Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2007., 20:23   #1
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
OT: Senso, iskustva

Zanima me kakva imate iskustva s Senso-m, jer ja zelim tamo baciti bombu, Vlasnik sam Toshibe Qosmio, prije 3 mjeseca propala mi je baterija, trebalo im je 20 dana da zamjene bateriju. A sada prije 35 dana mi je riknula maticna, tako oni vele, i u roku od 35 dana oni jos nisu dobili dio. Znaci ja cekam na racunalo vec 35 dana i jos uvijek neznaju kada ce biti gotov, sada samo molim Boga da ga zadrze jos tih 10 dana tako da mogu pokupiti svoje pare i bjezi od Sensa sto dalje.

Jel ima itko kakava losa/dobra iskustva s njima?!
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 22:46   #2
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
HP PDA mi je bio na servisu kod njih, proslo je 45 dana..zatrazio sam novi i dobio ga novog sljedeci dan.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2007., 23:11   #3
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
ja cekam tih 45 dana i trazim povrat novca, i ne kupujem vise ni obicnu olovku ako ima njihovu garanciju
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 23:19   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
ja cekam tih 45 dana i trazim povrat novca, i ne kupujem vise ni obicnu olovku ako ima njihovu garanciju
Nije da branim Senso, ali ne vidim kakve to veze ima s njima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 23:39   #5
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
pa evo da ti objasnim svoje razmisljanje. Senso je ovlasteni Toshiba servis i distributer, i mislim da su najveci sto se tice Toshibe. I sada meni nije jasno kako njima treba 20 dana da zamijene jednu obicnu bateriju, a zatim su takoder toliko nesposobni da vec 35 dana nemaju maticnu, tj cijela njihova politika servisa lezi u dijagnosticiranju kvara i zatim narudbi dijelova. Pa kako nemogu imati u skladistu dijelove za modele koji su na trzistu.

Uzmimo hp npr, frendu mi je izgorio proc, covijek je otiso u hp na reklamaciju, donio uredaj, dao serviseru 100 kuna i dobio popravljen lap za 10 min. zar to nije normalan nacin poslovanja u danasnje vrijeme. Pa DHL-om roba moze iz bilo kojeg dijela svijeta doci za 24 sata, a senso kao da svoju robu dobavlja riksom.

p.s. nisam kupio uredaj da mi lezi mjesec dana na necijoj polici nego da se koristim s njime, znaci vrijeme mi je jako bitno, to je i problem socijalistickog zakona koji im daje 45 dana vremena, to treba srezati na 3 tjedna max.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2007., 15:16   #6
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
pa evo da ti objasnim svoje razmisljanje. Senso je ovlasteni Toshiba servis i distributer, i mislim da su najveci sto se tice Toshibe. I sada meni nije jasno kako njima treba 20 dana da zamijene jednu obicnu bateriju, a zatim su takoder toliko nesposobni da vec 35 dana nemaju maticnu, tj cijela njihova politika servisa lezi u dijagnosticiranju kvara i zatim narudbi dijelova. Pa kako nemogu imati u skladistu dijelove za modele koji su na trzistu.

Uzmimo hp npr, frendu mi je izgorio proc, covijek je otiso u hp na reklamaciju, donio uredaj, dao serviseru 100 kuna i dobio popravljen lap za 10 min. zar to nije normalan nacin poslovanja u danasnje vrijeme. Pa DHL-om roba moze iz bilo kojeg dijela svijeta doci za 24 sata, a senso kao da svoju robu dobavlja riksom.

p.s. nisam kupio uredaj da mi lezi mjesec dana na necijoj polici nego da se koristim s njime, znaci vrijeme mi je jako bitno, to je i problem socijalistickog zakona koji im daje 45 dana vremena, to treba srezati na 3 tjedna max.
Prvo, nemas ni tih 45 dana. Zakonski gledano.

Drugo, da, najnormalnije je da se dugo ceka na rezervne dijelove i da ih nema na lageru rezervnih dijelova. Prvo, proizvodjaci kao (najcesci) nosioci jamstva vrlo cesto ne daju lokalne lagere (to imaju IBM i donekle HP), ako zelis rezervne dijelove na lageru moras ih kupiti (sto se radi samo za ugovorne korisnike).

Trece, cak ni DHL-om ti roba nema sanse doci za 24 sata. U pravilu racunaj na tjedan dana. K tome, troskovi transporta su obicno na strani prodavaca, stoga se ne isplati slati svaki dio pojedinacno (jer to nekad kosta bitno vise od samog dijela) vec se cekaju zbirne isporuke.

Nazalost, tek nas ulazak u EU moze malo pribliziti boljim vremenima odziva. I da, nitko normalan nece imati sve dijelove (cak niti dio) za modele koji izlaze svakih par mjeseci.

Ovo s frendom, 100 kn, servisom i 10 minuta ne hoda ni u magli.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 16:34   #7
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
lap je vec 35 dana kod njih, elementarna matematika kaze da je to 5 tjedana ili ti malo vise od mjesec dana, e sada ako ti je to jedino racunalo koje imas i koje ti treba onda ti je i svaki sat previse
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 23:09   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
lap je vec 35 dana kod njih, elementarna matematika kaze da je to 5 tjedana ili ti malo vise od mjesec dana, e sada ako ti je to jedino racunalo koje imas i koje ti treba onda ti je i svaki sat previse
To se rjesava na druge nacine. Tu ti nitko ne moze pomoci.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2007., 23:58   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Stvar je u tome što je Toshiba manje zastupljena u nas, pogotovo Qosmio modeli i matične ploče dolaze iz inozemstva, te kao što Iggy kaže, tu nema pomoći.
Strpljen - spašen.

Btw: dobra stvar je imati backup PC ako treba za posao/net, nemora biti neka zvjer.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2007., 15:58   #10
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To se rjesava na druge nacine. Tu ti nitko ne moze pomoci.

da znam da se rijesaava na druge nacine, trazio sam zamjenski uredaj ali su mi rekli da oni to nedaju, te da imajo odlican odabir racunala za najam, na sto sam ja uzvratio da nisu normalni, jel ja imam racunalo koje je kod njih na servisu pa nisam sada lud da jos placam najam za neko drugo racunalo.


A sto se tice back up kompa, snasao sam se ja jel mi stvarno racunalo treba, tako da posao ne trpi, ali svejedno to nije nacin.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2007., 18:06   #11
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
i ja sam imao negativnih iskustva sa sensom, isto sa servisom laptopa. uzas, banalni kvar rjesavali su preko 45 dana, dva put sam ga slao na popravak, jer prvi put su nekaj spetljali, nisu niti popravili. katastrofa!
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 15:05   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
da znam da se rijesaava na druge nacine, trazio sam zamjenski uredaj ali su mi rekli da oni to nedaju, te da imajo odlican odabir racunala za najam, na sto sam ja uzvratio da nisu normalni, jel ja imam racunalo koje je kod njih na servisu pa nisam sada lud da jos placam najam za neko drugo racunalo.


A sto se tice back up kompa, snasao sam se ja jel mi stvarno racunalo treba, tako da posao ne trpi, ali svejedno to nije nacin.
Tehnicki, mozda bi se dalo izvesti trazenje zamjenske opreme kao nadoknadu stete zbog neispravnosti osnovne opreme.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 15:33   #13
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
izvjesti udrugu potrošača il tak nekak se zove.malo novina i da vidiš dobit češ odmah laptop budu ti ga donjeli pred kućna vrata.
BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 15:41   #14
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
U novom Zakonu o potrošačima koji je stupio na snagu nema nikakvog roka već se spominje nešto tipa 'razumno razdoblje' tako da ti Udruga potrošača baš i ne može puno pomoći.
http://www.novilist.hr/default.asp?W...3286328592863Y
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 19:46   #15
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
@coconut - senso ima rok od 45 dana..piše na garantnom listu..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 10:05   #16
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
jel mi mozes skenirati taj garantni list i poslati jel iskreno nisam ni pogledao svoj list
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 12:12   #17
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
trebaju ustupiti zamjensku opremu dok je naša na servisu....

recimo, prosječan poslovni korisnik koji ne čita pce, njemu je bitno da on svoj posao odradi i da laptop funkcionira kako treba. čekanje od 45 dana za takvog nekog je nepremostiva prepreka i znači gubitak čistog novca. ljudi koji se ne žele opterecivati internalijama tvrtke, kompenzacijama i dobavnim rokovima, (zaposlenici u bankama, kojekakvi menadžeri i sl.) zasigurno imaju važnijeg posla nego cekati tjednima da im se vrati prijenosnik sa servisa
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 12:15   #18
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
trebaju ustupiti zamjensku opremu dok je naša na servisu....

recimo, prosječan poslovni korisnik koji ne čita pce, njemu je bitno da on svoj posao odradi i da laptop funkcionira kako treba. čekanje od 45 dana za takvog nekog je nepremostiva prepreka i znači gubitak čistog novca. ljudi koji se ne žele opterecivati internalijama tvrtke, kompenzacijama i dobavnim rokovima, (zaposlenici u bankama, kojekakvi menadžeri i sl.) zasigurno imaju važnijeg posla nego cekati tjednima da im se vrati prijenosnik sa servisa
takvi ljudi imaju pravo:
platio sam da funkcionira, ne želim se opterecivati vasim brigama, izvolite rijesiti kako god znate

govorim na vlastitom primjeru jer je meni kao poslovnom korisniku bitna dostupnost uređaja, a ne da se moram stalno opterecivati konfiguracijama, popravcima i inim glupostima
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 18:13   #19
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor b1tterman Pregled postova
takvi ljudi imaju pravo:
platio sam da funkcionira, ne želim se opterecivati vasim brigama, izvolite rijesiti kako god znate

govorim na vlastitom primjeru jer je meni kao poslovnom korisniku bitna dostupnost uređaja, a ne da se moram stalno opterecivati konfiguracijama, popravcima i inim glupostima
Onda bi ti kao poslovnom korisniku trebalo biti kristalno jasno kako se to rjesava tisucama poslovnih korisnika u RH i da to s jamstvom nema veze, a i da se dodatno (i vrlo cesto masno) placa.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 13:15   #20
Trillian
Premium
Moj komp
 
Trillian's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb grad
Postovi: 195
ako si poslovni korisnik i vrijeme ti je novac onda imas dakako i novaca za najam

ALIIIIIIIIIIIIII

tu je ALI, primjer iz automobilske branše. Ako vozilo npr ide na reklamaciju zbog tvorničke greške, pravilo servisa je da ako neće biti gotov za 48h da izdaju zamjesnko vozilo. Isto tako senso bi to nekoj logici trebao postupiti. Mislim da bi trebalo im sjesti an vrat da daju zamjenski za vrijeme trajanja servisa.

P.S. Slijedeci put, za poslovnog korisnika kupiti poslovni laptop...a ne qosmio
Trillian je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:30   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Trillian Pregled postova
ako si poslovni korisnik i vrijeme ti je novac onda imas dakako i novaca za najam

ALIIIIIIIIIIIIII

tu je ALI, primjer iz automobilske branše. Ako vozilo npr ide na reklamaciju zbog tvorničke greške, pravilo servisa je da ako neće biti gotov za 48h da izdaju zamjesnko vozilo. Isto tako senso bi to nekoj logici trebao postupiti. Mislim da bi trebalo im sjesti an vrat da daju zamjenski za vrijeme trajanja servisa.

P.S. Slijedeci put, za poslovnog korisnika kupiti poslovni laptop...a ne qosmio
Pravilo servisa... Definirano sve jacom konkurencijom. Moguce i internim aktima poduzeca / vendora.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 16:57   #22
Ante3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 31
Samo da dodam nesto jer je ovo dijelom i iz mojeg podrucja. Zakon o obveznim odnosima definira da se svaki nedostatak mora otkloniti u razumnom roku,ili se moze traziti povrat sredstava/naknada štete ili isporuka nove stvari koja nema taj nedostatak.
Sudska praksa i uzance taj razumni rok definiraju kao rok od 45 dana od dana kada je stvar data na popravak
Ante3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 17:25   #23
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ante3 Pregled postova
Samo da dodam nesto jer je ovo dijelom i iz mojeg podrucja. Zakon o obveznim odnosima definira da se svaki nedostatak mora otkloniti u razumnom roku,ili se moze traziti povrat sredstava/naknada štete ili isporuka nove stvari koja nema taj nedostatak.
Sudska praksa i uzance taj razumni rok definiraju kao rok od 45 dana od dana kada je stvar data na popravak
Imas koju konkretnu presudu s 45 dana? Bilo bi jako korisno, posebno ako je s Vrhovnog suda.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2007., 17:50   #24
Ante3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ST
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imas koju konkretnu presudu s 45 dana? Bilo bi jako korisno, posebno ako je s Vrhovnog suda.
Vrhovni sud se ne bavi bas takvim stvarima,a nazalost jedino Vrhovni Sud i Ustavni sud imaju pretraživu arhivu presuda koja je objavljena na internetu.
Probat cu to pronaci u knjizi iz sudske prakse pa ću skenirati i staviti na net.
Ante3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 15:28   #25
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Ante3 Pregled postova
Vrhovni sud se ne bavi bas takvim stvarima,a nazalost jedino Vrhovni Sud i Ustavni sud imaju pretraživu arhivu presuda koja je objavljena na internetu.
Probat cu to pronaci u knjizi iz sudske prakse pa ću skenirati i staviti na net.
Znam za par primjera koji su dosli do Vrhovnog suda, zato i pitam. A i jedini su koji se daju pretrazivati, kao sto si rekao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2007., 16:59   #26
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
vidim da su se ljudi ljepo ovdje raspricali, a ja sam skroz zaboravio na svoj topic, samo da se nadovezem , racunalo su mi vratili 42 dana od preuzimanja tako da sam skroz popizdio?!!? jos 3 dana, samo 3 dana
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na