Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2020., 19:26   #4261
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Pa i HT i VIp moraju graditi infrastrukturu.Od infrastrukture iz 50-ih godina nema koristi.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 20:03   #4262
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Apsolutno se ne slažem, od korištenja HT-a,VIP-a, najbolji se pokazao bio upravo mali Amis (dok nisu prodani), stabilnost veze, ponuđena brzina i otklon rijetkih poteškoća. Ovi tvoji "veliki" su kurac bili po tim pitanjima. S tim da HT dobio infrastrukturu đabe, tako da neznam koji vrag se oni bune s ulaganjima.
Amis je bio super (i ja sam bio/još jesam na njegovoj optici), problem je mogućnost investicije u manje naseljenim područjima, Amis to nema (kao nijedan mali telekom).
To što je HT "dobio" je i platio, no to traje jako kratko, potrebna su ulaganja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2020., 22:04   #4263
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
@flash1:

Znači, jači tlači
Ovi mali lokalni ISP-evi (voljatel, bnet, amis, btnet, mtnet, terrakom, dopuni niz) - neki više ne postoje, jer ih je preuzeo netko veći.
Recimo voljatel se istaknuo ako me sjećanje ne vara: prvi ponudili dsl flat za 150kn. Euforija, optereceni linkovi, krahirali na kraju. Netko ih preuzeo. End of story.
Bnet i Amis su se "tjerali" - dumpali cijene i ludim akcijama skupljali korisnike ne bi li si digli cijenu kod preuzimanja od strane ondasnjeg VIP-a.
Terrakom, btnet i mtnet još žive, ne znam koji im je end game, dal će ih skupit netko ili im je trenutno dobro i guraju.
Poanta: neki su valjda vidjeli da neće izdurati, odlučili skupiti korisnike i skupljati ponude (moje viđenje). Ovi preostali se bore.

Onda imaš velike: HT, A1 i Optima. Navodim optimu reda radi jer tehnički iako pod HT uzdama, trenutno je treći nacionalni fiksni operater.
HT je tobože dobio infrastrukturu (u slučaju mog grada, plaća se godišnje neka pinka za korištenje DTK-a gradu, valjda i ostali grabe dio kolača). I to je uglavnom bakrena infrastruktura koja je u poluraspadnutom stanju a neisplativa za održavanje. Pa se doslovce krpa s metaforički rečeno duct tapeom. I sad svi očekuju optiku do vrata, jer bakar se ne isplati održavati, a brzine moraju ići gore.

Kvaka 22 je da po pisanjima studija izgradnje optičke mreže trošak opreme za spojit jedan objekt je tipa 500e (vjerojatno bez strojeva i ljudi, znači samo željezo - ali nek me netko ispravi). Da bi optika uopće došla do neke lokacije treba planirati trase i plaćati pravo puta za trasu (godišnje), pa onda naknadu za ormarić, pa struju hep-u, pa ako je zračna instalacija i 7kn po stupu hepu mjesečno, pa još par gluposti koje vlasnik infrastrukture mora plaćati na godišnjoj/mjesečnoj razini.

Zato valjda HT i A1 pušu na hladno i dobro promišljeno guraju optiku prvo tamo gdje ima kruha. Optima se tu može slikati jer dok ne dobi novog gospodara (šuška se da bi United grupa mogla piknuti optimu, pa uz tele2 koji su uzeli probati složiti treći fixni/mobilni operater u RH - a možda je i priča na razini 5G antena u maskicama ) teško da će biti sredstava za investiranje u infrastrukturu.

Zbog relativno velikih troškova optike za kućanstvo i ruralne krajeve, HT i A1 polažu nade u 5G mrežu te za prvu silu time namjeravaju pokriti taj dio korisnika (moje mišljenje).

Toliko od mene :P
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 22:34   #4264
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ne zaboravite da je dio optičke mreže koju je HT radio bila financirana sredstvima EU, mali igrači nisu niti bili u igri za ta sredstva. Pretpostavljam da je HT dobio jer je "centrali" iz Njemačke to itekako odgovaralo, već sam iz par izvora čuo da je Hrvatska zapravo pokusno polje na kojem se vide sve greške u izradi mreže pa onda drugdje imaju već usavršenu proceduru.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 11:46   #4265
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ne zaboravite da je dio optičke mreže koju je HT radio bila financirana sredstvima EU
Molim te izvor ove nebuloze.
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 12:42   #4266
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor colonelf Pregled postova
Molim te izvor ove nebuloze.
Pa kaj ti ne radi Google?

https://www.poslovni.hr/sci-tech/zah...om-selu-328757

https://www.vecernji.hr/biznis/eu-im...ristiti-998835

http://www.hst.hr/novosti/hrvatska-j...hu-po-cijenama

Voditelj T-Comove ekipe (vanjski je izvođač bio ali je rukovoditelj na terenu bio T-Comov čovjek) mi sam rekao da potežu optiku jer su dobili sredstva EU za tu namjenu, po cijelom Novom Zagrebu je na taj način provedena optika po zgradama, ono do vratiju korisnika.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 19.07.2020. u 12:50.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 14:32   #4267
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Ako netko zna moze mi odgovoriti. U Zg cijeli kvart ima optiku a kod mene u zgradi nema. A kada sam zvao tcom oni samo odgovore uskoro,cak u mojoj ulici imaju optku neke kuce,prolaze kraj zgrade. Pa me sada zanima jel mogu traziti ili predati zahtjev da i meni prikljuce optiku ili nesto trece. Jel imao netko slicnu situaciju.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 14:45   #4268
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor nikoss Pregled postova
Ako netko zna moze mi odgovoriti. U Zg cijeli kvart ima optiku a kod mene u zgradi nema. A kada sam zvao tcom oni samo odgovore uskoro,cak u mojoj ulici imaju optku neke kuce,prolaze kraj zgrade. Pa me sada zanima jel mogu traziti ili predati zahtjev da i meni prikljuce optiku ili nesto trece. Jel imao netko slicnu situaciju.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
Pa jesi li pitao možeš li na svojoj adresi dobiti optičku vezu? Ovo s uvođenjem u kuću/stan gdje po ulici prolazi optika ne očekujte da će netko odraditi "po Duhu svetom", besplatno i s dobrom voljom ako ne predate zahtjev za spajanje. I to nema veze s planovima da se do svakog stanara dovede optika do vrata.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 15:44   #4269
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Pa jesi li pitao možeš li na svojoj adresi dobiti optičku vezu? Ovo s uvođenjem u kuću/stan gdje po ulici prolazi optika ne očekujte da će netko odraditi "po Duhu svetom", besplatno i s dobrom voljom ako ne predate zahtjev za spajanje. I to nema veze s planovima da se do svakog stanara dovede optika do vrata.
Pitao sam tcom mogu dobiti na svojoj adresi optku ali njihov odgovor je trebala bi uskoro. Za koji mjesec mi istjece ugovor pa bih trazi da mi uvedu optiku. Jer preko zice trenutno je maks 15mb. Kada bih predao zahtjev za za optku hoce li mi to i odobrit to me najvise zanima.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 16:07   #4270
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor nikoss Pregled postova
Pitao sam tcom mogu dobiti na svojoj adresi optku ali njihov odgovor je trebala bi uskoro. Za koji mjesec mi istjece ugovor pa bih trazi da mi uvedu optiku. Jer preko zice trenutno je maks 15mb. Kada bih predao zahtjev za za optku hoce li mi to i odobrit to me najvise zanima.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk

Jesi li pitao "Ako predam zahtjev za optikom, možete li me odmah spojiti?" ili je bilo "Kada mogu dobiti optiku?"? Pitam jer su to dvije različite situacije, ako imaš optiku u ulici i treba nekih 20 metara optičkog kabela da se dovede to tebe, onda nije ista situacija kao kad čekaš da se cijeloj ulici srede optičke veze.
Druga je stvar ako na centrali trebaju proširiti mrežu ali to već dugo nisam čuo da bi za optiku trebali "proširivati" postojeću infrastrukturu ako na centrali već postoji.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2020., 17:18   #4271
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor nikoss Pregled postova
Pitao sam tcom mogu dobiti na svojoj adresi optku ali njihov odgovor je trebala bi uskoro. Za koji mjesec mi istjece ugovor pa bih trazi da mi uvedu optiku. Jer preko zice trenutno je maks 15mb. Kada bih predao zahtjev za za optku hoce li mi to i odobrit to me najvise zanima.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
A jesu oni već bili u kontaktu sa predstavnikom stanara? Obično, tako su u mojem kvartu radili kad su provlačili, prvo su kontaktirali predstavnike za dopuštenje da se smije provlačiti u zgradu. Predstavnik stanara di mi živi frend nije dao tako da su oni sad zapeli s bakrom i koaksijalcem.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 17:36   #4272
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Sigurno predstavnik stanara nije dobio pinku, pa nije dao zeleno svijetlo.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 17:50   #4273
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
A jesu oni već bili u kontaktu sa predstavnikom stanara? Obično, tako su u mojem kvartu radili kad su provlačili, prvo su kontaktirali predstavnike za dopuštenje da se smije provlačiti u zgradu. Predstavnik stanara di mi živi frend nije dao tako da su oni sad zapeli s bakrom i koaksijalcem.
Da, tako je bilo i u mom stubištu jer je predstavnici stanara bilo sumnjivo što optiku uvode "besplatno". Jedva sam je uvjerio da nazove izvođače radova da sama pita o čemu se radi pa je ipak dala suglasnost na kraju.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 20:54   #4274
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Jesi li pitao "Ako predam zahtjev za optikom, možete li me odmah spojiti?" ili je bilo "Kada mogu dobiti optiku?"? Pitam jer su to dvije različite situacije, ako imaš optiku u ulici i treba nekih 20 metara optičkog kabela da se dovede to tebe, onda nije ista situacija kao kad čekaš da se cijeloj ulici srede optičke veze.

Druga je stvar ako na centrali trebaju proširiti mrežu ali to već dugo nisam čuo da bi za optiku trebali "proširivati" postojeću infrastrukturu ako na centrali već postoji.
Mislim da sam pitao kada mogu dobiti optiku. Ici cu opet zvati i traziti pa javim sto je bilo. Hvala svima.

Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 21:37   #4275
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Pa kaj ti ne radi Google?

https://www.poslovni.hr/sci-tech/zah...om-selu-328757

https://www.vecernji.hr/biznis/eu-im...ristiti-998835

http://www.hst.hr/novosti/hrvatska-j...hu-po-cijenama

Voditelj T-Comove ekipe (vanjski je izvođač bio ali je rukovoditelj na terenu bio T-Comov čovjek) mi sam rekao da potežu optiku jer su dobili sredstva EU za tu namjenu, po cijelom Novom Zagrebu je na taj način provedena optika po zgradama, ono do vratiju korisnika.
Ništa od toga nije EU - HT.
Ili HT sam financira (iliti, ova tema plus što nema veze s EU, posebno po NZG) ili EU financira lokalnu samoupravu koja dodjeljuje firmama na izvedbu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 21:59   #4276
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
U mojoj zgradi je HT preko EU pristupnih fondova ugradio optiku još 2007.-2008.

To kaj se čekalo 7 godina na komercijalnu dostupnost optičke nakon toga...jbiga.

Ali je HT(u svim iteracijama imena do sada) sisao lovu iz eu fondova za svoju mrežu 100%.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 20.07.2020. u 17:27.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 22:14   #4277
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ništa od toga nije EU - HT.
Ili HT sam financira (iliti, ova tema plus što nema veze s EU, posebno po NZG) ili EU financira lokalnu samoupravu koja dodjeljuje firmama na izvedbu.
Ne tvrdim da je cjelokupna optička mreža napravljena sredstvima EU već jedan dio, koliki - ne znam jer vjerujem da rijetko tko ima uvid u financije i tehničku izvedbu. I ostali kolege će ti to potvrditi, kao što je potvrdio i SympForTheDevil.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 10:23   #4278
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
U mojoj zgradi je HT preko EU pristupnih fondova ugradio optiku još 2007.-2008.
Kojih to točno fondova?

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ne tvrdim da je cjelokupna optička mreža napravljena sredstvima EU već jedan dio, koliki - ne znam jer vjerujem da rijetko tko ima uvid u financije i tehničku izvedbu. I ostali kolege će ti to potvrditi, kao što je potvrdio i SympForTheDevil.
Fiberland praktički ništa. Ono što je HT sitno i izveo preko fondova nije on išao prema fondovima, već lokalna samouprava (ISP ni ne može) pa natječaji lokalno.

Zato i je ispalo sr***e, HT izveo svojim parama, ne daje drugima, HAKOM stopira, optika stoji godinama. Zato treba promijeniti cijeli pristup (država definira / gradi / održava preko EU fondova), ali nema tko to izvesti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 11:29   #4279
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kojih to točno fondova?
Vjerojatno je mislio na *pred*pristupne fondove (u to vrijeme godista), IPA III se bavila time.

Sto se tice danasnjice, imas tih natjecaja hrpu, zadnji je bio KK.02.1.1.01.

Citiraj:
ISP ni ne može
Moze, moze, zacudio bi se...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 11:33   #4280
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Moze, moze, zacudio bi se...
Ne bi, vjeruj, bijah tamo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 11:53   #4281
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Pa po ovom KK.02.1.1.01. prijaviti se mogu i poduzetnici - u to spadaju i operateri.

Naravno, ne potiče se izgradnja optike u urbanim sredinama, ali se potiče u područjima gdje operateri nemaju financijski interes sami izgraditi mrežu.

Glavna poanta kohezijskih fondova je da se izgradi infrastruktura i na taj način potakne brži razvoj manje razvijenih, odnosno smanji razlika između zemalja EU.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 12:26   #4282
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne bi, vjeruj, bijah tamo.
Iggy: nemoze
Ostatak svemira koji je ubrao lovu, zajedno s objavljenim natjecajima i dokumentacijom: naravno da moze



Evo ti jos:

https://www.facebook.com/10848980183...97123530411040

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Pa po ovom KK.02.1.1.01. prijaviti se mogu i poduzetnici - u to spadaju i operateri.

Naravno, ne potiče se izgradnja optike u urbanim sredinama, ali se potiče u područjima gdje operateri nemaju financijski interes sami izgraditi mrežu.

Glavna poanta kohezijskih fondova je da se izgradi infrastruktura i na taj način potakne brži razvoj manje razvijenih, odnosno smanji razlika između zemalja EU.
Tako nekako, ti natjecaji su specificni jer se na njih mogu veliki poduzetnici, sto telekomi jesu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 13:35   #4283
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Iggy: nemoze
Ostatak svemira koji je ubrao lovu, zajedno s objavljenim natjecajima i dokumentacijom: naravno da moze



Evo ti jos:

https://www.facebook.com/10848980183...97123530411040

Tako nekako, ti natjecaji su specificni jer se na njih mogu veliki poduzetnici, sto telekomi jesu.
U Fiberlandu?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 14:00   #4284
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
U Fiberlandu?
Zaista sve pise. Duzan si cevape.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 14:07   #4285
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zaista sve pise. Duzan si cevape.
Pa niš ne piše?

Može, uvijek! Ili gurmansku?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:00   #4286
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Pa niš ne piše?
Znam da si stvarno star , ali *sve* pise u linkovima koje sam poslao. Ako ne znas gdje pise, odnosno gdje treba citati, onda nisi ni sudjelovao/bio u tome kao sto kazes.

Tako da, long story short - nisu u pravu niti blizu, itekako se moze, itekako se radi.

Je li se radilo preko IPA-a u ono vrijeme godista, kako je netko napomenuo u postovima povise, nemam pojma, ali u zadnjih par godina svakako se radi.

Citiraj:
Može, uvijek! Ili gurmansku?
Ne znam, ti si me obecao cuvati kod onog trovaca kod kojega si me vodio neki dan, da ne zavrsim na Zaraznoj kao prvi ove godine koji nije dosao zbog korone!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:05   #4287
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Je li se radilo preko IPA-a u ono vrijeme godista, kako je netko napomenuo u postovima povise, nemam pojma, ali u zadnjih par godina svakako se radi.
Pa i govorim o tome kad su pristupni fondovi bili misaona imenica. Fiberland je kad ono bio, 2007/08?
Bem ti, fakat sam star.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne znam, ti si me obecao cuvati kod onog trovaca kod kojega si me vodio neki dan, da ne zavrsim na Zaraznoj kao prvi ove godine koji nije dosao zbog korone!
Ma nema frke, pričuvam ja tebe, ti lijepo gledaš, a ja još ljepše jedem obje porcije.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:26   #4288
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kojih to točno fondova?


Pristupnih.

Bio sam predstavnik stanara tada i potpisao t-comu. Uvjeti su bili da nas neće ništa doći. Da optika kao usluga nebu još dvd tri godine. Na pitanje kako vam se isplati? Plaća EU iz pristupnih fondova za svaku zgradu koja se stavi pod next gen internet...i to je sve kaj trebate znati

Inače od tih fondova smo cicali pare još tamo 2003. za izgradnju autocesti stoga i nije baš misaona imenica. Kako znam? Ja sam bio jedan od većih Bechtelovih kooperanata u to vrijeme.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:30   #4289
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Pristupnih.

Bio sam predstavnik stanara tada i potpisao t-comu. Uvjeti su bili da nas neće ništa doći. Da optika kao usluga nebu još dvd tri godine. Na pitanje kako vam se isplati? Plaća EU iz pristupnih fondova za svaku zgradu koja se stavi pod next gen internet...i to je sve kaj trebate znati
Radio sam na tom projektu. Pristupni fondovi tu nisu bili nigdje.
Lako je prodavati po terenu, posebno kad ta ekipa nema blage što i kako je u pozadini.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:32   #4290
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Bez brige ja sam znao. Kažem ti pristupne fondove smo cicali tamo 2003. možda su bili pod drugim imenima ali su bili fondovi EU.

I bogami većinu toga šta imam danas mogu zahvaliti tim fondovima
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na