Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2018., 11:23   #1
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
(riješeno) Računalo ne boota, nema slike

U zadnje vrijeme sve cesce mi se događa da računalo ne boota i ne daje sliku na monitoru. Svi ventovi se vrte, grafička i proc. Uglavnom bi tipkom reset na kučištu uspio bootati, ali zadnjih par puta sam morao i po 10ak fizičkih restartova da bi se komp bootao.

Pročitao sam dva stickya, onaj o beepovima i onaj o dijagnostici. Kad komp ne uspije bootat ne da nikakav beep što bi upucivalo na matičnu? Međutim nakon uzastopnog resetanja ili gasenja struje komp se normalno pali i radi citav dan dok ga navecer ne ugasim. Ako ode u sleep isto nece da boota nazad.

Prije nego se odlučim na kupovinu novih dijelova volio bih znati koja komponenta to uzorkuje. Sumnjam prvenstveno na matičnu, a potom na grafičku(gtx560ti, ponekad se crashaju driveri u windowsima, ali tako je godinama) i sekundarni disk(eventualno zbog starosti, wd6400aaks). Mozda je i nesto banalno.


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Kreso st je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 05:27   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ajde ti prvo zamijeni napajanje,meni izgleda da ti onaj konektor 4/8 pina koji ide na matičnu,nije baš OK,imao takav slučaj u subotu
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2018., 09:56   #3
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Može biti bilo koja komponenta, krenuvši od matične, grafe, procesora, memorije, čak i napajanje

Prvo reseatati(izvaditi iz slotova i vratiti nazad, počistiti po mogućnosti) sve komponente

Nakon toga proces eliminacije, komponenta po komponenta, ne postoji drugi način
trex je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 10:06   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Možda totalno nevažno, ali samo da ti kažem svoje iskustvo.

Ja sam imao isti problem mjesecima, i na kraju skužio da mi je tastatura probleme stvarala (imao sam Apple keyboard for windows), jer je ona navodno trebala nešto više struje da se upali, tek nakon par restartova je proradio komp.

Probaj za početak bez USB-a paliti PC.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 11:07   #5
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
Update: danas pri paljenju ne vrti nijedan vent, a diskovi da...

Hvala svima na odgovorima. Pokusat cu jos jednom sve rastavit i pospajat nanovo prije nego krenem s kupovinom.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Kreso st je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 12:08   #6
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Sličan slučaj sam imao više puta, sad prvo provjerim da li su elektroliti napuhani , pa onda pregledam pinove od konektora napajanja (da nije nagoren tj. koji pin nema dobar spoj), probam u biosu sa cpu naponom gore i dolje pomaknut za 0.25V , očistiti dobro četkicom prašinu na izvodima čipova a na kraju probam i CPU izvaditi pogledat pinove i vratiti nazad uz novi sloj paste.Vjerujem da si provjerio napon 3V cmos baterije jer zna kad je na kraju zabrljaviti postavke biosa.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2018., 08:52   #7
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
Riješeno. Problem je bio u kontaktu kabela napajanja na dva mjesta: na matičnoj i naponski na ulazu u napajanje. Svaki kabel i komponentu sam odvajao i spajao dok nisam našao. Sad je ok, sve normalno. Zahvaljujem svima!
Kreso st je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na