Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2014., 10:04   #5491
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Samo ako nisu u mogucnosti popraviti ili adekvatno zamijeniti.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 10:27   #5492
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači ja ga mogu do isteka garancije nosat konstantno simo-tamo ili dobiti novi na nečiju dobru volju?

well that's great.

ako je ovo gore kaj si ti napisao baš pojednostavljeni c/p zakona onda prema viđenom očito je da ga nisu u mogućnosti popraviti... do kraja
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 11:05   #5493
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Neka "praksa" je bila, da se nakon 3-4 servisa istog uredjaja, zamijenjuje, odnosno daje novi.

Eh sad...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 12:21   #5494
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
e pa za tu praksu i pitam... ma otić tamo i najbolje face to face to porazgovarat.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 12:38   #5495
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
danas idem u instar da to prodiskutiram malo sa dečkima, ali me zanima da li zakonski postoji neka podloga da jednostavno hoću ili novu telku sa novom garancijom ili pare natrag jer se ne namjeravam baš sada svako malo dislocirat od doma sa telkom u autu i čekati po 2 tjedna na popravak.
Jok.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 12:53   #5496
TutanCmon
Banned
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
znači ja ga mogu do isteka garancije nosat konstantno simo-tamo ili dobiti novi na nečiju dobru volju?
Nažalost, kako već rekoše, nemaš zakonsko uporište za traženje zamjene.
Odnesi im još jedanput s istim opisom kvara i preguraj ta dva tjedna ili više (ja kad god sam nešto nosio u MR Servis, popravak je trajao minimalno dva tjedna i svaki put je trebalo popravljati najmanje u dva navrata, a drugi put bi trajao i po mjesec dana... nadam se da te neće zapasti slična sudbina ).
Poslije toga, ako opet bude problema, pošalji im pisani dopis / zahtjev s kronologijom popravaka i obrazloženjem zašto smatraš da bi zamjena bila jedino primjereno rješenje (mislim na slanje u trgovinu, ali možeš i u servis, neće odmoći) i moguće je da ti, linijom manjeg otpora, ipak izađu u susret i odobre zamjenu. Također, možeš pokušati kontaktirati i s proizvođačem izravno, zna se dogoditi da u korist potrošača "potaknu" servis da odobri zamjenu - samo vodi računa o tome da sve to objasniš jasno i argumentirano, bez dodavanja konfabulacija ili ispuštanja bitnih činjenica.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
TutanCmon, a i ostali - ok, napisao je svatko što je mislio, pa i više od toga. Obrisao sam nepotrebne stvari, neka ostane na tome. Slijedeći izlet ovdje neće završiti samo na brisanju postova.
I bilo je vrijeme, samo, ako smijem reći, mogao si odsjeći nakon posljednjeg glasa razuma (woodenovog) ili skinuti i ovu dvojicu provokatora (fanATIka i natala) jer ovako ostajem nadglasan, popljuvan i nedorečen - bez mogućnosti da uzvratim ili demantiram, kao da je njihovo viđenje konsenzualno prihvaćeno na moju štetu. A i moji postovi su, ako ništa, barem imali stanovitu literarno-satiričku vrijednost.
TutanCmon je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 13:15   #5497
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hvala svima na odgovorima, velim idem danas u instar i tamo su dečki ono skroz kul pa pitat, pa možda i lg kontaktirat i vidjet s njima drito.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 13:19   #5498
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor TutanCmon Pregled postova
Nažalost, kako već rekoše, nemaš zakonsko uporište za traženje zamjene.
Odnesi im još jedanput s istim opisom kvara i preguraj ta dva tjedna ili više (ja kad god sam nešto nosio u MR Servis, popravak je trajao minimalno dva tjedna i svaki put je trebalo popravljati najmanje u dva navrata, a drugi put bi trajao i po mjesec dana... nadam se da te neće zapasti slična sudbina ).
Poslije toga, ako opet bude problema, pošalji im pisani dopis / zahtjev s kronologijom popravaka i obrazloženjem zašto smatraš da bi zamjena bila jedino primjereno rješenje (mislim na slanje u trgovinu, ali možeš i u servis, neće odmoći) i moguće je da ti, linijom manjeg otpora, ipak izađu u susret i odobre zamjenu. Također, možeš pokušati kontaktirati i s proizvođačem izravno, zna se dogoditi da u korist potrošača "potaknu" servis da odobri zamjenu - samo vodi računa o tome da sve to objasniš jasno i argumentirano, bez dodavanja konfabulacija ili ispuštanja bitnih činjenica.


I bilo je vrijeme, samo, ako smijem reći, mogao si odsjeći nakon posljednjeg glasa razuma (woodenovog) ili skinuti i ovu dvojicu provokatora (fanATIka i natala) jer ovako ostajem nadglasan, popljuvan i nedorečen - bez mogućnosti da uzvratim ili demantiram, kao da je njihovo viđenje konsenzualno prihvaćeno na moju štetu. A i moji postovi su, ako ništa, barem imali stanovitu literarno-satiričku vrijednost.
Što bi i imao smisla da smo na poezija.hr
Kao što rekoh, ta tema je gotova.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 13:31   #5499
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
syss, samo godinu dana garancije na LG TV?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 13:38   #5500
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
brijem da je... to je ono 200€ model neki entry.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 13:56   #5501
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
brijem da je... to je ono 200€ model neki entry.
Bez obzira na to...samo ti to provjeri...nisam dugo čuo da neki telkač ima samo godinu dana....pogotovo LG koji je uvijek bio ispred što se tiče gare...
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 14:03   #5502
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Obzirom da je kupljen nakon ulaska u EU, brijem da bi morao imati 2g. gare.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 14:08   #5503
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bilo kako bilo zvao ja lg hrvacku i veli odnesi im još ovaj put i ako bude i dalje kvarova i morat ćeš ići tamo 3. put onda imam pravo na novi uređaj.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 14:31   #5504
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Bez obzira na to...samo ti to provjeri...nisam dugo čuo da neki telkač ima samo godinu dana....pogotovo LG koji je uvijek bio ispred što se tiče gare...
Sony neki od staraca, isto godinu dana jamstva.
I pazi sad, krepao je točno na dan kad je kupljen godinu dana kasnije, zvao servis i kažu da donesem bez obzira na istek u tom jednom danu i složili ga bez problema.

A sad me tlače s Dell monitorom jer oni ne vide milijun što mrtvih što polu mrtvih piksela. A ni činjenicu da monitor od prvog dana zjeva u okviru tolko da možeš unutra ruku gurnut.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 14:35   #5505
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sony neki od staraca, isto godinu dana jamstva.
I pazi sad, krepao je točno na dan kad je kupljen godinu dana kasnije, zvao servis i kažu da donesem bez obzira na istek u tom jednom danu i složili ga bez problema.

A sad me tlače s Dell monitorom jer oni ne vide milijun što mrtvih što polu mrtvih piksela. A ni činjenicu da monitor od prvog dana zjeva u okviru tolko da možeš unutra ruku gurnut.
Taj telkač je neki malo noviji ili je starija garda?
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 15:46   #5506
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Ma neki noviji 32" LCD.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:20   #5507
stephan
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 47
Pozdrav ekipa, jedno brzinsko! Odobrena mi je zamjena za drugi tablet (kvar nije otklonjen u gar.roku) međutim isti takav tablet je u međuvremenu poskupio za 100 kn i sad kaže lik da ja trebam doplatiti...jel u pravu?
stephan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:24   #5508
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor stephan Pregled postova
Pozdrav ekipa, jedno brzinsko! Odobrena mi je zamjena za drugi tablet (kvar nije otklonjen u gar.roku) međutim isti takav tablet je u međuvremenu poskupio za 100 kn i sad kaže lik da ja trebam doplatiti...jel u pravu?
Nije u pravu
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:30   #5509
stephan
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 47
hm, kaže lik da mi može vratiti onoliko novaca koliko sam ja dao ili mogu uzet neku drugu robu u protuvrijednosti...
stephan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:36   #5510
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Isti takav = isti model ili model s istim specifikacijama?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 14:38   #5511
stephan
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 47
apsolutno isti model, istog naziva i iste spec.
stephan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 15:07   #5512
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783



Zakon o obveznim odnosima:
Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.


(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.


(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.
"da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna." - tu se podrazumijeva istu stvar ili drugu ako se obje strane slože

Zakon o zaštiti potrošača:
Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.


(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

VI. INSPEKCIJSKI NADZOR

Članak 143.


(1) U provedbi inspekcijskog nadzora inspektor će rješenjem trgovcu privremeno zabraniti prodaju proizvoda i pružanje usluga do otklanjanja nalazom utvrđenih nepravilnosti ako:

– proizvod za koji je predao jamstveni (garancijski) list potrošaču nije popravio u razumnom roku ili ako to nije učinio, a umjesto toga nije potrošaču predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),

VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 144.


(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

– na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),


-->
Po zakonu su ti dužni popraviti taj tablet, a pošto to nisu mogli, dužni su ti dati isti takav pošto ga još ima. Slijedeća opcija je da ti daju drugi, ako se ti s njima složiš, a zadnja je raskid ugovora (povrat novca).

Pošto ovog ne mogu popraviti, traži isti takav pošto ga ima (bez nadoplate ofc), a ako ne žele dati, nek se o tome pismeno očituju. Budeš vidio kako budu okrenuli priču dok im dođe dopis.

Citati zakona su u spoileru:



Zakon o obveznim odnosima:
Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)

Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.


(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.


(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.
"da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna." - tu se podrazumijeva istu stvar ili drugu ako se obje strane slože

Zakon o zaštiti potrošača:
Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.


(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

VI. INSPEKCIJSKI NADZOR

Članak 143.


(1) U provedbi inspekcijskog nadzora inspektor će rješenjem trgovcu privremeno zabraniti prodaju proizvoda i pružanje usluga do otklanjanja nalazom utvrđenih nepravilnosti ako:

– proizvod za koji je predao jamstveni (garancijski) list potrošaču nije popravio u razumnom roku ili ako to nije učinio, a umjesto toga nije potrošaču predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),

VII. PREKRŠAJNE ODREDBE

Članak 144.


(1) Novčanom kaznom u iznosu od 10.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

– na zahtjev potrošača proizvod za koji mu je predao jamstveni (garancijski) list i u tijeku jamstvenog roka ne popravi u razumnom roku ili umjesto toga nije predao proizvod koji je ispravan (članak 5. stavak 6.),


ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 15:34   #5513
stephan
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Sesvete
Postovi: 47
hvala ljudi idem sutra nazad...
stephan je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 19:59   #5514
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
a ako ne žele dati, nek se o tome pismeno očituju. Budeš vidio kako budu okrenuli priču dok im dođe dopis.
DA DA!!! :P to je to. Za sve fino, dajte vi to meni napismeno. Odmah se prica mijenja :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 20:55   #5515
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor stephan Pregled postova
Pozdrav ekipa, jedno brzinsko! Odobrena mi je zamjena za drugi tablet (kvar nije otklonjen u gar.roku) međutim isti takav tablet je u međuvremenu poskupio za 100 kn i sad kaže lik da ja trebam doplatiti...jel u pravu?
Ja sam neki dan nosio u Links tipkovnicu na reklamaciju G103 Logitech.Kada je kupljena koštala je 220kn a sada je 160.Pa pitaj lika jel bi oni sada meni trebali (i da li bi on) vratiti 60kn????Dobio novu tipkovnicu bez pogovora i nove tri godine garancije.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 21:44   #5516
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Sony neki od staraca, isto godinu dana jamstva.
I pazi sad, krepao je točno na dan kad je kupljen godinu dana kasnije, zvao servis i kažu da donesem bez obzira na istek u tom jednom danu i složili ga bez problema.

A sad me tlače s Dell monitorom jer oni ne vide milijun što mrtvih što polu mrtvih piksela. A ni činjenicu da monitor od prvog dana zjeva u okviru tolko da možeš unutra ruku gurnut.
Da se nadovežem. Vratili(Microline) mi monitor s kratkim i jasnim objašnjenjem da nisu potvrdili kvar i da je monitor ispravan.
Isto što su mi i rekli kad su me zvali par dana nakon što su ga zaprimili. Tad sam čovjeku koji je zvao rekao da je monitor prošao tri konfe, tri kartice, nekolicinu žica i laptopa i da je na svima isti problem i nek pojača brightness na crvenoj/crnoj podlozi i da bu sve jasno.
Al jok. Poslali oni nazad monitor nakon 3 tjedna(taman pred rok od 45 dana) nazad u svijet medija i oni ga danas meni dali. Pitam tamo prodavača jel možemo isprobat monitor ako već nisu niš napravili, on veli da sad zatvaraju ali da je sigurno ispravan. Velim ok, a kaj ako nije? Momak kaže da se on ne želi mješat i da to sredim sa servisom.
Doma upalim monitor i odmah skužim da je na identičnim postavkama koje sam ja imao(smanjen brightness). Nekak sumnjam da su sve vrijednosti tako dobro u brojku popamtili.
Spojim opet na 2 laptopa i komp, s original DVI pa s nekim vulgaris, hdmi, drugi strujni i sve žive i nežive kombinacije - opet isto, tamnije podloge imaju bright pixele preko cijelog panela. Još odspojim sve, dakle nema inputa nikakvog, upalim i čak tako najbolje vidim na skroz crnoj podlozi di piše da nema inputa, od čoška do čoška sve puno što zelenih, crvenih što bijelih točki. Dakle nema boga da je ispravan.

E sad - šta mi je radit? Serviser i uvoznik na jamstvenom je propao i mikrolajn je preuzeo njihove reklamacije. Ako ga opet šaljem ovima u servis mogu opet napravit budalu od mene i odugovlačit a jamstvo ističe za cca mjesec dana. Mislim fakat mi nije jasno kaj su oni izveli, i Ray Charles osobno bi potvrdio da je neispravan.
Da im nosim tamo i tražim da spoje na licu mjesta pa da demonstriram?
tech je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2014., 21:47   #5517
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Da. Prvo poslikaj monitor kad se oplikavi, odnesi im ga tamo i traži da ga odma pred tobom upale da im to pokažeš.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 13:48   #5518
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Upravo to...poslikati i tamo im na licu mjesta pokazati istu stvar. S tim da ga ovaj put ne preuzimaš dok ga ne srede....ili daju novi/vrate pare whateva....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 14:53   #5519
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
snimi mobitelom video kako se to pojavljuje. Zaprži na DVD i šalji im u kompletu. Napiši u napomenu da pogledaju i priloženi DVD.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 01:47   #5520
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Odnio, po dozi bahatosti i zainteresiranosti za moju reklamaciju već vidim da će bit problema...
Donesem, velim da spoji i kako će najbolje vidjet. Majstor uzme monitor u ruke i traži falične piksele pored prozora a iznad njega 4 reflektorske žarulje upaljene...
Nakon natezanja pokazujem sliku, inzistiram da pogledamo u tamnijim uvjetima, sve jasno ko dan -njima i dalje ispravno. Upletem neku mušteriju iza sebe i veli čovjek da on također vidi mrtvace po panelu. I na kraju se bahatili ali eto ipak će zaprimiti i kontaktirati dell pa vidjet što će. Al da čekam bar dva tjedna. Reko super i tresem se od količine bjesa koji su izazvali u meni. Baš me zanima šta će dalje bit. Na spomen dell jamstva i njihovog pixel policya se prave mutavi.

E da imaju super foru, naime oni ne obavještavaju ljude kad im je servis gotov već je to tvoja odgovornost. Tako da kucaš broj reklamacije na njihov web i nadaš se da si baš danas pogodio. Nešto kao hrvatska lutrija.
Samo što ovi naplaćuju ležarinu za uređaj ako ga ne podigneš na vrijeme.
tech je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na