Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2013., 15:08   #1
Graficar
Premium
Moj komp
 
Graficar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Pitanje: WLAN + Bandwith monitor software

Nisam previse u ovim vodama, pa ako netko zna za kakav software kojim bi mogao rijesiti ovaj problem...

Imam wlan i 4 clana koja su prikljucena na njega (ukupno 7 uredaja ukljucim li i mobitele). Ja sam osoba koja se u neku ruku brine o "kucnom redu". Ja zelim da svatko ima 1/4 brzine i 1/4 ukupnog prometa koji nam ISP daje. Znam da je na odredenim routerima moguce limitirati brzinu, no na mojem to nije, pa...

Dakle treba mi program kojim mogu:
  • sa svog racunala pogledati ukupni mjesecni upload i download svakog od spojenih korisnika (ne mora biti u bilo kojem trenutku, moze i samo kad je taj korisnik spojen na mrezu)
  • sa svog racunala postaviti max global download/upload brzinu svakog od korisnika u bilo kojem trenutku
  • postaviti pravilo da kad user postigne svoj limit po pitanju prometa da ga se ili kicka ili da mu se limitira veza na 0,5Mbps
  • zabraniti ostalim userima da mijenjaju postavke ili gase taj program (pa na taj nacin ne registriraju svoj promet ili maknu limit sa brzine)
Ukoliko takav software postoji i potrebno ga je instalirati na sva racunala idealno bi bilo da on nije vidljiv (u trayu ili gdje vec), te da ga korisnik ne moze ugasiti ili si sam namjestiti postavke koje mu ja kao admin odredim.

Ajmo znalci, ako netko ima ideju...

PS: Ako netko preporuci netlimiter, moze li se namjestiti da ga useri ne mozu iskljuciti ili mijenjati postavke, te da ja (kao admin) imam pristupam s drugog racunala?
Graficar je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 19:43   #2
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Koji je to WLAN router? To što si zamislio bez čačkanja po routeru teško da ćeš postići.

Koji ISP?
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2013., 21:03   #3
Graficar
Premium
Moj komp
 
Graficar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Router je Thomson TCW750-4 od Bnet-a i koliko kuzim tu je dead end (tj. njime ne mogu to postici)...


Sto se pak tice softverskog rjesenja...
Netlimiterom mogu:
- pogledati promet vrlo detaljno pod stats
- limitirati download/upload speed
- u neku ruku "skriveno" vrtiti program
- u neku ruku "remote" podesiti limite...
(iako jos uvijek nisam otkrio kako dobro namjestiti firewall s njim)

No koliko vidim Netlimiter ne dozvoljava postavljanje pravila kakvih ja zelim.
Moja ideja je kad user dode do ukupnog download+upload prometa od x GB da mu se limitira speed na y Mbps do kraja mjeseca. Koliko kuzim Netlimiter daje opciju da se namjesti vrijeme kada zelim ograniciti d/u, ali nema opcije tipa na kojem GB sto ja zelim...


PS: Molim nekog tko se dosta igrao sa Netlimiterom da mi se javi na PM. Imam par pitanja vezano uz Windows firewall postavke posto remote spajanje na druge kompove mogu postici jedino kad skroz iskljucim firewall (a to mi se bas ne svida).

Zadnje izmijenjeno od: Graficar. 31.01.2013. u 21:11.
Graficar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na