Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2022., 09:39   #61
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Diablo me kostao duplo jer kad sam pokusao pokrenut igru pisalo je da treba Win95, onda je trebalo nazad kod pirata po to...
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 20:26   #62
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nije ti trax ništa napravio. Razletilo ti se to govno od btca to smo ti već rekli. Eventualno je cd bio napuknut, ali to opet nije traxova krivica. Kupovao sam zlatne traxdata na kartone, kutije od 100 kom i nijedan se nije razletio - u normalnim uređajima.
Nego društvo, kad već toliko volite BTC, evo vam malo zabave... Nešto što se ne viđa svaki dan, zamjena motora u BTC pogonu

Ideja je bila jednostavna ... iz Acer pogona presaditi cijeli transport u "BTC" obzirom da eto BTC nije radio, a Acer je.


Nažalost, kako to već obično biva stvari baš i nisu tekle po planu. Acer ima dosta noviju, moderniziranu mehaniku u odnosu na BTC, pa usprkos činjenici što oba pogona koriste jednaku mehaniku (nema dvojbe, sve se vidi na prvi pogled) sve je drugačije i međusobno nekompatibilno

Da li me to zaustavilo? Ne, definitivno nije! Malo bušenja, brušenja i čišćenja, kao i podmazivanja, i imamo Acerov motor montiran na "BTC" blok



Montažne rupice za ovaj tip motora su već postojale, samo što se nisu koristile na BTC izvedbi ... ali je zato sam nosač motora bio bitno drugačiji, i tražio je bušenje (i brušenje) ne bi li bio kompatibilan sa Acerovim motorom.

Da skratim priču ... nije uspjelo. CD radi - štoviše, čak je "ispravniji" nego što je to bio prije stavljanja novog motora, i mogu čak slušati audio CDove, svira bez problema! Ali podatkovni CDovi ne rade, jednostavno krene čitati i zbuni se. Pretpostavljam da je do razlike u RPM pogonskog motora. Stari je bio tvornički, za BTC 24X ... dok je ovaj novi 52X, i vrti puno brže. Jedino da ga možda nekako limitiram, ograničim na niži broj okretaja, možda bi onda upalilo? Može neki savjet ako znate više o ovome... Ipak, ispravni(ji) je nego što je to bio prije, pa je ovo nekakav polu-uspjeh

Evo vam za kraj, BTC čita audio CD. Možete čak i vidjeti onu "nevidiljivu" lasersku zraku, baš sam fokusirao na leću za bolji efekt
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2022., 21:29   #63
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Šteta jadnog Acera, kaj nisi imao neki LG pri ruci ?
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:01   #64
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
RIP Acer . Nesebično se žrtvovao na oltaru znanosti.

Ja sam danas rastavljao Asus FX5700 vulgaris (V9570/TD/128M) i uspio sam ogulit ona tri šarafa od ventilatora. Ako netko možda ima neku crknutu karticu sa sličnim hlađenjem, bio bih zahvalan. Naime, šarafi su s donje strane bili zalijani žvakom ... onom istom koja ubija uboge Radeone 9700.

Također tražim pogodni(pasivni) chipset hladnjak za nForce3, rupe su na 55mm.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 02.04.2022. u 22:13.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2022., 22:14   #65
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Šteta jadnog Acera, kaj nisi imao neki LG pri ruci ?
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
RIP Acer . Nesebično se žrtvovao na oltaru znanosti.
Valjda vam je jasno da je taj "Acer" jednako toliko Acer koliko je BTC zapravo Plextor

Nedvojbeno ista mehanika, samo što su ovog "frizirali", dodali mu noviji firmware i promjenili redukciju zupčanika na servo motoru, omogućili brže pomicanje lasera gore-dolje. Ali nažalost upravo u tome i je problem, previše tih sitnih razlika da bi bilo moguće prebaciti iz jedne kutije u drugu.

Edit
U stvari, ni BTC nije BTC ... barem ne u ovom slučaju. Riječ je o Philips uređaju, model mehanike je ROL 1318/2


Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.04.2022. u 22:27.
  Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 15:21   #66
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Tko voli BTCove?





Trekkie, ako želiš tvoji su
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 15:39   #67
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Tko voli BTCove?





Trekkie, ako želiš tvoji su
Lijevi nažalost nije pravi ... ali za desni ne mogu vidjeti od odbljeska, da li piše "Manufactured by BTC" ili "TOP-G"?
Ali kad već tako velikodušno nudiš, ajde može
  Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 18:26   #68
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Netko tko je imao puno skladište CD-R medija je napokon došao na svoje


Da vidiš uskoro 48/16/48x i 52/32/52x s cijenama u nebu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 19:18   #69
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Huh ... a ja mislio da su za kolegu @c-shadow

Znaš kako se ono veli: Gušti su gušti, ali loš hardver je loš hardver ma koliko mi šutjeli o tome

Koliko se sjećam, ti i Alien ste ubrali od mene nekoliko dobrih starih optikanera: SCSI Teac R55S, Plextore, BenQ i najslabiji mislim da je bio neki Ricoh. Svaki jede za gablec te tvoje BTCove. A i znaš da mi je puno optike svojedobno prošlo kroz ruke tako da ne lupetam bezveze
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 19:44   #70
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Znaš kako se ono veli: Gušti su gušti, ali loš hardver je loš hardver ma koliko mi šutjeli o tome

Koliko se sjećam, ti i Alien ste ubrali od mene nekoliko dobrih starih optikanera: SCSI Teac R55S, Plextore, BenQ i najslabiji mislim da je bio neki Ricoh. Svaki jede za gablec te tvoje BTCove. A i znaš da mi je puno optike svojedobno prošlo kroz ruke tako da ne lupetam bezveze
Misliš na onu "Gušti su gušti, do BTCa me pušti"?

Inače, da - sjećam se tvojeg SCSI Teac-a Više nije kod mene, otišao je zajedno sa 3dfx konfom kao i Adaptec kontrolerom kojeg sam unutra stavio. Teac stvarno je dobra marka, to ti ne budem osporavao. I da, servisirao sam i njih ... pa znam što govorim. Koristili su Sanyo lasere i leće

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 04.04.2022. u 19:55.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2022., 20:23   #71
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koliko se sjećam, ti i Alien ste ubrali od mene nekoliko dobrih starih optikanera: SCSI Teac R55S, Plextore, BenQ i najslabiji mislim da je bio neki Ricoh.
Nisam ja to niš vidio inace bi si bar nekaj od toga ostavil, mislim da je to Trekkie pazario prije mog vremena inace ne bi to do njega došlo bez da ja uzmem svoj "cut"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 20:35   #72
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Vidiš ti to, mora se biti "ranije na dobavnom pravcu" inaće ništa (pre)ostane 😀
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 21:34   #73
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Nisam ja to niš vidio inace bi si bar nekaj od toga ostavil, mislim da je to Trekkie pazario prije mog vremena inace ne bi to do njega došlo bez da ja uzmem svoj "cut"
Čitam njegov post i nije mi jasno kako se ti uklapaš u taj njegov hardver, ali sam pretpostavio da ste se nešto zasebno dogovorili ili mijenjali

Ali da, kolega mi je stvarno dao više toga - nešto sam zadržao a nešto proslijedio. Taj njegov TEAC o kojem govori je bio simpa jer je imao pravi "vintage" look, gotovo kao oni CD pogoni sa ladicama, gdje si stavljao cijelu kutiju zajedno sa samim diskom Ali se isto tako sjećam da je imao problema sa čitanjem uradi-sam CDova, i da je instalacija nekih igara bila gotovo pa nemoguća misija zbog čega sam na kraju morao dignuti ruke i ostaviti mašinu kakva je bila.

By the way, upario sam je sa jednim Pentiumom 166, u kojeg sam stavio Adaptec SCSI opremu (mislim da je i hard bio SCSI) kao i 3dfx Voodoo 1 ... prava mašina!
  Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 21:45   #74
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Dunno, sjecam se da je prosle ili pretprosle godine izletio (opet) neki novi gameplay video i da je krenulo opet reklamiranje kako igra uskoro izlazi. Sjecam se isto tako kada su se smislili da ce skroz zamjeniti engine i izgubili godinu-dvije posla... A kaj ja znam, ipak je to Nightdive. Ako netko ima potencijala da izgura ovakav remake mislim da su to oni. Kex im je donio hrpu love i dobru reputaciju u retro zajednici, rekao bih da ce igra ipak na kraju ugledati svjetlo dana, jedino je pitanje koliko ce fušariti sa rokovima. Ali zato smo valjda vec naucili da se u danasnje vrijeme ne daje lova za preordere i early access-e. Tako da (bar kaj se mene tice) no game = no dinero

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
PS hvala ti sto si mi unistio nadolazeci vikend kojeg sam mogao provesti na proljetnom suncu s obitelji i prijateljima umjesto u zapusenoj sobi uz SS2 i slusalice.
Nema na cemu, drago mi je da sam te spasio od UV zracenja i svjezeg zraka. A zamisli samo da te jos ubola neka leteca bestija s obzirom ne sveopci proljetni cvat... Bolje je biti doma siguran u zadimljenom bunkeru, mozda sam ti cak i spasio život

Btw neki dan sam spasio ovog PATA ljepotana iz puta u elektronicka lovišta.
Prilicno sam uvjeren da je iako gore pise Asus, i ovo neki oblik BTC-a jer ako sam dobro razumio sve optike su zapravo BTC na jedan ili drugi nacin

Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 23:23   #75
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Dunno, sjecam se da je prosle ili pretprosle godine izletio (opet) neki novi gameplay video i da je krenulo opet reklamiranje kako igra uskoro izlazi. Sjecam se isto tako kada su se smislili da ce skroz zamjeniti engine i izgubili godinu-dvije posla... A kaj ja znam, ipak je to Nightdive. Ako netko ima potencijala da izgura ovakav remake mislim da su to oni. Kex im je donio hrpu love i dobru reputaciju u retro zajednici, rekao bih da ce igra ipak na kraju ugledati svjetlo dana, jedino je pitanje koliko ce fušariti sa rokovima. Ali zato smo valjda vec naucili da se u danasnje vrijeme ne daje lova za preordere i early access-e. Tako da (bar kaj se mene tice) no game = no dinero
*ahem*Duke Nukem Forever*ahem*

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Btw neki dan sam spasio ovog PATA ljepotana iz puta u elektronicka lovišta.
Prilicno sam uvjeren da je iako gore pise Asus, i ovo neki oblik BTC-a jer ako sam dobro razumio sve optike su zapravo BTC na jedan ili drugi nacin

Haha, al' ga provociramo. Ne, ne bih rekao. Bilo je proizvođača koji su proizvodili svoje pogone. Recimo LG i Samsung. Možda i Asus, znam da su imali svoju "QuieTrack" tehnologiju koju su reklamirali na svim CD i DVD pogonima. A BTC nije BTC nego je Top-Glory Electronics, također poznat pod imenom TOP-G. Proizvodili su za Sony, BTC, Creative ali i distribuirali pod vlastitim imenom TOP-G.

Ništa novo, i dan-danas imamo istu situaciju sa gramofonima. Kineska kompanije Hanpin Electron Co. je kupila licencu od Panasonica/Technicsa početkom 2000-ih, i počela masovno proizvoditi gramofone pod različitim imenima za razne (slavne) brandove. Imena poput Lenco, Roland, Sony, Stanton, Audio Technica, Dual, Numark, Reloop, Pioneer ... i vjerojatno mnogi drugi - previše da ih sve ovdje nabrojim Idioti se svađaju po forumima i govore kako jedni eto besramno kradu od drugih, ali prava je istina ta da SVI ti uređaji dolaze iz iste tvornice, i sa iste trake, koristeći iste dijelove. Samo se rade manje kozmetičke promjene (po želji firme koja naručuje) i mijenjaju boje.
  Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 18:29   #76
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma nije to ista kategorija, DNF je nesto stvarno posebno. Ja sam se morao prisiliti da zavrsim drugu polovinu igre koliko mi je bilo dosadno, igrao sam skoro kao da pokusavam napraviti speed run. Ovo je vise u kategoriji Cyberpunka / No Man's Sky (eventually ce biti odlicna igra, ali ce imati i delayeva a vjerovatno i porođajnih muka i day 1 patcheva pa ce trebati imati strpljenja.) A kaj se tice provociranja moram malo, da vidim jesi li izgubi svoje Voodoo moci ili "you still got it"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2022., 19:00   #77
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma nije to ista kategorija, DNF je nesto stvarno posebno. Ja sam se morao prisiliti da zavrsim drugu polovinu igre koliko mi je bilo dosadno, igrao sam skoro kao da pokusavam napraviti speed run. Ovo je vise u kategoriji Cyberpunka / No Man's Sky (eventually ce biti odlicna igra, ali ce imati i delayeva a vjerovatno i porođajnih muka i day 1 patcheva pa ce trebati imati strpljenja.) A kaj se tice provociranja moram malo, da vidim jesi li izgubi svoje Voodoo moci ili "you still got it"
Također ... igrao sam DNF sa velikim očekivanjima ... i odustao još prije borbe sa drugim "bossom".

A u vezi BTCa, nemoj me ljutiti jer još uvijek mogu baciti urok na vaše kompove kojeg ni najbolji tehničari ne budu mogli popraviti. Nema šale sa vradžbinama ... pogotovo Voodoo!
  Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 05:33   #78
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova

Btw neki dan sam spasio ovog PATA ljepotana iz puta u elektronicka lovišta.
Prilicno sam uvjeren da je iako gore pise Asus, i ovo neki oblik BTC-a jer ako sam dobro razumio sve optike su zapravo BTC na jedan ili drugi nacin

:spremam_padobran:

Do sada sam filtrirao postove sa pržama i to, ali evo u 5:28 sam upravo pržio cd sa Pata LĐ pržom koja me zna zezat i sad citam ovo BTC i sjetim se da sam vidio preko 50 slika pržilica u ovoj temi..mislim si, sad ili nikad

U čemu je stvar?Jesu bolje, lošije?Durabilnije?"Bolje" peku?

Da ih stavim na listu uz dual socket s370 ili kaj

Ako netko tvrdi da su bolje ili su legendarne, ja ih od danas tražim za ubost.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 11:05   #79
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@Alien
Thx, skroz sam smetnul s uma tu kramu, a možda bu mi trebala uskoro zbog AT skalamerije koja se nakotila ^^ (poslikam kad ulovim vremena, cak sam se docepal nove soyo s7 ploce u 2022. godini )

@Halos
BTC je vrhunski za mnoge stvari....popravke, dijagnostiku, buđenje uspomena, ispadanje kose, progresivno pogoršanje sluha... a za opticke medije su tu Plexi, TEAC itd. ^^

BTW, mogla bi se naci dual s370 ploca viška
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 12:33   #80
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
BTC opet?

Great Voodoo Priest već brusi igle i priprema lutkice
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 14:17   #81
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
A Bubba polira cijev M-84ke
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 18:27   #82
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Polira Bubba lampe na svom ENIAC-u, ili sto vec smatra za retro .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2022., 18:47   #83
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Polira Bubba lampe na svom ENIAC-u, ili sto vec smatra za retro .
? Sta je kupio Skodu?

__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2022., 22:49   #84
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Rijetko kad imam podijeliti nešto zanimljivo i potencijalno korisno ... pa evo, da ne šaljem gomilu privatnih poruka jednu za drugom mislim da je ovako najbolje.

Znanstveni eksperiment ako ga želite tako zvati, ili čisto ludilo. Napravio sam retrofit "novog" LG CD-ROM pogona u staro GoldStar pakiranje iz cca 1993. godine. Savršeno za nekakav 486, 586 ili štoveć imate.

Dakle, priča je sljedeća: Roy mi je nedavno donirao jedan GS 8X CD za kojeg je smatrao da ga mogu popraviti. Nažalost kvar se pokazao previše ozbiljnim i nisam ga mogao dobiti da radi. Ali kad sam ga krenuo baciti u otpad pala mi je ideja da presadim GS na LG. Naravno, za ovako nešto trebao sam donorsku jedinicu koju mi je baš danas ljubazno dostavio @Alien, puno ti hvala kolega


Sljedeći korak je bilo rastavljanje LGa i utvrđivanje kompatibilnosti sa GoldStar pogonom. Da, ista su firma i o tome sam više puta govorio ali ova dva uređaja su kronološki udaljena 10 godina! A kao što možete i samo zamisliti, puno se toga promijenilo u 10 godina, i to baš dovoljno da me zaje... u onome što sam želio napraviti. Kao što možete vidjeti, LG uređaj iz 2001. godine ima SMD ledicu, što je samo jedna u nizu prepreka koja komplicira stvari.


Sa vanjske strane naravno izgleda četvrtasto, ali to je samo difuzer (i to je dio prednje maske). Stoga, za zalemiti četvrtastu žuto-narančastu LEDicu sa GoldStara trebao sam napraviti nekakv socket ili adapter. Recimo, stari kabel od elektro motora iz VHS rekordera, i zalemiti ga na male, tanke padove od SMD LEDice.


Iako naravno ovo nije funkcioniralo. Nije trebalo dugo da se prilikom sastavljanja žice počupaju, a padovi odvoje od PCB pločice. Probao sam plan "B", učvrstiti kabel sa najlonskom vezicom ali nije puno pomoglo


Da skratim priču, tek nakon višesatnog pipkanja pločice sa multimetrom i ispitivanja kontinuiteta, odlučio sam se za potpuno drugačiji pristup. Isto tako, LEDica više nije bila pod pravim kutem (što je uzrokovalo mehaničke kvarove, blokade ladice i povlačenje, odnosno trganje žica) nego sam je montirao sa raširenim pinovima, odnosno uzduž kabela.


Što je i upalilo... Nakon više testiranja, rezanja plastike i sastavljanja natrag, dobio sam ovo:


Naizgled old-school CD ROM pogon, koji je naravno samo krinka, jer je po svemu ostalom i dalje riječ o 52X LGu, i takvog ga komp bude prepoznao. Eto, sada znate da se i tako nešto može napraviti ... pa ako imate kakav neispravni GoldStar optikaner i želite ga dobiti da radi, možete napraviti isto ili mi ga poslati pa budem probao osobno.

Jer da budem iskren, sad kad sam sastavio jednog, sastavljanje drugog bi bilo PUNO jednostavnije. Tim više što znam gdje se nalaze problemi, i koja je metoda najlakša. Dok je ovaj gore recimo "prototip" ... ili kao što sam rekao na samome početku, znanstveni eksperiment
  Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 00:18   #85
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Lijepo si ti to sve izveo i svaka čast na trudu, ali jedini hajlajt kojeg se ja sjećam iz mladosti su:

1. CD-R(W) sa ikakvim bufferom
2. Pioneer/AOpen slot-in DVD-ROM

syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 00:23   #86
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Lijepo si ti to sve izveo i svaka čast na trudu, ali jedini hajlajt kojeg se ja sjećam iz mladosti su:

1. CD-R(W) sa ikakvim bufferom
2. Pioneer/AOpen slot-in DVD-ROM

Eh, da mogu napraviti isto i za druge proizvođače svakako bih probao... Nažalost, većina drugih je mijenjala dizajn kako im je došlo. Pa tako većina tih pogona nema niš zajedničkog, i nije moguće kombinirati dijelove, pogotovo ne one koji su stari 10-ak godina
  Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 00:32   #87
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Neću nikad zaboravit kad sam bio kod frenda i snimamo 2x ili 4x bez ikakvog buffera (limit uređaja i vremena) i ono strepimo oćel se snimit, na to uletava njegova sestra i udari o stol rukom - dečki šta ćemo za ručak... Ode CD-R u vražju mater

A ne znaš šta je neisplativije - to vrijeme što čekaš ili koliko je koštao samo medij
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2022., 10:33   #88
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Lijepo si ti to sve izveo i svaka čast na trudu, ali jedini hajlajt kojeg se ja sjećam iz mladosti su:

1. CD-R(W) sa ikakvim bufferom
2. Pioneer/AOpen slot-in DVD-ROM

Ajme da, slot-in pioneer, kako sam njega volio. Ne znam zasto vise proizvodjaca nije radilo slot-inove, imam osjecaj da je bio uzasno popularan tada.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2022., 00:48   #89
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ajme da, slot-in pioneer, kako sam njega volio. Ne znam zasto vise proizvodjaca nije radilo slot-inove, imam osjecaj da je bio uzasno popularan tada.
Ali ga je bilo rjeđe nego češće za kupiti... jako dugo sam ga imao u (tadašnjem standradu kućišta) AOpen HQ-45 kućištu koje je bilo apsolutni bog svih tih limarija.

S-Video sa grafe na Sanyo CRT wide telku (zaobljenu, ne flat), audio na komponente i sami film u DVD formatu.

Svi su bili u strahu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2022., 12:42   #90
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Ali ga je bilo rjeđe nego češće za kupiti... jako dugo sam ga imao u (tadašnjem standradu kućišta) AOpen HQ-45 kućištu koje je bilo apsolutni bog svih tih limarija.


Pokupio sam ga prije puuuno godina ... reklo bi se u nekom drugom životu ali mi je nakon toga dugo stajao u ormaru.

Mislim da je na kraju otišao Chuxonji ovdje na forumu, stvarno više nisam siguran. Možda kolega zna više od mene...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na