Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2009., 02:59   #1
Hao
Željan znanja
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Command prompt i programiranje

Dobar dan svima!

Zelim naučiti programirati, a pošto su me neki ljudi iznevjerili ne preostaje mi ništa drugo nego doći kod vas i tražiti savijete.

Command prompt - postoji li neka knjiga na hrvatskom jeziku u kojoj je sve detaljno objašnjeno da mogu učiti iz nje? Ako ne, postoji li neka stranica na kojoj je sve detaljno objašnjeno a koju preporučaju ljudi koji se razumiju u to, koji garantiraju da je na toj stranici kvalitetno objašnjeno?

Programiranje - ne znam apsolutno ništa. probao sam iz srednjoškolske knjige učiti c, ali tada su mi ljudi rekli da je bolje preskočiti c i odmah učiti cpp tako da, možete li preporučiti neku knjigu u kojoj je isto kvalitetno objašnjeno sve, od sintakse pa do osobnih savijeta pisca?

Ako nema na hrvatskome, nema veze, nije mi problem baratati engleskim jezikom, imam volje, imam vremena, imam svega samo trebam neko usmjerenje, odakle kreniti ostalo ću sam.
Što se tiče programiranja, ako smatrate da je presloženo kreniti s jezikom kao što je cpp i da bih trebo kreniti od nekog jednostavnijega recite.
Svi savijeti su dobro došli. Spreman sam raditi samo nemam nikog da me usmjeri i savjetuje.

Hvala!
Hao je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 03:32   #2
MDT
Premium
 
MDT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 65
Ja sam se naučio programirati u C-u, stvarno je odličan za početak pa bi to i tebi preporučio. Nakon što skužiš proceduralno programiranje, pređi na objektno-orijentirano u C++-u, ako oćeš knjigu na hrvatskom potraži "Demistificirani C++". Nakon C++-a, cijeli svijet je tvoj Java, .NET, što te god zanima... Objektno-orijentirani principi se ne razlikuju previše od jezika do jezika, ako dobro skužiš osnove i samu logiku programiranja, kasnije ti nije problem naučiti neki novi jezik.
MDT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2009., 06:06   #3
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Ja sam krenuo sa Logo-om, pa Pascal, pa C/C++, kasnije Java, PHP i ekipa.

Ako mene pitas, Kreni sa C-om, jednom kad budes smatrao da si dobar u C-u, kao sto su ti vec napisali, sve drugo je pi*darija. Ako ti je za naucit C/C++ trebalo par tjedana (to sto znas napisat funkciju za n faktorijela u C-u ne znaci da znas C) - za prijelaz na neki od novih programskih jezika ce ti trebat desetinu tog vremena ako si usvojio glavne principe OOP i slicno.

Dajem ti 2-3 dana citanja dok ne odustanes. Prove me wrong
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 22:11   #4
Hao
Željan znanja
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 10
Oki doki, dogovoreno. A jel ok ako ja kad negdje zapnem da mi u programu javlja grešku ili pri izvršavanja programa pravi grešku a ja ne mogu naći da pitam vas tu? Tako ću brže napredovati, i lakše shvatit, ako u knjizi nije baš najbolje objašnjeno ili slično...
__________________
Nisu rekli da će biti lako, rekli su da će vrijediti!
Hao je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2009., 15:08   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hao Pregled postova
Zelim naučiti programirati, a pošto su me neki ljudi iznevjerili ne preostaje mi ništa drugo nego doći kod vas i tražiti savijete.
Daj reci nam jos o tome, zanimaju nas potresne zivotne price mladih to-be programera!

Citiraj:
Command prompt - postoji li neka knjiga na hrvatskom jeziku u kojoj je sve detaljno objašnjeno da mogu učiti iz nje? Ako ne, postoji li neka stranica na kojoj je sve detaljno objašnjeno a koju preporučaju ljudi koji se razumiju u to, koji garantiraju da je na toj stranici kvalitetno objašnjeno?
Sto ti to tocno znaci "command prompt"?

Ako te zanima skriptiranje pod Windows okruzenjem, defaultni Windows shell je *izuzetno* slab po tom pitanju. Likariju pronadji ili u PowerShellu, ili instaliraj Services for Unix/Subsystem for UNIX-based Applications gdje ces moci birati izmedu C/Korn shella (sto ti prakticki pokriva osnovna znanja za vecinu Unixoidnih shellova opcenito, pa se mozes "specijalizirati" kasnije).

Citiraj:
Ako nema na hrvatskome, nema veze, nije mi problem baratati engleskim jezikom, imam volje, imam vremena, imam svega samo trebam neko usmjerenje, odakle kreniti ostalo ću sam.
Google. Pa onda eventualno knjizara ili omiljeni torrent tracker.

Citiraj:
Što se tiče programiranja, ako smatrate da je presloženo kreniti s jezikom kao što je cpp i da bih trebo kreniti od nekog jednostavnijega recite.
Svi savijeti su dobro došli.
Shvati programiranje kao strani jezik. Sto podrazumijeva da "programiranje" ne mozes procitati i nauciti, nego ga moras *koristiti*.

To u praksi znaci mazanje ruku i kompajler. Bez toga - zaboravi! IOW, ako ne mislis zaista programirati as in proizvoditi (ne nuzno komercijalno) programe, nemoj se ni latiti toga.

Citiraj:
Spreman sam raditi samo nemam nikog da me usmjeri i savjetuje.
Sad me jos vise zaintrigirala neispricana prica i teaser od gore!
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Ako mene pitas, Kreni sa C-om, jednom kad budes smatrao da si dobar u C-u, kao sto su ti vec napisali, sve drugo je pi*darija.
U onom trenutku kad postanes *dobar* u C-u (sto podje za ruku zaista rijetkima), neces voljeti vise niti jedan drugi jezik, a posebno OO kao sto je C++.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na