Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2008., 09:22   #1
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Kazna za parkiranje u ZG

e ovako, neki dan sam nosio jedan zahtjev za firmu u MZOIPU. uglavnom parkirao sam na Trgu Francuske republike gdje je jedno ogromno parkiraliste i uvijek ima mjesta. S obzirom da je to sve trajalo nekih 15min da predam zahtjev nisam platio parking jer sam mislio da nece nitko doc. Kad sam se vratio fino sam nasao kaznu za parkiranje na sluzbenom autu. Lik me je zapazio u 10:14 a kaznu napisao u 10:34 dok sam ja doso oko 15 do 11. Kazna je 250 ***nih kuna koju ja ne mislim platit, sam je fora kaj je auto registriran na firmu pa me zanimaju moguce posljedice? i jel se moze kak zalit na kaznu?


thx
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 09:48   #2
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Očito nije trajalo 15 minuta nego 31. U čemu je poanta? Jesi napravio prekršaj? Jesi. Plati. Što se žalbe tiče, sumnjam...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2008., 09:51   #3
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
savjet: plati...imam par susjeda odvjetnika i kažu da se rijetko tko uspio izbjeći plaćanje kazne

moguće posljedice? a hebi ga...bude firma platila i tebi skinula s plaće
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 09:55   #4
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Očito nije trajalo 15 minuta nego 31. U čemu je poanta? Jesi napravio prekršaj? Jesi. Plati. Što se žalbe tiče, sumnjam...
e točno to
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:05   #5
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Očito nije trajalo 15 minuta nego 31. U čemu je poanta? Jesi napravio prekršaj? Jesi. Plati. Što se žalbe tiče, sumnjam...
to znam i ja da nije trajalo 15 min, sam nisam planiro da ce bit takva guzva i za***o sam se. Bum se probo zalit zagrebparkingu, jer to je parkiraliste na kojem nisam nikad dobio kaznu i sad me bas nadu..Citam sad na stranicama od zgparkinga da u roku od 8 dana ak ne platis da ti salju poziv za sud... sad kak je to istina, jer ja nisam nikad placo parking u bj, dobivo sam kazne koje isto nikad nisam platio..al sad je problem kaj nije moj auto nego je od firme

Jel se mozda tko uspio izvuc sa zalbom?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:08   #6
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
e ovako, neki dan sam nosio jedan zahtjev za firmu u MZOIPU. uglavnom parkirao sam na Trgu Francuske republike gdje je jedno ogromno parkiraliste i uvijek ima mjesta. S obzirom da je to sve trajalo nekih 15min da predam zahtjev nisam platio parking jer sam mislio da nece nitko doc. Kad sam se vratio fino sam nasao kaznu za parkiranje na sluzbenom autu. Lik me je zapazio u 10:14 a kaznu napisao u 10:34 dok sam ja doso oko 15 do 11. Kazna je 250 ***nih kuna koju ja ne mislim platit, sam je fora kaj je auto registriran na firmu pa me zanimaju moguce posljedice? i jel se moze kak zalit na kaznu?


thx
Plati. Sredili su pravni sistem da za neplaćanje parkinga nema zastare a kamate idu i uredno ih zaračunavaju.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:20   #7
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Zeznuto je to sa tim, pogotovo jer tih koji paze ima na tone a k tome si bio pol sata tako da čisto sumnjam da ćeš se izvuč..

Ubuduće da znaš, karta se može platit i mobom...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:21   #8
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zeznuto je to sa tim, pogotovo jer tih koji paze ima na tone a k tome si bio pol sata tako da čisto sumnjam da ćeš se izvuč..

Ubuduće da znaš, karta se može platit i mobom...
Znam buljo :P....niš sutra necu ic van i dodem na isto. ili cu pit sok cijelo vece
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:24   #9
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne kužim jednu stvar. Na osnovu čega se misliš žalit? Reći ćeš da ti je bilo žao para?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:26   #10
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
Znam buljo :P....niš sutra necu ic van i dodem na isto. ili cu pit sok cijelo vece
Najgore kad dobiješ kaznu što onda misliš što si mogao radit sa tim parama. Ebi ga.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim jednu stvar. Na osnovu čega se misliš žalit? Reći ćeš da ti je bilo žao para?
Baš to
Ja sam prošli mjesec imao 48kn za parking (1 zona )
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2008., 10:29   #11
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim jednu stvar. Na osnovu čega se misliš žalit? Reći ćeš da ti je bilo žao para?
Ne znam nest cu smislit, uvijek treba probat smuljat nesto jer se moze svakak izvuc. Ja sam vec 2 puta dobio kaznu od murje za nepropisne skretanje svaki put po 300 kn, pojas 3 puta. i sve sam se zalio, ili murjaku na licu mjesta ili piso zalbe. I nist nisam platio . Sad cu probat napisat da mi lik nije propisno zatakno kaznu, ili da sam mi nije doslo sms izvjesce ... Kad je vec drzava u kurcu, onda treba i smuljat ovakve sitne kazne.

Inace na parkiralistu sam ja jedini dobio kaznu, vjerojatno jer auto nije imo ZG tablice, pa cu probat i sa diskriminacijom
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:31   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
Ne znam nest cu smislit, uvijek treba probat smuljat nesto jer se moze svakak izvuc. Ja sam vec 2 puta dobio kaznu od murje za nepropisne skretanje svaki put po 300 kn, pojas 3 puta. i sve sam se zalio, ili murjaku na licu mjesta ili piso zalbe. I nist nisam platio . Sad cu probat napisat da mi lik nije propisno zatakno kaznu, ili da sam mi nije doslo sms izvjesce ... Kad je vec drzava u kurcu, onda treba i smuljat ovakve sitne kazne.
Ovdje imas posla sa Zagrebparkingom, ne policijom. Puno gore za tebe.

Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
Inace na parkiralistu sam ja jedini dobio kaznu, vjerojatno jer auto nije imo ZG tablice, pa cu probat i sa diskriminacijom
Nece ici, jer nemas analizu da li si jedini s neplacenim parkingom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:40   #13
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
e ovako, neki dan sam nosio jedan zahtjev za firmu u MZOIPU. uglavnom parkirao sam na Trgu Francuske republike gdje je jedno
Nije MZOIPU nego MZOPUG.
Ova dole gamad na Tuđmanovcu( po novom to parkiralište) stalno patrolira
Do prije 6mj. taj parking je bio besplatan i uvjek krcat, sad zjapi prazan otkad je naplate.

Sto se tice placanja, ja sam tu po okolnim ulicama dobio 2-3 kazne koje nikad nisam platio i nikad mi niko nije poslo nikakav sudski poziv.

BDW Po kakav si to zahtjev iso k nama, kaj ti se firma bavi nekakvim kemikalijama??
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:42   #14
drupci15
je.ba.c na ba.te.ri.je
Moj komp
 
drupci15's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb-Jarun
Postovi: 299
jedini nacin da se izvuces od placanja ali da stvarno ne platis ti je taj da netko od tvojih ili ti znas nekog u zgparkingu (ne mislim na ove kaj hodaju i listaju blokove) od ovih na višljim polozajima....
ali i moja preporuka ti je da platiš i sve pet, jer kamate znaju biti gadna stvar

zapao snijeg i ja vozim staru u bolnicu na rebro nema mjesta u garazi parkiram se hegdje sastrane odem ostavim je u bolnici cca 20min, vratim se nazad auta nema nista odoh do pauka dao soma kuna i vozi dalje....
drupci15 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:48   #15
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Nije MZOIPU nego MZOPUG.
Ova dole gamad na Tuđmanovcu( po novom to parkiralište) stalno patrolira
Do prije 6mj. taj parking je bio besplatan i uvjek krcat, sad zjapi prazan otkad je naplate.

Sto se tice placanja, ja sam tu po okolnim ulicama dobio 2-3 kazne koje nikad nisam platio i nikad mi niko nije poslo nikakav sudski poziv.

BDW Po kakav si to zahtjev iso k nama, kaj ti se firma bavi nekakvim kemikalijama??
Ups, za*** MZOPUG je .
E pa prosle godine kad sam bio auto sam tamo ostavio auto stajao je sigurno 2,5 sata negdje u 10 mjesecu i nikakvu kaznu nisam dobio je je to navodno parkiralište od ministarstva, al ocito nije. Ma nebi se ni ja sad tu ***avo, al auto je od firme pa me zato i muci jer da na kraju ne dode za platit 1000 kn kad sjednu kamate za godinu dana.
Nosio sam zahtjev s kojim ce firma dobit uporabnu dozvolu za rad sa opasnim otpadom, tj. samo neku nadopunu nekih kljucnih brojeva koje sam fulao. Firma se bavi ekologijom, necu tu reklamirat koja je .
Sad sam cito na forum.hr da ti prvi put oproste kaznu pa cu probat danas poslat nekakvu zalbu.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 11:17   #16
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
Ne znam nest cu smislit, uvijek treba probat smuljat nesto jer se moze svakak izvuc. Ja sam vec 2 puta dobio kaznu od murje za nepropisne skretanje svaki put po 300 kn, pojas 3 puta. i sve sam se zalio, ili murjaku na licu mjesta ili piso zalbe. I nist nisam platio . Sad cu probat napisat da mi lik nije propisno zatakno kaznu, ili da sam mi nije doslo sms izvjesce ... Kad je vec drzava u kurcu, onda treba i smuljat ovakve sitne kazne.

Inace na parkiralistu sam ja jedini dobio kaznu, vjerojatno jer auto nije imo ZG tablice, pa cu probat i sa diskriminacijom
Daj ili izmisli nešto bolje ili se nemoj ni žalit. Sam će ti se smijat u facu i još buš i sudske troškove platio.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 11:31   #17
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
zeleni smajlic bi znacio da je sala. ocito ti nisi shvatio to.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 11:34   #18
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Sp@wN Pregled postova
zeleni smajlic bi znacio da je sala. ocito ti nisi shvatio to.
Nikoga nisam uvrijedio. Rekao sam mu da očito nije shvatio da je smisao kazni da se natjera prekršitelja da plati i dobro razmisli prije nego slijedeći put učini nešto slično.
__________________
Failure is always an option.

Zadnje izmijenjeno od: RisingPower. 11.01.2008. u 11:46.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 11:41   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
*****************
Bez vrijeđanja.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 11:56   #20
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Mislim da ti bi najpametnije bilo da platis.

Sad kojeg datuma si napravil prekršaj? ako je prije nove godine, onda prema tebi vrijedi stari Prekršajni zakon, gdje je rok zastare 2 godine. 70% prekršaja je tako išlo u zastaru kad su se žalili prekršitelji Višem prekšajnom sudu, a on je s tim zatrpan! doslovce.
Sad s novim zakon o prkršajima zastara ti je 4 godine, i postupak podnošenja žalbe je vrlo ograničen.

Ako je prekršajni postupak započet zaključno s 31.12.2007., primjenjuju se materijalne i postupovne odredbe odredbe starog zakona.
Ako je prekršaj počinjen do 31.12.2007., ali je prekršajni postupak pokrenut nakon 01.01.2008., primjenju se materijalne odredbe starog i postupovne odredbe novog zakona.

Ako je prekršaj počinjen nakon 01.01.2008. samo novi zakon.

Eto sad je sve pojednostavljeno

Da skratim, plati i nemaš beda.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 15:03   #21
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ako radiš - plati jer to tramakavanje i žaljenje ti vjerojatno neće pomoći, a izgubit češ živaca i vremena u protuvrijednosti puno više od 250kn
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:15   #22
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ako redovno trošiš cca 250+ kn po izlasku, ne vidim ni najmanji smisao vajnanja u ovoj temi.
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:25   #23
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Ako redovno trošiš cca 250+ kn po izlasku, ne vidim ni najmanji smisao vajnanja u ovoj temi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:32   #24
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
I jos bus ustedio na lijecenju jetre
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 19:27   #25
B3mt1
Chipokemon
Moj komp
 
B3mt1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 339
ili odi na sud i sucu trepkaj svojim ljepim okicama pa te mozda pusti
__________________
Piracy helps stop global warming.Insted of driving to get CDs, buying pre-packaged software from megacorporations and wasting energy,you can help fight Global Warming by using P2P.Help save resources,fight pollution and save the enviroment.
-It`s what Jesus would do.
B3mt1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 21:34   #26
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
daj 250kn. hebote 250kn. Aj shvatio bi da se probas izvuc za 3000kn, al 250kn. Plati i zaboravi. Pogotovo ak trosis 250kn za izlaske, onda ti ovo nije problem.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 07:57   #27
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Jucerasnje plakanje preko telefona gospodi u zagrebparkingu se isplatilo...naprico sam joj kak sam se zezno i da sam svjestan da nisam platio parking, al da nisam mogo znat koliko da cu tak dugo ostat. I na kraju ce mi izbrisat kaznu iz evidencije .

@ Cat

Jetra mi je i ovak otisla prije 2 godine

Izgleda da danas pijem redbull votku...opet

hvala svima moze lock

ps. Zule jedi ajvar
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2008., 08:53   #28
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Kakav lik....

zbog 250kn tak se brukat
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na