Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2007., 18:22   #1
MDT
Premium
 
MDT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
Punjenje baterije

Pozdrav,
nedavno sam kupio laptop Acer 7520G i zanima me je li pametno drzati ga stalno prikljucenog na struju preko adaptera i da li je kod ove Li-ion baterije potrebno sacekati da se potpuno isprazni pa je tek onda puniti ili se može slobodno nadopunjavati? To pitam zbog toga što ne znam može li to nadopunjavanje štetiti kapacitetu baterije odnosno trajnosti baterije opcenito?
MDT je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 19:13   #2
daddy1976
Premium
 
daddy1976's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zgb/Srednjaci
Postovi: 65
desktop zamjena?

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=79806

ili pravi prijenosnik?
u tom slučaju puniti-prazniti kako dođe, ali ne da se skroz isprazni, a svaki 30 - ti puta isprazniti skroz bateriju

Battery university:

Simple Guidelines

* Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.) Short battery life in a laptop is mainly cause by heat rather than charge / discharge patterns.

* Batteries with fuel gauge (laptops) should be calibrated by applying a deliberate full discharge once every 30 charges. Running the pack down in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate and in some cases cut off the device prematurely.

__________________
HP 6715b AMD Turion64 X2 TL56 2GB 160GB 15.4''WXGA X1250
...

Black holes suck!
daddy1976 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na