Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2010., 22:02   #181
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ima netko da želi compaq qvision 210?

Poznatijima ide odmah u ruke za 150kn
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 22:31   #182
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ako ga pronađem - tvoje je da samo platiš šipanje ili se dogovorimo ako netko od pijandura bude prolazio kroz Orahovicu da ga pokupi, nije problem da još neko vrijeme uživa u blagodatima mog dumpa stare elektronike i PLC-a
Drage volje kolega Dizel,

samo jednostavno vise ne mogu skupljati tu kramu. Cak ni kad je ovako atraktivna


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
OpenGL im je visestruko sporiji od Nvidie i ATIa ali ATI jos uvijek nije uspio napravit postene OpenGL drivere pa i njih preskacem za sad . Kad sam presao sa Matrox a na 3DLabs tamo krajem 90ih ubrzanje OpenGLa je bilo enormno .
Ma normalno da su svi brzi i da je neces ni razmatrati. Doduse ne mogu ti reci kako je sa Parhelijom jer nikad nisam trebao. No ne vjerujem da ce Octaluša moci nesto konkurentno na top polju ponuditi. Posebno kad skriva specifikacije ka zmija noge. Jedino moram priznati da nisam znao da je OpenGL tolika boljka kod ATIa? Vredi li ta prica i sa FirePro sestrama? No nije li isto tako vec normalno ocekivati od Nvidie neki odgovor na Eye-finjake?


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Nego kolko vam se dugo "zagrijava" neki od ovih CRTova da prestane "disati"
Kod mog FW900, moram skromno priznati jedva da ga ima nakon paljenja. Ali kad cujes koje je to pokretanje i zlokobni zvuk kad se okine power butonac, nije ni cudo. Kao da sam neko postrojenje pustio u pogon

Kod raznih prijasnjih modela, ovisilo je o starosti i koliko su bili odrzavani a po tome sam bio vrlo marljiv. Posjet servisu je dobra higijena i ako imas volje svakako obavi. Posebno ako ti je iiYamica jos uvijek u dobroj eksploataciji. Preveliko odstupanje od tvornickih postavki (nista nije u milosti vremena) nije dobar drug dugovjecnosti. Imaju interesantnu novinu.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2010., 22:58   #183
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
ATI ima problem sa OpenGL driverima vec dugo dugo (jos od 9500pro serije nisam naisao na ATI koji nije imao bar neki problem u OpenGLu ) FireGL je sigurno bolji po tom pitanju ali totolano neisplativ (osim ako ti kupuje firma pa te bas briga za omjer cjena/performanse - isto kao i Nvidia Quadro )

Sto se tice disanja nisam milsio da slika dise konstatno nego joj treba neka minutaza da se "rastegne" od ruba do ruba jer uvijek sam patio da bude u milimetar precizno do rubova okvira tako da bude max iskoristena vidljiva dijagonala . iiyama je samo povremeno u pogonu danas tako da mjesecno odradi max 6-7 sati . Nisma primjeti oneko odstupanje u duzini grijanja od kad je bila nova do sad tako da nebi prckao po servisiranju bas nista - ja se drzim one stare ako radi ne popravljaj .

Sto se tice te iiyama "novine" nije loshe (pogotovo rezolucija za 22") ALI - TN panel me bas ne zanima za rad a posto igre uopce ne igram 10ak godina nebi mi bio od nikakve koristi trenutno . Ova Touch tehnologija je svakako zanimljiva (i mjesot za olovku ) ali brijem da bi s time radio smao to sto je tmao prikazano - kur...o se pred ekipom kak mogu rotirat slike prstima po ekranu . A i MRZIM packe po ekranu, kod mene se prsti rezu ako neko dotakne ekran kad mi nesto pokazuje prstima na slici .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 17:34   #184
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Visage, jedno pitanje, u vezi FW900. Nasao sam potencijalnog kandidata no medjutim prodavac kaze da se na slici tokom godina pojavila zelenkasta nijansa koju nije mogao ukloniti opcijama u meniju. Mene zanima je li to neki jednostavniji problem (nesto sto bi se dalo rijesiti WinDAS-om ili u losijem slucaju posjetu servisu na neko postelavanje) ili ovdje gledamo na mogucu promjenu kompletne cijevi (ili nekih drugih skupljih dijelova) u kojem slucaju se to krajnje ne isplati? Poslao sam pitanje i Viti ali proci ce dok on ne odgovori. Znam da se ne moze tocno reci ali zanima me lista mogucih kvarova, tek toliko da znam isplati li se na to uopce gledati ili da cekam da se pojavi nesto bolje.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 17:38   #185
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
FireGL je sigurno bolji po tom pitanju ali totolano neisplativ (osim ako ti kupuje firma pa te bas briga za omjer cjena/performanse - isto kao i Nvidia Quadro )
Pa zato imamo ebay. A nije valjda da mora biti bas najskuplja V8-ca?

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sto se tice disanja nisam milsio da slika dise konstatno nego joj treba neka minutaza da se "rastegne" od ruba do ruba jer uvijek sam patio da bude u milimetar precizno do rubova okvira
Stima, kod rastezanja takodjer nema kod njega cekanja.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sto se tice te iiyama "novine" nije loshe (pogotovo rezolucija za 22") ALI - TN panel me bas ne zanima za rad a posto igre uopce ne igram
Ma ni meni nije posebno potreban, samo mi se ucinio neobican jer nakon WQUXGA atrakcije nisam nista posebnije vidjao novo kod iiYame.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
zelenkasta nijansa koju nije mogao ukloniti opcijama u meniju.
To ovisi koliko taj prodavac zna sto govori. Ne mislim podrugljivo vec u smislu koliko je njegovo tumacenje povezano sa poznavanjem svih njegovih podesavanje. Jer neke menije ljudi ne voli ni ulaziti koliko su opsirni. Posebno kad neznaju cemu sluze pa se boje da ce se izgubiti u postavkama. A 900 ih ima i previse.

Obican restore i landing otklanja vecinu takvih pojava u kutovima. A u kojoj on mjeri vidi "zelenkastu" i na koliki se dio ekrana odnosi, to nazalost nemam pojma bez da vidim. Moze biti obicnim postavkama bez Windasa otklonjeno a moze biti i razglednica iz Arivederla otoka na koji se jedan od TOPova sprema.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Mene zanima je li to neki jednostavniji problem ili losijem slucaju posjetu servisu na neko postelavanje
Odgovor je cista spekulacija dok se ne moze vidjeti.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
kompletne cijevi (ili nekih drugih skupljih dijelova) u kojem slucaju se to krajnje ne isplati?
Kitovi sa kojima Luis obnavlja monitor kostaju koliko kostaju + sto bi morao monitor slati preko bare u 2x = neisplativo.

Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Poslao sam pitanje i Viti ali proci ce dok on ne odgovori.
Moras jednu stvar prihvatiti ili se bolje ne upustaj u kupovinu monitora. Ako ne mislis realno racunati na troskove dovodjenja u red monitora i odrzavanja, radije odustani i kupi kvalitetan LCD. Nema sanse da ces dobiti monitor koji nece imati koristi od posjeta servisu, posebno ovakav tip.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 11.02.2010. u 18:01.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 18:06   #186
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Moras jednu stvar prihvatiti ili se bolje ne upustaj u kupovinu monitora. Ako ne mislis realno racunati na troskove dovodjenja u red monitora i odrzavanja, radije odustani i kupi kvalitetan LCD. Nema sanse da ces dobiti monitor koji nece imati koristi od posjeta servisu, posebno ovakav tip.
Ma sve mi je to jasno, ali jedna stvar je kupiti monitor iz tamo negdje kasnije 2003. godine kojem bi eventualno dobro dosla kalibracija, a druga stvar kupiti neko rasulo iz 2000-e kojem vec rikava polovica elektronike skupa s cijevi - tu cijena popravka nije ni priblizno ista, iako mislim da bi me cak i ovo drugo doslo jeftinije nego dobar LCD. A nista, riskirati se ne isplati, posto covjek nema kameru i nemoze cak ni uslikati monitor, pricekat cu, bit ce ih jos.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 18:17   #187
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
iako mislim da bi me cak i ovo drugo doslo jeftinije nego dobar LCD.
Za stotine dolara reparacije + jednako toliko slanja u dva smjera, ne da bi mogao kupiti 2 vrhunska LCD-a nego bi do kraja zivota zaboravio na 900-tku

Nemoj postati jednom od mnogih zrtvi prevelikog citanja postova i testova po Net-u. Covjek kad se u to previse zadubi, lagano pocne gubiti dodir sa ostalim opcijama koje su mu dostupne. Prosetaj se malo do prijatelja ili ducana; pogledaj dostupne IPS modele i shvatit ces da se nepotrebno kaznjavas. Dell ima izlozenu vecinu modela u znanom salonu. Mozes sat vremena ako hoces gledati izmedju modela. Navrati i razuvjeri se.

Kupi si posteni LCD a FW900 uvijek mozes dalje traziti po strani. Dopusti nekome tko ga gleda pred nosom, po drugi put da ti ponovi kako nema smisla forsirati nesto ako postoje i druge opcije.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:08   #188
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...2-oglas-969697

Ovo izgleda super, steta sto nemam pare pri ruci. Bilo bi odlicno za 4:3 monitor.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:16   #189
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
http://www.njuskalo.hr/crt-monitori/...2-oglas-969697

Ovo izgleda super, steta sto nemam pare pri ruci. Bilo bi odlicno za 4:3 monitor.
Sta bi stvarno netko dao te novce za tako nesto ?? ja mislio da to skoro pa nista ni ne vrijedi danas pa nisam ni pokuso prodat iiyamu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 20:39   #190
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registraci