Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2012., 18:00   #1
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
THOMSON TG782 i EDIMAX BR-6428nS HELP!

Znači sestra mi je imala ova dva rutera THOMSON TG782 i EDIMAX BR-6428nS.

EDIMAX BR-6428nS je korišten ili kao nekakav repeater ili kao AP nisam suguran uglavnom radilo je, EDIMAX je pojačavo signal , tj. radio je dok ga se nečakinja (5g.) nije dočepala ona je njega uspjela resetirat (pošto za reset botun nije potrebna čačkalica) i sad ja njega nemogu ponovno namjestiti da me ubiješ pokušo sam sve moguće modove od AP Mode, Station‐Infrastructure, Bridge: Point to Point, Bridge: Point to Multi‐Pointk, AP Bridge: WDS ništa neradi ja neznam više šta da napravim dali itko ima ideju ili je već imao iskistva sa sličnim ruterima pa zna šta i kako. Ja sam podešavo Access Pointove ali uvijek su bili isti model tako da nikad nije bilo problema.

Svaka pomoć bi mi dobro došla.

evo priručnik u kojem su opisane sve opcije u EDIMAX ruteru.

https://rapidshare.com/files/4144523...ser_Manual.pdf
mrVivi je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 00:29   #2
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
RJEŠENO
mrVivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2012., 00:56   #3
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Citiraj:
Autor mrVivi Pregled postova
RJEŠENO
bravooooooo
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 02:16   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dobro ti je kolega napisao, red je napisat šta si napravio, makar priznao gdje si u startu griješio.
Također je bitan detalj a nisi ga naveo u uvodnom postu, jeli taj Edimax lovi wireless od glavnog routera ili je sa njime spojen preko Lan kabela.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 11:25   #5
mrVivi
Premium
 
mrVivi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dobro ti je kolega napisao, red je napisat šta si napravio, makar priznao gdje si u startu griješio.
Također je bitan detalj a nisi ga naveo u uvodnom postu, jeli taj Edimax lovi wireless od glavnog routera ili je sa njime spojen preko Lan kabela.
pa rekoh niko nije odgovorio ocito niko nije zaionteresiran i napisao sam koje sm sve modove pokuso koristit koji su sve manje vise wireless modovi tako da sam pretpostavio da netreba spomenut da se edimax spaja na thomsona wireless uostalom tko je ikad spajajuci se kabelom imo problema ja nikad nisam.

Inace ovaj edimax ima WISP opciju s time se spojis na t-comov ruter, sve sto trebas je da ti pronađe signal upises WEP/WAP thompson rutera klines ok, odes u wireless mode namjestis kao AP uneses SSID klines ok, skocis na security podesis WEP/WAP za edimax kliknes ok i to je to.

Netreba ni spomenuti da je dobro resetirati ruter na tvornicke postavke i da ako podesis ap prije WISP opcije nece da radi. Znaci WISP-AP-Security i onda radi.
mrVivi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na