Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2021., 21:14   #4801
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Uzeo sam gigabitnu brzinu bez njihove opreme.Imam Fritzbox router koji je gigabitni.Stavili mi Nokia ont i pustili gigabitnu ali maksimalni download ide jedva do 700 mbita,iako zna biti i ispod 500.Upload je konstantno 520.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 23:06   #4802
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Uzeo sam gigabitnu brzinu bez njihove opreme.Imam Fritzbox router koji je gigabitni.Stavili mi Nokia ont i pustili gigabitnu ali maksimalni download ide jedva do 700 mbita,iako zna biti i ispod 500.Upload je konstantno 520.
Pogledaj QOS postavke, tj. da li je isključen. Meni nije htio preko 500 dok nisam isključio, sada vrti oko 900/500, ali na Asusu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2021., 23:35   #4803
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Meni na jednom računalu nije išlo preko 500 dok nisam deinstalirala Kaspersky Security Cloud Free.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 06:21   #4804
beetle|juice
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 11
Meni pred par dana instalirali Nokia ONT sa Speedport Smart 3 za 1000/500 Mbit. Radi dobro kad je u router modu, no cim ga prebacim u bridge mode nemogu dobit vise od 200/100Mbit. Primjetil sam da ga zapravo ne stavlja u bridge mode, nego ukljuci PPPoE Passthrough i stavi neke bezvezne login podatke za internet konekciju koje moras onda rucno izbrisat sa routera jer usuprotnom gubi PPPoE konekciju sa drugog routera ili PCa s kojim radis PPPoE povezivanje. Probao sam sa Mikrotikom i sa PC-om i uvijek isti problem. Prelosa brzina i jos se gubi kad mu otvoris par web stranica odjedanput, uopce ih ne ucita.
A bila fora kad me tehnicar zvao da ce mi doci promjenit opremu, on je prije povecao brzinu a ja sam u meduvremenu sa starim ONTom i Speedportom u bridgu modu dobio 500/500Mbit, tako da je definitivno problem u routeru i postavkama koje dobije za bridge mode. Zvat cu sluzbu za korisnike al sumnjam da ce nesto poduzet u vezi toga.
Znam da mogu direktno pristekat Mikrotik na WAN port od ONTa ali onda gubim telefonsku uslugu.
Ima tko iskustva s tim routerom u bridge modu?
beetle|juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 08:37   #4805
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
To ne radi. Imo sam isti problem ko i ti.



http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4701
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 09:23   #4806
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor beetle|juice Pregled postova
Meni pred par dana instalirali Nokia ONT sa Speedport Smart 3 za 1000/500 Mbit. Radi dobro kad je u router modu, no cim ga prebacim u bridge mode nemogu dobit vise od 200/100Mbit. Primjetil sam da ga zapravo ne stavlja u bridge mode, nego ukljuci PPPoE Passthrough i stavi neke bezvezne login podatke za internet konekciju koje moras onda rucno izbrisat sa routera jer usuprotnom gubi PPPoE konekciju sa drugog routera ili PCa s kojim radis PPPoE povezivanje. Probao sam sa Mikrotikom i sa PC-om i uvijek isti problem. Prelosa brzina i jos se gubi kad mu otvoris par web stranica odjedanput, uopce ih ne ucita.
A bila fora kad me tehnicar zvao da ce mi doci promjenit opremu, on je prije povecao brzinu a ja sam u meduvremenu sa starim ONTom i Speedportom u bridgu modu dobio 500/500Mbit, tako da je definitivno problem u routeru i postavkama koje dobije za bridge mode. Zvat cu sluzbu za korisnike al sumnjam da ce nesto poduzet u vezi toga.
Znam da mogu direktno pristekat Mikrotik na WAN port od ONTa ali onda gubim telefonsku uslugu.
Ima tko iskustva s tim routerom u bridge modu?
Ako se ne varam, možeš stavit switch nakon ONT-a pa ferčerat SpeedPort za telefon i MaxTV, a paralelno stavit mikrotik za internet sa PPPoE
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 09:32   #4807
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Pogledaj QOS postavke, tj. da li je isključen. Meni nije htio preko 500 dok nisam isključio, sada vrti oko 900/500, ali na Asusu.
Nemam ništa takvoga uključeno,Pokrenem speedtest ,brzina dođe do 750 i na kraju testa bude 402.56.Upload je 523.45
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 09:47   #4808
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ako se ne varam, možeš stavit switch nakon ONT-a pa ferčerat SpeedPort za telefon i MaxTV, a paralelno stavit mikrotik za internet sa PPPoE
Ne treba switch.
Može odvojiti jedan port na mikrotiku i propustiti kroz njega potrebni vlan za voip pa na to spojiti starog speedšrota.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 13:47   #4809
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Na koji način taj mesh funkcionira? Mogu li mu dopeljat internet putem kabla pa da on radi mrežu? Frend ga koristi ali ne vidim da koristi lan portove pa pretpostavljam da je spojen na router preko wifi-a
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 13:48   #4810
beetle|juice
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 11
Citiraj:
Autor SinfulSaint Pregled postova
To ne radi. Imo sam isti problem ko i ti.
Ocekivao sam slican odgovor. Bridge mode mogu zaboravit.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ako se ne varam, možeš stavit switch nakon ONT-a pa ferčerat SpeedPort za telefon i MaxTV, a paralelno stavit mikrotik za internet sa PPPoE
Ova opcija mi najvise odgovara koju sam upravo i provjerio u praksi. VOIP radi bez problema, ali problem dolazi kod internet brzine. Mikrotik radi PPPoE na ONT sa VLAN ID 100. Maksimalna brzina sa PCa iza MK routera 500/500Mbits. Ne kuzim u cem je caka sto mi brzinu downloada duplo smanji. Test sa Mikrotik BTest alatom na moj Linux server(1Gbit/s) preko UDP nakupi oko 700Mbit/s.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ne treba switch. Može odvojiti jedan port na mikrotiku i propustiti kroz njega potrebni vlan za voip pa na to spojiti starog speedšrota.
Ovo opciju nisam stigao isprobat al najvjerojatnije bi VOIP i sa tom opcijom radio. Problem je sto mi je MK 30m od Speedporta i nemogu jos jedan kabel vuci do MK samo zbog VOIPa

Sa prilozene slike moze se vidjet da CPU jezgra radi na 100%, ocito threading ne radi u ovom slucaju.

Zadnje izmijenjeno od: beetle|juice. 10.06.2021. u 10:19.
beetle|juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 13:51   #4811
beetle|juice
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Čakovec
Postovi: 11
Citiraj:
Autor LeskiRM Pregled postova
Na koji način taj mesh funkcionira? Mogu li mu dopeljat internet putem kabla pa da on radi mrežu? Frend ga koristi ali ne vidim da koristi lan portove pa pretpostavljam da je spojen na router preko wifi-a
Mozes, ima 2 LAN porta. Ja ga jucer slozio i radi dobro. Od opcija neces nista vidjeti, mozes izmjenit nekih par postavki za WIFI i promjenit lozinku za admin login. Nebres nit stavit staticku IP adresu, mora primit od DHCP servera.
beetle|juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2021., 14:28   #4812