Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2017., 00:30   #1
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Kamere za nadzor

Trebam preporuku za videonadzor.

Treba mi set od 3-4 kamere(indoor), s mogucnoscu pregleda kamera mobitelom (android).
Kvaliteta videa ne mora bit visoka, dovoljno je samo da se vidi ima li ikoga u prostoru ili ne, ali treba imati nocni nacin rada.

Bilo bi pozeljno da se moze kupiti u ZG. Situacija je malo neocekivana pa nemam bas vremena za kombinacije.

Sto kupiti da zadovoljava uvjete a da opet ne trosim lovu na nesto sto mi ne treba?
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 09:23   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
imaš hrpu trgovina koje prodaju gotove setove, da sada ne reklamiram (ako te nešto zanima cimni me na PM).
Treba ti i snimač za njih (bar za one "jeftinije" kamere), a onda možeš pristupati njemu putem browsera ili moba, samo si podesiš port na routeru.
cijene su ti oko 2000-4000 kuna ovisno o kvaliteti snimanja za snimač + 4 kamere
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2017., 09:31   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Trebam preporuku za videonadzor.

Treba mi set od 3-4 kamere(indoor), s mogucnoscu pregleda kamera mobitelom (android).
Kvaliteta videa ne mora bit visoka, dovoljno je samo da se vidi ima li ikoga u prostoru ili ne, ali treba imati nocni nacin rada.

Bilo bi pozeljno da se moze kupiti u ZG. Situacija je malo neocekivana pa nemam bas vremena za kombinacije.

Sto kupiti da zadovoljava uvjete a da opet ne trosim lovu na nesto sto mi ne treba?
Koristimo https://www.ubnt.com/unifi-video/unifi-video-camera-g3/ u firmi, prezadovoljni. Mobitel, slika super, mikrofon itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 18:19   #4
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
Odluka je pala na HD Vision Standard 4

Hvala svima na pomoci
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2017., 19:12   #5
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koristimo https://www.ubnt.com/unifi-video/unifi-video-camera-g3/ u firmi, prezadovoljni. Mobitel, slika super, mikrofon itd.
jel ima motion detection?
da li snima na sd karticu ili na cloud?
je li 24/7 snimanje, ili samo kad prepozna motion?
audio?

tnx
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2017., 20:27   #6
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Ovo je tema koja i mene uskoro kači.
Ja ću trebati isto 3-4 kamere za indor.
Mogućnost pregledavanja mobom (android) i od ove 4 barem dvije moraju biti 1080p reze. Mrak nije potreban jer ću staviti osvjetljenje na senzor.
Bacajte sve konkretne ponude. Tenks.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 15:16   #7
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
uzeo sam dvije foscamove kamere za nadzor, jednu unutarnju i vanjsku

https://www.svijet-medija.hr/art/nad...ugradnja/63994

i

https://www.svijet-medija.hr/art/nad...ugradnja/76886

i sad, unutarnja ima kabel od 5v, vanjska od 12v, za obe mi treba vuc kabela jedno 15-20m, za napajanje, obe su wifi, tako da vucem samo po jedan kabel, koji ide u bužir, e sad me zanima, jel mogu kupit samo "jackove" i kabel za zvucnike koji je 3 kn po metru, na njega na krajeve stavit zenski i muski "jack" i oće to radit ? kolika je to metraža,,oće bit gubitaka i jel dooljan taj kabel za zvucnike ili mora bas strujni ic ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 20:55   #8
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
a ja ću pitat nešto drugo - kako ugasit IR iluminaciju? imam 4 kamere sa IR-om, i štagod da radim, ledice svjetle u mraku. sve su čajniz s ibeja, random marke.
e sad, sve kamere imaju idiotske postavke za IR.

znači - mogu postići da mi slika bude kolor/crno bijela/sa IR/bez IR/sa filterom/bez filtera i sve kombinacije ovoga (pa tako ako mu stavim night, kolor, ir off, po danu imam roza boje, ako mu stavim day, BW, ir on - dobijem crno po noći jer je ir filter upaljen pa blokira infracrveno a po danu je BW slika, i tako dalje) - ali u svim situacijama se ledice okom vide da svjetle crveno.
a ja to želim izbjeći, jer mi na 2 kamere ne treba IR i ne želim da se vidi crveno.

neka ideja? koliko kužim - na svim kamerama je IR led array uvijek upaljen, a postavke filtera definiraju hoće li se IR iluminacija na videu vidjeti ili ne?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 21:45   #9
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ako nema softverski .. heh .. jeftinjak čajna
možda ima hardverski ?
ako nema nit to .. onda napravis zahvat ko kirurg .. uzmeš im strujo

ili kupiš bolji čajna cam
Foscam recimo mozes gasit palit baš te ledice
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 22:18   #10
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
bit će da si u pravu. ali šta je tu je, već su kupljene i montirane, i nije mi zgodno ići ih skidat.

malo me smeta da se crveno vidi s ceste...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2018., 22:25   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja imam kineza i crveno je samo po noći pod određenim kutem što je rekao bi normalno. Imaju fotoćeliju koja gasi i pali IR. Radi čisto zadovoljavajuće i ful sam zadovoljan.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 22:47   #12
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
točno, i moje imaju tu fotoćeliju, i IR svijetli samo po noći, ako stavim ruke oko leće, ne vidim crveno. ali - po noći se crveno uvijek vidi, cijeli array svijetli crveno. i ne mogu u opcijama to ugasiti, neovisno o tome dali se IR u videu vidi ili ne.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 22:59   #13
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa to crveno su IR lampe ako mislimo na isto, ako bi to ugasio nebi ništa vidio po noći.


Neznam zašto te to pati, svoje smiješ snimat, put koji je javna površina isto tako smiješ snimat.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 23:52   #14
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
na to i mislim - ne trebaju mi. ima dovoljno javne rasvjete da mi IR ne treba,a sa upaljenim IR-om po noći ima lošu ekspoziciju jer je malo ispred kamere izbočina na zidu koju IR osvjetli i spali taj dio slike, a da bi iskompenzirala odbljesak, potamni ostatak slike. kad ugasim IR (odnosno, kad se upali IR filter) onda se ekspozicija unormali i bude OK.

koliko para toliko muzike.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 07:43   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Morao bi otvorit i prebrikat fotoćeliju.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 19:08   #16
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Trebao bi 6 vanjskih IP kamera... Na svim pozicijama su predviđeni UTP kabeli.

Da li Synology DS418 može poslužiti kao snimač i NAS istovremeno?
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 15:11   #17
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
zna netko koje portove treba otvoriti na routeru, da bi se moglo pristupiti onvif nadzornim kamerama?
otvorim port 80, i samo mi html kod otvori kad probam pristupiti kameri.
treba mi čisto jednostavno, kroz IE, da vidim stream.

već neko vrijeme se spajam preko TW na komp doma na kojem onda otvorim IE. htio bin direktno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2018., 15:24   #18
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Trebao bi 6 vanjskih IP kamera... Na svim pozicijama su predviđeni UTP kabeli.

Da li Synology DS418 može poslužiti kao snimač i NAS istovremeno?
može, ali si provjeri koje kamere su podržane i koliko kanala dolazi u "free" verziji, mislim da dolazi 4 kanala za kamere. Ostalo moraš doplatiti
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 18:47   #19
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
može, ali si provjeri koje kamere su podržane i koliko kanala dolazi u "free" verziji, mislim da dolazi 4 kanala za kamere. Ostalo moraš doplatiti
Hvala!

Dolaze sa dvije licence... za ostale treba dokupiti... cca 50 eura po kameri

Ovo gledam
https://www.synology.com/en-us/products/RS816

Nego.. jel bolje za videonadzor odvojiti diskove?

1 disk za videonadzor, 3 diska za NAS u Raid-u?
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 16:53   #20
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel ima motion detection?
da li snima na sd karticu ili na cloud?
je li 24/7 snimanje, ili samo kad prepozna motion?
audio?

tnx
Model koji mi korostimo ima audio, ima motion detector, snima na cloud (nema fizički kontroler gdje se može umetnuti hdd ili kartica (moguće da postoji, mi ga nemamo). Web pristup, 24/7 snimanje ili motion detector, kako složiš itd.
POE je, što je dodatni plus.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 18:47   #21
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Hvala!

Dolaze sa dvije licence... za ostale treba dokupiti... cca 50 eura po kameri

Ovo gledam
https://www.synology.com/en-us/products/RS816

Nego.. jel bolje za videonadzor odvojiti diskove?

1 disk za videonadzor, 3 diska za NAS u Raid-u?
Ja imam Qnap-ove, oni imaju 4 free kanala.
A za odvajanje nema potrebe, odabere se folder gdje on snima i daš odgovarajuća prava i postaviš limit na veličinu i to je to.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 19:57   #22
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
ps malo pripazite sa tim kineskim kamerama.
skinuo sam app xmeye, i iako niti jedan port na routeru nije otvoren, aplikacija mi je našla kameru i mogu gledat live stream iako nisam u svojoj mreži, radi uredno na 3g-u.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 20:31   #23
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ps malo pripazite sa tim kineskim kamerama.
skinuo sam app xmeye, i iako niti jedan port na routeru nije otvoren, aplikacija mi je našla kameru i mogu gledat live stream iako nisam u svojoj mreži, radi uredno na 3g-u.
Zato jer je to kamera P2P i za njih ne treba otvarati port.

Poslano sa mog M7 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 20:42   #24
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ps malo pripazite sa tim kineskim kamerama.
skinuo sam app xmeye, i iako niti jedan port na routeru nije otvoren, aplikacija mi je našla kameru i mogu gledat live stream iako nisam u svojoj mreži, radi uredno na 3g-u.

al ziher si prvi put kod prvog pokretanja bio u svojoj wifi mrezi
i app je preskeniral i nasel kamero
i ako je default pass ili jos bolje bez..
to je to.. a kasnije radi i preko svega

Sam tak da si skinul app, pokrenul f 3g .. nebi naslo kamero.. i to bas tvojo
onda bi ti hitilo kamere z celoga sveta, tj gdje so postavljene te iste
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 16:13   #25
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
dada,bio sam na wifiju doma, našao mi kamere, i od onda im mogu pristupiti odakle god hoću.

malo mi je to security-wise riskantno, neznam...
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2018., 16:23   #26
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
A nat nemaš složen nikakav?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 11:15   #27
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Preporuka malo većeg video nadzora

Pozdrav dobri ljudi!

Zasada sam/smo u fazi ispipavanja terena, jer smo svi novi susjedi (nova zgrada, tek useljena prije par mjeseci). Imamo video nadzor postavljen od prvog dana od strane investitora, no radi li uopce ne znamo, ne daju nam se nikakve informacije. A imali smo vec par slucajeva kada bi nam video nadzor dobro dosao........

E sad, informacije trazim ja jer eto, pala tako odluka, a i ja sam se ponudio jer je i meni od interesa. Radi se o zgradi sa 8 katova te bilo bi najbolje kada bi svaki kat pokrivala jedna kamera, tj liftove i stepenice koje dolaze od kat ispod, po kameri (jer tako ulaze u vidno polje).
Ulaz zasebno.
Garaža zasebno (nas dio, tj izlaz prema garazi).
Uz ovih 10 kamera (8 katova+prizemlje+garaza), imamo zelju za jos tri kamere: ispred ulaza, zajednicki smetlarnik, prostor gdje su sanducici za postu.

Ima li sve ovo smisla?
Znam da pricamo o sustavu od skoro 15 kamera, no u danasnje vrijeme livestreama i clouda, tehnoloski smo dovoljno napredovali da se pitanje zapravo postavlja - a zasto ne?

Optiku imamo provucenu u zgradi, preko 50% potpisa cu navuci, zakonski bi se mogli jedino kaciti sa investitorom dok od njih ne dobijemo pristanak na takav zahvat.

Jer realno, imamo puno djece u ulazu, kvaliteta ugradenih ulaznih vrata je nikakva, sustav sa sifrom se vec zna debelo izvan kvarta, i ima svakakvih u ulazu, ali i u drugim zgradama.


Any ideas?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 14:14   #28
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
1 - treba viditi sa pravne strane šta i kako treba da vas nebi "naguzili", negdje smo o tome govorili (možda u ovoj istoj temi)

2 - "Optiku imamo provucenu u zgradi" > ne znači ništa, vjerojatno će ili već je uklopljena u optiku jednog od operatera

3 - za ovo "ne daju nam se nikakve informacije" vjerojatno treba se pozvati na vlasnici / suvlasnici + spominjanje rodbine ... mislim da bi minimalno predstavnik stanara morao imati uvid "kad mu se prdne" a ne da mora nekog zvati, treba biti komp. pismen

4 - sve se može napraviti samo je pitanje troška i naknadnih radova, poželjno da se prvo "uđe u" postojeći videonadzor (glupo bi bilo 2 odvojena), vidit specs pa po tome zaključiti šta treba dodavati / mijenjati

5 - provlačenje mrežnih kabela prema željenim lokacijama a da se pristojno napravi, sakrije kabel gdje se može je možda najveća gnjavaža, obratiti pažnju na anti vandal izvedbu gdje treba, PoE za napajanje kamera + koja verzija, na licu mjesta provjeriti dužine radi toj istog PoE ili cca 100 M limita ...

6 - po opisu želja DVR za 16 IP kamera, eventualno UPS, kolege su spominjale šta od kamera valja a šta je za kua (crnac u tunelu)

7 - za šifru na ulaznim vratima treba vidit dokumentaciju, promijenit je, vidit jel može više različitih, ...

That's my 5 cents
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 14:32   #29
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Ma znam Nikky, i sam sam mislio da je sve ovako kako si napisao. No u reali........ jebo me pas ako je ista normalno u ovoj drzavi.

Sluzbeno od nikoga ne mozes dobiti - nista. Ne daju jednostavno, ili prebacuju lopticu "obratite se tom i tom", to nije do nas (ali jest), to je do njih (a ne mora biti), zovite (sto drugim rijecima - nigdje pismenog dokaza) itd itd itd.......

Kada sam postavio pitanje za portafon - ne znaju oni koja je firma ih postavljala i EOD. Kada je cijeli sustav posandrcao i odbio suradnju preko "kartice", preko sifre, cak i preko portafona da otkljucas iz stana - jebiga ljudi! Ali mi bi kljuc, upravo zbog ovakvih situacija! onda ti samo u glavi krene Vojko "Ne može!"............ jer nam nisu dali kljuceve, mozes uci jedino preko kartice (čip zapravo), sifrom ili da ti netko iz stana otkljuca. Ili sto smo mi imali, dobro staro rucno - spusti se i otvori vrata.

I tako. Kreten do kretena, predstavnika stanara nemamo jer ono troje ljudi sto jest apliciralo sluzbeno - se nisu dogovorili tko ce biti. Netko nam razvali (po sluzbenom objasnjenju) protupozarnu zastitu, cijela komplet garaza ostane bez struje, ne mozes izaci niti uci s autom niti pjeske skoro dva dana - jebiga ljudi....... eto, dogodilo se.

Silazna vrata su razvaljena vec nekih 3-4 tjedna. Jebiga, popravit ce se valjda........jednom.

Da ne nabrajam dalje. Kuzis sranje najvece, ako ista krenem(o) mi stanari ispitivati ove - naici cu na 101 debila. Da barem naletim na 101 dalmatinca........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2020., 12:09   #30
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Jel ima netko preporuku unutarnje kamere?
Po mogućnosti da postoji neki app za nju da može javit ako vidi pokret?
Spajanje na Wifi i SD kartica od nekih osnovnih zahtjeva.
Tnx
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na