Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2008., 13:43   #1
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Kupnja laptopa: tuzna istina hrvatske realnosti

Lijep pozdrav.
Uz sate provedene razmisljajuci sto trebam uciniti, odlucio sam se da ipak stavim svoju pricu na vidjelo, cisto da vidim sto drugi misle, i skrenem pozornost na to kako treba pomno birati firmu u kojoj kupujete nesto vrijedno 10 000 kuna. Radi se o Dell XPS M1530 notebooku (http://www.notebookcheck.net/Review-...ok.7295.0.html)

Prica pocinje ovako:
U 5. mjesecu mi je ukraden HP6710b. 3 mjeseca kasnije, nakon sto sam nasao lopova koji mi je isplatio odstetu od 10k kuna, doslo je vrijeme da pronadjem novi laptop buduci mi je neophodan za posao.
Na pcexpertu sam otprilike 6 7 godina, i znam da je ovo mjesto na kojem mozete dobiti najbolje savjete sto se hardware-a tice. I tako mi starija ekipa s foruma kaze da se javim tipu s nickom Vranoga1, jer uvijek moze nabaviti dobar laptop uz povoljnu cijenu. U medjuvremenu sam saznao da je otvorio firmu i promjenio ime na forumu u Callidus. Uglavnom, dogovorili smo se da cu uzeti Dell XPS M1530 (s kojeg i pisem ovo).
27.8. uplatio sam 2k kuna predujma i istog tog dana narudzba je otisla. Laptop je narucio preko svoje firme direktno iz Dell-ove tvornice buduci sam trazio custom konfiguraciju. Rekao je kako ce biti potrebno oko 3 tjedna za dostavu buduci mora biti kod njih na testiranju 2 tjedna+shipping. Ok, to je razumno vrijeme, buduci da se do ovakve konfe dolazi manje vise samo narudzbom.
I tako je dosao 18.9. (malo vise od 3 tjedna),i ja sam, ocekujuci da je laptop vec stigao, nazvao gdina shefa. I tu su nevolje pocele.
1. rekao je da ce taj tjedan laptop doci sigurno, nije dosao. Iduci tjedan je zapoceo, i mislio sam, ok, doci ce sigurno taj tjedan. Ali dosao je tek ovaj tjedan, znaci nakon skoro mjesec dana. I sve bih ja to oprostio jer, ipak, dolazi iz amerike, moguce je da mu toliko treba. I dosao je dan kada mi je javljeno da mogu doci u Zg po njega.
2.cim sam otvorio kutiju, prvo sto mi je zapalo u oci bilo je da su neke stvari izvadjene iz bundle-a. Creative-ove bubice, i pernica za slusalice i cd-e. Odgovor na to je bio da su te 2 stvari bile samo u promo razdoblju (sto apsolutno nije istina-provjereno direktno u dellu).
3.odmah mi se cinila cudna cak i tipkovnica, koja nije ni engleska, nego njemacka. Nije mi to neka prepreka jer koristim britanski layout, ali su na mjestima gdje su čćžšđ zaljepljena ta slova sa naljepnicom!!! Prejadno za ovako skup komad opreme. Ostali znakovi na tipkovnici takodjer su izmjesani i nemaju veze s onim sto se pojavljuje na ekranu pritiskom na iste. Ali kako sam vec dao predujam, i ocajnicki trebao laptop, presao sam preko toga i uzeo ga.

PRVO PALJENJE:
4. Upalio sam laptop i odmah me pitao da instaliram Vistu, no jedna stvar je bila cudna: sve sto me pitao bilo je na austrijskom. Cak sam mu naredio da mi instalira Grossbritanien tipkovnicu i sam OS, ali i dalje je nakon instalacije sve bilo na austrijskom. I mislim si ja, ma jesu li ameri tako glupi da su lokalizaciju postavili na austriju iako je narudzba stigla iz hrvatske. hm, tko zna.
Nista, morao sam ponovno staviti Vistu da se instalira sa cd-a koji sam dobio s laptopom. I tek sada je sve na engleskom i moze se raditi.
Ali ne sve!ne sve: na xps-u postoji nesta sto se zove MediaDirect sto omogucava gledanje videa i slusanje glazbe bez podizanja OS-a...On je takodjer bio na njemackom, cak i nakon reinstalacije. Tu jos uvijek nisam nasao rjesenje...
5. Isto tako i Ms Works 9 (takodjer iz bundle-a) su na njemackom, i to SAMO na njemackom,kao i sva uputstva Znaci ne sluze mi nicemu...
6. i za kraj nesta najtuznije. Laptop je naoruzan intel penryn-om, 4gb rama i nvidia 8600GT karticom, i htio sam vidjeti koliko zapravo te performance jesu mocne, i instalirao sam Crysis. Nakon nekih pola sata igranja lijeva CTRL tipka na tipkovnici ispala je sa iste!! NEVJEROJATNO! I to, pukao je jedan zub na koji je pricvrscena i nema joj spasa. Jedino sto znam je da je pukla pri normalnom stiskanju a ne nekom divljanju ili ne znam sto. Evo, ujedno pozivam nekoga ako ima rjesenje za to, da mi se javi.

Evo, meni je jako zao sto moram ovakve kritike dati, na racun nekoga ciji je glas na ovom forumu cijenjen, ali nemam izbora.

Najvise od svega me ljuti cinjenica da, barem koliko ja iz ovih cinjenica mogu vidjeti, notebook nije uopce narucen iz Dell-a, nego pitaj boga odakle.vjerojatno mediamarkt austrija ili slicno. procijenite sami.

Evo, nadam se da mozete izvuci neke zakljucke u ovoj mojoj tuznoj prici, i da cete jako pripaziti od koga kupujete notebook, pogotovo ako je to oruđe koje vam kruh nosi, kao sto je meni!
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 13:58   #2
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Dakle , ukratko hoces reci da te prevario ?
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2008., 14:05   #3
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Dakle , ukratko hoces reci da te prevario ?
Ukratko sam rekao u naslovu:

TUZNA ISTINA HRVATSKE REALNOSTI
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 14:19   #4
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Bit ce zanimljivo cut Callidus-ovu stranu price, nebih zelio nista suditi bez njegovog obracanja narodu... :-) Al da ti usred igranja ispadne tipka... neznam sto da kazem.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 14:28   #5
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
Ma evo iskreno ja dok sam vidio tu njegovu stranicu....pomislio sam da je neki švercer...dovlači laptope koji po njemačkoj ispadnu iz šlepera u istovaru pa otkupi i sklapa...jer ima i takvih!
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 14:49   #6
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
iskreno, NIKAD se nebi nadao takvom pothvatu vranoge...
inace, ukoliko ti ne stigne roba KAKVU SI NARUCIO u roku koji je dogovoren a dao si predujam. Mozes zatraziti povrat predujma x2. Mora ti vratiti duplo. Ako ne zeli, mozes ga tuziti. S obzirom da je nase prevosudje u qurcu. Najbolja stvar je losa reklama i vise niko nece tamo kupovati.

Iskreno se nadam da je to bila samo slucajnost (jer sam nedavno prijatelja proslijedio u taj ducan i sad cek Dell Vostro). Kazem, nadam se da se ovo nece ponovit, iako suosjecam s tobom. Neki ljudi su bez laptopa-sredstva za rad izgubljeni.
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 14:55   #7
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
iskreno, NIKAD se nebi nadao takvom pothvatu vranoge...
inace, ukoliko ti ne stigne roba KAKVU SI NARUCIO u roku koji je dogovoren a dao si predujam. Mozes zatraziti povrat predujma x2. Mora ti vratiti duplo. Ako ne zeli, mozes ga tuziti. S obzirom da je nase prevosudje u qurcu. Najbolja stvar je losa reklama i vise niko nece tamo kupovati.

Iskreno se nadam da je to bila samo slucajnost (jer sam nedavno prijatelja proslijedio u taj ducan i sad cek Dell Vostro). Kazem, nadam se da se ovo nece ponovit, iako suosjecam s tobom. Neki ljudi su bez laptopa-sredstva za rad izgubljeni.
Ma mislim da je ovdje najmanji problem to kasnjenje (iako mu je jako izletilo iz obecanog vremena...).
...nema slusalica...mislim ono...kostaju pisljivih 150 kuna i manje, ali brate tako se ne radi posao...
...a da vidis tipkovnicu...nesto slicno sam imao na thinkpadu 600 starom 12 godina. zalost.zalost.
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 14:58   #8
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
Ma mislim da je ovdje najmanji problem to kasnjenje (iako mu je jako izletilo iz obecanog vremena...).
...nema slusalica...mislim ono...kostaju pisljivih 150 kuna i manje, ali brate tako se ne radi posao...
...a da vidis tipkovnicu...nesto slicno sam imao na thinkpadu 600 starom 12 godina. zalost.zalost.
kad sam curi trazio laptop, isto sam uzeo tvog della xps1530 - ali ne kod njega, jer sam ga htio isti dan. ali sve super dodje daljinac s njim i sve ,ali mislim da ni u "mojem" nije bilo nikakvih slusalica. tj. siguran sam

ako nije problem daj poslikaj tipkovnicu pa uploadaj da se vidi
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 15:47   #9
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Ja nebi preuzeo taj laptop da je bila otvorena kutija...
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 15:52   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Pa dobro, što je on rekao? Jesi ga kontaktirao?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2008., 16:11   #11
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova

Prica pocinje ovako:
U 5. mjesecu mi je ukraden HP6710b. 3 mjeseca kasnije, nakon sto sam nasao lopova koji mi je isplatio odstetu od 10k kuna, doslo je vrijeme da pronadjem novi laptop buduci mi je neophodan za posao.
Mene najviše zapanjuje ovaj dio ovdje, dao ti je 10k u zamjenu da ga ne prijaviš ili kako to?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:14   #12
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Mene najviše zapanjuje ovaj dio ovdje, dao ti je 10k u zamjenu da ga ne prijaviš ili kako to?
tako nesta...ali to je opet druga prica duza malo od ove...
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:17   #13
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Pa dobro, što je on rekao? Jesi ga kontaktirao?
Ne, nisam ga kontaktirao. Nemam jednostavno vremena da mu predajem laptop opet da mi radi po njemu neznam sta, jer moram raditi punom parom a nemam drugi komp buduci da studiram u varazdinu. Sredit cu to sta da radim jga.

...a za slusalice, kazem, provjereno na dellu. (barem sto se tice dell partnera).
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:17   #14
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor DoX_Chabar Pregled postova
Ja nebi preuzeo taj laptop da je bila otvorena kutija...
Ma to ti nema nikakve veze dali je kutija otvorena ili ne.
Svaka ozbiljnija firma koja prodaje laptope u nas prvo laptop šalje u firmu koja se bavi oslikavanjem tipkovnice sa našim znakovima. Tu se ne radi o naljepnicama nego se na tipkovnicu otiskaju naši znakovi.

Moj lap je feniks uvezao sa us tipkovnicom i onda sam čekao 10 dana da mi se otiskaju naša slova, znači nema nikakvih naljepnica koje u suštini služe samo za prvu pomoć jer to nije tako kvalitetno riješenje kao kad se tipkovnica otisne/printa.


@Fault

Tvoj lap definitivno i sa 100% sigurnoću mogu tvrdit da nije došao iz US ako gledano odozgora prema dolje u trećem redu NEMA slovo "Y" nego je tamo "Z", po tom detalju se može najlakše prepoznat US tipkovnica. Isto tako firme koje tiskaju slova za laptope to slovo ne otiskavaju nego vam uvjek Z i Y budu zamjenjeni.

Nadalje, sa ove slike, http://www.notebookcheck.net/typo3te...b6597aa71d.jpg se ljepo vidi tipkovnica koja je otiskana ( znači nema naljepnica !! ) za njemačko govorno područje, ako je tvoja takva onda si dobio lap od tamo kojem su naljepljene naljepnice sa našim slovima.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:20   #15
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
ovo sto cu rec nema veze sa vranogom, callidusom, ovom kupovinom ali ima veze sa hr realnosti....
moj stari jucer odlucio kupit sebi lap. kako je onaj koji je on imao nedavno vrisnuo (rastranciran je tu na trznici).
buduci da moj rista nije neki zahtjevni korisnik, hodajuci gradom usao je u
prvi ducan gdje je u izlogu bio lap.
i prica on meni. kaze citam ja tamo neke specifikacije i pise celeron 1.6, 2gb rama, linux,.. bla, bla. za internet i office dosta. zica stari lika da upali lap, a prodavac proda starom neku sprehu kako nemoze zbog aktivacije (pitam se cega?)... i stari konta, nije skupo (cca 3k kn), uzet ce. zove mene. kaze budi doma popodne da mi slozis win, net, i sta vec sve treba na novi komp.
ja se naoruzao diskovima i cekam. stari dodje, ja upalim komp, kad ono cudo nevidjeno . na kompu xp pro, office 2003, nero, power dvd, i jos par besplatnih pizdarija... rekoh meni pase, ali di to u svijetu ima?
jel se mogu zalit jer je pisalo da je gore linux? xexe....
stvarno meni nije smetalo, ali nisam mogao vjerovat. to u ducanu, novi komp, ne neki polovni, stvarno se vidi na njemu da je nekoristen....

sto se foultovog slucaja tice, nebi se stel mjesat....
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:39   #16
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Evo da postam i slike, za nevjerne tome :P

Naljepnice:
http://img186.imageshack.us/my.php?image=img4964rj1.jpg

CTRL i raspored z i y slova (obratite pozornost i na zagrade i povlaku pored desnog shifta):
http://img398.imageshack.us/my.php?image=img4960by5.jpg

...a evo i uvecane tipke ctrl da vidite di je puklo:
http://img218.imageshack.us/my.php?image=img4966fs1.jpg
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 16:59   #17
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Stvarno ne zelim da ovao ispadne nekakva obrana callidusa (to ce sam valjda raditi), nego da razjasnim jednu stvar i da kazem svoja iskustva s njim (a kupovao sam od njega dosta).

1. Sva roba koju on nabavlja i prodaje je porijeklom od veletrgovaca iz Austrije i Njemacke, tako da me uopce ne cudi da je Dell na njemackom jeziku. Dakle, nema veze gdje je laptop proizveden, bitno je na koje trziste ide. Tvoj XPS1530 najvjerovatnije i jest bio proizveden u Americi ali je isao na veletrgovca u Austriju (ili Njemacku), a oni za ta podrucja rade lokalizaciju. Meni osobno su poznate sve mane i prednosti te robe ali su mane (drugi jezik i potreba reinstaliranja sustava) lako zasjenjene dobrim stvarima (velika enter tipka koju US tipkovnice nemaju i manja cijena nego da sam uzeo u Hrvatskoj). I samo je po sebi razumljivo da on nece ici raditi stampu nasih slova na tipkovnici nego ce staviti naljepnice. I velike firme ponekad to rade a ne pojedinac kao on. Na mojoj G15 v2 tipkovnici svi su se nastampani/nalijepljeni znakovi vec ogulili. Stara je 4 mjeseca a ja nisam neki daktilograf. Toliko o kvaliteti "velikih" trgovaca.

Sta je tebi callidus rekao - ne znam, ali, u mom slucaju, ja sam bio upoznat sa time kad sam od njega kupio prvi komad hardvera. To sam htio razjasniti.

Dalje - kod njega sam uzeo slijedece (prisjecam se nabrzinu, mozda i nesto preskocim) u zadnje tri i pol godine otkad ga znam:

- Dva dual core Opterona
- Dva kita DDR memorije
- Jednu 8800GTX karticu i jos jednu koje se ne sjecam
- Asus A8Js laptop
- Fujitsu-Siemens laptop za rodjakinju
- 20" Dell 2005FPW monitor
- jos nekih stvarcica kojih se ne sjecam

U svim slucajevima bio je maksimalno korektan i nisam imao nikakvih problema sa hardverom kupljenim od njega. Kada je Asus laptop poceo raditi probleme poslao ga je na servis bez ikakvog kompliciranja i isto tako ga dostavio meni.


Sto je bilo sa tom tipkom koja se slomila, ne zelim u to ulaziti, posto je previse varijabli u prici i nije na meni da otkrivam sta je posrijedi.

Toliko od mene, ja se iskreno nadam da ce se stvar rascistiti povoljno za tebe i za njega.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 30.09.2008. u 11:50.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:00   #18
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ovo sto cu rec nema veze sa vranogom, callidusom, ovom kupovinom ali ima veze sa hr realnosti....
moj stari jucer odlucio kupit sebi lap. kako je onaj koji je on imao nedavno vrisnuo (rastranciran je tu na trznici).
buduci da moj rista nije neki zahtjevni korisnik, hodajuci gradom usao je u
prvi ducan gdje je u izlogu bio lap.
i prica on meni. kaze citam ja tamo neke specifikacije i pise celeron 1.6, 2gb rama, linux,.. bla, bla. za internet i office dosta. zica stari lika da upali lap, a prodavac proda starom neku sprehu kako nemoze zbog aktivacije (pitam se cega?)... i stari konta, nije skupo (cca 3k kn), uzet ce. zove mene. kaze budi doma popodne da mi slozis win, net, i sta vec sve treba na novi komp.
ja se naoruzao diskovima i cekam. stari dodje, ja upalim komp, kad ono cudo nevidjeno . na kompu xp pro, office 2003, nero, power dvd, i jos par besplatnih pizdarija... rekoh meni pase, ali di to u svijetu ima?
jel se mogu zalit jer je pisalo da je gore linux? xexe....
stvarno meni nije smetalo, ali nisam mogao vjerovat. to u ducanu, novi komp, ne neki polovni, stvarno se vidi na njemu da je nekoristen....

sto se foultovog slucaja tice, nebi se stel mjesat....
ček ne kužim... što ti je tu čudno

pa lap ima predinstaliran OS, i uz njega obično dobiješ još hrpu softvera (od kojih su neki trial)

EDIT: aha pisalo linux
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:22   #19
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
i na kutiji pise linux. a kolko bi kostao lap bez origigi xp pro i office-a?
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 22:40   #20
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Svaka ozbiljnija firma koja prodaje laptope u nas prvo laptop šalje u firmu koja se bavi oslikavanjem tipkovnice sa našim znakovima.
Netocno, svaka ozbiljnija firma koja prodaje prijenosnike svakog ozbiljnijeg proizvodjaca ne gravira tipkovnice ni ne lijepi naljepnice, jer se oni tvornicki slazu s hrvatskom tipkovnicom.

Sto se ostalog tice:

1. Sitna oprema koja nedostaje - vrlo lako moguce da je nema u paketu.
2. Oprema je ocigledno namijenjena njemackom ili austrijskom trzistu.
3. Dell opcenito ima problema s kasnjenjem robe, globalni je problem.
4. Tipkovnica - mora to rijesiti s prodavacem.
5. Windowsi i ostalo - za njemacko trziste. Sluzbeno, mora kupiti nove.
6. Kupnja "direktno iz Della" nije lako ostvariva iz RH, jer RH nije na popisu tzv. "direct country" zemalja.
7. Da se ne zaigra - potpuno jamstvo mu daje jedino prodavac, ne ostali Dell partneri u RH.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 22:42   #21
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
i na kutiji pise linux. a kolko bi kostao lap bez origigi xp pro i office-a?
a jel imas win xp naljepnicu ? ako nemkas onda ti je pirat xp unutra i to uopce nije tako posebno ,stovise,uvalili ti pirata.... . Ako imas nalju,onda si dobio lap jako jeftino....

@fault
Sto se tice Vranoga,nemam komentara osim jednog. Umjesto da se zalis ovdje na forumu,trebao si kontaktriati covjeka koji ti je prodao lap. PRIJE foruma.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 28.09.2008. u 22:53.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 01:25   #22
jedan.tamo
dance instructor
Moj komp
 
jedan.tamo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: FER, zg-vz
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
@fault
Sto se tice Vranoga,nemam komentara osim jednog. Umjesto da se zalis ovdje na forumu,trebao si kontaktriati covjeka koji ti je prodao lap. PRIJE foruma.
slazem se donekle, evo sutra idem sa prijeteljem po DELLa, isto kod vranoge. Taj dell je dosao vjerojatno sa tvojim, pa cemo vidjet za kakvo je on trziste i u kakvom su stanju tipke i ostalo...

sve bi bilo predivno da bi bio savrseno. iako se nadam da samo nisi imao srece sa svojim komadom hardwera i vjerujem da je vranoga posten jos uvijek i da te nebi zeznuo namjerno sigurno
jedan.tamo je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 10:16   #23
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor jedan.tamo Pregled postova
slazem se donekle, evo sutra idem sa prijeteljem po DELLa, isto kod vranoge. Taj dell je dosao vjerojatno sa tvojim, pa cemo vidjet za kakvo je on trziste i u kakvom su stanju tipke i ostalo...

sve bi bilo predivno da bi bio savrseno. iako se nadam da samo nisi imao srece sa svojim komadom hardwera i vjerujem da je vranoga posten jos uvijek i da te nebi zeznuo namjerno sigurno
Ma ja shvacam da vjerojatno samo nisam imao srece, ali mi je to sve sumnjivo buduci je tipkovnica strana (sto se dakle ne moze izbrisati pa napisati ponovno), i sve to, ali mislim ono, nakon mjesec dana mi predati takvu robu...ne znam...

sretno s novim laptopom ...
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 10:43   #24
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
Ma ja shvacam da vjerojatno samo nisam imao srece, ali mi je to sve sumnjivo buduci je tipkovnica strana (sto se dakle ne moze izbrisati pa napisati ponovno), i sve to, ali mislim ono, nakon mjesec dana mi predati takvu robu...ne znam...
Kao sto vec rekoh - tipkovnica je strana jer je za strano trziste.
Kasnjenje je, u zadnje vrijeme, kod Della normalno. Nazalost.

Mogao si kupiti prijenosnik u RH i imati sve navedeno rijeseno po PS-u. To da bi bio nesto skuplji je potpuno normalno (marze tu nisu neki problem jer nisu urnebesne), a bar bi znao koga gnjaviti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 20:59   #25
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kao sto vec rekoh - tipkovnica je strana jer je za strano trziste.
Kasnjenje je, u zadnje vrijeme, kod Della normalno. Nazalost.

Mogao si kupiti prijenosnik u RH i imati sve navedeno rijeseno po PS-u. To da bi bio nesto skuplji je potpuno normalno (marze tu nisu neki problem jer nisu urnebesne), a bar bi znao koga gnjaviti.
Cekaj, jesi ti citao moj prvi post gore, ili sta pricas??
Prijatelju laptop je kupljen u RH, u legalnoj firmi. I sta imamo onda govoriti o tipkovnici za strano trziste!

and, btw., cuo sam se sa callidusom, i ispricao se i potvrdio tvoj komentar da dell ima problema. Rekao je da ce mi srediti novu tipku, pa cemo vidjeti...
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 21:32   #26
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
Cekaj, jesi ti citao moj prvi post gore, ili sta pricas??
Prijatelju laptop je kupljen u RH, u legalnoj firmi. I sta imamo onda govoriti o tipkovnici za strano trziste!

Kakve veze ima sto je kupljen u RH ? Mora li imati hrv. tipkovnicu radi toga ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 22:23   #27
Fault
Premium
 
Fault's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Vinkulja
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Kakve veze ima sto je kupljen u RH ? Mora li imati hrv. tipkovnicu radi toga ?
da?
__________________
Abit Fatal1ty AN8, Ath64 Venice 3000+@2400MHz,
Maxtor 6V250F0 S-ATA II, 16 MB,
2x512 G.E.I.L. value pc3200@400MHz,
gigabyte x700 256MB GDDR3,
MS Industrial 450W(toliko pise ),
Samsung 957p 19", Sony DW-G120A
Fault je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 22:37   #28
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Fault Pregled postova
da?
E pa ne.

Zato covjek i ima jeftinije cijene, uzima od veletrgovaca koji plasiraju na njemacko trziste. Zar ti nije palo na pamet kako to da je on jeftiniji od velikih hrv. uvoznika ? Time, naravno, ne krsi nikakav zakon sve dok su modeli koje prodaje uredno atestirani za prodaju u Hrvatskoj, a on je to uradio uredno (znam jer sam se raspitivao za laptope koje nije uvrstio u prodaju i ne isplati mu se davati novac za atest modela kojeg ce prodati jedan ili dva komada).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 22:55   #29
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne zelimm ispadati sad tu pametan, ali jel nije lakse i sigurnije fino kupiti neki normalan laptop, koji je kod nas dostupan, nego ovako fantazirati sa ti xps-ovima i onda sam problemi..a zasto? da se okolo moze pricati da se ima xps? NHF, ali meni to tako izgleda, nastranu sto je tu u ovom slusaju ocito doslo do problema koji ce se nadam se pozitivno rijesit..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 22:56   #30
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
E pa ne.

Zato covjek i ima jeftinije cijene, uzima od veletrgovaca koji plasiraju na njemacko trziste. Zar ti nije palo na pamet kako to da je on jeftiniji od velikih hrv. uvoznika ? Time, naravno, ne krsi nikakav zakon sve dok su modeli koje prodaje uredno atestirani za prodaju u Hrvatskoj, a on je to uradio uredno (znam jer sam se raspitivao za laptope koje nije uvrstio u prodaju i ne isplati mu se davati novac za atest modela kojeg ce prodati jedan ili dva komada).
u svakom slučaju je to trebao znati prije nego ga je dobio... u detalje se dogovorit oko svega
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na