Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2007., 11:29   #1
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
Edimax EW-7318UG USB ne radi kako treba

Pozdrav, tražim po forumu ali ne nadjem...
Imam HT DSL, uspio sam dobiti Siemens 555 ali i ovaj usb adapter.
Siemens radi ko blesav, nema problema.

USB adapter često "otpadne": ponaša se kao da sam ga isključio pa uključio. Veza je nestabilna (stalno šeta signal). Driveri su novi. Windowsi su novi, rade fino (XP). U kompu pored ovoga imam Canyon karticu sa malom antenom i signal je stalno 100%, nikakvih problema.

Sad mi nije jasno da li se to događa samo meni ili su ti usb adapteri jednostavno takvi?
Primjetio sam i da se jako grije, bude poprilično vruć, a na metal od konektora se jedva može držati, peče..
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2007., 12:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako je stvarno toliko vruč da ga nemožeš držati onda odma to vadi vani i traži drugi (reklamacija). Kaži da si ti tražio USB adapter a ne ur. za zapalit kuću i k tome još i neradi.

EDIT: Copy & Paste iz jednog drugog posta:
Support / download za isti:
http://www.edimax.gr/en/support_deta...sp%3D1&pd_id=3
Info za Vista ljupce, postoji driver za novu slikovnicu.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 14.08.2007. u 13:22. Razlog: Nadopuna
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2007., 13:48   #3
Killkenny
YouthIsWastedOnTheYoung
 
Killkenny's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek-Retfala
Postovi: 87
i ja imam isto smece od uredjaja dogadja se ista stvar problem je izgleda u driverima koji mi cijelo vrijeme javljaju da ako spojim na neki "HI-SPEED-USB port" da ce mi uredjaj radit bolje, a sto se tice zagrijavanja to je poptupno normalna stvar. sta mislis kak se ja grijem u sobi prek zime ))))
Killkenny je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 14:10   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Citiraj:
Autor Killkenny Pregled postova
i ja imam isto smece od uredjaja dogadja se ista stvar problem je izgleda u driverima koji mi cijelo vrijeme javljaju da ako spojim na neki "HI-SPEED-USB port" da ce mi uredjaj radit bolje,
Vjerojatno imaš stariju verziju USB - a (ver 1.1). Ako kojim slučajem imaš USB 2.0 provjeri dali si isti uključio (Bios) i stavio odgovarajući driver. Nisi napisao koja je ploća u pitanju pa ovo provjeri. Ako pak imaš stariju (sporiju) verziju to upuzorenje da spojiš na HI-SPEED USB port zanemari.

Citiraj:
Autor Killkenny Pregled postova
a sto se tice zagrijavanja to je poptupno normalna stvar. sta mislis kak se ja grijem u sobi prek zime ))))
Imao sam prilike vidjeti par primjeraka (to je onaj šta je T-Coma prodavala sa WiFi routerima, nekako baš u vrijeme SE555 zar ne?) koji rade sasvim ok i nisu se grijali do te mjere da ih se nemože držati u ruci. Možda se svaki ponaša ponaosob ali smatram da svako prekomjerno grijanje nije dobro.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 18:40   #5
Killkenny
YouthIsWastedOnTheYoung
 
Killkenny's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek-Retfala
Postovi: 87
provjerio sam u biosu ukljucen je USB 2.0 ploča je dfi infinity kao u potpisa.Dok sam ga imao na starijem kompu (takodjer iz potpisa) radio je poprilicno dobro. I da porijeklo uredjaja je iz T-coma, no sad vise manje dok sam kod kuce sam spojen preko kabla na router koji se grije ko pecnica ali kako se cini bez ikakvih problema radi tjednima (Thomson speedtouch ST780 WL) razlog iz kojeg mi povremeno treba jer se umrezavam sa susjedom na njen router. Opet nije losa stvarcica mnogima je zanimljivo imat wireless na usb..ja vise volim onu internu verziju tak da cu ga se najvjerojatnije rjesavat

>>> eh da i ovaj moj se grije da ga ne mozes drzat cini se da ovo pravilo nema izuzetaka, mozda je moguce da usljed tog silnog grijanja ne moze odrzavati vezu konstantom pa zato ju povremeno prekida jedino za sta je ovo dobro je za surfanje a za prijenos podataka tesko tesko....
Killkenny je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2007., 20:26   #6
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
ma samo se izivciram s njim.. najnovija fora je da ga komp vise ne kuzi u usb portu u kojem je oduvijek, nego ga sad moram spojiti u drugi port da bi radilo...

Mozda da ga spalim, ako je jos pod garancijom...
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 08:47   #7
Razor_x
Registred user
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Pred kompjuterom
Postovi: 66
Ja isto imam to smeće, i zbilja se grije previše, a signal čas je low, čas excelent, čas 12 Mbps, pa onda 54 Mbps. A tek onaj Ralink wireless utility što me živcira, zato sam odabrao Wireless Zero Configuration da se bar toga riješim.
Razor_x je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 11:18   #8
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
Ralink wireless utility je sasvim ok, isti takav radi sasvim dobro sa canyon wf511 karticom u drugom PC-u.
Stvar je u uređaju, jednostavno ne valja.

Jučer sam ga otvorio i "objesio" ga na kabel bez kućišta, sad ćemo vidjeti kako će biti.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 07:40   #9
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Odmah da kažem da je taj EDIMAX usb a i D-link totalno bezveze uređaj. PCMCA kartice rade još nekako ali ovo nije vrijedno spomena.

NEO ono što možeš probati ako nisi je da prilikom instalacije adaptera odaberes onaj PERFORMANCE mode pa onda vidi što se događa. Ukoliko si to probao a stvar je i dalje takva kava je, niš, prijavi to neka ti zamjene adpter.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2007., 09:53   #10
NE0
Premium
 
NE0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VU
Postovi: 48
Ma joj, pokušao sam nedavno... priča je bila otprilike ovakva:
ja: dobar dan, imam problema s usb wifi karticom... signal je nestabilan, čas padne čas je 100%, kartica s vremena na vrijeme "ispada", PC kaže da nije spojena na usb, pa se pojavi, pa opet ispadne. Vruća je na dodir.
helpdesk: u redu, kakvu imate
ja: edimax .. usb..
helpdesk: koliko je daleko od ap-a
ja: jedan zid
helpdesk: to može biti daleko, probajte staviti pc bliže
ja: objašnjavam da 4 metra nije daleko, da pored tog kompa drugi radi normalno blabla
helpdesk: u redu, kliknite ne control panel, ... .. (uglavnom, htio je da upišem DNS servere?!?!)
ja: to nema veze s onim što pričam!
helpdesk: ok, probajte najnovije drivere instalirati
ja: (pun mi q njih) ok

ocjena 1
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
NE0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na