Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2009., 22:07   #1
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Gigabyte GZ X2 upozorenje

Ovo je kvazi-review + upozorenje. Ajmo redom...

Jučer sam kupio navedeno kućište u ve-milu za 333 kn i jako sam zadovoljan! Ima 2 120 mm ventilatora, "air duct" za procesor i nema napajanje. Montiranje svega osim napajanja (i ploče ofkors) je tool free. Milina

Ventilatori su neloši i do cca 850 okretaja gotovo nečujni (max je cca 1150 rpm). Mjesta u kućištu ima dosta i stvarno je bio gušt prebaciti voljenu 939 konfu u novu ljusku. Ono što je vjerojatno većinu nagnalo da pročita ovaj post je riječ "upozorenje". Ajd da objasnim... Imam dfi nf4 lanparty ultra d ploču koja ima zaseban audio Karajan modul. Isti je na poprilično nezgodnom mjestu i zbog njega NEĆETE moći ugraditi ovu ploču bez malo "glabanja" kliještima. Naime, ispušni ventilator je postavljen (po mom mišljenju) na sasvim uobičajenom mjestu ali taman na tom mjestu navedeni modul traži svoje mjesto. Uz malo truda, sve sjeda na svoje mjesto:






Inače, diskovi su sasvim pristojno hlađeni:




Ne pišem inače recenzije nikada ničega, ali htio sam upozoriti ljude koji imaju istu ploču kao ja da ovo kućište i nije baš najbolji izbor ako nisu spremni na malo dodatnog posla. Kućište kao takvo je sasvim OK, ali užasno sam se naživcirao kad sam vidio da mi ploča po defaultu ne stane.
Uglavnom, sada sam vrlo zadovoljan uz dvije napomene:
1. za razliku od starog kućišta u kojem disk (500 GB barakuda) uopće nisam čuo u ovome ga čujem kao crkveno zvono! Grozno odzvanja svaka aktivnost HDD-a i polako već gledam kako da iskrojim neku spužvu koja će spriječiti prijenos vibracija na (očito) vrlo akustički raspoloženo kućište
2. Prednja maska ima poprilično jako svjetlo. Isto ne "pršti" u svim smjerovima ali je svejedno poprilično jako i nekima bi možda moglo smetati:



Na kraju - mislim da je kućište za svoju cijenu vrlo korektno, prozračno (ventilatori se mogu regulirati jer su spojeni na 3 pinski konektor), stranice kod otvaranja/zatvaranja klize besprijekorno a mjesta ima sasvim dovoljno. Uz malo fušeraja sa prigušivanjem diskova kućište postaje pristojna zaokružena cjelina...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:14   #2
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
pa ono, inace ko ima takvu plocu(citaj skupu) vjerovatno ce kupiti bolje kuciste
inace slagao sam frendu komp sa tim kucistem, za tu lovu cist ok, jedino je usis zraka ocajan, naprijed ima malu rupu, nista zraka ne ulazi
the-rider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2009., 22:21   #3
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor the-rider Pregled postova
pa ono, inace ko ima takvu plocu(citaj skupu) vjerovatno ce kupiti bolje kuciste
inace slagao sam frendu komp sa tim kucistem, za tu lovu cist ok, jedino je usis zraka ocajan, naprijed ima malu rupu, nista zraka ne ulazi
Da, ta ploča je NEKAD bila skupa. Pa ne znam baš za usis - barakuda mi je skroz između 30 i 32 C pa mislim da je OK. Ali da je rupa mala - JE!
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:23   #4
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
pa viđao sam kucista sa 80mm ventom da bolje pusu zrak unutra, a ovo za 120mm stvarno ima ocajan protok
jos sam bio ispilio one kao saće na kucistu da bolje prolazi zrak ali nema bas pomoci
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:24   #5
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Drugi put ne uploadaj slike na ImageShack...
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:27   #6
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Drugi put ne uploadaj slike na ImageShack...
Jer će mi se nešto jako loše desiti, ili? Par puta sam isprobao svaki link i radi besprijekorno!
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:47   #7
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
Jer će mi se nešto jako loše desiti, ili? Par puta sam isprobao svaki link i radi besprijekorno!
Nije ti čovjek prijetio nego samo dao dobronamjeran savjet. Inace imageshack zna jako cesto zajebavati sto sa duzinom ucitavanja slika sto sa tim fenomenom da prijavljuje da slika ne postoji vise a ona je ustvari tamo samo je njemu "mrsko" prikazati je.

Imas dosta "domacih" sajtova iste namjene pa u buduce pokusaj na njih uploadovati slike. Tebi je svjedeno gdje ces uploadovati jer je postupak svuda isti, ali za one koji gledaju te slike je ipak bolje da to bude na nekom od "normalnijih" hostova.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 22:53   #8
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Friday Pregled postova
Jer će mi se nešto jako loše desiti, ili? Par puta sam isprobao svaki link i radi besprijekorno!
neće ti se ništa loše desiti nego je imageshack bezveze zbog popupa kad stisneš na sliku...
EDIT: i gore navedenog
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2009., 00:53   #9
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
samo sto moram 10 sekundi gledati onog zapca i twitter reklamu/addyeald manager koji zauzimaju cijelo vrijeme vecinu kadra i downloada prisili me da nakon prve slike odustanem od daljnjeg otvaranja slika :/ Mislis stvarno da mogu proucavati tvoju sliku dok se histericno izmjenjuju "Learn arabic in 10 days/Learn Chinese in 10 days?"
Eto, zato ti ljudi savjetuju da potrazis i drugo il trece rjeshenje u guglu nakon utipkavanja "upload slike"
Inace, glede Gigabytea; odjednom nitko nema Antec three hundred, pa sam ja u afektu (kuciste mi mora biti oko 50cm visine i dubine max) odabrao iSolo210
http://www.gigabyte.com.tw/FileList/...b_sng)_big.jpg
Naravno nije garancija da ce i ovo biti dostupno, ugl. dodje malo vise od spomenutog, oko 650kn.
Ima li tko osobnog iskustva sa njime?

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 10.04.2009. u 01:33.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 15:56   #10
mehonja
ređisterd juzer
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
uz tu lampicu skoro pa i ne trebaš paliti svjetlo u sobi.
užašno je, svijetli ko u betlehemu.

može li se to nekako isključiti?
__________________
profesionalni amater
mehonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na