Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2010., 14:06   #1
Pixidar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Komp se ne pali

Pozdrav ekipi i unaprijed hvala na odgovorima!

Dakle komp uopce ne trza kad se stisne gumb za paljenje, ni da bi. Radi se o starijoj konfi koja je godinama radila bez problema, problem se javio takoreci preko noci.

PIV 2,53 GHz
512 MB rambusa
P4 T533-c ploca
Antec Sonata kuciste
Tagan 380 W napajanje

Napajanje sam isprobao na drugom kompu, radi bez problema (a i relativno je novo jer je zamijenjeno garancijom nakon sto je isto takvo zveknulo).

Plocu sam pogledao, nisam nasao nijedan napuhnuti kondenzator; ledica na njoj svijetli kada je komp pod naponom. Probao sam clear CMOS, nista...
Jedino sto sam primijetio je ovo na southbridgeu (no poprilicno sam siguran da je tako oduvijek):

http://img820.imageshack.us/img820/6498/28826578.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/3884/25848566.jpg
Pixidar je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 14:48   #2
sprica
Premium
 
sprica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 29
ja bi reko 80% da je maticna ploca riknula...
sprica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2010., 15:29   #3
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Jesi probao dati kontakt za paljenje na ploci pomocu neceg metalnog (npr odvijacem) da vidis da ti mozda nije osao prekidac na kucistu?
Luce je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 15:39   #4
Pixidar
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Luce_90 Pregled postova
Jesi probao dati kontakt za paljenje na ploci pomocu neceg metalnog (npr odvijacem) da vidis da ti mozda nije osao prekidac na kucistu?
To sam i ja pomislio, ali nisam probao kratko spojit. Pregledao sam kuciste, prekidac i zice, sve je ok, prespojio sam i na reset switch, nije proradilo (btw to bi inace trebalo funkcionirat, jel?).
Pixidar je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 17:08   #5
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Citiraj:
Autor Pixidar Pregled postova
To sam i ja pomislio, ali nisam probao kratko spojit. Pregledao sam kuciste, prekidac i zice, sve je ok, prespojio sam i na reset switch, nije proradilo (btw to bi inace trebalo funkcionirat, jel?).

Nisam siguran,najbolje probaj kratko spojit odvijacem (šarafcigereom) nemas sta izgubit,ak bude se uplaio oso je prekidac,ak ne onda je maticna.
probaj bas pa javi rezultat.
Luce je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 00:48   #6
BDD
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Pixidar Pregled postova
To sam i ja pomislio, ali nisam probao kratko spojit. Pregledao sam kuciste, prekidac i zice, sve je ok, prespojio sam i na reset switch, nije proradilo (btw to bi inace trebalo funkcionirat, jel?).

pod uvjetom da ti je reset switch ispravan bi.No veće su šanse da ti je otišo power doli reset switch jer se češće koristi.

-ukoliko imas instrument,provjeri dal imaš oko 5v na jednom od pinova za paljenje(na mbo prije switcha u standby modu)
-vadi poredu sve sa ploče i probavaj na sistem eliminacije,možda je neka od kartica mada sumnjam.Nekošta te ništa.
pozdrav
BDD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na