Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2013., 10:32   #1
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Asus M5A970 Pro Bios

Neki dan sam nešto kemijao sa bekapom windowsa sa Acronisom,pa pošto nisam uspio ništa napraviti vratio sam se staroj oprobanoj metodi svježa instalacija winsa..E sad tu je nastala sledeća situacija..u biosu ploče (do sada te stavke nisu bile)..su se pojavile dvije stavke koje jednostavno niti mogu maknuti niti obrisati niti nista osim disejblati...O čemu se radi ...Nakon dvije reinstalacije winsa (dva različita windowsa ) naravno oba su sedmice,flešanja tri biosa,vađenja baterije,jumpiranja (clear cmos)..vađenja kablova komplet svih iz ploče od hdd-a do prže do svih mogućih kombinacija.. stavke i dalje stoje u biosu..pa sad jednostavno više neznam kako to da se makne ili obriše ili što god..Naravno sve radi ok nemam nikakvih problema sa pločom ali mi nije jasno da se to nemože maknuti ..Postaću slike da vam malo pojasnim situaciju..
Prije kemijanja sa acronisom sam u biosu imao klasične postavke u biosu..dole su bile tri stavke,ssd,hdd i pržilica ..sad imam ovo slika prva nevidi klasični disk samo ssd i prža i dvije uefi stavke na kojima piše kad mišom dođeš na njih windows boot manager

kad ih disejblam onda dobijem ovo naravno i dalje nema hdd-a.. tu su ssd i pržilica i dvije stavke n/a


U boot manageru imam sljedeće postavke ..ovo i ovo .. nesjecam se jel bila ta stavka boot overdrive ili ne ali kako god sam bilo što izveo nemogu se riješiti ta dva boot windows managera ..još jednom napominjem nema što nisam probao od flešanja tri biosa ..do vađenja svih kablova iz ploče, samo boot bez uređaja do clear cmosa, vađenja baterije rušenja dva puta vindovsa ali stavke i dalje stoje u biosu i jednostvano mi nije jasno da se nemogu maknuti..dok nisam sa acronisom pokušavao bekap vratiti nazad sve je bilo u biosu ok ..e sad dali se netko susreo sa ovakvim slučajem ili ima ideju kako ovo maknuti iz biosa. Svaka sugestija ili pomoć dobro došla.
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2013., 12:05   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
formatiro si disk u GPT zato ti pod boot device stoji windows boot manager, konvertaj diskove u MBR ponovno
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2013., 13:15   #3
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Ok. Probacu i to napraviti mada mi nije jasno kako su diskovi na gpt-u kad sam dva puta odradio secure erase i prilikom dizanja windovsa otkopcao hdd i ostavio samo ssd..dizao vinse samo na njemu.Tek nakon instalacije vindovsa i drajvera sam prikopcao drugi disk.

Edit: ništa od te kombinacije konvertiranja jer diskovi su MBR formatu..

Znači nešto drugo je u pitanju...

Zadnje izmijenjeno od: Wizzard. 25.09.2013. u 22:30.
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2013., 10:04   #4
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
nitko nema neku soluciju ?
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2013., 08:34   #5
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pogledaj dali u biosu imas secure boot i to disableaj

i procitaj ovo :

http://forums.overclockers.co.uk/sho...57&postcount=8

Javi sta si rijesio
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 21:50   #6
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Javi sta si rijesio
Nemam u biosu secure boot ali probaću ovu kombinaciju sa stikom mada mi sad žao rušiti windoze a i nemam particije ni na jednom disku al ajd.. vidjeću ovih dana da srušim ponovo sve i preko stika instaliram winse sa iskopčanim uređajima osim ssd-a.
Kako god bude javiću..u svakom slučaju hvala na infu.
Wizzard je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2013., 19:38   #7
Wizzard
Premium
Moj komp
 
Wizzard's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 489
Odradio kako je navedemo u linku koji si postavio ali ništa od te ljubavi..i dalje sve kako je i bilo prije u biosu..i dalje dva boot managera stoje-)) ali dobro nema veze važno je da sve radi kako treba...
Wizzard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na