Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2021., 18:03   #1021
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Počinju sad svim korisnicima ex. amisa nudit da pređu na PON optiku.
Baš sam sreo susjedu danas pa je rekla da su je zvali i ponudili joj za istu cijenu da će joj bit veća brzina i neku motorolu mobitel joj ponudili.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 13:52   #1022
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Počinju sad svim korisnicima ex. amisa nudit da pređu na PON optiku.
Baš sam sreo susjedu danas pa je rekla da su je zvali i ponudili joj za istu cijenu da će joj bit veća brzina i neku motorolu mobitel joj ponudili.
Danas oko 12,00 sati ispred zgrade Trnsko 21 gdje je smjestena opticka centrala A1 ( bivsi Amis) vidio sam veliki drveni bubanj sa namotanim optickim kabelom, ocito ce se nesto raditi.
E sad jel ce nesto raditi A1 ili je to mozda Telemach poceo postavljati svoju optiku, neznam...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 14:00   #1023
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Danas oko 12,00 sati ispred zgrade Trnsko 21 gdje je smjestena opticka centrala A1 ( bivsi Amis) vidio sam veliki drveni bubanj sa namotanim optickim kabelom, ocito ce se nesto raditi.
E sad jel ce nesto raditi A1 ili je to mozda Telemach poceo postavljati svoju optiku, neznam...
I ispred moje isto.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2021., 14:06   #1024
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Dobio sam optiku početkom lipnja, brzine su iznad očekivanja. Kako vidim po ugovoru 140-200. Meni brzina ide 214-240, ping nikada veći od 1ms. Ruter je Huawei , domet mu je jako ograničen na pretpostavljam manje 10m radijus. Ime mreže se vidi kao u jednom skupa sa 2,4 i 5Ghz. Probat ću prispojiti putem dodatnog Asus routera.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 11:38   #1025
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Danas oko 12,00 sati ispred zgrade Trnsko 21 gdje je smjestena opticka centrala A1 ( bivsi Amis) vidio sam veliki drveni bubanj sa namotanim optickim kabelom, ocito ce se nesto raditi.
E sad jel ce nesto raditi A1 ili je to mozda Telemach poceo postavljati svoju optiku, neznam...
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
I ispred moje isto.
Evo nakon cca 12 dana stigli i ispred moje zgrade.
Prije sat vremena vidio izvodjace Telemach-a kako kroz postojeci DTK uvlace opticki kabel u moju zgradu, jucer sam ih vidio kod susjedne zgrade ali jucer bas nisam skuzio sta su radili kod susjedne zgrade dok nisam danas u ruci jednog od njih vidio onu istu sajlu za uvlacenje kabela, kad je izlazio po stubistu iz naseg podruma.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 22:49   #1026
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Dobio sam ponudu od A1, 6mj. besplatno optika 1gbs, tv i telefon, a nakon 6mj. 200/100 za 139 kn ili 1gbs za 169. Čini se ok ponuda pa vjerujem da ću prihvatiti. Ono što me zanima, spajam se na net preko wireless kartice TP LINK TL-WN727N. Pošto ta kartica nije dovoljna za 1gbs brzinu, molio bih preporuku za usb wireless karticu sa kojom bi postigao maksimalne brzine.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 23:01   #1027
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 23:24   #1028
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Znam, ali to nije opcija. Hvala.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 00:57   #1029
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Teško ćeš gigabit dobit preko WiFi. S ovim gore, nekih max 450mbps ako je signal jako dobar. A to uglavnom na 5GHz znači da se uređaji gledaju.

https://www.tp-link.com/us/home-netw...r/archer-t9uh/

https://www.netgear.com/home/wifi/adapters/a7000/

https://eu.dlink.com/uk/en/products/...fi-usb-adapter

Ovo su sve AC1900, to znači da ako radi na 5GHz ima teoretski maksimum od 1.3gbps, no iznad 600-700 ako stoje jedan okrenut prema drugome ne bi očekivao. Ako i toliko.

Powerline isto najnoviji uređaji s AV2 daju oko 500-600mbps maksimalno u praksi. Bez pravog kabela na brzine veće od 500mbps teško da možeš računati.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 06:54   #1030
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Znači gigabit ne mogu dobiti preko wirelessa bez obzira koji ruter i usb karticu kupio? Jednostavno, nije moguće?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 07:18   #1031
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Znači gigabit ne mogu dobiti preko wirelessa bez obzira koji ruter i usb karticu kupio? Jednostavno, nije moguće?
Moguće je ako ti router podržava wifi6 s tim da i uređaj s kojeg mjeriš ga mora isto podržavat i ide skoro kao i na žici, mrvicu je manji down cca 50Mbps i ping veći za 2-3ms



evo moj speedtest sa mobitela na 5ghz (inače ode i preko 900Mbps)

Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 07:57   #1032
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Ok, super, znači moguće je. Pretpostavljam da router koji daje A1 nije wifi 6, imas preporuku za neki best buy u hr?
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 09:30   #1033
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ok, super, znači moguće je. Pretpostavljam da router koji daje A1 nije wifi 6, imas preporuku za neki best buy u hr?
Njihov nije wifi6 tj. AX.

A best buy ne znam stvarno, ja imam AX88U no nije jeftin. Ako mozes malo proguglaj neki AX router pa si poredaj po cijenama.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 09:40   #1034
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Baci oko na zadnjih nekoliko stranica, preporucali su se AX ruteri pa mozda nadjes nesto odakle krenuti:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=141064

AX Asusi su dosta skupi, ali TP-Linkovi bi se vec dali naci za 100tinjak eura.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 09:47   #1035
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Njihov nije wifi6 tj. AX.

A best buy ne znam stvarno, ja imam AX88U no nije jeftin. Ako mozes malo proguglaj neki AX router pa si poredaj po cijenama.
Možda Xiaomi? https://www.nabava.net/routeri/xiaom...jena-140533421
Jedino što ima jednu godine garancije.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:13   #1036
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,248
Kod nas su cijene urnebes, ali moj trenutni favorit za ax je huawei ax3 quad core. Mozda pogledaj po eu, zna biti dobrih dealova.
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:32   #1037
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Moguće je ako ti router podržava wifi6 s tim da i uređaj s kojeg mjeriš ga mora isto podržavat i ide skoro kao i na žici, mrvicu je manji down cca 50Mbps i ping veći za 2-3ms
Samo koji WiFi adapter za komp podržava WiFi 6? Ja sam letio po guglu i nisam našao niti jedan koji je u prodaji, jedino imaju neki članci da će D-link izbaciti jedan model u drugoj polovici 2021., ali nikakve druge vijesti nisam vidio.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 10:37   #1038
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Samo koji WiFi adapter za komp podržava WiFi 6? Ja sam letio po guglu i nisam našao niti jedan koji je u prodaji, jedino imaju neki članci da će D-link izbaciti jedan model u drugoj polovici 2021., ali nikakve druge vijesti nisam vidio.
Wifi adapter ne. No kolega je rekao usb wifi adapter ili ruter.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 21:15   #1039
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Možda Xiaomi? https://www.nabava.net/routeri/xiaom...jena-140533421
Jedino što ima jednu godine garancije.
Bezveze ćeš baciti novac na to. Svi ti ruteri koji nude tako "niskih" 1 Gbit ili kao taj 1.2 Gbits ti neće u praksi biti ni blizu toga. Dok si do pola metra od uređaja možeš očekivati 700-800 Mbits, već par metara dalje će ti pasti na 400 Mbits, a u drugoj prostoriji oko 300 Mbits.
Da bi imao 1 Gbit preko wirelessa i to stabilnih, uz više spojenih uređaja, trebat će ti ipak nešto bolje/skuplje.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2021., 22:19   #1040
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Bezveze ćeš baciti novac na to. Svi ti ruteri koji nude tako "niskih" 1 Gbit ili kao taj 1.2 Gbits ti neće u praksi biti ni blizu toga. Dok si do pola metra od uređaja možeš očekivati 700-800 Mbits, već par metara dalje će ti pasti na 400 Mbits, a u drugoj prostoriji oko 300 Mbits.
Da bi imao 1 Gbit preko wirelessa i to stabilnih, uz više spojenih uređaja, trebat će ti ipak nešto bolje/skuplje.
Tako je.

Realno, Huawei HG8145V5 je solidan uređaj. Mada nemam 1Gbit vezu i nisam u mogućnost testirati max propusnost wifi. Jedini minus je osjetljivost građe zidova gdje ima manji domet. Po specifikacijama wifi ide do 867mbit , u stvarnom zna ići minimalno od 700mbit.

Moje riješenje je da Asus AC68U pretvorim u wireless Repeater mode (bez LAN priključka i bez bušenja). Time sam riješio/pokrio cijeli domet. Huawei wifi 5Ghz -> ASUS 2,4 i 5GHz.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2021., 08:55   #1041
satman1w
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Babina Greda
Postovi: 2
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Siget kod Crkve.

Jer je Hakom trebao predložiti zakon koji vrijedi na bakrenoj parici pa bi se izbjeglo tripliciranje optike u jednom ulazu pa bi ova sredstva otišla tamo gdje još nema optike, no tako to ide kod nas jer nekome sve i to u triplikatu a drugi su još na 10 Mb/s a imaju veću cijenu nego ja na optici 1000/500 što nikako nije u redu prema ostalima stanovnicima naše države.



Mrežna infrastruktura nikad nije smjela ići zajedno sa telekomima - u startu kad su prodali ht skupa sa infrastrukturom je već počinjena nepopravljiva šteta.
Infrastruktura je trebala biti zasebna firma koja svoje kakacitete izbajnljuje svim telekomima pod istim uvjetima.
Onda nebi bilo ovih sranja koja se događaju. Naime.
U Vrapče je tako nedavno stigao VIP sa svojom optikom i ja sav sretan odmah uzmem uslugu (180kuna mjesečno - samo internet bez telefona). Dođe ekipa spoji kabel donese ruter i ja kažem sad ga samo prebacite u bridž i gotovi smo. Ser kenj par telefonskih razgovora i stručnjak s druge strane kaže - optika ne ide u bridž!!! (stvarno je to rekao...)
Nakon mjesec dana odem u VIP centar ispričam cijelu priču, kažem "bridž" jedno pedeset puta, kažem da je nit već u kući i lik se sa svim složi i kaže dolazi ekipa za 10 dana.


Dođe ekipa ponovo i odmah se počnu penjati na stup - oni neznaju čak ni da je nit već unutra!!! O.K. velim dajte ruter prebacite ga u jebeni bridž i da to skinemo s dnevnog reda. Dečko me pita što je to bridž?!?!
Opet O.K. ne mora on to znati... valjda... Opet telefonski razgovor, opet čekanje i opet legendarna rečenica - optika ne ide u bridž!!!
Nazovem Terracom, ispričam priču i lik s druge strane se zahlikne i umre od smijeha kad mu velim da "optika ne ide u bridž" ali mi ne može pomoći jer ne može pustiti uslugu kroz tuđu optiku.
No zahvaljujući neregulaciji infrastrukture za tjedan dan eto prođe i T-comov kabel.... Njihoba usluga je 50 kuna skuplja ako nisi u nekoj govnjivoj magenti i žele ti svakako prodati telefoniju. Ja kažem O.K. ne treba mi ali ajde pustite mi SIP i sve u redu. E, SIP ne može makar je usluga upravo tako došla do mene nego mogu na ruter spojiti "analni" telefon ?!?!?
Koji će mi qratz analogni telefon kad već odavno koristim sip i na jednom trunku imam i brojeva i govornih kanala koliko želim???
Eto sad - zahvaljujući neregulaciji infrastrukture čekam da i Telemach možda prođe sa kabelom pa da čujem njihovu priču.
Terracom koji bi mi uslugu kakvu želim dao odmah, mogu samo sanjati...


Eto znam da je thread star, ali nisam mogao odoljeti a da ovu priču o internetu u Bananalandu ne podijelim s vama...


živjeli
satman1w je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2021., 10:16   #1042
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
180kuna mjesečno - samo internet bez telefona, a Alfredo dobio trio za manje, na koju foru? Nije valjda zato što si Vrapčanec
Citiraj:
6mj. besplatno optika 1gbs, tv i telefon, a nakon 6mj. 200/100 za 139 kn ili 1gbs za 169
http://forum.pcekspert.com//showpost...postcount=1026
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2021., 13:14   #1043
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor satman1w Pregled postova
Koji će mi qratz analogni telefon kad već odavno koristim sip i na jednom trunku imam i brojeva i govornih kanala koliko želim???
Ne žele se operateri gnjaviti s korisnicima koji žele bridge ili SIP...
Samo dodatna gnjavaža, bez neke koristi.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2021., 17:31   #1044
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor satman1w Pregled postova
Mrežna infrastruktura nikad nije smjela ići zajedno sa telekomima - u startu kad su prodali ht skupa sa infrastrukturom je već počinjena nepopravljiva šteta.
Infrastruktura je trebala biti zasebna firma koja svoje kakacitete izbajnljuje svim telekomima pod istim uvjetima.
Onda nebi bilo ovih sranja koja se događaju. Naime.
U Vrapče je tako nedavno stigao VIP sa svojom optikom i ja sav sretan odmah uzmem uslugu (180kuna mjesečno - samo internet bez telefona). Dođe ekipa spoji kabel donese ruter i ja kažem sad ga samo prebacite u bridž i gotovi smo. Ser kenj par telefonskih razgovora i stručnjak s druge strane kaže - optika ne ide u bridž!!! (stvarno je to rekao...)
Nakon mjesec dana odem u VIP centar ispričam cijelu priču, kažem "bridž" jedno pedeset puta, kažem da je nit već u kući i lik se sa svim složi i kaže dolazi ekipa za 10 dana.


Dođe ekipa ponovo i odmah se počnu penjati na stup - oni neznaju čak ni da je nit već unutra!!! O.K. velim dajte ruter prebacite ga u jebeni bridž i da to skinemo s dnevnog reda. Dečko me pita što je to bridž?!?!
Opet O.K. ne mora on to znati... valjda... Opet telefonski razgovor, opet čekanje i opet legendarna rečenica - optika ne ide u bridž!!!
Nazovem Terracom, ispričam priču i lik s druge strane se zahlikne i umre od smijeha kad mu velim da "optika ne ide u bridž" ali mi ne može pomoći jer ne može pustiti uslugu kroz tuđu optiku.
No zahvaljujući neregulaciji infrastrukture za tjedan dan eto prođe i T-comov kabel.... Njihoba usluga je 50 kuna skuplja ako nisi u nekoj govnjivoj magenti i žele ti svakako prodati telefoniju. Ja kažem O.K. ne treba mi ali ajde pustite mi SIP i sve u redu. E, SIP ne može makar je usluga upravo tako došla do mene nego mogu na ruter spojiti "analni" telefon ?!?!?
Koji će mi qratz analogni telefon kad već odavno koristim sip i na jednom trunku imam i brojeva i govornih kanala koliko želim???
Eto sad - zahvaljujući neregulaciji infrastrukture čekam da i Telemach možda prođe sa kabelom pa da čujem njihovu priču.
Terracom koji bi mi uslugu kakvu želim dao odmah, mogu samo sanjati...


Eto znam da je thread star, ali nisam mogao odoljeti a da ovu priču o internetu u Bananalandu ne podijelim s vama...


živjeli
O Terracom-u i njihovoj usluzi bi se mogli romani pisati....
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2021., 17:32   #1045
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,078
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
180kuna mjesečno - samo internet bez telefona, a Alfredo dobio trio za manje, na koju foru? Nije valjda zato što si Vrapčanec

http://forum.pcekspert.com//showpost...postcount=1026

Ma A1 je mene dugo ganjao i nikad nisam htio preći jer su mi bili preskupi. Zadnji put kad su me zvali da prodem kod njih sam im rekao mi se javi kada budu imali optiku za za 132kn. I eto nazvali prije par dana da imaju optiku za 139kn. To je cijela priča. Trenutno imaju promociju 6mj. besplatno za sve usluge pa sam uzeo 1gbs, tv i telefon besplatno tih 6mj, a poslije ću vjerotavo uzeti samo optiku 200/100 za 139 jer 169 mi je preskupo.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 10:15   #1046
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
Citiraj:
Planirani datum početka postavljanja: 10.07.2021.
Planirani datum kraja postavljanja: 21.12.2022.
I evo ih mašala danas pred kućom!
Al mi se ovaj datum kraja postavljanja čini malo predaleko u budućnosti.
Ko će to dočekat....
Istječe mi ugovor s Tcomom krajem godine, ima li nade da do tada prispoje?
Radi se o kvartu s obiteljskim kućama, pa ak ko ima iskustva nek podjeli.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 11:27   #1047
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Načekat ćeš se, kod mene je prošle godine trebalo po 2-3 mjeseca nakon što napraviš ugovor da montiraju.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 06:46   #1048
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
Invazija u kvartu danas.
Četri ekipe simultano rade u krugu sto metara: uvlače kabel u DTK, postavljaju kabel na bandere, instaliraju razdjelnike na bandere, betoniraju temelj za ormar.
S druge strane, parstotinjak metara dalje, Tcom krenuo s optikom u petom mjesecu, još nisu ni završili s postavljanjem optike na bandere u zoni obuhvata, sve stoji već mjesec dana, ni žive duše vidjeti.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 07:28   #1049
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Invazija u kvartu danas.
Četri ekipe simultano rade u krugu sto metara: uvlače kabel u DTK, postavljaju kabel na bandere, instaliraju razdjelnike na bandere, betoniraju temelj za ormar.
S druge strane, parstotinjak metara dalje, Tcom krenuo s optikom u petom mjesecu, još nisu ni završili s postavljanjem optike na bandere u zoni obuhvata, sve stoji već mjesec dana, ni žive duše vidjeti.

U kojem si kvartu?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2021., 08:39   #1050
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
U kojem si kvartu?
Črnomerec. Podjelili su teritorij A1 (sjever) i Tcom (jug).
kopija je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na