Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2015., 00:25   #1
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Popravak Logitech MK330 i ostalih miševa/tipkovnica

Imam Logitechov bežičan set MK300 još od 2010. i do danas je dobro radio.
Tipkovnica još nije izlizana iako puno tipkam. Možda bi mogla biti tiša ili kvalietnija ali ja zadovoljan, u igrama nema laga.
U moru problema ja sada pišem kako sam riješio problem.

Miš:
Prvo je desni klik miša dobio poslušnost, ako se drži pristisak on to vidi isprekidano i ne vidi svaki klik. Nakon što ustanovimo da nije softver ili odašiljač uzrok slijedi ovo;
Malo proguglao, rastavio miš (izuzetno lagano) i unutra se nalaze 2 mikroprekidača Omron D2FC-F-7N. Isti se nalaze u gotovo svim miševima pa i Razerovim.
Postoje dva rješenja, ja sam ono lakše napravio. Na vrh mikroprekidača kroz rupu stavite malo kontakt spreja (može i WD40 ali bolje je kontakt sprej).
Meni je ovo odmah riješilo problem, klik je sada lakši i tiši.

Ili metoda 2, kupite nove Omron D2FC-F-7N i zalemite ih. Pet komada košta svega 1.49$ na Ebayu.
Puno ljudi kupi novi miš a rješenje je krajnje jednostavno i lagano.

Drugi problem; tipkovnica. Tipke Q, Tab i lijevi Shift su prestale raditi.
Iako sam mislio da je riječ o kakvoj prašini ili sličnom problemu nije bilo riječ o tome. Čak sam i te tipke izvadio, nije bilo prljavštine.
Tipkovnica se malo teže rastavlja, potrebno je odvidati sve vide pa i onu skrivenu ispod naljepnice i s odvijačem malo zapeti uz rub da se otvori.
Kada ste uspjeli otvoriti, pažljivo skinite folije i potražite uzrok problema.

Uočio sam da se navedene tipke nalaze na istoj seriji, dok su multimedijalne tipke radile. Postojala je jedna mala točkica (ne znam kako se stvorila) koju sam ostrugao i sada navedene tipke rade.
Kada vraćate tipkovnicu, gumena podloga/priljepci će vam padati no rješenje je da spojite tipkovnicu uspravno. Uopće nema tragova da je tipkovnica otvarana. Još 5g. će mi raditi.

Ako se itko kada suoči sa sličnim problemom nadam se da će ovdje pronaći makar dio rješenja.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na