Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2020., 00:18   #601
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Pa ajmo reci isto kao i Samsung tv. Trenutno stabilno hvatamo sa sobnom antenon. Uzeo sam i ja bio strong 8550, ali onaj gui, onaj epg, užas. Zapeli su u 90-ima.

Strong sam dao staroj, sebi ovog zadržavam. Tko zna kako izgledaju Samsung tv menu ovo je identičan kao i na TV-u, samo sto je još razinu brzi i doradjenini. Dobar receiver, ja sam fakat zadovoljan. Doduše meni Samsung već odavno leži tako da...

P. S uredjaj možeš direktno u hr naručiti i tada dodje 26+11eur posta. Ja sam preko mailboxde. Tada je uredjaj 23eur (manji pdv je tamo). Ako imaš nekoga da ima mailbox pa da podijelite postarinu od 10ak eura to bi ti bio vrh.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Jel ima iptv, da se moze naloadat m3u lista?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 09:58   #602
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jel ima iptv, da se moze naloadat m3u lista?
Ne bih rekao, mada pravi odgovor je nemam pojma. Na samsung TV -u imam app store i app koje sluze bas tome. Tu nema stora pa mislim da nema neki smisletni iptv support.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 10:52   #603
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Hauppauge WinTV-dualHD

https://hauppauge.com/pages/products/data_dualhd.html

Fenomenalan proizvod, radi pouzdano i stabilno, ponekad ne pokupi dobro EPG ali ima mogućnost ažuriranja popisa emisija. Sučelje je dosta jednostavno, pregledno i funkcionalno, lako se isprogramira snimanje. Sučelje je inače jedno od najboljih koje sam vidio uz neku TV karticu, usporedivo je s Terratecovim. Samo snimanje radi odlično, imam SSD i uredno snimam i po dvije emisije s dva različita kanala bez framedropova.
Daljinski upravljač je upotrebljiv, nije neka minijatura da se ne može pogoditi pojedini gumb, radi i unutar raznih mediaplayera i komande funkcioniraju pa si možete kontrolirati recimo muziku unutar MS Groove.
Kad se instalira softver, obavezno treba provjeriti ima li update jer meni s inicijalnom instalacijom nije radio H.265 već tek s updateom, malo sam nagnjavio njihov support koji radi i on-line preko chata ali je pozitivno da se lik odmah javio i dao upute, zbog toga bih preporučio ovaj TV tuner prije svih ostalih.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 18.09.2020. u 12:39.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 12:59   #604
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Hauppauge WinTV-dualHD

https://hauppauge.com/pages/products/data_dualhd.html

Fenomenalan proizvod, radi pouzdano i stabilno, ponekad ne pokupi dobro EPG ali ima mogućnost ažuriranja popisa emisija. Sučelje je dosta jednostavno, pregledno i funkcionalno, lako se isprogramira snimanje. Sučelje je inače jedno od najboljih koje sam vidio uz neku TV karticu, usporedivo je s Terratecovim. Samo snimanje radi odlično, imam SSD i uredno snimam i po dvije emisije s dva različita kanala bez framedropova.
Daljinski upravljač je upotrebljiv, nije neka minijatura da se ne može pogoditi pojedini gumb, radi i unutar raznih mediaplayera i komande funkcioniraju pa si možete kontrolirati recimo muziku unutar MS Groove.
Kad se instalira softver, obavezno treba provjeriti ima li update jer meni s inicijalnom instalacijom nije radio H.265 već tek s updateom, malo sam nagnjavio njihov support koji radi i on-line preko chata ali je pozitivno da se lik odmah javio i dao upute, zbog toga bih preporučio ovaj TV tuner prije svih ostalih.

Bravo majstore, to sam tražio

Nabavio si na Hauppauge web shopu?
Ako da, koliko te ispala poštarina?
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:02   #605
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Mljac Pregled postova
Bravo majstore, to sam tražio

Nabavio si na Hauppauge web shopu?
Ako da, koliko te ispala poštarina?


Uzeo u Linksu prošle godine dok su imali u ponudi. Bila neka akcija pa me ispalo negdje oko 660 kn (ako se dobro sjećam). Imao sam inače Hauppauge analognu TV karticu davnih dana, ispala jedna od boljih koja je bila na tržištu, morao sam upogoniti svoj monitor kao TV jer nije bilo mjesta u sobi za pravi TV aparat. Ovaj USB stick je ispao odlična investicija, dual receiver je odlična stvar ako treba nešto snimiti na dva različita programa, sebi snimim film, klincu crtić.
Isprobao sam Avermedia, NotOnlyTV, Teratec i Hauppauge, po kvaliteti, upotrebljivosti i jednostavnosti softvera Terratec i Hauppauge su par godina ispred ostalih. Ovaj WinTV dual stick me koštao više nego što sam planirao uložiti u receiver za računalo ali mi sada kad je u upotrebi nije ni najmanje žao.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:11   #606
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Nema veze što za taj adapter piše da je ATSC?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:21   #607
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nema veze što za taj adapter piše da je ATSC?
Sorry, link je na sjevernoameričku stranicu, tu je German:

https://www.hauppauge.de/site/products/data_dualhd.html

i UK:

https://www.hauppauge.co.uk/site/pro...ta_dualhd.html

Kupovinom u Europi dobiješ ionako europsku verziju uređaja. Ja sam zato i kupio u Linksu, bila je OK cijena i imam jamstvo u RH.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 18.09.2020. u 14:27.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:56   #608
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Da li je dual tuner uopće bitan?
U mojoj regiji svi T2 kanali su u istom muxu i mogu se paralelno gledati/snimati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 15:57   #609
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Hauppauge WinTV-dualHD

https://hauppauge.com/pages/products/data_dualhd.html

Fenomenalan proizvod, radi pouzdano i stabilno, ponekad ne pokupi dobro EPG ali ima mogućnost ažuriranja popisa emisija. Sučelje je dosta jednostavno, pregledno i funkcionalno, lako se isprogramira snimanje. Sučelje je inače jedno od najboljih koje sam vidio uz neku TV karticu, usporedivo je s Terratecovim. Samo snimanje radi odlično, imam SSD i uredno snimam i po dvije emisije s dva različita kanala bez framedropova.
Daljinski upravljač je upotrebljiv, nije neka minijatura da se ne može pogoditi pojedini gumb, radi i unutar raznih mediaplayera i komande funkcioniraju pa si možete kontrolirati recimo muziku unutar MS Groove.
Kad se instalira softver, obavezno treba provjeriti ima li update jer meni s inicijalnom instalacijom nije radio H.265 već tek s updateom, malo sam nagnjavio njihov support koji radi i on-line preko chata ali je pozitivno da se lik odmah javio i dao upute, zbog toga bih preporučio ovaj TV tuner prije svih ostalih.
Ne znam koji software koristiš, ali WinTV 10 je smeće nad smećem. Svakih par dana ne skuži tuner pa treba restartati servis. Sporo prebacuje programe, bilo analogne, bilo digitalne. Kad uključiš snimanje, nema opcije da se nakon x vremena isključi kao što sam imao na Leadteku. Ako si slučajno ostavio uključenu aplikaciju i namjestio snimanje da se uključi u određeno vrijeme, snimanje se neće uključiti, piše recording, ali ne snima. Uglavnom, jedno veliko s*anje, a support od nikakve koristi.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da li je dual tuner uopće bitan?
U mojoj regiji svi T2 kanali su u istom muxu i mogu se paralelno gledati/snimati.
Ne mogu jer glupi software to ne podržava, dobro da si me podsjetio jer sam na to zaboravio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 19:36   #610
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne znam koji software koristiš, ali WinTV 10 je smeće nad smećem. Svakih par dana ne skuži tuner pa treba restartati servis. Sporo prebacuje programe, bilo analogne, bilo digitalne. Kad uključiš snimanje, nema opcije da se nakon x vremena isključi kao što sam imao na Leadteku. Ako si slučajno ostavio uključenu aplikaciju i namjestio snimanje da se uključi u određeno vrijeme, snimanje se neće uključiti, piše recording, ali ne snima. Uglavnom, jedno veliko s*anje, a support od nikakve koristi.
Imaš stariju verziju kartice i starije drajvere jer ova moja nema analogni TV tuner. Ova DVB-T2 verzija radi bez greške, Windows 10 Pro 64bit, zato i napominjem da je Hauppaugeov softver jako dobar. Imao sam slične probleme s Avermediom i ovo je sad stvarno preporod.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 22:44   #611
hellblade
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Koji od jeftinijih DVB-T receivera ima Youtube? To bi mi baš bilo zgodno. Ne mogu nigdje naći konkretnu informaciju.
hellblade je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 02:05   #612
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor hellblade Pregled postova
Koji od jeftinijih DVB-T receivera ima Youtube? To bi mi baš bilo zgodno. Ne mogu nigdje naći konkretnu informaciju.
Napisao sam ti par postova iznad, Redline WS8500 ima i radi dobro nakon sto se firmware updejta. Cca 300 kn s postarinom.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 17:30   #613
hellblade
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Napisao sam ti par postova iznad, Redline WS8500 ima i radi dobro nakon sto se firmware updejta. Cca 300 kn s postarinom.

Vidim da i on i ovaj satelitski imaju Youtube. E kad bi ga imao i ovaj T20, to bi bilo lijepo.
https://www.nabava.net/digitalni-prijemnici?q=redline
hellblade je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 18:20   #614
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 360
Kako će se uskoro lokalni kanali ukinuti trebam preporuku za resiver da ima osim klasičnog gledanja lokalnih kanala i mogućnost gledanja iptv-a (ubacivanja lista) i da također ima po mogućnosti wifi (problem mi je doći sa kablom do resivera), naravno i da se čim lakše upravlja njime, ne treba biti android...

thx..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 18:38   #615
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
E sad stvarno meni jedna stvar nije jasna, ali tu idemo malo offtopic... pa nema razlike u "signalu" otkad postoji televizija... sve ide na nekoj frekvenciji, analogno ili digitalno u nekom multipleksu, ali sama frekvencija je ista već 50 godina i biti će zauvijek. Zašto to kažem je jer nema smisla da DVB-T usb-stik ne može "primati" DVB-T2, ili da prastari analogni TV-Tuner ne može primati DVB-T/T2. Sve je stvar softvera, pa tako i u codecima, h264, h256, hevc... itd.. Tuner samo prima određenu frekvenciju i pretvara je u sliku, ako se radi o TV signalu, ili u audio, ako se radi o radio signalu. Neću ulaziti dublje sad u polemiku, ali ovo da DVB-T2 ne radi na DVB-T1 stiku je kao da netko kaže da se radio stanica na AM modulaciji ne može slušati sa radio uređajem koji "zna" dekodirati jedino FM.

Dakle, sve je stvar softvera, a sad zašto je to tako i zašto softver za DVB-T ne prepoznaje DVB-T2 ili zašto h.264 ne zna za h.265, treba pitati proizvođača.
Uf, ode ga ti u razne teorije zavjere .
Kao sto si i sam rekao frekvencija je skoro pa ista ali jedan je signal analogni a drugi digitalni. Nema šanse da će bilo kakav analogni tv tuner prikazati DVB-T, bez obzira na frekvenciju. Drugačije se signal kodira, prenosi i dekodira. A razlike izmedju H264 i H265 su također ogromne.
Isto kao da ideš uspoređivati Linux, MacOS i Windows i kažeš da to sve radi na X86 arhitekturi i da jednostavno nema razloga da program za Windowse ne radi na MacOS-u.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 19:46   #616
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Hauppauge USB WinTV-DualHD

Kad ga je već Sinac onako nahvalio , uzeo sam danas gore spomenuti tuner, pa par dojmova ako je nekom u užem izboru.

U kutiji se osim samog tunera dobije i mala antena, mini daljinski upravljač, kratki produžni USB kabel i papir sa linkom i reg. keyem za download aktualne verzije softvera Win10TV (nema medija). Key se veže na tuner, odnosno može se instalirati na više PCa ali ne i za druge tunere.
Instalacijski file sadrži i drivere ali na njihovom webu se mogu naći i posebno.

Instalacija je prošla ok (Win10 Pro) pa sam na brzinu probao par stvari.
- skeniranje programa je prilično sporo ali ok, to se rijetko radi pa nije problem
- prijem je dobar i sa priloženom antenicom koja dolazi u paketu (Zg, Špansko)
- prebacivanje programa je sporo (bar meni), sigurno sporije od prosječnih TVa a i starog DVB-T Avermedia Twinstara kojeg sam imao prije.
- daljinski se kolje sa hotkey-evima Radeon Adrenalin softvera pa često aktivira njega
- dual-tuner funkcionalnost mi je bila glavni razlog za kupnju, pa sam time najviše nezadovoljan.

Da malo obrazložim ... najveće razočaranje je da ništa od "dual" funkcija nije dostupno sa daljinskim (wtf!?), samo mišem i tipkovnicom. PiP može biti samo predefinirane veličine (3 veličine) i pozicije (kutevi ekrana). Dakle, nema PbP ("picture by picture") na istom full-screen prikazu ili proizvoljnog pozicioniranja drugog streama. Alternativa tomu su dva razdvojena prozora ali nije me baš oduševila jer ne pamti gdje je zadnji put zatvoren pa se uvijek otvara na glavnom ekranu. Micanje prozora preko više monitora (3 u mom slučaju) ima veliki lag a ponekad se taj prozor (proces) smrzne. Također, ne sviđa mi se jer ne dozvoljava više od dva streama što je više politička odluka jer kao što je već c-shadow primjetio u svom postu, ako su na istom muxu nema prepreke da ih se vrti i više. Probleme sa Radeon softverom sam pokušao riješiti brisanjem svih njegovih hot-keysa ali za sad ne pomaže, to ću morati još istražiti.
Snimanje još nisam probao, ovo je više da nešto drnda dok radim ili da mogu malo odmoriti i pogledati nešto malo odmaknut od stola (ali i preskakati reklame ).

Sad mi se varijanta sa dva Avermedia 310 čini bolja opcija (cjenovno gotovo isto), ali možda i tamo ima neki catch, nisam uspio naći recenzije sa ovim stvarima koje me zanimaju, jer se nažalost većina svode na unboxing i prepričavanje reklamnog letka.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 20:03   #617
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Uf, ode ga ti u razne teorije zavjere .
Kao sto si i sam rekao frekvencija je skoro pa ista ali jedan je signal analogni a drugi digitalni. Nema šanse da će bilo kakav analogni tv tuner prikazati DVB-T, bez obzira na frekvenciju. Drugačije se signal kodira, prenosi i dekodira. A razlike izmedju H264 i H265 su također ogromne.
Isto kao da ideš uspoređivati Linux, MacOS i Windows i kažeš da to sve radi na X86 arhitekturi i da jednostavno nema razloga da program za Windowse ne radi na MacOS-u.
Pa zapravo i nema razloga da program za Windowse ne radi na MacOS-u. Arhitektura kao i sam kazes je x86, dakle softver je taj koji nešto omogućava odnosno ne-omogućava. U ovom slučaju softver na Macu ne dozvoljava pokretanje Windows datoteka, kao što Windowsi ne dopuštaju pokretanje Mac datoteka. Ali Windowse možeš instalirati Mac komp, kao što i MacOS možeš instalirati na PC. Dakle hardver je isti, samo se softver mijenja.

Isto je i s tunerima, softver je taj koji omogućava odnosno ne-omogućava stvari...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 20:43   #618
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa zapravo i nema razloga da program za Windowse ne radi na MacOS-u.
Ma daj?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 01:07   #619
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Bas jucer sam i ja pomislio da nema razloga da Kinez koji je dosao u Hrvatsku ne razumije hrvatski. Ima isti mozak kao i ja, u istoj je zemlji kao i ja ali ne razumije on hrvatski i mozes ga j. Da mu usnimim hrvatski u tu glavu mozda bi me i razumio ali dok on ne prica hrvatski mozes mu ti govoriti sta god hoces on te ne shvaca.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 05:53   #620
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Otišli ste u ekstreme. Samo kažem da USB stik sa recimo RTL2832U chipsetom i R820T tunerom može primati/dekodirati/slušati/gledati sve od AM ili FM radija, do DVB-T i DVB-T2 ili pak slušati raznorazne komunikacije, bilo one analogne ili digitalne... dakle ako može sve to, ne vidim razloga zašto ne bi mogao i prikazivati analognu sliku ako mu softver to omogućava.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 10:57   #621
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa zapravo i nema razloga da program za Windowse ne radi na MacOS-u.
Stojim vec i citam ovo jedno 5 minuta i pokusavam smislit odgovor.

Updateam xCode, Mac-ov, na Mac-u, sa 11.6 na 12 pa mi se pola koda polomi i nece da builda i danima ispravljam (naravno, tko ikad čita migration manuale).

Znaci moras narpavit sitničicu, ili kompajlerćić za kernel maca i windowsa, ili "vitualnu mašinicu"

I onda se ja čudim što ne IT ljudima moram objašnjavat kako to za napravit nešto triba 30 dana. "Al to nije samo klik klik enter ko što hakeri na televiziji rade"


uglavnom isam upratio dobro, znači sa 12. Studenog se kompletno gasi DVB-T u nas? Do onda MORAM nabavit DVB-T2 uređaj sa hevekom i x265?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 11:07   #622
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Otišli ste u ekstreme. Samo kažem da USB stik sa recimo RTL2832U chipsetom i R820T tunerom može primati/dekodirati/slušati/gledati sve od AM ili FM radija, do DVB-T i DVB-T2 ili pak slušati raznorazne komunikacije, bilo one analogne ili digitalne... dakle ako može sve to, ne vidim razloga zašto ne bi mogao i prikazivati analognu sliku ako mu softver to omogućava.
Ne može T2 ako nema demodulator za taj signal. Imam doma R820T stickove i ne primaju T2 pa sam prešao na drugi chipset.
Koliko sam vidio imaju kinezi sad neku drugu kombinaciju s tim R820T, a što je točno izmijenjeno treba vidjeti.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 12:04   #623
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Stojim vec i citam ovo jedno 5 minuta i pokusavam smislit odgovor.

Updateam xCode, Mac-ov, na Mac-u, sa 11.6 na 12 pa mi se pola koda polomi i nece da builda i danima ispravljam (naravno, tko ikad čita migration manuale).

Znaci moras narpavit sitničicu, ili kompajlerćić za kernel maca i windowsa, ili "vitualnu mašinicu"

I onda se ja čudim što ne IT ljudima moram objašnjavat kako to za napravit nešto triba 30 dana. "Al to nije samo klik klik enter ko što hakeri na televiziji rade"


uglavnom isam upratio dobro, znači sa 12. Studenog se kompletno gasi DVB-T u nas? Do onda MORAM nabavit DVB-T2 uređaj sa hevekom i x265?
Ide po regijama ali da, dobro si rekao. https://oiv.hr/hr/vijesti/objave-za-...a-2020-godine/
mann je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 13:25   #624
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne može T2 ako nema demodulator za taj signal. Imam doma R820T stickove i ne primaju T2 pa sam prešao na drugi chipset.
Koliko sam vidio imaju kinezi sad neku drugu kombinaciju s tim R820T, a što je točno izmijenjeno treba vidjeti.
Pročitaj ovđe... lijepo kaže "DVB-T supported since kernel 3.13, DVB-T2 since 4.6." ... Kernel je softver... dolje piše da DVB-T2 ne radi na novijim klonovima sa Sonyevim chipsetom, ali da radi ako se ručno kompajlira zadnji RTL2832 driver. Znači opet softver.

Edit: evo ovdje ima čak i program za gledat analognu TV sa tim stikom. Nije idealno, ali radi. Point proven.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 24.09.2020. u 13:37.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 13:52   #625
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Kad ga je već Sinac onako nahvalio , uzeo sam danas gore spomenuti tuner, pa par dojmova ako je nekom u užem izboru.
/CUT
Našao sam na puno mjesta da se može snimati TS, provjerim kad ulovim vremena, danas ili sutra.

Sva 3 monitora imaš spojena na istu grafičku karticu?

Da pojasnim malo razlike za snimanje TS-a tj. pojedinog MUX-a i pojedinog kanala - snimanje TS-a ne zahtjeva nikakvo dekodiranje pojedinih kanala već se cijeli TS jednostavno skine na disk i pri tome jedan TV tuner radi čisti "data dump" pojedinog TS-a na disk. Dekodiranje pojedinih kanala naknadno se izvodi u softveru pri reprodukciji. Snimanje pojedinog TV kanala funkcionira jedino uz dekodiranje signala i zato uz 2 TV tunera imaš mogućnost snimanja i gledanja 2 različita TV kanala. Nije ograničenje TV tunera ili softvera već čisto tehničko ograničenje tehnologije. Niti jedna TV tuner kartica/USB stick ne može reproducirati više TV kanala od broja TV tunera ugrađenih u uređaj - 1 TV tuner = 1 TV kanal, 4 TV tunera = 4 TV kanala.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 24.09.2020. u 14:02.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:02   #626
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Niti jedna TV tuner kartica/USB stick ne može reproducirati više TV kanala od broja TV tunera ugrađenih u uređaj - 1 TV tuner = 1 TV kanal, 4 TV tunera = 4 TV kanala.
I ovo je fail. Evo ima alat koji cijeli MPEG TS stavlja u memoriju, a čupati kanale iz istog muxa je dalje piece of cake. Dakle svi kanali u istom MUX-u mogu se istovremeno gledati sa samo jednim tunerom. Link
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:13   #627
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
I ovo je fail. Evo ima alat koji cijeli MPEG TS stavlja u memoriju, a čupati kanale iz istog muxa je dalje piece of cake. Dakle svi kanali u istom MUX-u mogu se istovremeno gledati sa samo jednim tunerom. Link
Miješaš hardversko dekodiranje pojedinog TV kanala TV tunerom i softversko dekodiranje TS-a. Nitko ne kaže da softverski ne možeš dekodirati što hoćeš, ja sam objasnio koje je tehničko/tehnološko ograničenje TV tunera. I kod softverskog dekodiranja TS-a, što je najbolje, uopće niti ne moraš imati TV tuner. Snimljeni TS možeš reproducirati na računalu koje nema TV tuner ali pokriva minimalne tehničke zahtjeve za dekodiranje TS-a.
Za gledanje više TV kanala uživo s istog TS-a proizvođači ne daju nikakvu podršku jer ne mogu garantirati stabilnost softvera i hardversku mogućnost reprodukcije na svim računalima.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 24.09.2020. u 14:22.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:54   #628
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Ma sve ok, nisam ni mislio da bi to itko radio, samo pročitaj par postova iznad natezanje oko razlika između analognog "signala", DVB, DVBT2 itd. gdje tupim da je sve to isto samo je softver u pozadini taj koji nešto omogućava, odnosno, ne omogućava.

To što su proizvođači odlučili da njihov softver neće dekodirati h265 ili h264 već će tjerati kupca da kupuje novi uređaj je potpuno druga stvar, a hardverski gledano sve je praktički na istoj arhitekturi (vezano za onu usporedbu Mac i PC, oba imaju istu arhitekturu x86, pa što radi na jednom ne radi na drugom itd.)
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 14:54   #629
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Našao sam na puno mjesta da se može snimati TS, provjerim kad ulovim vremena, danas ili sutra.
Snimanje nisam još probao, ali pretpostavljam da nije neka nauka jer se samo kopira stream (nema više digitaliziranja kao nekad kod analognih pa da treba hw-encoder da bude kvalitetno i bez gubitka frameova).

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sva 3 monitora imaš spojena na istu grafičku karticu?
Da, konkretno na toj makini, RX580 na DVI, HDMI i DP.

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
... Niti jedna TV tuner kartica/USB stick ne može reproducirati više TV kanala od broja TV tunera ugrađenih u uređaj - 1 TV tuner = 1 TV kanal, 4 TV tunera = 4 TV kanala.
Na Avermedia TwinStaru (dual-tuner) sam mogao gledati 1+2 streama, odnosno prvi iz jednog muxa (1. tuner), a druga dva iz drugog (2.tuner).

Nažalost, Avermedia se odrekla svih starih tunera i više ih nema na njihovom webu, pa ne mogu probati neki noviji driver ili player (njihov MediaCenter).
Ali ... kopkalo me ovo o čemu pišu c-shadow i dakky pa sam išao probati stari tuner na jednoj drugoj makini ali sa DVBviewerom (nezavisni player) i uz nešto brljanja po .ini fileovima za transpondere uspije odskenirati i prikazati !! TrendTV HD, kanal koji prepozna kao 1280x720 u HEVCu.
U istoj grupi (762 GHz ili MHz) pronađe ukupno 4, TrendTV i Laudato u SD i HD (720p) rezoluciji !?. Ostale HD muxeve ne nađe ali tomu je možda razlog druga antena i slabija osjetljivost Avermedia tunera.
Sad mi je sve skupa još manje jasno nego prije

Pic or didn't happen' ... dodajem snapshote.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DBVviewer-TrendTV-SD.jpg‎
Views:	138
Size:	230.4 kB
ID:	22708   Click image for larger version

Name:	DBVviewer-TrendTV-HD720p.jpg‎
Views:	130
Size:	215.0 kB
ID:	22709  

Zadnje izmijenjeno od: Max Rockatansky. 24.09.2020. u 15:24. Razlog: Dodane slike
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2020., 15:09   #630
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ma sve ok, nisam ni mislio da bi to itko radio, samo pročitaj par postova iznad natezanje oko razlika između analognog "signala", DVB, DVBT2 itd. gdje tupim da je sve to isto samo je softver u pozadini taj koji nešto omogućava, odnosno, ne omogućava.

To što su proizvođači odlučili da njihov softver neće dekodirati h265 ili h264 već će tjerati kupca da kupuje novi uređaj je potpuno druga stvar, a hardverski gledano sve je praktički na istoj arhitekturi (vezano za onu usporedbu Mac i PC, oba imaju istu arhitekturu x86, pa što radi na jednom ne radi na drugom itd.)
Da, to se zove "kako kupcu uvaliti novi proizvod". Na žalost, ako hardver nema softverski riješenu podršku onda je zreo za smeće.

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Snimanje nisam još probao, ali pretpostavljam da nije neka nauka jer se samo kopira stream (nema više digitaliziranja kao nekad kod analognih pa da treba hw-encoder da bude kvalitetno i bez gubitka frameova).


Da, konkretno na toj makini, RX580 na DVI, HDMI i DP.



Na Avermedia TwinStaru (dual-tuner) sam mogao gledati 1+2 streama, odnosno prvi iz jednog muxa (1. tuner), a druga dva iz drugog (2.tuner).

Nažalost, Avermedia se odrekla svih starih tunera i više ih nema na njihovom webu, pa ne mogu probati neki noviji driver ili player (njihov MediaCenter).
Ali ... kopkalo me ovo o čemu pišu c-shadow i dakky pa sam išao probati stari tuner na jednoj drugoj makini ali sa DVBviewerom (nezavisni player) i uz nešto brljanja po .ini fileovima za transpondere uspije odskenirati i prikazati !! TrendTV HD, kanal koji prepozna kao 1280x720 u HEVCu.
U istoj grupi (762 GHz ili MHz) pronađe ukupno 4, TrendTV i Laudato u SD i HD (720p) rezoluciji !?. Ostale HD muxeve na nađe ali tomu je možda razlog druga antena i slabija osjetljivost Avermedia tunera.
Sad mi je sve skupa još manje jasno nego prije
Budem malo pogledao ovo oko snimanja TS-a, isprobavao sam i DVBviever i SichboPVR ali se nisam natezao sa snimanjem TS-a. Javim...
Sinac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na