Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2005., 15:36   #31
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Ovo nije bilo PC vs. Amiga, nego samo cinjenica da je 32 bitna Motorola 68030 izasla 5 godina prije implementacije u Amigu tj. 2 godine poslije i386DX. Uz to da je sama motorola izdala 32 bitni procesor '81...

Inace, Intel je izdao P5 22. ozujke 93', tako da se i tada mogla kupiti respektabilna PC radna stanica...
Pa ne znam baš da je taj prvi picek sa P5 bio nešto kaj se tiče zahtijevnijeg 3D-a, nemoj zaboraviti i nedostatke u audio/video sferi...

Taj Motorolin 050+matematički co-procesor kojeg sam stavio naknadno su moju konfu držali dosta dugo konkurentnom
A dalo se je poslje i nadograditi i sa PPC karticama i još malo produžiti životni vijek.

Uglavnom-meni je Amiga bila odlična i proširiva konfa, počeo sam sa njenim 020, poslje 050+FPU, poslje su izašli PPC ubrzivači...dakle od 14MHz si mogao sa vremenom proširiti do 250-300 MHz PPC procom i ne mjenjati stroj, meni je to bilo dosta bitno.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 18:31   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Hmpf, pa i nije bas neki "uspijeh", s obzirom da je cak i PC skoro 7 godina prije mogao to isto... :\
Vidis citavi press informatike smatrao je to cudom, jer Amiga
ako je nisi koristio - iskoristava kapacitete kao niti jedan stroj do sada.

Ja sam govorio u relaciji realne iskoristivosti.

Taj P60 (kojeg sam i sam imao uz Amigu) nije imao nista osim nekolicine extremno skupih zvucnih kartica koje su tek pripitomljavale VLSI i DSP i svaka je kostala kao sama A4000. Mogao je PC imati i 1T u cemu ga je mogao koristiti, u W3.11?

Cijena A4000 (040) je bila u startu 3.999 DEM, toliko je Magic Media trazila u za svoju zvucnu karticu za 2 kanala stereo recording

A za video, hahaha, bolje da ni ne spominjem, za A500 si mogao kupiti profi genlock za par stotina DEM-a, za PC su su takve kartice kostale par tisuca $.

A4000 je dobila kartice koje je jedino NeXT/Mac i kasnije SGI/SUN
imao po krvavoj cijeni. (DSP5x)

Svako tko je vidio koliko animacija moze stati na jednu 2DD disketu za Amigu zna o cemu pricam

Sa 6MB su citave spice radjene.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 19:12   #33
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Originally posted by Visage


/snipsnipsnip

Kao sto sam vec rekao nekome, nije bilo bitno PC vs. Amiga nego o tome da su racunala i ranih osamdesetih mogla adresirati 4 GB RAMa...

Citiraj:
Svako tko je vidio koliko animacija moze stati na jednu 2DD disketu za Amigu zna o cemu pricam
Nije Amiga, ali moze povest u stare dane... http://www.farb-rausch.com/

Zalosno je u kakvom zbloatanom svijetu zivimo danas. Optimizacija je samo rijec koja se moze naic u starim rjecnicima...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 19:41   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Nije Amiga, ali moze povest u stare dane... http://www.farb-rausch.com/ Zalosno je u kakvom zbloatanom svijetu zivimo danas. Optimizacija je samo rijec koja se moze naic u starim rjecnicima... [/B]

Aha

Ako te takve stvari zanimaju onda pogledaj od najboljih

Trebat ce ti 2 zivota da sve pregledas : http://ftp.uni-paderborn.de/aminet/dirs/tree_pix.html

No pocni za pocetak sa divotama bas ovdje : http://ftp.uni-paderborn.de/aminet/dirs/pix_real3.html

Nevjerovatno je koliko taj stroj potice na kreativnost gledajuci po rezlutatima korisnika.

Necu nikad zaboraviti, rotirajuci izmedju Mac-a i Amige, dodje
neki prijatelj sav nervozan nama Amigasima i nervozno komentira
kako mu treba za neku igru (neka letacka ratna) 2 kutije disketa.
Bio je to 486 DX33 i pitam ga pa dobro koliko je to stotina igara i programa imao na umu? A on nam kaze samo jednu!!!

Ostali smo paf, jer smo upravo pokazivali kompletni animirani glazbeni spot (Innercity - Good life) koji je trebao jednu jedinu 2DD disketu i kladim se da je jos ostalo barem 50kb

Strasno sam htio vidjeti sto moze toliko prostora uzimati za jedan program, pogledam (XTR) i sokiram se kad sam vidio kako je komotno i aljkavo to nabacano, samo za neke map-e trebalo je 15MB !!!!
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 19:43   #35
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Jebiga Bubba, nekakvo računalo iz ranih osamdesetih ne spada u kategoriju o kojoj pričamo-a to su računala koja su u ono doba bila koliko-toliko dostupna normalnom korisniku...

Kaj se tiče optimizacije-to stoji, pa cijeli 3DSMAX je dolazio na 7 ili 9 disketa
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 20:56   #36
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Originally posted by Visage
Aha

Ako te takve stvari zanimaju onda pogledaj od najboljih

Trebat ce ti 2 zivota da sve pregledas : http://ftp.uni-paderborn.de/aminet/dirs/tree_pix.html
Eheh, zgodno...

BTW, kako se zove emulator (neee, nedami se Googlat ) za gledat .anim fileove?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 21:45   #37
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Originally posted by Bubba Eheh, zgodno...
BTW, kako se zove emulator (neee, nedami se Googlat ) za gledat .anim fileove?
Ma nikakav Emu nije potreban.

Samo stari dobri ACDSee (po mogucnosti 2.3) ce biti dovoljan

Eventualno ces morati pojacati svoj Winzip ili ako si iz starije DOS
skole onda ni to nije potrebno za "lzh" i "lha" arhive.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2005., 23:41   #38
giga
Tlacitelj i neznalica
Moj komp
 
giga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,867
Sva sreca da sam dao(prodao) svoju Amigu da ne trune bez veze ispod kreveta. Ja i tako nebih nista od toga napravio a ovako koliko vidim bar nekome korisiti...nadam se da sve radi OK Jelc...
__________________
Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.
giga je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2005., 22:58   #39
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by giga
Sva sreca da sam dao(prodao) svoju Amigu da ne trune bez veze ispod kreveta. Ja i tako nebih nista od toga napravio a ovako koliko vidim bar nekome korisiti...nadam se da sve radi OK Jelc...
Sve je u najboljem redu
Jelc je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na