Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2013., 22:51   #1
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Izrada prekidača za ventilatore

Trebao bih vašu malu pomoć i pokoji savjet oko izrade prekidača za paljenje/gašenje ventilatora.


Imam Corsair 600T i s njim dolaze dva white led 200mm ventilatora koja nisu baš tiha čak i kad ih sa ugrađenim potenciometrom spustim na min. 40% koliko potencimetar dozvoljava. Spajao sam ih i na 5V adapter koji ih ograničava na 600 rpm ali opet nisu baš tihi.
E sad kako sam ja fanatik za tišinu meni to kida živce, a opet ih ne bih htio skidati jer mi se uklapaju u cjelokupnu temu izrade builda bijelo-crno-plavo. Pa sam mislio izraditi komad pločice za 5.25 bay na koji bih montirao prekidač s kojim bih ta dva venta uključio/isključio kad želim.
Samo šta nemam pojma odakle da krenem i kako bih sve to izveo pa ako tko ima kakav dobar savjet molio bih ga za pomoć
Volume je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 07:48   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2013., 10:10   #3
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Jedi li možda razmišljao o spajanju venta na matičnu i korištenju Fan Xpert aplikacije koja dolazi sa Asusicom?

Prije modificiranja kućišta ne bi bilo loše isprobati sve opcije koje ne uključuju bušenje i rezanje HW-a.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 17:05   #4
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Da tako nešto...

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Jedi li možda razmišljao o spajanju venta na matičnu i korištenju Fan Xpert aplikacije koja dolazi sa Asusicom?

Prije modificiranja kućišta ne bi bilo loše isprobati sve opcije koje ne uključuju bušenje i rezanje HW-a.
Moja ploča podržava Fan Xpert I koji omogućava regulaciju samo pwm ventilatora. Fan Xpert II (z77 ploče) podržava regulaciju pwm i 3 pinskih ventilatora. Ova moja dva su 3 pinska.

Ništa ne bih bušio, rezao ili modificirao. Samo bih napravio komad pločice npr. inox na koju bi stavio taj prekidač. Tu pločicu bih otkinuo taman na mjeru da stane u 5.25 kao i svaki drugi uređaj. Znači nikakve modifikacije.


Evo kolega mi je dao ideju da samo prerežem jednu žicu i spojim je na prekidač

Zadnje izmijenjeno od: Volume. 25.01.2013. u 17:10.
Volume je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na