Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2015., 22:51   #91
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
Hm, koliko ja gledam ovu čuvenu kartu odašiljača > http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx
umjesto "ganjanja" daljeg Papuka, probaj VIROVITICU
Code:
Lokacija: VIROVITICA
WGS Koordinate: 45.822776, 17.403694

MUX A
Tehnologija: DVB-T;
Regija: D02;
Odašiljački kanal: 23;
Odašiljačka frekvencija: 490.00 MHz;
Lista programa:
    HTV 1
    HTV 2
    RTL
    NOVA TV

MUX B
Tehnologija: DVB-T;
Regija: D02;
Odašiljački kanal: 39;
Odašiljačka frekvencija: 618.00 MHz;
Lista programa:
    HRT 3
    HRT 4
    RTL 2
    Doma TV

MUX C
Tehnologija: DVB-T2;
Regija: D02;
Odašiljački kanal: 28;
Odašiljačka frekvencija: 530.00 MHz;
Lista programa: www.evotv.hr

MUX E
Tehnologija: DVB-T2;
Regija: D02;
Odašiljački kanal: 53;
Odašiljačka frekvencija: 730.00 MHz;
Lista programa: www.evotv.hr
polarizacija Horizontalna

na drugoj strani umjesto dalje Ivanščice probaj KOPRIVNICU
Code:
Lokacija: KOPRIVNICA
WGS Koordinate: 46.186994, 16.835857

MUX A
Tehnologija: DVB-T;
Regija: D03;
Odašiljački kanal: 44;
Odašiljačka frekvencija: 658.00 MHz;
Lista programa:
    HTV 1
    HTV 2
    RTL
    NOVA TV

MUX B
Tehnologija: DVB-T;
Regija: D03;
Odašiljački kanal: 48;
Odašiljačka frekvencija: 690.00 MHz;
Lista programa:
    HRT 3
    HRT 4
    RTL 2
    Doma TV

MUX D
Tehnologija: DVB-T;
Regija: D03;
Odašiljački kanal: 36;
Odašiljačka frekvencija: 594.00 MHz;
Lista programa:
    SRCE TV
    VTV VARAŽDIN
    sptv
    RTL KOCKICA
    CMC
polarizacija Horizontalna

Ovim problemom si se trebao baviti par tjedana prije, sad ćeš se malo smrzavati

U potkrovlje donesi jedan tv i evo tv reciver, pokušaj "riješiti" jedan po jedan smjer bez pojačala,
kada dobiješ stabilan signal / sve programe onda možeš dalje rješavati distribuciju prema telkama.

Štos je šta dvb-t signal "ne trpi" pojačanje preko mjere, kada pređeš mjeru drastično pada kvaliteta > kockanje, nemožeš gledati.

Ne mogu pronaći podatke o tom tunali st 1190 (osim trgovina),
po ovoj slici > http://www.ronis.hr/slike/velike/ant...ali-st1190.png
ima nekakvu regulaciju (vidim dva trimmera).
Pitanje je jeli zajedno oba UHF ulaza ili odvojeno ?

Navedi koliko dužine kabela ima od ove točke do std. smještaja tv - a ?

Kada ovo odradiš, vidiš situaciju, možeš "dalje".
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 02:41   #92
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ovisi koju reviziju ima ST 1190, razika je samo u jednom ulazu.
Postoje 2 verzije toga pojacala.

Ulazi:

1. VHF/UHF max pojacanje 60dB - realno 25-30 dB - nema regulacije.

2. UHF-1 max pojacanje 60dB - realno 25-30 dB - regulacija.

3. UHF-2 max pojacanje 60dB - realno 25-30 dB - regulacija.

Druga verzija.

Ulazi:

1. VHF max pojacanje 60dB - realno 25-30 dB - nema regulacije.

2. UHF-1 max pojacanje 60dB - realno 25-30 dB - regulacija.

3. UHF-2 max pojacanje 60dB - realno 25-30 dB - regulacija.


Oba imaju 1 OUT te na ispravljackom dijelu OUT za 2 prijemnika.

Dakle razlika je jedino u jednom ulazu tj. jedna revizija ima kombinirano VHF/UHF ulaz a druga goli VHF ulaz, ostalo je sve identicno.

VHF 5-12
UHF 21-60
Noise Ratio im je >8dB
Input 75Ω.
Power 12v/4W max.

Turci pisu 60dB ali je mjerenjem ustanovljeno da realno pojacanje iznosi oko 25-30 dB sto bi i odgovaralo i ako su gore BFR91A tranzistori.

Inace u Srbiji i BiH dodje 8€ a kod nas ga ima za 120kn Vrlo jeftino ali zahtjevno pojacalo. Ima manu da tamo gdje je signal prejak oce se poblesaviti i pomjesati kanale/muxeve no zato i ima trimere za podesavanje.

Malo sam proucio pravce i ostalo pa evo sta mislim da se dogadja.

MuX D Ivanscica kanal 36 ti se pogubi jer mu sa druge antene iza/preko Papuka upada odasiljac Borinci koji je dosta jak i ima sasvim druge kanale - MuX A 36K.

MuX E Papuk kanal 56 i opet Borinci na istom kanalu i isti MuX ali ocito pojacalo ne moze odluciti koji odasiljac ce ga posluziti, pazi MuX E papuk i MuX E Borinci su iako identicni 2 razlicite regije D01 i D02 !

Posto si okrenio na Papuk predpostavljam da pratis SBTV, sptv, RTL KOCKICA i CMC na MuX D ?

Nadalje... da bi sa Ivnasice bilo sve ok druga antena se mora oslabiti ili okrenuti da ima veci kut sa Borinaca nego sada i sad opet sve ovisi dali pratis ove gore kanale...

Testiraj Invansicu prvo BEZ druge antene, ako je sve ok onda mozemo dalje traziti alternativne pravce, ako nije onda je problem iskljucivo u podesenju UHF ulaza na pojacalu za smjer Ivansica.

Osim toga imas 2 evo tv prijemika ali imas i 2 izlaza na ispravljacu tako da ti NE TREBA 2 antene, jedna dosta osim ako trebas i one gore kanale....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2015., 02:57   #93
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
Prijedlog je da lovi bliže odašiljače (osim ako nisu zaklonjeni terenom), a koliko sam vidio po ovom šta sam mu predložio nebi se trebali preklapati kanali sa različitim mux - evima.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 03:18   #94
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
A problem je sto neznamo sta covik gleda jel Ako se mrdne sa Ivansice gubi neke kanale itd... trebo bi sloziti popis sta oce gledati + evo tv i onda se moze mudrovati sta i kako.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 09:24   #95
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Pojacalo koje imam je ova prva verzija sa vhf/uhf ulazom + dva uhf ulaza. Bavim se ja vec time dva mj koliko mi posao i bebac dopustaju, kupio nove antene promjenio sve kablove i konektore... Ma ja imam drugu antenu prema ivanscici samo radi staraca jer gledaju taj srce tv i varazdin, dok mi sa papuka trebaju svi programi i sportska i rtl kockica itd. Duljine kablova su prema jednom tv-u 15, a drugom 20m. Neznam probat cu se po tavanu igrat sa svim vasim prijedlozima cim ulovim opet vremena pa da vidimo. Prema virovitici i koprvnici sam jos na pocetku sve okrenuo i nije bilo dobro, puno vise je smetnji i nema kanala, vjerovatno neka dalja prepreka zeza, neznam.
skleky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 12:35   #96
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
I dalje ne vidim potrebu za 2 antene ako je u pitanju sportska, rtl kockica i cmc. To sve ide sa Ivansice isto...

Jedini program koji ide sa Papuka a da ne ide sa Ivansice je SBTV, znaci ako ti nasusno ne treba Slavonsko Brodska TV cemu maltretiranje sa 2 antene ?

Iskopcaj antenu prema Papuku i onda probaj podesiti ovu koja gleda na Ivansicu.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 12:46   #97
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Pa da, stvarno. Ja stalno brijo da na ivanscici nema rtl kockice, cmc... Pokusat cu ovo cim dodem s posla, fuckas sbtv, hvala.
skleky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 13:00   #98
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ajd sad slusaj dobro da kasnije nebi bilo nismo znali

Posto imas pojacalo u verziji sa kombiniranim VHF/UHF ulazom koji nije sa trimerom probaj prvo antenu premjestiti na taj ulaz ! Znaci antena na taj kombinirani ulaz a dolje na adapteru smanjuj ili pojacavaj struju dok ne dobijes zadovoljavajuce rezultate.

Ako rezultat ne bude ok tek onda antenu prebaci na prvi solo UHF ulaz koji ima trimer za podesavanje pa onda se igraj simultano sa trimerom gore za UHF i trimerom dolje za slanje struje.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 15:44   #99
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
Mislo sam da njega zeza šta je na granici dvije "digitalne" regije, ali ima sreće, nepreklapaju se kanali. Evo pregled:

evoTV je MUX C i E.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 01:23   #100
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor skleky Pregled postova
Pokusat cu ovo cim dodem s posla..

I jesi rjesio sta ili je situacija sad ovakva ?

silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2015., 17:11   #101
skleky
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Podravina
Postovi: 23
Hahaha, dobra slika. Evo danas prije posla uspio rijesit napokon, izbacio sam antenu prema papuku, a ivanscicu podignuo na vrh cijevi. Nisam mjenjao ulaz ostala je na uhf1, trimer na pojacalu stavio na pola, onaj na ispravljacu skoro na max i sad sve ok. Signali gotovo na svim kanalima jacine 100%, kvalitete 90 i vise, osim 53 kanal koji ima kvalitetu 35, to jos moram vidjet navecer kad dodem doma i bude mozda malo magle, sta ce se desavat. Inace hvala vam svima na pomoci i savjetima, javim se jos ako ce bit problema, nadam se da nece.
skleky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 22:28   #102
Razgor
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 4
Predobraaaaa...

ko u našim naseljima romskih ancionalnih manjina ))
Razgor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 17:40   #103
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
Antenski laik podize temu...zg istok, stambena zgrada, na krovu su dvije antene razlicito usmjerene koje su pronasle:
Kanal 25 -sljeme(jacina 100%, kvaliteta 62%)
Kanal 42-sljeme(98-21%)
Kanal 57-tusti vrh(100-100%)
Kanal 58-psunj(92-98%)

.. e sad, fali mi mux B(hrt3,4,rtl2, doma tv) koja bi se trebala nalazit na kanalu 48 (sljeme).

Pitanje pocetnika je kako nemam ovaj mux b s sljemena iako mi je antena okrenuta u smjeru sljemena?




TT on P8lite
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2016., 19:14   #104
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
Po ovom šta si napisao jedna (od te dvije antene na krovu) je vjerojatno usmjerena na Tusti vrh, Ch 57 - samo Mux D.
Mux B u toj regiji je na Ch 48.
Sumljiva je ova niska kvaliteta signala.

Treba se popeti gore i prekontrolirati sve spojeve,
navedi kakve su antene (tip / oblik),
kako (preko čega) su antene spojene zajedno,
možda je "pod krovom" u ormaru signal ok a ne valja / loš je razvod,
ako je u ormaru riješeno kanalno onda možda fali za Ch 48 ...

Pozicioniraj se na karti > http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_hr.aspx
i vidi koji su ti alternativni pravci, npr. prema Prisavlju ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 13:16   #105
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152


Ovakve su antene..raznih oblika su, cemu uopce sluze, koja je za sta?
S obzirom da je ipak cijela zgrada, 10 stanova, vezano na istu vjerojatno negdje postoji switcheri ili nesto slicno..samo ih jos nisam otkrio

TT on P8lite
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 13:35   #106
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
A trebaš otkriti gdje je ormar, tko je (firma / čoek) to slagao ...
Vjerojatno je kombinacija zemaljske + satelit.
Na vrhu je za FM (radio), ova ispod je nekakva kombinirana za FIII / FIV/FV (VHF/UHF),
ispod je jeftinjak logaritamska ...

Mislim da ćeš najbolji rezultat postići da preko predstavnika stanara službeno angažirate istu ili drugu firmu da:
- pregledat i uredit sve spojeve
- eventualno ako treba zamijeniti jednu antenu
- ponovo posložiti / podesiti (ako treba šta izmijeniti u ormaru) prema aktualnoj situaciji u zraku (šta bi se reklo aktualizirati)
- po navedenom "fali" CH 48
- ...

Sve skupa ne bi trebalo biti nešto skupo, pogotovo kad se gleda / podijeli na 10 stanova.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 11:00   #107
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152



Zbog nedostatka vremena jos nisam otklonio smetnje..ormar je na vidljiv na slikama ali sto me najvise muci je da je par susjeda uzeo bnet uslugu, ciji kabel se i vidi u ormaru pa me cisto info zanima da li su zbog tog kabla prisutne smetnje?

TT on P8lite
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 11:17   #108
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ima li netko preporuku neke sobne antene?
Dovukao sam si tv u svoju sobu a stari ne zeli vuci kablove s tavana
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 11:39   #109
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
@nansale
Nema Bnet sa tim veze ... odvojeno na svom razdjelniku.
Imaš taj Hirschmann ECO CKR 912 kombajner > http://www.wisat.pl/files/ECO_CKR_912,_916_kkat_eng.pdf
Vjerojatno ćeš morati / trebati nekog angažirati (po mogućnosti tko je montirao / postavljao) da provjeri i podesi šta treba.

Donesi TV / mjerač signala i provjeri kanale (imaš označeno gdje ulazi antena).
Ako tu nemaš šta treba onda se penji gore, vjerojatno zeza skretnica, spojevi, usmjerenje antena.
Ako je tu ok onda netko treba prekonfigurirati kombajner da pusti i taj kanal šta fali.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 14:09   #110
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
S obzirom da se placa iz pricuve zvao sam ZG holding, pa su mi tamo i rekli da su imali vec nekoliko poziva u vezi smetnji na ZAS nakon spajanja bneta.

TT on P8lite
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 14:14   #111
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor nansale Pregled postova
ormar je na vidljiv na slikama ali sto me najvise muci je da je par susjeda uzeo bnet uslugu, ciji kabel se i vidi u ormaru pa me cisto info zanima da li su zbog tog kabla prisutne smetnje?
Ne, bnet nema veze sa tvojim smetnjama, takodjer ni ovaj multiwsitch nema nikakve veze sa tvojim problemom, to je u globalu glupi switch koji samo kombinira 2 satelita na xx korisnika... ovisno o modelu. Ima na sebi jedan antenski ulaz opsega 47-862MHz i on propusta sve sto stize na tim frekvencijama bilo analogno bilo digitalno...

Nema se on sta podesavati, apsolutno nista. Ona DiSEqC sklopka je tu opet samo radi bneta da bi resiver znao prebaciti se na njega itd...

Posto na slici prije postoje 2 antene i radio antena a na multiwsitchu vidimo taj ulaz za TV prijem znaci da nesto mora negdje jos biti izmedju multiwsitcha i antena, e to trebas naci pa poslikati... onda mozemo dalje.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 15:32   #112
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
Nema ni DiSEqC sklopka veze sa Bnet - om, di je ti vidiš na slici.
Bnet je std. izveden na način da je njihov dovod (označen sa VIP - Bnet) spojen u njihov "TAB" / razdjelnik i odatle ide prema korisnicima koji su se na njih prebacili (nađeš kabel od odr, korisnika i skineš sa spomenutog multiswitch - a i ubodeš u njihov tab).

Ako nema šta podešavati na multiswitch - u onda je problem u ant. skretnici (vjerojatno na dnu ant. stupa, ne vidi se na slici) koja spaja / kombinira anntene u jedan kabel (koji ide prema multiswitch - u). Ta skretnica ne propušta taj problematični 48. kanal (pogotovo ako je kanalne izvedbe).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 01:20   #113
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
Hvala svima ali ipak nista bez kvalitetnog servisera i njegove opreme..uglavnom pregorio je switch, stavljen je novi i nanovo sve postelano.



Tema moze pod lokot.

TT on P8lite
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 06:09   #114
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor nansale Pregled postova
Tema moze pod lokot.
Nije bio lokot prije tvog problema pa sigurno nece ni sada poslje

A bogme nit si je ti otvorio da trazis kljucanje...

Nije on tu sta imao stelati, switch ko switch... utaknes u njega gdje sta ide i ukopcas u struju ako je obican switch. Ovaj drugi je isto za max 12 korisnika.

Mozda si ocekivao da mi tu daljiski metodom Vidovitog Milana konstatiramo da je switch pregorio pa ta konstatacija da nista bez pravog servisera ? Kako god... rijesilo se i svi zadovoljni. Platit ce pricuva


@Nikky Letimice sam pogledao sliku i "vidio" DiSEqC jer sam zapravo trazio gdje ide "Zemlja kabl" na switch tak da nisam posebno obracao paznju kada sam uocio da ta "kutija" nema veze sa antenskim ulazom...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2016., 17:24   #115
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
Bez ljutnje kolega, zaista sam zahvalan svima koji su odgovarali a "Lokot recenica" je copy/paste s drugog foruma gdje sam otvorio temu.

Hvala jos jednom, pozz

TT on P8lite
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 18:40   #116
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Prijem u prizemlju mi je dosta loš, pa bi stavio antenu na tavan i spojio je kablom do sobe u prizemlju. Kupljen je bakreni koaksijalni kabel dužine 15 metara. Ako bi ga spojio na sobnu antenu na tavanu, da li bi signal bio preslab? Pitam zbog dužine kabla. Ne kužim se baš u degradaciju signala kroz kabel pa se ispričavam ako postavljam glupa pitanja
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2017., 18:52   #117
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,507
Naravno da ima gubitka signala kroz kabel. Bilo bi poželjno ako ikako možeš staviti gore na tavanu normalnu antenu jer u pravilu imaju bolji prijem od ovih "sobnih" igračaka.
U među vremenu možeš probati odnjeti TV na tavan, spojiti tu sobnu i namjestiti nju i TV da dobro hvata šta se može.
Zatim spustiš tih cca 15 M kabela dole, gore spojiš izlaz iz antene u novi kabel, dole spoji u TV koji si u međuvremenu donio.
Ako tada bude prijem ok onda si odradio željeno.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2017., 21:14   #118
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Eto, samo da javim ako nekog zanima. Spojena obična sobna antena s pojačalom na bakreni koaksijalni kabel od 15 metara. Signal je 95/100 (jačina/kvaliteta). Tak da gubitka signala gotovo da i nema.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 18:08   #119
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Jel ima kakve preporuke za antenu za zemaljski program? Tnx
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 13:39   #120
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Ovisno o lokaciji tj. ima li optičke vidljivosti prema odašiljaču i udaljenosti odašiljača. Ako se radi o želji da se prima sa različitih odašiljača koji nisu u istom smjeru tada će možda ako su udaljeni trebati i dvije antene.
Ako nemože kućna tada koaksom povežeš vanjsku .
Vanjska može biti UHF Yagi za veće udaljenosti ili UHF LPDA ( neki krivo nazivaju "riblja kost") za bliže odašiljače jer ima manju dobit (dBi) od Yagi.
VHF se kod nas više ne koristi i takve antene su dimenzijama puno veće ( i one VHF-UHF isto).
Nebitno je da li na njoj piše DVB-T , već samo da ti pokrije UHF kanale otprilike oko 30 do 60 CH ( ~ 550 - 800MHz).
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na