Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2020., 15:35   #2581
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Sta ce tek biti kad kupite pravu uredsku stolicu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 15:51   #2582
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Pošto doma imam skuplju stolicu(markus) nego u firmi (lesnina 600kn), samo je pitanje stoljeća, a mozda i tisućljeća, kad cu imat pravu uredsku
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2020., 16:01   #2583
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
...

Prije nekoliko godina isao sam poslom u SLO, Ljubljana, a mjesec dana prije toga nasao sam lika u Ljubljani na Bolhi (najveci Slo oglasnik) koji je imao punu ladicu HP zupcanika za 4x seriju, pa zapisah da ne zaboravim njega na povratku. Kod sebe u uredu je imao najcudniju stolicu (uzivo) koju sam ikad vidio: Pilot Spinalis.

Vjerujem da su dobile nesto revizije u dijelovima, jer siguran sam da su ledja bila znatno visa kod mene na prvom modelu. Kupili su tri takve za vodstvo u firmi, ali samo jednoj osobi je legla. Nova je bila, dobio sam je za 40% cijena i rekao, ajde da probam, jer nova je kostala preko soma jureka, a sad gledam, jos su podigli cijenu gore.

Na prvi osjecaj solidno, ugodno, ali kroz tjedne, pa i mjesece, nikad nisam mogao sjediti, a da nisam razmisljao da sjedim. Kao na medicinskoj lopti, dobro, malo manje, ali tako nekako. Nekolio minuta se pomices ugodno, a onda stalno i stalno - sjedim na stolici, sjedim na stolici...

Navikao sam dinuti noge u lotus polocaj ako sjedim duze od 30-tak minuta, a to na takvim stolicama nije moguce.

Trenutno imam stolicu iz Lesnine, moram naci model, oko 1700 kn, ali nikad bolju nisam imao, lotus sjedenje je savrseno, jedina mana, kao i svih tapeciranja umjetnim kozama, termolabilnost nakon nekog vremena, koja se manifestira raspadanjem na dijelovime rukohvata, pa onda ledja...

Nosit cu je tapetaru da mi je slozi u alcantari ili nekom elasticnijem materijalu, a vama i dalje notica, da koristite auto presvlake, ako ne zelite da vam se isto desi, jasno, kome ne smeta njihova ruznoca.






...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 17:48   #2584
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Odlučio i ja kupiti Markusa, ali pričekam Black friday jer vidim da su neki kupili stolicu za 700 kn, a sada je ova od tkanine 1000. Izdržim još mjesec-dva na ovoj šroteks, ako dosad nisu leđa ošla, ni neće
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 18:46   #2585
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Nema pravila da ce biti na popustu za bf, imaju dosta random i nekako rijetko te akcije. Zadnji put kad su bile na akciji nije ih ni bilo na stanju na webu i tako koliko ono, 10ak dana... A ekipa koja je isla u ikeu kazu puna trgovina markusa. Ukratko, budi spreman na sve i da ces se mozda morati strpiti ako ciljas akciju
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 19:55   #2586
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Možda bude i prije onda, samo pozitiva Nije mi hića pa pričekam malo, ako uspijem uštedit koju stoju odlično, ako ne uzmem za milju i gotovo
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2020., 20:29   #2587
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,109
Mislim da ću i ja, kad bude neko sniženje.

I napraviti ovo.


Jedina stvar koja me odbijala od te stolice su fiksni nasloni.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 10:26   #2588
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Crypto Pregled postova
Vlasnici Aerona, ima netko sa 180cm/90kg da može preporučiti Size B ili Size C? Da znam dal je baš jasan izbor, ili moram isprobati prije.
Moras probat. I preporuca se, jer ne kupujes to prek interneta Odes, sjednes, narucis. Vidi HM Mirra, osjetno jeftinija a jednako dobar izbor.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 09:37   #2589
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Vidis sad kad si poslao Mirru, možda sam na njoj sjedio a ne na Aeronu, slićno izgledaju

Nek eksperti procjene :P

http://prntscr.com/ukxhaa
http://prntscr.com/ukxil3
http://prntscr.com/ukxjav
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 14:01   #2590
funlog
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska-Split
Postovi: 114
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Vidis sad kad si poslao Mirru, možda sam na njoj sjedio a ne na Aeronu, slićno izgledaju

Nek eksperti procjene :P

http://prntscr.com/ukxhaa
http://prntscr.com/ukxil3
http://prntscr.com/ukxjav
Mirra.
funlog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2020., 14:31   #2591
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Vidis sad kad si poslao Mirru, možda sam na njoj sjedio a ne na Aeronu, slićno izgledaju

Nek eksperti procjene :P

http://prntscr.com/ukxhaa
http://prntscr.com/ukxil3
http://prntscr.com/ukxjav
Citiraj:
Autor funlog Pregled postova
Mirra.
Da se citiram:
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam sjedio u aeronu u americi, ali nisam isao za tim u to doba jer sam doma sjedio u emezetinom jeftikaneru al bila mi je dobra, nisam imao primjedbi, ali onda me jos nisu bolila leđa i nisam išao za tim jel ergonomska ili ne. Nije žvaka za seljaka Da je sad probam vjerojatno bi malo vise imao dojma na čemu sjedim.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 14:37   #2592
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
https://www.hgshop.hr/gaming-stolica...roizvod/269025


Ima li tko ovo da podjeli dojmove? Jeftinije 100 kn od Markusa i puno atraktivnije izgleda, pa me zanima kakva je kvaliteta. Ako valja radije bi to nego Markusa.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 14:39   #2593
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Teško da to valja. Drz se provjerenog markusa.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 14:40   #2594
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Nebi radije to nego Markusa, vjeruj nam
stops je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 14:55   #2595
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Znači do 1000 kn Markus i to je to? Koja je po vama prva bolja stolica od Markusa? Stvarno mi se izgledom ne sviđa niti najmanje.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 14:58   #2596
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
https://www.hgshop.hr/gaming-stolica...roizvod/269025


Ima li tko ovo da podjeli dojmove? Jeftinije 100 kn od Markusa i puno atraktivnije izgleda, pa me zanima kakva je kvaliteta. Ako valja radije bi to nego Markusa.
To samo na slici izgleda atraktivnu, imam ja onaj jeftiniji za 600kn on NEON, i vjeruj mi to nevrijedi ni 100 kuna, kupio u kauflandu onaj 300 kuna, on je premija prema tom NEON gaming stolcu.

Ali meni nije bacen novac toliko jer gore sjedi djete od 20 kila. Vjeruj mi nije za vise kila napravljen.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 15:03   #2597
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Ne mora znacit da je puno gora od Markusa ali vrlo vjerojatno je, neke stvari koje daju naznaku da je tako:

Plastična noga, plastični nasloni za ruke, mehanizam isti kao u svim jeftinim lošim stolicama.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 15:11   #2598
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ne mora znacit da je puno gora od Markusa ali vrlo vjerojatno je, neke stvari koje daju naznaku da je tako:

Plastična noga, plastični nasloni za ruke, mehanizam isti kao u svim jeftinim lošim stolicama.



Piše da su noge i konstrukcija metalni, ne čini mi se toliko nekvalitetno kao one što se raspadnu od 500-600kn. Gledam bilo što u cjenovnom rangu oko 1000kn,a da nije Markus jer mi se ne sviđa izgled, ta mrežica me nervira.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 15:34   #2599
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Aha, gledao sam po slikama, ali opet.
Cuješ ja cu samo ponovit potrosio sam 3000kn na glupe stolice (i 10000 kn na leđa zasad, sigurno su stolice doprinjele) ali markus je bio preporod

Al stari moj ako se tebi ta sviđa, uzmi, mora neko i takve stolice kupovati
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 15:41   #2600
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor slavonac90 Pregled postova
Piše da su noge i konstrukcija metalni, ne čini mi se toliko nekvalitetno kao one što se raspadnu od 500-600kn. Gledam bilo što u cjenovnom rangu oko 1000kn,a da nije Markus jer mi se ne sviđa izgled, ta mrežica me nervira.
Jel trebas da je stolac lijep? Ili barem donekle kvalitetan? Ako lijep - onda kupit taj gamerski "kozni". Ako donekle kvalitetan - onda Markus. Mos trazit do imendana, ali za 1000 kuna nes nac stolac koji ima 10g garancije ko Markus. Tj. ovaj koji si linkao - firma koja ga proizvodi ce vjeroajtno nestat za 6-12 mjeseci Taman kolko i traje proizvod.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 15:43   #2601
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Da vidiš zaboravio sam da ima čak 10 god garancije...

Ako crkne taj iz hg spota za godinu dana to je super ja sam tako 3 puta iz emezete imao novu stolicu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:43   #2602
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Moj review je dok prvi put sjednes u nju. Znaci ako imas priliku da odes tamo i sjednes odi pa vidi, ak je ok, onda je ok. Ja sam ganc novu probao i to je dno dna, za mene, ali za djecu od 20 kila je super, em je cool i em im netreba neka pretjerana kvaliteta.

Ja sam i Yisku kupio onu uredsku na blackfriday kad je bila spustena, dobra je, drzi, ugodno mi je sjediti u njoj, ali da je kvalitetna, nije. Inace i ja pikiram tog markusa, vcisto da probam onaj ledjni dio... sad ce uskoro black friday.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 18:58   #2603
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Mislim da ću i ja, kad bude neko sniženje.

I napraviti ovo.


Jedina stvar koja me odbijala od te stolice su fiksni nasloni.
Da naprave stolac kvalitetan i udoban ko Markus a da je podesiv po svim položajima kao ovaj gore, odmah bi ga kupio. Ovako imamo dva polovična rješenja ali za te pare nema bolje. Markus mi je bio super ali lumbalna potpora me stiskala previsoko na leđa (180cm visine) pa sam ga morao vratiti. Baš šteta. Bio je 2 tjedna kod mene. Na Jarvfjalletu sam sjedio 2h i to meni izgleda dosta lošije (udobnost i kvaliteta izrade) i sjedeća površina jako mala. Ali podesivost je super.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 20:39   #2604
NortonCommander
Orthodox file manager
Moj komp
 
NortonCommander's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 422
Narucio sam si za doma Hattefjaell a dosad sam koristio Markusa.



Ova mi je dosta ljepsa i kvaliteta izrade je u istom rangu.
Lumbalna potpora mi djeluje bolje odradjena i sama stolica ima mogucnost pomicanja sjedala naprijed-nazad, sto Markus nema.

Markus je generalno udobniji za nekakvo casual laid back surfanje i igranje, prvenstveno radi visokog naslona.
Naslon na Hattefjaellu mi dolazi do lopatica, pa nije bas idealna kad se zabacim u nju. Ali, generalno mi se cini bolja za rad, kad sam u uspravnom polozaju.
Sto se tice naslona za ruke, postoji verzija s naslonima (a i prodaju se odvojeno), ali kako mi osobno vise smetaju na Markusu nego sto koriste, uzeo sam bez.

Ako koga jos nesto zanima, samo pitajte.
NortonCommander je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2020., 21:01   #2605
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Na markusu jednostavno ne monitraš naslone i bok. Meni su smetali jer imam veliki stol i volim držat ruke na stolu, a sa naslonima nisam mogao privući stolicu do kraja. Uzeli smo 4 kom na akciji za sve ukućane jer je premija za te novce. Do sada sam potrošio preko 2000kn na razna ysk, lesnina i boktepitaj kakva sranja koja popucaju, postanu brzo izuzetno neudobna ili se jednostavno raspadnu. Na markusu mi je odlično što mogu doslovno ležat pred kompom i drži moja dva metra bez da imaš osjećaj da će puknut ili prevrnut se. Da je mogao biti udobniji, je.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 12:06   #2606
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ikea ima na sniženju za family članove ovu novu verziju Markus stolca JARVFJALLET. 1100kn. Navali narode
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 13:06   #2607
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Gdje vama pada izbor izmedju JARVFJALLET i Marcusa (neovisno o novcima u ovom slucaju)?
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 14:36   #2608
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
Gdje vama pada izbor izmedju JARVFJALLET i Marcusa (neovisno o novcima u ovom slucaju)?

Po meni te dvije stolice nemaju veze jedna s drugom. Marcus je veci, udobniji i meni djeluje puno kvalitetniji, konkretno spuzva je puno deblja na marcusu.


Odnosno JARVFJALLET je puno manji, spuzva takna i tvrda, kompletna izrada je onako, li-la, plus skoro 100€ je skuplji.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 15:02   #2609
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja imam suprotno misljenje od sraleta, meni jafvjallet djelovao bolje; udobniji, vis eopcija za podesavanje. Kvaliteta izrade rekao bih ista, za debljinu/tvrdocu nemam pojma.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2020., 15:14   #2610
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ja imam suprotno misljenje od sraleta, meni jafvjallet djelovao bolje; udobniji, vis eopcija za podesavanje. Kvaliteta izrade rekao bih ista, za debljinu/tvrdocu nemam pojma.
Imao sam JARVFJALLET i slažem se. To je klasa iznad Markusa.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na