome imaš i mala led svjetla koja ti prikazaju koji dpi trenutno koristiš. Software je jako jednostavan za korištenje. Ovisno o želji osobe postoji mogućnost promjene težine sa 8 malih utega. Miš preko amazona.de dođe 30 eur, što je izvrsna cijena. Definitivno best buy.
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 22:38   #403
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Ja cu ga vjerovatno uzeti samo zato sto mi super izgleda

A ovih 12 000 DPI nek stoji i gleda.
super je dizajn, budemo vidjeli kakav je u praksi
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 22:47   #404
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Citiraj:
Autor theobromine Pregled postova
super je dizajn, budemo vidjeli kakav je u praksi
Steta je samo sto nema izmjenjive gripove, da ima to mene bi dobili iste sekunde.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 14:33   #405
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ima li neki mis bolji od g700 da ne moram na punjac svaki dan?

razocaran totalno sa g700 sam reparirao stari g9 i vratio se njemu..mis i pol
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 14:43   #406
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ima li neki mis bolji od g700 da ne moram na punjac svaki dan?

razocaran totalno sa g700 sam reparirao stari g9 i vratio se njemu..mis i pol
Kakav ti je g700 po pitanju preciznosti/odaziva?
Si probao deathadder?
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 22:52   #407
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
preciznost nista novo iskreno, g9 mi je nekako precizniji kada mi treba preciznost creepova u doti ili hon-u. sa g700 cesto znam fulati za par mm, a to mi je dosta vazno. sada netko moze spomenuti DPI i usporedbe, ali koristim istu podlogu 4D steel već godinama i to je moj osjecaj.

upravo razmisljam dati u bubanj ovaj g700 i uzeti neki drugi mis. samo ovaj put ide prvo test negdje, jer me ovaj mis razocarao za gaming totalno.

prvo sam sve svodio na to da se samo moram naviknuti na mis, da ce biti bolji pogotovo sto imam veliku ruku a g700 je veci mis. ali na kraju, g9 mi je jednostavno bolji.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 11:24   #408
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
preciznost nista novo iskreno, g9 mi je nekako precizniji kada mi treba preciznost creepova u doti ili hon-u. sa g700 cesto znam fulati za par mm, a to mi je dosta vazno. sada netko moze spomenuti DPI i usporedbe, ali koristim istu podlogu 4D steel već godinama i to je moj osjecaj.

upravo razmisljam dati u bubanj ovaj g700 i uzeti neki drugi mis. samo ovaj put ide prvo test negdje, jer me ovaj mis razocarao za gaming totalno.

prvo sam sve svodio na to da se samo moram naviknuti na mis, da ce biti bolji pogotovo sto imam veliku ruku a g700 je veci mis. ali na kraju, g9 mi je jednostavno bolji.
Hmm... uzeo bi neki wireless miš (g700/s sam mislio) ali sam probao ovaj performance MX i katastrofa mi je. za FPS ili brže igre ne valja ništa.
Čak do te mjere da mi je muka pogoditi onaj X za zatvoriti tab u browseru - vidim da mi bježi kursor od miša (imam 1440p monitor al opet nije tak sitno).
OK, g700 ima drugi senzor i gaming miš je ali ne znam dal je u rangu deathaddera.
A DA mi je A1. Malo se ofucao, ona dva side klicka nikad nisu ni radila kak treba ali preciznost je na vrhuncu.
S tim da prije nisam koristio nikakvu podlogu na stolu a sam imam onu steelseries platnenu (koju sam kupio zbog MX al nije pomoglo)
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 13:54   #409
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ima li neki mis bolji od g700 da ne moram na punjac svaki dan?

razocaran totalno sa g700 sam reparirao stari g9 i vratio se njemu..mis i pol

Prešao s G9 na G602 i apsolutno sam oduševljen. Nisam bio siguran kako će mi ležati obzirom na oblik i veličinu, no privikavanje je trajalo tek par minuta.
Po specifikacijama, baterije traju JAKO dugo, pa baci pogled.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 12:43   #410
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Je li koristio netko Fireglider Optical? Cijena mi je primamljiva, a oblik miša uvijek bio odličan. Samo nigdje ne mogu pronaći ništa ozbiljno o preformansama tog optičkog senzora. Koji je uopće senzor unutra?
  Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 14:01   #411
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Je li koristio netko Fireglider Optical? Cijena mi je primamljiva, a oblik miša uvijek bio odličan. Samo nigdje ne mogu pronaći ništa ozbiljno o preformansama tog optičkog senzora. Koji je uopće senzor unutra?
Malo bolje pogledaj specs na stranici, lijepo piše PixArt PAW3305...
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 14:45   #412
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Ma izbjegavajte Fireglidere ako mozete, evo neki dan podigao treci primjerak u godini dana s reklamacije, te novije verzije imaju tu mrtvu pletenu zicu koja na momente i pod odredenim kutem gubi vezu i mis se ili usporeno krece ili skroz smrzne, ne dogada se cesto ali je vrlo iritirajuce. Opcenito kvaliteta izrade im je 0, ali ajde 2 god gare su to pa svakih nekoliko mjeseci odem po novi mis
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 21:06   #413
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Ma izbjegavajte Fireglidere ako mozete, evo neki dan podigao treci primjerak u godini dana s reklamacije, te novije verzije imaju tu mrtvu pletenu zicu koja na momente i pod odredenim kutem gubi vezu i mis se ili usporeno krece ili skroz smrzne, ne dogada se cesto ali je vrlo iritirajuce. Opcenito kvaliteta izrade im je 0, ali ajde 2 god gare su to pa svakih nekoliko mjeseci odem po novi mis
Ja fireglidera (laser)zamijenio nakon 3 godine i nikakvih problema nisam imao. Jedan od najdražih miševa koje sam ikad imao. Stoga čisto da dam svoja 2 centa

Dok Sam recimo tvoju situaciju imao sa coolermaster storm sentinel advance misem. 3 x reklamacija
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020

Zadnje izmijenjeno od: Deathwish. 19.04.2014. u 21:14.
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 22:23   #414
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Prešao s G9 na G602 i apsolutno sam oduševljen. Nisam bio siguran kako će mi ležati obzirom na oblik i veličinu, no privikavanje je trajalo tek par minuta.
Po specifikacijama, baterije traju JAKO dugo, pa baci pogled.
hmm..bas cu pogledati, prije ove kupnje sam ga isto gledao ali previse tipki kod palca koje mi u biti ne trebaju su me odvratile od kupnje

tnx.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2014., 03:58   #415
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Ja fireglidera (laser)zamijenio nakon 3 godine i nikakvih problema nisam imao. Jedan od najdražih miševa koje sam ikad imao. Stoga čisto da dam svoja 2 centa

Dok Sam recimo tvoju situaciju imao sa coolermaster storm sentinel advance misem. 3 x reklamacija
Stariji su ok, ima stari na kompu tu stariju verziju sa "normalnom" zicom i isto nikad problema.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2014., 13:41   #416
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Malo bolje pogledaj specs na stranici, lijepo piše PixArt PAW3305...
Nekako mi promaklo. Neće onda to smeće kod mene.
Hvala svima.

Edit:

Ok. Tražio sam jeftinije miševe sa poznatim Avago senzorima koji se koriste i u miševima više klase. Na kraju se izbor sveo na dva komada u rangu od 200-300 kuna. Laserski: Sharkoon Drakonia, sa Avago 9500. I optički: Storm Recon sa Avago 3090.
Pošto sam kupovao bratu poslao sam njega da sam odabere između ta dva, po obliku. Vratio se zadovoljan sa zelenom Drakoniom. Nije mu se svidio Recon zbog ambidextrous oblika, a ne smetaju mu inače laseri kao meni.

Paa, eto, ako netko traga za mišem nek pogleda ta dva. Mislim da 250kn vrijede, toliko su koštali u Linksu u utorak.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 23.04.2014. u 16:57.
  Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 21:38   #417
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
A ja jos uvijek ganjam mis...sada sam ocajan pa razmisljam da samo na stari G5 rev2 stavim nove nozice (makar su i ove original jos ok jer sam mis koristio samo na podlozi pa se nisu istrosile).
Bio sam 100% siguran da cu uzeti G500S i onda taj problem s pistanjem misa me dotukao.
Koji Razer je ok, a da nije bezicni? Iskreno, ostao bi na Logitechu no ne znam koji novi Logitech, a da nije bezicni je ok?
Imam losa iskustva s MX Revolution i od onda izbjegavam sve bezicne miseve. Jednostavno osjetim lag i to je to...
Naveo sam u drugoj temi G700S i pricali smo o G602, ali ipak bi radije koristio neki sa zicom (ne svida mi se ideja koristenja G700s s onim USB-om...imam feeling da bi se to za vrijeme rada moglo izvlaciti van i sl. i ne zelim to uopce isprobavati).
Sada gledam Razer, Roccat, Steelseries pa cak i CM te Corsair.
Ne mjenjam cesti glodavce pa sam skeptican kada su u pitanju ti neki novi igraci sto se tice proizvidnje miseva te bi se radi toga drzao provjerenog Logitecha ili mozda Razera (makar s njima imam losa iskustva oko tipkovnica).
Najveci problem je sto nisam u mogucnosti prije kupovine isprobati mis. Damn.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 21:43   #418
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Meni je sto se oblika tice imperator bio fantastican. Jedan od najudobnijih miseva koje sam imao, ali da je taj 4G sranje, je.

Mozes uzet deathadder, ali onaj stariji.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:31   #419
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa što ne uzmeš G400? Ja ti ništa drugo naslijepo ne bi preporučio.
  Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:54   #420
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Kao što je Nybelung rekao G400,ili možda Sharkoon Fireglider ili bilo koja od 500+ kopija tog miša
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na