Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2010., 12:30   #1
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Acer Aspire 5530G - Overheat problem

Trebam neki pametan savjet u vezi pregrijavanja gorenavedenog laptopa.
Cijelog sam ga rastavio (vec x puta) jer su majmuni iz Acera osmislili da se mora rastaviti ama bas sve na laptopu za ocistiti ventilator, ili promijeniti pasta na procu ili grafi .
Prvo sam pocistio ventilator i 'ispuh', a onda i promijenio pastu, stavljao nove 'thermal pad-ove', pa probao drugu pastu... ali sve uzalud, proc se i dalje pregrijava i cim temepratura dodje do 100 celzijevaca... shut down instantly.
Onda sam promijenio taktiku i nabavio drugi (slabiji) procesor, i mislio njega staviti u taj socket S1, jer je mozda moj procesor poludio i grije se vise nesto sto treba. Stavio sam Mobile Sempron 3600+ procesor umjesto originalnog Mobile Turion RM-70, ali nikako ne ide, laptop se upali, ali nece startati niti BIOS, niti se ekran upali. Onda mi je kolega 'strunki' pojasnio da taj socket S1 nije svugdje isti, da je originalni procesor (Turion) za socket S1g2, a ovaj novi (Sempron) za socket S1g1. Na ovom forumu kazu da bi to moralo raditi, da bi procesor S1g1 morao raditi na socketu S1g2, ali ne i obrnuto. Ali svejedno ne radi. Provjerio sam kod kolege 'strunki'-ja, od koga sam kupio Semprona, koliko je % siguran da mu procesor radi, i on kaze 100%, i nemam mu razloga ne vjerovati.

Sto napraviti?
Hvala unaprijed na pojasnjenjima i savjetima.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 13:00   #2
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
jesi provivo mozda taj stari procesor underclockat? to bi trebalo smanjit zagrijavanje a nebi trebalo pretjerano utjecat na performanse ovisi sto se vec radi po laptopu.
Bezki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2010., 13:13   #3
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Bezki Pregled postova
jesi provivo mozda taj stari procesor underclockat? to bi trebalo smanjit zagrijavanje a nebi trebalo pretjerano utjecat na performanse ovisi sto se vec radi po laptopu.
Paaaa, ja bih ga rado underclockao, ali nemam pojma kako se to radi na laptopu. Postavke BIOS-a su za k..., tamo nema apsolutno nista pametno za promijeniti.
Kako se to radi, molim lijepo?
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 14:31   #4
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova
Paaaa, ja bih ga rado underclockao, ali nemam pojma kako se to radi na laptopu. Postavke BIOS-a su za k..., tamo nema apsolutno nista pametno za promijeniti.
Kako se to radi, molim lijepo?
ako se ne varam ima ti dosta o tome u ovoj sticky temi Undervoltanje prijenosnika.

Iskreno nisam ni ja strucnjak za underclockanje pa ti nebi zelio sto krivo rec
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 15:53   #5
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Bezki Pregled postova
ako se ne varam ima ti dosta o tome u ovoj sticky temi Undervoltanje prijenosnika.

Iskreno nisam ni ja strucnjak za underclockanje pa ti nebi zelio sto krivo rec
Aha, to nisam prije vidio, jbg. Hvala ti, probati cu ga onda downclockat, iako... to mi je zadnje rjesenje.
Ima li neko normalno objasnjenje zbog cega se procesor pregrijava, zbog cega se sad laptop i gasi i i dalje pregrijava, iako je detaljno pociscen i namazan? Je procesor popizdija, ili maticna, ili...?
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 16:24   #6
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova
Aha, to nisam prije vidio, jbg. Hvala ti, probati cu ga onda downclockat, iako... to mi je zadnje rjesenje.
Ima li neko normalno objasnjenje zbog cega se procesor pregrijava, zbog cega se sad laptop i gasi i i dalje pregrijava, iako je detaljno pociscen i namazan? Je procesor popizdija, ili maticna, ili...?
hmm jeli ti se pregrijavio od prvog dana kupnje il tek odnedavno?
jesi provjerio jeli ventilator radi kako treba, da ima dovoljnu brzinu vrtnje i sve to?
ako ti se stalno pregrijavo i prije mozda je i do dizajna kucista koje ne provodi zrak kako treba. a moze bit i to sto si rekao da ti proc crkava.
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 17:30   #7
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Bezki Pregled postova
hmm jeli ti se pregrijavio od prvog dana kupnje il tek odnedavno?
jesi provjerio jeli ventilator radi kako treba, da ima dovoljnu brzinu vrtnje i sve to?
ako ti se stalno pregrijavo i prije mozda je i do dizajna kucista koje ne provodi zrak kako treba. a moze bit i to sto si rekao da ti proc crkava.
Nije, ne, laptop je uredno radio godinu-dvije, a tek u zadnjih 5-6 mjeseci je počeo budaliti i malo pomalo se sve više pregrijavao i sve češće gasio sam od sebe. Ventilator uredno vrti i to mi izgleda ok.
A dizajn kućišta... svi ti današnji laptopi su više-manje preskučeni, tako da im ventilacija baš i nije nešto.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 17:51   #8
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ako ti nije žao laptopa izbuši rupice po plastici oko ispuha tak da ima vecu protocnost zraka... nekaj malo bude pomoglo... ugl imao sam takav lap i grijao se dosta kod igranja, ali nikad se nije ugasio... nego, a kakvo je stanje sa grafom, ne sjecam se di je njezino hlađenje, da ona ne grije sve??
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 17:56   #9
user71
Registered User
 
user71's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Pozdrav,

provjeri si heat sink, koji odvodi toplinu sa procesora i gpu-a, da li ima dobar kontakt sa procesorom i dobro pogledaj na spoju između cijevi i kockastog poklopca (sink plate) koji sjeda na procesor da nema tragova oksidacije što ti uvelike smanjuje hlađenje procesora...

imao sam jedan takav slučaj, promjeni se kompletni heat sink i laptop radi ko urica...
user71 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2010., 18:19   #10
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Grafa je poprilično neopterećena i njena temperatura (mjerena Everestom) ne prelazi 40-50°C, a cijeli heatsink izgleda ovako.
Dakle grafa je na odvojenom 'kanalu' od procesora i chipa od chipseta tako da niti ne bi smjela previše utjecati na hlađenje procesora. Heatsink sam po sebi izgleda k'o nov, bez ikakvih oštećenja i oksida na vitalnim mjestima, tako da ne bi u njemu smio biti problem. Procesor lijepo nasjeda na heatsink, to vidim po pasti kad se skine heatsink.

A da pitam, underclocking o kojem piše u sticky-u se radi softverski u vindovsima, je tako? Samo ponekad laptop dođe do te točke u kojoj se vindovsi normalno podignu, češće padnu putem, tako da bi mi i to bio problem. Ima li možda neki program kojim u BIOS-u mogu promijeniti voltažu, odnosno da laptop radi na sniženoj voltaži i prije nego se vindovsi dignu? Nešto kao što se može na običnim kompovima sa 'normalnim' matičnim pločama.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Heatsink.jpg‎
Views:	404
Size:	26.3 kB
ID:	10750  
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2010., 21:56   #11
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ja bi se isto složio sa user-om... vjerojatno ti heat-pipe otišao pa više ne odvodi toplinu sa cpu-a na hladnjak...

probaj negdje posuditi hladnjak pa vidi...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 02:23   #12
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Kao sto ti je kolega rekao, krepao ti je heatpajp.

Bratu je isto krepala. Prvo je grafička stalno prebacivala modove i misli je da je
do drajvera jer je stavil modane, stavil je orginalne, na novo win i 7 i xp.
Ali uvijek isto. Grafička prebacuje modove iz power u save..

Otvoril on laptop i dirali mi heatpajp di je GPU i on vruć, a drugi kraj hladan.
Maknul je dio koji ide na grafu i stavil je plavi zalman i 12cm vent na 5V.
Temperature su masno pale i grafička radi normalno.





Za sad stavim ovu lošu sliku.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:33   #13
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova
Grafa je poprilično neopterećena i njena temperatura (mjerena Everestom) ne prelazi 40-50°C, a cijeli heatsink izgleda ovako.
Dakle grafa je na odvojenom 'kanalu' od procesora i chipa od chipseta tako da niti ne bi smjela previše utjecati na hlađenje procesora. Heatsink sam po sebi izgleda k'o nov, bez ikakvih oštećenja i oksida na vitalnim mjestima, tako da ne bi u njemu smio biti problem. Procesor lijepo nasjeda na heatsink, to vidim po pasti kad se skine heatsink.

A da pitam, underclocking o kojem piše u sticky-u se radi softverski u vindovsima, je tako? Samo ponekad laptop dođe do te točke u kojoj se vindovsi normalno podignu, češće padnu putem, tako da bi mi i to bio problem. Ima li možda neki program kojim u BIOS-u mogu promijeniti voltažu, odnosno da laptop radi na sniženoj voltaži i prije nego se vindovsi dignu? Nešto kao što se može na običnim kompovima sa 'normalnim' matičnim pločama.

pajp ti je negdje pustio "bijeli dim", on služi da kroz njega odvede temp do radijatora. ako je kod proca vruć a par centi dalje hladan, to je to
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2010., 11:38   #14
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Sorry svima, nisam bio pri kompu zadnjih dana, pa nisam stigao niti odgovarati.

Dakle, po vama je problem u komadu lijevanog zeljeza i bakrenim cjevcicama koje toplinu odvode sa procesora, chipseta i grafulje do venta koji sve to skupa hladi?
Meni je to malo sumnjivo, kako to moze riknuti, sto tu moze riknuti. Uvijek sam se pitao jesu li one prazne, ili unutra ima 'nesto' sto jos bolje provodi toplinu.
Ako uzmemo da su prazne, onda kako moze krepati komad lima/bakra?
A sto se tice provjere jesu li cjevcice hladne... nazalost ovo sr... od laptopa se ne moze spojiti i provjeriti gdje se i koliko grije jer su mu procesor i maticna i ventilator s donje strane, a sa gornje (ispod ekrana) su mu konektori za upaliti ga i spojiti ga na monitor, tako da bi jedina solucija bila uzeti pilu i izrezati donji dio kucista na mjestu gdje dodje heatpipe.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2010., 16:46   #15
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
100% ti je heatpajp.
Ali još jedno provjeri. znaš onu, tri put mjeri jedanput reži.

Makni dio hlađenja koji ide na procesor i na procesor stavi neki hladnjak na njega.
Stavi pastu i stisni ga te pazi da se ne odskliže. Stavi i ventilator neki da puše preko toga.

Rekel si da je to sa donje strane. To je malo problem, ali ne preveliki.
Ako imaš monitor od komjutera uzmi ga i spoji na laptop. Otvori laptop
stavi ga na rub stola tako da ekran visi prema podu a donja strana bude gledala
prema gore i onda se možeš igrati. još spoji miša i tipkovnicu.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 00:32   #16
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova
Uvijek sam se pitao jesu li one prazne, ili unutra ima 'nesto' sto jos bolje provodi toplinu.
Ima to "nesto" i upravo to "nesto" (tj. plin) je iscurilo jer je cijev mozda negdje pukla i sl. te heatpipe vise nema svoju funkciju,a to je hladjenje.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 10:08   #17
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova

Dakle, po vama je problem u komadu lijevanog zeljeza i bakrenim cjevcicama koje toplinu odvode sa procesora, chipseta i grafulje do venta koji sve to skupa hladi?
Meni je to malo sumnjivo, kako to moze riknuti, sto tu moze riknuti. Uvijek sam se pitao jesu li one prazne, ili unutra ima 'nesto' sto jos bolje provodi toplinu.
to nije prazno a i ima svoj vijek trajanja, tj nikada neće nakon 2 god odvoditi toplinu kao prvog dana... a naravno, desi se i to da rikne skroz...

šta misliš zašto to i koriste sad na skoro svim hladnjacima i za pc... ?? jest da je dobro rješenje, ali ima vjek trajanja pa pospješuje ponovnu prodaju istog...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 04:28   #18
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Gledajuči svog turiona, koji je sve gori i gori, niti me ne čudi, niti ću ga više kupovati, i mislim da i mene ovo čeka
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 14:16   #19
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Da,griju se ti Turioni... Moj je oko 55-60C dok sam na netu i slusam neku mjuzu u pozadini. Ali me ne brine nimalo,to je normalno
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 18:58   #20
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Gledajuči svog turiona, koji je sve gori i gori, niti me ne čudi, niti ću ga više kupovati, i mislim da i mene ovo čeka
Paaaa... griju se, da, i normalno je da se griju, ali ako rikne heatpipe, kao što kažu da je ovdje slučaj, onda ti je živo svejedno je li na turionu ili na nekom intelu.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 19:35   #21
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor zmaksonvil Pregled postova
Sorry svima, nisam bio pri kompu zadnjih dana, pa nisam stigao niti odgovarati.

Dakle, po vama je problem u komadu lijevanog zeljeza i bakrenim cjevcicama koje toplinu odvode sa procesora, chipseta i grafulje do venta koji sve to skupa hladi?
Meni je to malo sumnjivo, kako to moze riknuti, sto tu moze riknuti. Uvijek sam se pitao jesu li one prazne, ili unutra ima 'nesto' sto jos bolje provodi toplinu.
Ako uzmemo da su prazne, onda kako moze krepati komad lima/bakra?
A sto se tice provjere jesu li cjevcice hladne... nazalost ovo sr... od laptopa se ne moze spojiti i provjeriti gdje se i koliko grije jer su mu procesor i maticna i ventilator s donje strane, a sa gornje (ispod ekrana) su mu konektori za upaliti ga i spojiti ga na monitor, tako da bi jedina solucija bila uzeti pilu i izrezati donji dio kucista na mjestu gdje dodje heatpipe.
skini plastiku sa proca i grafulje, upali laptop, gafa i proc će se zagrijavati relativno brzo i ako su pajp i radijator hladni onda tije pajp ostao bez "plina"
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2010., 23:11   #22
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Koliko otprilike košta na servisu sređivanje tog heatpipe-a i opčenito čiščenje? čujem da je samo čiščenje 250 kn?
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 09:23   #23
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Koliko otprilike košta na servisu sređivanje tog heatpipe-a i opčenito čiščenje? čujem da je samo čiščenje 250 kn?
Servisi najcesce naplacuju po satu i to je uglavnom minimalno sat vremena.
Sređivanje tog pajpa bi bilo naruđba novog hladnjaka što bi fino samo po sebi koštalo + njihov posao
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 07:34   #24
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor Bezki Pregled postova
ako se ne varam ima ti dosta o tome u ovoj sticky temi Undervoltanje prijenosnika.

Iskreno nisam ni ja strucnjak za underclockanje pa ti nebi zelio sto krivo rec
Isao ja na ta temu undervoltanje i probao smanjiti mnozitelj ili napon procesora kako bi se manje grijao, ali ne ide niti to, faaaaaak!
Izgleda da je mnozitelj procesora zakljucan, tako da u svakom od ovih programa koji su navedeni (u stvari probao sam prva 3, RMClock, SpeedSwitchXP i CrystalCPUID) jednostavno 'posivi' opcija za mijenjanje icega i mozes ga j... nista od undervoltanja za ovaj proc. Majku im, zakljucali mi proc da ga ne bi overclockao, a sad ne mogu ni downclockat.

Ili? Cini se jedino izgledno rjesenje nabaviti novi heatsink? Ili ako nekome rikne maticna ili nesto slicno na bas takvoom, Acer Aspire 5530G, pa da mi ga proda. Mislim ako i njegov nije ispustio dusu, odnosno bijeli dim iliti plin koji unutra.
Gdje bih to mogao nabaviti, ima negdje tu kod nas?

Pozz

Zadnje izmijenjeno od: zmaksonvil. 06.04.2010. u 07:39. Razlog: Nije Travelmate, nego Aspire. :-)
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2010., 07:59   #25
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Pokušaj na ebayu ili negdje naći nakoga tko prodaje svoj lap u dijelovima. Možda ne bi bilo loše da nazoveš ovlašteni servis i pitaš koliko to košta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 09:52   #26
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pokušaj na ebayu ili negdje naći nakoga tko prodaje svoj lap u dijelovima. Možda ne bi bilo loše da nazoveš ovlašteni servis i pitaš koliko to košta.
Eto, na kraju sam se ipak odlučio za jedan od servisa i naručio hladnjak. Dao sam upit na više servisa, jedan mi je ponudio za cirka 280 kuna, a drugi za još 100 kuna više??? A bo, nemam pojma, uglavnom naručio sam naravno za 280 i to će valjda šljakati bez problema. Rok isporuke im je 3-4 tjedna, pa se tada i javim je li problem uistinu riješen, odnosno da je taj plin iscurio iz hladanjaka i to bio problem cijele ove priče.
Nadam se da je zbilja u tome problem, i da će lap raditi kao i prije.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2010., 14:54   #27
zmaksonvil
Bridge Master
Moj komp
 
zmaksonvil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 102
Evo ga, problem rijesen i laptop radi k'o nov, jeeeeeee.
Hvala svima na savjetima, problem je zbilja bio heatpipe, sto mi se u pocetku cinilo nemogucim jer sam heatpipe smatrao samo komadom zeljeza povezanim sa (praznim) bakrenim cjevcicama. Ali... ocito je da je unutra (bio) plin koji je iscurio, ili kako se vec kaze za plin, i nije vise provodio toplinu od procesora do ventilatora.

Nabavio sam cijeli komplet hladnjak+ventilator za 281 kunu u MR Servisu, kojeg usput pohvaljuem, zamijenio ga i laptop se sad normalno hladi. Temperatura u idle-u je cirka 40-50 celzijevaca, a pri opterecenju (defrag) temperatura ne prelazi 70, dok je prije kod imalo veceg opterecenja tik-tak dolazio do 100 stupnjeva pri cemu bi se laptop imidijatli ugasio.

Nadam se da ce ova tema nekome dobro doci kada dodje do slicnog problema.

Zivjeli i svaka cast i hvala jos jednom svima na pomoci.
zmaksonvil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na