Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.02.2008., 02:09   #1
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Kako do legalnog oružja

Dakle , kako naslov teme glasi, zanima me koji je točno postupak za dobiti dozvolu za posjedovanje i dozvolu za nošenje oružja. (Znaći konkretno da li mogu u lokalnoj streljani nakon neke završene obuke dobit potvrdu. I je li lječnički u sklopu toga.)

Što se tiće zakona nikad nisam imao nikakvu prijavu
ili tome slično i imam 21 godinu pa zadovoljavam te uvjete koji su zakonom postavljeni.

Gdje kupiti u hrvatskoj najpouzdanije i potpuno legalno oružje (novo ) .
Točnije zanima me kako do Berette 92FS. Ako netko zna a znam da znate

I ako ima kakva caka još molio bi....
Michel je offline  
Staro 04.02.2008., 02:25   #2
bass_pleya
Premium
Moj komp
 
bass_pleya's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: pula / dubrovnik
Postovi: 82
evo recimo ja ti nebi znao odgovoriti na pitanje ali bi postavio jedno tebi... cemu to?
bass_pleya je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2008., 02:29   #3
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor bass_pleya Pregled postova
evo recimo ja ti nebi znao odgovoriti na pitanje ali bi postavio jedno tebi... cemu to?
Što misliš ?

EDIT : Evo da nebude u negativnom tonu pa dodavam ....
Sport , zabava , u kontroliranim uvjetima (streljana ) ali i zaštita za doma. Ionako je u mom susjedstvu bilo više provala itd.
Michel je offline  
Staro 04.02.2008., 02:39   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Neće ti niko pametan s 21 godinu dat oružje.
Pištolj možeš koristiti ako si u lovačkom društvu..
..nađi neko, i vidi s njima.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline  
Staro 04.02.2008., 02:44   #5
bass_pleya
Premium
Moj komp
 
bass_pleya's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: pula / dubrovnik
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Neće ti niko pametan s 21 godinu dat oružje.
Pištolj možeš koristiti ako si u lovačkom društvu..
..nađi neko, i vidi s njima.

evo nista... idem se ja uclanit u lovacko drustvo pa cu si uzet dva uzija... jedan za na faks a drugi za po doma...
bass_pleya je offline  
Staro 04.02.2008., 02:45   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Dobis bez problema dozvolu. Pogotovo ako si drzavni sluzbenik.

A sad za sta ce ti... Razmisli dobro. Trigger happy nikada ne zavrsi dobro.
Fleks je offline  
Staro 04.02.2008., 02:49   #7
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor bass_pleya Pregled postova
evo nista... idem se ja uclanit u lovacko drustvo pa cu si uzet dva uzija... jedan za na faks a drugi za po doma...
Joj meni ljudi.
Postavim temu , pitam ako neko zna, ne ako neko želi za***..t .
I u zakonu stoji da se može dobit sa navršenih 21 . Samo me zanima što sam napiso ko prvi post.
Michel je offline  
Staro 04.02.2008., 02:51   #8
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Dobis bez problema dozvolu. Pogotovo ako si drzavni sluzbenik.

A sad za sta ce ti... Razmisli dobro. Trigger happy nikada ne zavrsi dobro.
Nisam trigger happy

Iznimno sam odgovoran sa takvim stvarima , i pristupam sa iznimnim oprezom .
Michel je offline  
Staro 04.02.2008., 03:12   #9
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Podizao je stari od mog frenda tu dozvolu, uglavnom nije tak jednostavno. Njegov tata (frendov deda ) je bio lovac i ostavio u nasljedstvo nekoliko pušaka i pištolja, a pošto je po zakonu ilegalno imat oružije ako nemaš dozvolu morao ju je dignut.
Uglavnom dosta papirologije, pa nešto kao psiho-test. I još su ispitivali susjede iz zgrade i bližu rodbinu kakav je čovjek i takve stvari.

Ako si u nekoj državnoj službi, lovačkom društvu ili se baviš nekim poslom gdje je oružije svakodnevica vjerujem da pomaže, al da ćeš dobit dozvolu samo na temelju tog, nema šanse. + ako se oružije koristi a da za to nije bilo potrebe, oduzima se oružije i dozvola bez mogučnosti povratka
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline  
Staro 04.02.2008., 03:20   #10
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Iznimno sam odgovoran sa takvim stvarima , i pristupam sa iznimnim oprezom .
Da to i ja kazem, pa znam da mi neko da stinger da bi srusio prvi avion koj vidim just for fun
Fleks je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2008., 03:46   #11
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor subtex Pregled postova
Podizao je stari od mog frenda tu dozvolu, uglavnom nije tak jednostavno. Njegov tata (frendov deda ) je bio lovac i ostavio u nasljedstvo nekoliko pušaka i pištolja, a pošto je po zakonu ilegalno imat oružije ako nemaš dozvolu morao ju je dignut.
Uglavnom dosta papirologije, pa nešto kao psiho-test. I još su ispitivali susjede iz zgrade i bližu rodbinu kakav je čovjek i takve stvari.

Ako si u nekoj državnoj službi, lovačkom društvu ili se baviš nekim poslom gdje je oružije svakodnevica vjerujem da pomaže, al da ćeš dobit dozvolu samo na temelju tog, nema šanse. + ako se oružije koristi a da za to nije bilo potrebe, oduzima se oružije i dozvola bez mogučnosti povratka

Uf to ako ispituju susjede mi nije drago
Mislim nemam nikakvih problema sa susjedima nego baš zato što sam poznat ko jako dobar i miran Pa ne bi volio pokvarit dojam sa Dobar dan gospođa policija je znate onaj kakav je ? - a zašto svijete moj
- Za procjenu o oružju
- Ajme oružje puj puj ....
i tako to
Michel je offline  
Staro 04.02.2008., 03:48   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Da te pitam nešto-zašto odmah otvaraš thread na svaštari a sve ti lijepo piše (za nepovjerovat...) na stranicama MUP-a?

http://www.mup.hr/41.aspx
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 04.02.2008., 07:40   #13
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
kompic je dobio na nacin kao za samoobranu,al mislim da mozes brijat za neko kolekcionarstvo...moj djed ima pistolj,ali on je radio kao zastitar pa je dozvola bila obavezna
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline  
Staro 04.02.2008., 10:20   #14
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
ak ti treba za zastitu doma uzmi si neki plinski. prave ih kao kopije pravih, a bome se i cuju kao pravi. a za njih ne moras imati nikakvu dozvolu, samo 18 godina.
raf je offline  
Staro 04.02.2008., 10:49   #15
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
ajde mi samo objasni kaj će ti za zaštitu doma?

ako se ne varam ako ti i propucaš provalnika ti si kriv bez obzira bio on naoružan ili ne

http://www.prag-info.cz/_shop/image_...KARS123550.jpg

evo ga...to ti je the best osiguranje
Hamm je offline  
Staro 04.02.2008., 11:13   #16
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
kupi psa. po mogucnosti 50+ kg. To je zastita za doma.

ja sam imao problema sa susjedom koj je u nekoj sekti i lud je. cak mi je jednom i provalio i probao me zadaviti. Od policajaca nema kruha naravno.

Onda sam uzeo pesa. Sad vise nemam problema sa tim luđakom.
Fleks je offline  
Staro 04.02.2008., 11:23   #17
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
susjed... zar ti treba nesto takvo da otjeras ove nase montune iz kuce ...
ovisno gdje zivis, uzmi si vucijaka/tornjaka i miran si
Bullet1 je offline  
Staro 04.02.2008., 11:27   #18
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
ja sam imao problema sa susjedom koj je u nekoj sekti i lud je. cak mi je jednom i provalio i probao me zadaviti. Od policajaca nema kruha naravno.
lol to je ziher neki s foruma kojem si digao talk ili mi preporucio laptop za crysis
Hamm je offline  
Staro 04.02.2008., 11:30   #19
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Što misliš ?

EDIT : Evo da nebude u negativnom tonu pa dodavam ....
Sport , zabava , u kontroliranim uvjetima (streljana ) ali i zaštita za doma. Ionako je u mom susjedstvu bilo više provala itd.
Za zastitu po doma zaboravi, generira puno vise problema od koristi (sjeti se one zene koja je neki dan pucala u nesudjenog zeta).

Sto se tice streljastva, ako i ides u samostalnu nabavu oruzja (sto je upitna korist, streljacko drustvo ionako nabavlja oruzje koje koristis osim rijethih situacija s MK i VK oruzjem) treba ti dozvola za posjedovanje oruzja, a za prijenos na drugu lokaciju SD ti osigurava papire.

Za nosenje oruzja ima toliko procedure i svako malo lijecnickih pregleda da brzo postane gnjavaza, osim ako ti stvarno ne treba (npr., za posao).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.02.2008., 11:38   #20
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
nema mi smisla uzimat oruzje da ubijes svakog potencijalnog provalnika ne isplati ti se to,pa za ubojstvo dobijes godinu dana zatvora,strogo je to,tko ce godinu dana lezat u zatvoru za UBOJSTVO.

inace,po meni,oruzja sluze za zastrašit provalnika a ne za ubijat provalnike,pa kupi neki plasticni u pevecu za 13kn.
Thoroughbred B je offline  
Staro 04.02.2008., 11:48   #21
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Dobit dozvolu za držanje i nije neki problem, za nošenje - e to je već drugoo, a za korištenje da i ne pričam...

Uglavnom moraš ić kod spedijaliste medicine rada koji izdaje potvrde da si mentalno i ino sposoban i odgovoran itd to ti se plaća jedno 300kn IIRC on te pošalje još ako kamo trebaš ić, ali caka je da kod dizanja moraš naveti u prijavi razlog i napišeš li tamo samoobrana pozdravi se s dozvolom - nećeš je nikad dobit jer to kod nas ne priznaju kao ideju, ionako je zabranjeno branit se vatrenim oružjem bez obzira kako su te napali ako nisi službena osoba (sa službenim oružjam dakako ne sa uzijem i sl jel ) jer ćeš završit u ćuzi i to ne na 1god nego na malo duže a bandit će te još tužit (provjereno iskustvo iz bliže okoline znam o čem pričam) i ako baš oćeš učlani se u neko practical shooting društvo i traži dozvolu za sportsko pucanje i tako napiši unutra da si član u practical shooting društvu i da ćeš si nabavit custom made/modded oružje i zato ti treba dozvola i niko neće previše kenjati...

Za samoobranu (ako je misliš nosit sa sobom) ti nebi nikako preporučio berettu 92 FS nego uzmi neki mali revolver tipa Colt Cobra 38 ili ako baš oćeš poluautomatik malu Astru 9mm ili Glock jer su lakši a za obrambene udaljenosti dovoljni...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 04.02.2008., 11:59   #22
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
Ajde lipo na cod 4 ka i pola ovog foruma, tamo mos ubit muslimana koliko te god volja, a policija te ne goni + sta si jos faca ako ih ubijes priko 100 u jednoj rundi.

Inace, dosta ti je opasno drzat oruzije. Meni je caca policjot i jedan njegov kolega se propuca u ruku kad je cistia pistolj.Lik je rukova svim zivim oruzijem, bia u ratu - sve skupa oko 20 godina iskustva s tim stvaima i opet mu se desilo. Tako da nikad nemos bit dovoljno oprezan i dovoljno iskusan.

Oruzije je za ubijanje, a ne za zabavu.
kundak je offline  
Staro 04.02.2008., 11:59   #23
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo za samoobranu
http://www.magnumresearch.com/images/tach_ult_hunt.gif

Stvarno, koji će ti vrag pištolj?? Nije da smo u Jamerici di se puca svako malo i di ljudi ginu od pljački redovito.

Ako te zanima rekreativno pucanje, onda kupiš kvalitetnu zračnicu kao što je AMD napravio i možeš pucati vani po metama bez straha da ćeš nekog ubit slučajno i bez proizvodnje buke.

Ako si već toliko zabrinut za samoobranu, onda radije uzmi neki suzavat jer s tim teško da ćeš slučajno ubit bilo koga
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 04.02.2008., 12:13   #24
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
uostalom,ovo je doista delikatna tema za raspravljat i postavljat pitanja na javnim forumima...ipak se radi o oružju od kojeg većina prezire...o tome se i šuti,kad nabaviš,to se ne priča uokolo...ili kad nabavljaš...to je jedna prilično nezgodna,privatna stvar...
Thoroughbred B je offline  
Staro 04.02.2008., 12:21   #25
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
A znaš ti onu: "Tko se mača lača...".

Hebemu zemlju šta će ti oružje? Ne upadaju provalnici samo tako dok si ti unutra i gledaš televiziju i samo čekaš da propucaš nekoga.

Uostalom, nema šta ne može u kući biti potencijalno oružje:
- teflon tava
- ekspres lonac
- set noževa
- pepeljara
- lopata, kramp, ručna kosa, srp i ostala oruđa
- pršut (al od svinje 200+ kg)
- itd.

Samo nemoj oružja, čovjek se više ne smije ni pobit, a da drugi ne izvadi pljucu.
frANZi je offline  
Staro 04.02.2008., 12:24   #26
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Znaci vec smo zakljucili da je oruzje bezvze (osim stignera za rusenje komericijalnih letova just for fun).

Dakle uzmi ili pesa ili ovo:

http://www.suzavac-argus.com/suzavci.html

najgore sto mozes dobiti je prekrsajna, a onaj kojeg si zaspricao nece tak skoro zaboraviti da te ne dira.

Ili jos bolje soker pa ga drmni po jajima
Fleks je offline  
Staro 04.02.2008., 12:30   #27
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Slažem se s većinom, oružje kao takvo je potpuno nepotrebno za ono što misliš da ti treba. Da ne velim koliko je (pre)skupo. Evo, jedan sasvim solidan učinak uz minimalnu, investiciju :

http://www.index.hr/vijesti/clanak/1...gu/373194.aspx
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline  
Staro 04.02.2008., 12:58   #28
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Kaj susjed ti krade net?
__________________

potemkin.hr je offline  
Staro 04.02.2008., 13:26   #29
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Mene zanima postoji li neko ograničenje u vezi kalibra oružja? Na primjer, može li se posjedovati neki revolver kalibra .308 ili .44 ?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline  
Staro 04.02.2008., 13:32   #30
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Mene zanima postoji li neko ograničenje u vezi kalibra oružja? Na primjer, može li se posjedovati neki revolver kalibra .308 ili .44 ?
Ne, bitan je tip oruzja. Ti kalibri nisu nista posebno problematicni.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na