Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2012., 12:52   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Linux - GRUB konfiguracija

Situacija je slijedeca... od prije imam instaliranu jednu Linux distru i Win7 u dual bootu... sve to kontrolira GRUB... na Extended particiji sam imao jos 20-ag GB slobodno i odlucio gore staviti Arch, cisto da vidim kako to sve funkcionira... Znam, za amatera prevelik zalogaj, al eto, suicidalnih sam sklonosti.

Moje pitanje... ja bi sad u grub.conf prve distre htio ubaciti i putanju od Archa (koji je instaliran na sda9, swap je na sda10 a /home na sda11)... Ali ne znam kako da to napravim... logirao se u prvu distru i otvorio conf file i u njemu ima sva sila redova koje blago ne razumijem... budem guglao, al me zanima je li moguce samo u taj file dodati novi "zapis" koji vodi na taj sda9 "disk"?

EDIT: samo da dodam, obzirom da se nova distra nalazi na extended-logickoj particiji, ne znam kak da stavim boot flag na to... citam da bi se trebao moci pokrenuti sudo update-grub al se bojim da mi ne raskupusa ovo sto vec postoji...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 10:09   #2
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Arch uopće nije zhtjevna distribucij. Jednostavan za instalaciju, jednostavan za održavanje. Suicidlnost i Arch baš i neidu ruku pod ruku. E a tvoj problem se riješi samo pogledom u dokumentaciju

https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB_Legacy ili ako imaš grub2 https://wiki.archlinux.org/index.php/GRUB2

Luke, Luke, use the man page. Obi van Common sense
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na