Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2016., 19:41   #19021
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Automatik??
Ako se dvostruka spojka zove automatik onda da... tom logikom ti je i dogbox automatik... s tim da nikad Evo ni GT-R nisam vozio da sam njega pustio da šalta.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Haha, ne, ozbiljno te sad pitam: koliko mi se čini dominantna ti je desna strana, zato voliš više lijeve zavoje. Jesam li u pravu?

Prirodno je da ti jedna strana leži više od druge, kako na rolama, skejtu, biciklu, guard u borilačkim sportovima tako i u autu i na motoru

Na biciklu mi svaka druga lijeva ripna načeta, desna strana u vidljivo boljem stanju

Začudo, prvi drift u autu koji sam napravio mi je bio u desnom zavoju, žena počela ispuštat zvukove straha pored
Iskreno dok vozim auto nisam primjetio neku razliku iako se slažem da bi trebala/mogla postojati. Budem obratio pažnju dok vozim i baš me zanima kaj bu bilo jer ja sam ti skoro pa ambidekster - tak da nogomet igram desnom, rukomet desnom, tenis lijevom (i jača mi je lijeva ruka), pišem lijevom iako nebi bio problem ni desnom, pucam s lijevom, gard mi je kao u dešnjaka ako ne razmišljam o tome, režem kao lijevak, a jedem kao dešnjak... zbrčkano!

To ću najbolje skužit kad sjednem na skije, tu se vidi najlakše. Znam da mi je jedna strana bolja ali ovak napamet ne znam koja!

No na Sljemenu je fakat bio problem vidljivosti...
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 20:39   #19022
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Na biciklu mi svaka druga lijeva ripna načeta, desna strana u vidljivo boljem stanju

Začudo, prvi drift u autu koji sam napravio mi je bio u desnom zavoju, žena počela ispuštat zvukove straha pored
mah... slabo sam ja vjerovao gumama na bicu, ali na motoru se to spušta i po bočnicama
http://postimg.org/image/nw5vo6ia7/

ali, da... gušt je malo zabacit guzu negdje sa autom
dsc off i fino ga napikat gdje god i kako god
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 22:29   #19023
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Rebbit Pregled postova
@Vuco
Ma znam..
to je onaj pocetnicki entuzijazam..
sve to lijepo zvuci dok se ne ode vidit..
a i zanima me iskustvo od tebe, jer mi bas taj megane 2 iz 2007-2008 svidja.. s tim motorom
a gledam i ovo cudo od jed2i... focusa..
al mi se po njegovim pricama cini koda cucla 200l na 100
Gle, od svih troškova imao sam akumulator i te žarulje. Znači - ništa. Godišnji servis je 600kn, veliki 1800kn. Auto ide i udoban je. No Škoda, niža klasa (Fabia), isto godište je puno kvalitetnije napravljen auto. Iznutra, izvana, pogonski dio, šasija - svakak.
Auto je osjetljiv pun k. Nemreš tekućinu za stakla nadodati, a da njemu ne zasmeta.
Po zimi kak se grije auto u vožnji sve manje kvrcka plastika.
Potrošnja - najniža ikada 6L/100km (otvorena cesta do mora sa klimom), najviša ikada 9L/100km (grad bez klime, prosjek brzine ~24kmh). Prosjek kroz 16 000km 7,78L/100km.

Za prvi polovni auto sam dobro prošao. Drugi auto će biti novi sa hiljadom godina garancije. ~110KS je taman
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 01:23   #19024
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Sta je Vuco, je l to i ti imas problema sa skripanjem plastike u meganu 2? Ima li neko da nema taj problem?
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 02:04   #19025
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ima li neko da nema taj problem?
Onaj ko vozi svabu
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 02:06   #19026
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Hejtam dosta auto, mada je do sada ispao poprilično dobra kupnja (više sreća). Meni osobno to nije problem jer generalno mi je auto od A do B i on treba meni služit, ja ću ga redovito servisirati i to je to. Ali da je to čudno u 2008-oj godini - je. Osobno mi ne smeta plastika unutra jel mekana ili tvrda, jeftinog ili skupog izgleda. No NVH inženjeri su loše odradili posao u Renou. Usput i inženjeri koji su radili kopče i priključke za gorivo, MAP i koje sve senzore ne, a vidio si i sam spoj pedale kvačila i glavnog cilindra kvačila. Neke stvari nemaju smisla, vidi se da su štedili na Sedan verziji što se tiče opreme i materijala. No, dok je sve ostalo kako treba, ponavljam - ja sam njega kupio.

Btw Milentije, gurni nešto gore u spojeve sa onom središnjom plastikom di je rupa kao (tipa tanka guma) kod šajbe i da vidiš kak će biti tiho sve
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 09.01.2016. u 02:13.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 06:05   #19027
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Vuco, plastika nije tak ni loša u meganu, problem je sto krcka stalno neki bog u vožnji.

Ako želiš vidjeti lošu plastiku i još gore krckanje, sjedni u novog yarisa.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 08:46   #19028
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
I moj auris je skripav, i to samo onaj dio di je mjenjac. Najgore mi je kad netko tam nasloni nogu
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 09:59   #19029
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Btw Milentije, gurni nešto gore u spojeve sa onom središnjom plastikom di je rupa kao (tipa tanka guma) kod šajbe i da vidiš kak će biti tiho sve
Ja tu spužvu više nemama. Šajba mi je pukla pa je čoban koji je mjenjao pokidao tu spužvu i nije stavio novu. Sad tu imam rupu... Uglavnom i dalje nešto škripi/sveči/trese na spoju plastike i desnog A stuba. Doduše ne uvijek, ali strašno nervira.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 10:39   #19030
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Staviš komadić onog samoljepljivog platna za tapeciranje subwoofera za auto.
Isprobano rješava problem. Najčešće auti škriplju na tom spoju plastike A nosača i instrument table
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 13:13   #19031
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Vuco, plastika nije tak ni loša u meganu, problem je sto krcka stalno neki bog u vožnji.

Ako želiš vidjeti lošu plastiku i još gore krckanje, sjedni u novog yarisa.
Iskreno, ili ja to totalno zanemarim ili kod mene kad se kola zagriju toga nema.
A onaj bog u kaj pojas zataknes, isuse ko je to napravio samar bi mu zavaljo

Npr. Focus je sto se toga tice avion, utegnut do bola.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 13:48   #19032
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pojaseve kaj se ne uvlače riješite sa silikonskim sprejem...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 13:58   #19033
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Šteker za pojas kraj sica je mutavo napravljen jer klopotari po svuda, pojas se uvlači normalno.

Zamjena žarulje je ipak top posao na tom autu. Pogotovo na onom sustavu kad nema kopče od žice već je napravljeno na principu žabica. Isuse kako sam psovao francuske inženjere prvi puta
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 14:06   #19034
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
znaci hejtamo reno i derpe inzenjere.. ok
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2016., 14:19   #19035
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500