Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2006., 09:43   #1
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
E3 ili E6

Kupio sam nedavno novi komp u djelovima i sastavio ga sam, međutim kako mi se žurilo nisam pogledao steping na procesoru. Kasnije sam preko everesta i cpuz-a (zadnje verzije oba programa) dobio da imam DH-E3. Međutim jako sam skeptičan da je to E3 revizija jer mi se slabo clocka. Nisam ga uspio natjerat nikako na 2700, najviše što sam postigao je bilo 2650 i to mislim na 1,6 v. Jesam li pravilno zaključio da DH-E3 znači E3 reviziju ili bi ipak morao skinuti hladnjak i pogledati što piše na procesoru?
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2006., 09:55   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Re: E3 ili E6

Citiraj:
Originally posted by frankof
Kupio sam nedavno novi komp u djelovima i sastavio ga sam, međutim kako mi se žurilo nisam pogledao steping na procesoru. Kasnije sam preko everesta i cpuz-a (zadnje verzije oba programa) dobio da imam DH-E3. Međutim jako sam skeptičan da je to E3 revizija jer mi se slabo clocka. Nisam ga uspio natjerat nikako na 2700, najviše što sam postigao je bilo 2650 i to mislim na 1,6 v. Jesam li pravilno zaključio da DH-E3 znači E3 reviziju ili bi ipak morao skinuti hladnjak i pogledati što piše na procesoru?
Imas E3, pa mozda je problem u ploci, memi....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 10.01.2006., 10:47   #3
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Ploča je epox 9npa+ultra i fsb sam uspio podići do 350 uz množitelj 7, memorija je super talent cl 2 ali sam stavio djelitelj uz auto postavke latencija, spustio sam htt. Tada sam dobio 2450 MHz. Onda sam pokušao dobiti maksimalni clock procesora. Postavio sam FSB 270, množitelj 10, htt 3x, memoriju 133 (kasnije sam pokušao i na 100) auto latencije, vcore na 1.6 (kasnije i na auto) ali jednostavno se kompjuter nije želio ni pokrenut. U svim slučajevima PCIe clock je bio na 100 MHz, njega nisam dirao. Tako da mislim da ovdje procesor pravi problem pogotovo zato što sam uspio postići tako visoki fsb kad sam spustio množitelj. Inače procesor je 3200+. Ispravi me ako sam nešto krivo napravio jer još nisam čuo da se e3 tako loše clocka.
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2006., 11:53   #4
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Nisu ni svi E3 ludi OCeri Iako vjerujem CPU-Z-u, skini sa procesora hladnjak i prepiši kod te ga postaj ovdje. Tad ćemo moći nešto više reći.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2006., 12:33   #5
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ne kod vec steping al ajde

ps mislim da te proc koci!

imao sam takvog jednog...305 super stabilan 315 buta, 333 posta dalje nece
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2006., 12:57   #6
frankof
Premium
Moj komp
 
frankof's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Blato
Postovi: 175
Samo za taj poduhvat bi morao vadit ploču iz kućišta jer imam TT BigTyphoon kojega je jako teško namjestiti dok je matična u kućištu. Čak mi je i vani bio problem jer sam ga morao zavidavati sa kratkim uloškom od odvijača bez tijela, hladnjak ide preko rupa, tako da sam skoro polomio prste. Mislim mijenjat hladnjak na chipsetu jer je dosta bučan pa ću tad vjerojatno pogledat stepping. Ovako samo radi toga mi se i neda baš.
Nego je li može na moju ploču poć zalmanov pasivni hladnjak (plavi) ZM-NB47J jer je chipset jako blizu PCIe slota, bi li dobro hladio, je li postoji neko bolje rješenje (s vodenim hlađenjem nebi još eksperimentirao).
frankof je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2006., 13:06   #7
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by mc_fish
ne kod vec steping al ajde
Ne, baš sam msilio na cijeli kod. Zanima me da li je izrezan baš sa ruba waffera ili to nema veze.
Sky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na