Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2021., 22:49   #331
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
3 kompa sa ovoliko i jos ovoliko prostora

ali ... ideja je isplotat sad za solo mining i onda kad poolovi dodu pustit sve isplotano u solo varijanti isto da farma, a nove plotove u pool. Tako da imam sanse za cijeli blok, a ima dobivati ce se i od poola. Samo dodavati jos diskova...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 03:05   #332
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
BTW... upravo mi pala na pamet jedna ideja. Ako već ima ovih što proizvode plotove za lovu... Zašto ne bi bilo i obrnuto...

Za slučaj da sve ode vrit i da se farmanje i plotanje više ne isplati, uvijek se može ponuditi ekipi farmanje tuđih plotova. To mi zapravo zvuči kao ful super ideja, dakle ponudi se ogromna količina disk spacea i strojeve koji će farmati, a ekipa daje plot i plaća recimo 1 dolar mjesečno farmanje istog. Možda bi nekome ta matematika štimala, da samo proizvodi plotove i ne mora imati tisuće terabajta prostora na ionako preskupim diskovima...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 09:10   #333
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
1$/mjesecno ?????
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 09:16   #334
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Mozda je htio reci 1$ po plotu sto bi i mogla biti tocna matematika kad se sve ovo normalizira. Znalo je biti 25$ po plotu sto isto ima smisla, sad covjek koji dobiva chiu svaki dan, lijepo kupi jos plotova pa je dobiva vise za dan. A svi mi koji smo spori i kasnimo nama samo u kalkulatoru to lijepo izgleda, a mozda cemo dobiti chiu dok jedan plot bude vrijedio 1$, sto znaci da cemo dobiti jako malo chie.

Najveci problem oko te CHie je ovo da su pustili bez poolova chiu, iznenadilo ih jer nisu valjda ni oni ocekivali ovakav Hype. I sad je ta Chia totalno centralizirana sa onim Hpoolom plus dok sad izadju ti poolovi za kakvih mjesec dva opet ce se to sve centralizirati. odnosno ovaj coin je samo na papiru decentraliziran. Da sad hpool lijepo scamne ove svoje korisnike EIB bi pao sa 8 na 3.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 10:18   #335
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Mozda je htio reci 1$ po plotu sto bi i mogla biti tocna matematika kad se sve ovo normalizira. Znalo je biti 25$ po plotu sto isto ima smisla, sad covjek koji dobiva chiu svaki dan, lijepo kupi jos plotova pa je dobiva vise za dan. A svi mi koji smo spori i kasnimo nama samo u kalkulatoru to lijepo izgleda, a mozda cemo dobiti chiu dok jedan plot bude vrijedio 1$, sto znaci da cemo dobiti jako malo chie.

Najveci problem oko te CHie je ovo da su pustili bez poolova chiu, iznenadilo ih jer nisu valjda ni oni ocekivali ovakav Hype. I sad je ta Chia totalno centralizirana sa onim Hpoolom plus dok sad izadju ti poolovi za kakvih mjesec dva opet ce se to sve centralizirati. odnosno ovaj coin je samo na papiru decentraliziran. Da sad hpool lijepo scamne ove svoje korisnike EIB bi pao sa 8 na 3.
Znalo je biti 25€ po izradi plota, ali čovjek ne priča o plotanju nego o farmanju

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
1$/mjesecno ?????
Da, znači $100 za 1 disk od 10TB...odnosno ko je kupio hrpu diskova dok je cijena bila normalna, vratio bi uloženo za 2 mjeseca
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 10:23   #336
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kak bi netko placao farmanje coina? Nije mi to jasno, jel bi onda drzao farmu i sve sto se izrudari saljes tom covjeku, a on tebi placa 1$ mjesecno? A opet 1$ po plotu mjesecno? Dakle za 400TB to je 4000 plotova, sto je bolje nego ovo farmanje sada...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 10:48   #337
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kak bi netko placao farmanje coina? Nije mi to jasno, jel bi onda drzao farmu i sve sto se izrudari saljes tom covjeku, a on tebi placa 1$ mjesecno? A opet 1$ po plotu mjesecno? Dakle za 400TB to je 4000 plotova, sto je bolje nego ovo farmanje sada...
Ne znam, nije baš razradio ideju
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 11:31   #338
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Jel ima tko za prodat 4TB hdd WD red for nas
WDC-WD4003FFBX ili nekaj slično


2 komada .. mamico vam, sve ste pokupovali
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 11:35   #339
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Jel ima tko za prodat 4TB hdd WD red for nas
WDC-WD4003FFBX ili nekaj slično


2 komada .. mamico vam, sve ste pokupovali

https://www.nabava.net/cvrsti-diskov...sata3-76618091
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 11:36   #340
Robertinjo
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Jel netko dobio chiu u zadnjih desetak dana?
Robertinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 13:13   #341
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne znam, nije baš razradio ideju
Pa stvar je u tome da ne plotam ja vec netko drugi. Dakle ti plotas, posaljes mi gotov plot, a u tom plotu je tvoj pool i public key, a ne moj. Kod mene samo stoji spojen na net.

Ista je stvar kao kad se na netu kupe plotovi, neki serveri po datacentrima plotaju bilo kome ako imaju public i pool keyeve, oni su bitni kome ce ici zarada, a ne kod koga su plotovi...

Zato ce se za poolove kad dodu morati plotati iznova, jer ce svi plotovi imati drugacije keyeve u sebi.

A mislio sam $1 po plotu mjesecno. Dakle 4000 plotova na 400 TB za 4000 dolara. Uz eventualno neki popust. Mjesecno. Trenutni kalkulator kaze da 4000 plotova skupi 12000 dolara mjesecno, znaci trecina bi otpala na cuvanje istih... i dalje isplativo nekom kome se ne da kupovati 400 TB diskovlja.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 13:18   #342
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
BTW. krenuo sam plotati sa SWAR managerom medjutim nesto se smrdalo sa externim diskovljem i po zavrsetku plotiranja zapelo na kopiranju gotovog plota na destination...

Jel mogu ja to ovako samo renejmat iz plot.2.tmp ... u samo .plot



Ocel to radit
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 13:28   #343
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
jep nema problema
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 14:50   #344
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
pozdrav ekipa ja sam novi nisam nikad rudario niti imao crypto ali me zanima imam cca 20 tb-a doma, jedan od 4tb , 4-5 od 2tb , 4-5 komada od 1tb , koliko kompjutera trebam da to sve pokrenem, dali se isplati sad početi s obzirom da nista neznam tek samo poceo citati online
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 15:00   #345
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ChiP079 Pregled postova
pozdrav ekipa ja sam novi nisam nikad rudario niti imao crypto ali me zanima imam cca 20 tb-a doma, jedan od 4tb , 4-5 od 2tb , 4-5 komada od 1tb , koliko kompjutera trebam da to sve pokrenem, dali se isplati sad početi s obzirom da nista neznam tek samo poceo citati online
jedan
vjerojatno ne isplati, a bez poola sigurno ne isplati
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 16:43   #346
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Robertinjo Pregled postova
Jel netko dobio chiu u zadnjih desetak dana?
Nisam još uopće, a plotam i farmam već preko mj dana..

Edit: trenutno sam na 190 plotova, s 2 obične već preowned i5 mašine plotam..

Zadnje izmijenjeno od: strgani. 23.05.2021. u 19:00.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 17:43   #347
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Nisam još uopće, a plotam i farmam već preko mj dana..
Bilo bi dobro, za referencu, uvijek navesti broj plotova ili količinu diska s kojim se farma, inače možemo pretpostaviti da se radi o 1 plotu na PC-u, ili 10000 plotova na profi farmi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2021., 22:45   #348
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
Ajd sad jedno pitanje jos s obzirom da je deployment krenuo za ozbiljno... dakle... da li staviti 3 full noda i na svaki node samo lokalne diskove ILI 1 full node sa brdo foldera sa plotovima preko mreže?

Znači trenutno sam upogonio ovo drugo, SWAR plota na sva 3, prebacuje u lokalni destination folder koji je sheran, a na full nodu su ti folderi dodani u listu foldera s plotovima.

Ovako je preglednije, sve na jednom mjestu... samo pitanje koliko je bolje ili losije za samu Chiu ako je samo jedan full, a ostali harvesteri...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 08:05   #349
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
jedan full ostali harvesteri, tako i oni preporucaju... Navodno ako ima na istoj mrezi vise full nodeova onda moze doci do nekih komplikacija
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 08:26   #350
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
evo jedne super stvarčiće za one koji su na Linux/Mac-u a ne žele pratiti ručno logove za pojedine greške i slično.

Za Winse potreban windows exporter.

Nije 1 click install solucija pa zahtjeva malo rada.

https://github.com/retzkek/chiamon
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 10:08   #351
UNIKUM
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Jel ima tko za prodat 4TB hdd WD red for nas
WDC-WD4003FFBX ili nekaj slično


2 komada .. mamico vam, sve ste pokupovali
Ostalo mi 5 komada Toshiba N300 8TB, 128MB, 7200rpm, hdwn180uzsva, 36mj jamstvo, 1600kn + PDV / komad
Neće još dugo, pa tko želi neka bude brz...
UNIKUM je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 10:50   #352
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci s pdveom 2000kn? Uskoro ce u ducanu biti po 1500, a na njusci mozda i ispod 1000 buduci hype od CHIE je brzo ishlapio, a tek ce ishlapiti kad ljusne ispod 500
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 11:04   #353
UNIKUM
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Znaci s pdveom 2000kn? Uskoro ce u ducanu biti po 1500, a na njusci mozda i ispod 1000 buduci hype od CHIE je brzo ishlapio, a tek ce ishlapiti kad ljusne ispod 500
Gdje će biti takvi diskovi po 1500kn? I kada?
Ovo su diskovi novi, zapakirani, sa garancijom i dobiva se račun.

Jeftiniji tog kapaciteta mogu biti jedino sa 5400Rpm

Ne vjerujem da će se baš tako skoro po njuškalu nuditi diskovi, ti koji plotaju i koji su isplotali će držati to još jedno vrijeme..., a chia, taj pad ne znači baš ništa, i prije je pala pa se digla isto kao i sve ostale kriptovalute.
U svakom slučaju, vidjet ćemo što će biti, može biti bum, može pad, može scam...
UNIKUM je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 13:11   #354
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
pusti.. priča gluposti

moja procijena još cca 30% gore
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 13:51   #355
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Znaci s pdveom 2000kn? Uskoro ce u ducanu biti po 1500, a na njusci mozda i ispod 1000 buduci hype od CHIE je brzo ishlapio, a tek ce ishlapiti kad ljusne ispod 500
Ne bih baš reko da je ishlapio hype, pa 10EiB je network space..
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 14:37   #356
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Network space ce jos neko vrijeme rasti jer ljudi koji su kupili mnogo diskova ce nastavit plotati, dok novi farmeri nece ulaziti jer pocetni hype je splasnuo. I odmah da se ogradim da nista ne predvidjam, niti ikome dajem ikakav savjet. Samo komentiram sto se trenbutno desava. Mislim da svi imamo oci i vidimo da je BTC pao, i da je u tom padu potegnuo i inace stabilnu Chiu, ali nije odoljela tom padu BTCa ni ona. Sve ovisi da li ce BTC od sad na dalje rasti ili padati, ali mislim da opet svatko tko ima oci i vidi da smo u bear trendu. bear trend znaci lower high, lower low, ili ti ga u prijevodu cijena ce padati...

P.S. da ne mislite da trolam topic jer nisam farmer CHIE, imam XXXTB diskova spremno i XXTB vec naplotano... Ali moram pogledati situaciju iz objektivne perspektive. I ja bi volio da sad BTC najednom se vrati na 65k i vise, da CHIA bude na 10 000$ i tako... ali realnost je da nece tako brzo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 14:42   #357
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Samo opusteno.. gle realno i ovo nije bilo toliko za ocekivat.. ocekivanja su bila daleko niza.. tak da ovo je sve super jos
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 14:49   #358
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,730
Po meni, kao i sa svakim kriptom, najmanje ce zaraditi oni koji budu gledali da sto prije otplate ulog, na nacin da sve iskopano odmah prodaju. Dugorocno, na sljedecem velikom pumpu, ako Chia prezivi do tad, cijena ode i na 10k, a oni koji su strpljivo cuvali onda prodaju ce imati najveci profit. Dakle, treba kopat i cuvat, a ne prodavati odmah, pa mozda i bude od svega toga nesto
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 14:53   #359
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dugorocno se definitivno slazem, pogotovo s ovima koji su ulozili iz tog razloga. Ovi koji su ulozili da get rich quick over the night, oni sad na njuskalu prodaju HDDove u velikim paketima, lako ih je prepoznat, tipa 20 HDDova, 5 koristena ostali zapakirani, odprilike tako idu ti oglasi.

IMO CHIA bi mogla zamjeniti BTC, cisto zbog toga jer je zelenija od BTCa. Evo imas sad probleme da je Iran zatvorio farmu BTCa, pa sad Kina nesto sprema, sve to moze negativno utjecat na BTC, pa onda i na CHIU. A CHIA da zamjeni BTC jos mora puno toga preci...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2021., 14:54   #360
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Ma nije problem čuvat, no rast network spacea je toliko ogroman da jednostavno mi mali ne stignemo ništa ulovit..
strgani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na