Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2020., 14:22   #3031
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Eto i ja sam mislio da sam zabrijao kad sam sa 2060 prešao na RX580 da je sve nekako fluidnije. Između prelaska sam bio na intel integriranoj neko vrijeme pa je samo na 60Hz radio monitor. Pa je za očekivati zbog nagle promjene.
No svejedno, nakon nekoliko dana se zamislim dok sam igrao nešto, stvarno i igre djeluju bolje čak na manjim frejmovima. Mislio sam da je nekim čudom veći FPS nego na staroj kartici. Upalim FPS counter, hm, manje je...
Prošlo mi je kroz glavu kao ajde ako je monitor nativno Freesync možda mi zato djeluje bolje, mah samo placebo effect. Sad kad vidim da nisam jedini. Damnit, očito ipak ima nešto u tome. xD
Monitor je S2719DGF btw.
Meni vrag nije dal mira, pa sam (u ono vrijeme) od sestre za probu na par dana dolifral Benq XL2411, složil usporedno s ovim Dellom i bome fluidnost je (bila) na oba podjednaka.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:32   #3032
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Da li je još netko naručio sa mall.hr i kakav Vam je status narudžbe.
Naručio 1.10 i tek se jučer promijenio status u "narudžba je u pripremi" i piše kao Sljedeći korak, predaja dostavnoj službi

Pošiljka je pripremljena za preuzimanje od strane dostavne službe.

Znam da su spori ali ovo je ipak jako loše za ovako skup artikl koji navodno imaju raspoloživ. Već sam naručiovao nekoliko puta od njih ali su dosad slali ipak brže ako već kao imaju artikl.

Ako imate kakav info pls pm, da li je nekome došlo bez promjene tih statusa itd. Kad sam ih zvao jučer za provjeriti, dali su mi samo generički odgovor i lijep pozdrav.


EDIT: Da i pitanje, ima li netko da igra Tarkov sad aktivno te kakva su iskustva na 3080. Vidio sam nekoliko youtube videa, svatko ima drugačije performanse, iskustva....
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX

Zadnje izmijenjeno od: Michel. 10.12.2020. u 14:43.
Michel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2020., 14:38   #3033
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Meni vrag nije dal mira, pa sam (u ono vrijeme) od sestre za probu na par dana dolifral Benq XL2411, složil usporedno s ovim Dellom i bome fluidnost je (bila) na oba podjednaka.
Znači AMD ima ''mouse smoothing'' po defaultu.
Vidiš prije, davnih dana su imali bolji RAMDAC pa je slika u 2D bila kvalitetnija, a sada imaju ovo. No dobro, ako sam shvatio, da se to poštelat i na zelenima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:44   #3034
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Ma da se sve, velim meni je ta magija za obično skrolanje bila očita, a kamoli vama u igrama.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:37   #3035
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Dečki moji, jedino sa vama mogu podijelit ovakve dvojbe, a nadam se da sam u pravoj temi.

Jučer sam ubacio RTX 3060TI od gainwarda umjesto 5700XT. I malo sam testirao u RDR2, COD Cold War i Haven benchmark gdje su vidljiva poboljšanja u vidu FPS-a.

Ali ima jedna velika stvar koja me muči - a to je općenito feeling fluidnosti, smoothnessa koji je zapravo vezan uz frame pacing.

I ne mogu se oteti dojmu da je to bilo puno uglađenije, fluidnije na 5700XT.

Ne znam da li je do neke postavke koja mi je promaknula (ali pogirao sam se u control panelu), freesync je naravno uključen. Ne znam da li je do toga da AMD grafe bolje rade sa freesyncom, ne mogu skužit u čemu je stvar.

Dakle, 80 fps na 5700XT daje feeling puno bolje fluidnosti nego 100 fps na 3060TI. Ovo je ipak malo više "stuttery". Možda ja nisam normalan, možda cijepidilačim, ne znam, ali evo, Jay se slaže sa mnom

Pa probao sam iz zajebancije ovog novog Spužva boba koji mi sinčić igra, koji je naravno lockan na 144 hz. Na 5700XT, to je bila poezija, silky smooth, krema.

Na 3060Ti je isto naravno 144hz lock, ali kad onako vrtiš lagano kameru oko lika, ili nekakvi B-roll pokreti, tu i tamo lagano štucne ili se vidi negdje micro-tearing.

Eto, ne znam da li zabrijavam, da li se to može nekako fixati, da li je do freesynca koji bolje radi na AMD-u, ali na 5700XT je uz nešto niži framerate sve fluidnije.

Probat ću još danas ako stignem vratiti 5700XT pa ću snimiti par slow-motion videa da imam scientific proof

Jedna grafa mora ići na bubanj, a nisam još siguran koja će
Da sam sebe poserem, eto što nisam napravio:

https://youtu.be/icJnTUAaB9Y?t=307

Make sure you check box pod točkom 3 xD

Ja to u brzini jučer kasno uopće nisam gledao, dakle cijelo vrijeme mi je g-sync zapravo bio isključen. Jebote stutter i tearing

Vidjet ćemo kako sad ide
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:43   #3036
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Da sam sebe poserem, eto što nisam napravio:

https://youtu.be/icJnTUAaB9Y?t=307

Make sure you check box pod točkom 3 xD

Ja to u brzini jučer kasno uopće nisam gledao, dakle cijelo vrijeme mi je g-sync zapravo bio isključen. Jebote stutter i tearing

Vidjet ćemo kako sad ide
Nooob
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 17:51   #3037
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,159
Već smo imali raspravu oko vsynca i adaptive synca u nekoj AMD temi ako se ne varam, možda bi bilo najbolje napraviti jedan sticky i jednostavno kopirati najbitnije stvari sa blurbustersa.

Ukratko, peri-deri rješenje za korisnike Adaptive sync monitora i Nvidije:
  1. Upali Gsync/Gsync compatible i globalni vsync u Nvidia Control Panelu
  2. Pogasi vsync i double/triple bufferinge u igri
  3. Ograniči framerate na jedan od navedenih načina, od najboljeg prema najgorem:
    • Upali frame limiter unutar igre i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi frame limiter u Rivatuner Statistics Serveru i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi Max Frame Rate u Nvidia Control Panelu i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea


Što se tiče Nvidia Low/Ultra Low Latency, najbolje ih je koristiti na sljedeći način:
  1. Ako ne možeš iskoristiti nijedan od gore navedenih limitera ili ti nije potreban specifičan limit, a fps ti je uvijek iznad refresh ratea, upali Nvidia Ultra Low Latency
  2. Ako koristiš frame limiter i fps ti pada ispod refresh ratea, upali Nvidia Low Latency


Za AMD vrijedi jednaka shema, samo što se stvari u Radeonovim driverima zovu drukčije. I za oldskul non-adaptive sync monitore također vrijede ova pravila, samo izuzmite Gsync/Gsync compatible.

Možda se netko i sjeća, dok su rašireni bili samo 60Hz monitori, da je u starijim Nvidijinim driverima za frame limit od 58 fps-a pisalo da se koristi za smanjenje input laga uz vsync.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:02   #3038
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Da li je još netko naručio sa mall.hr i kakav Vam je status narudžbe.
Naručio 1.10 i tek se jučer promijenio status u "narudžba je u pripremi" i piše kao Sljedeći korak, predaja dostavnoj službi

Pošiljka je pripremljena za preuzimanje od strane dostavne službe.

Znam da su spori ali ovo je ipak jako loše za ovako skup artikl koji navodno imaju raspoloživ. Već sam naručiovao nekoliko puta od njih ali su dosad slali ipak brže ako već kao imaju artikl.

Ako imate kakav info pls pm, da li je nekome došlo bez promjene tih statusa itd. Kad sam ih zvao jučer za provjeriti, dali su mi samo generički odgovor i lijep pozdrav.


EDIT: Da i pitanje, ima li netko da igra Tarkov sad aktivno te kakva su iskustva na 3080. Vidio sam nekoliko youtube videa, svatko ima drugačije performanse, iskustva....
Šta ti je pisalo pod Predviđeni datum otpreme?
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:37   #3039
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Šta ti je pisalo pod Predviđeni datum otpreme?
Pisalo je 7.12. - 14.12.
Ne znam što njima znači točno otprema. Da li bi tad "otpremili" prema meni ili bi ja trebao dobiti paket u ruke do isteka tog datuma.
Uglavnom prekjučer ujutro je promijenilo status kao da čeka kupljenje od strane DPD-a i do sada još nije ni pokupljeno. Negdje sam bio vidio da dpd u mene ne dostavlja Ponedjeljkom, pa ako sutra recimo pokupe mislim da su minimalne šanse da to stigne do tog predviđenog 14.

Ne razumijem da jedna online trgovina šalje ovako izuzetno sporo artikle koje bi trebali imati na skladištu. Dakle u boljem slučaju će proći preko 2 puna tjedna da dostave.

Nekako se nadam da je pokupljen paket i na dostavi samo da još nisu u sustavu promijenili status.

EDIT : Stavili su dva datuma, kad je obrađena a kad je spremna za preuzimanje. Još su ih zamijenili, ispada da je paket prvo zapakiran i spreman, pa da su onda krenuli provjeravati da li ga imaju xd.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:40   #3040
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor Michel Pregled postova
Pisalo je 7.12. - 14.12.
Ne znam što njima znači točno otprema. Da li bi tad "otpremili" prema meni ili bi ja trebao dobiti paket u ruke do isteka tog datuma.
Uglavnom prekjučer ujutro je promijenilo status kao da čeka kupljenje od strane DPD-a i do sada još nije ni pokupljeno. Negdje sam bio vidio da dpd u mene ne dostavlja Ponedjeljkom, pa ako sutra recimo pokupe mislim da su minimalne šanse da to stigne do tog predviđenog 14.

Ne razumijem da jedna online trgovina šalje ovako izuzetno sporo artikle koje bi trebali imati na skladištu. Dakle u boljem slučaju će proći preko 2 puna tjedna da dostave.

Nekako se nadam da je pokupljen paket i na dostavi samo da još nisu u sustavu promijenili status.
Sve ti je onda ok. Nije pisalo da imaju na skladištu nego kod dobavljača i datum otpreme je upravo to što piše - kad je otpremljeno, odnosno predano dostavnoj službi.
Lungz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2020., 18:50   #3041
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Sve ti je onda ok. Nije pisalo da imaju na skladištu nego kod dobavljača i datum otpreme je upravo to što piše - kad je otpremljeno, odnosno predano dostavnoj službi.
Ok, hvala ti.
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 21:05   #3042
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Malecka je stigla, upravo update drivera vrtim )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	131069218_455833222478715_7218360221735942304_n.jpg‎
Views:	367
Size:	259.8 kB
ID:	23069   Click image for larger version

Name:	131016028_1475090862685954_2132838181362791080_n.jpg‎
Views:	334
Size:	223.3 kB
ID:	23070  
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 21:07   #3043
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Već smo imali raspravu oko vsynca i adaptive synca u nekoj AMD temi ako se ne varam, možda bi bilo najbolje napraviti jedan sticky i jednostavno kopirati najbitnije stvari sa blurbustersa.

Ukratko, peri-deri rješenje za korisnike Adaptive sync monitora i Nvidije:
  1. Upali Gsync/Gsync compatible i globalni vsync u Nvidia Control Panelu
  2. Pogasi vsync i double/triple bufferinge u igri
  3. Ograniči framerate na jedan od navedenih načina, od najboljeg prema najgorem:
    • Upali frame limiter unutar igre i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi frame limiter u Rivatuner Statistics Serveru i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea
    • Koristi Max Frame Rate u Nvidia Control Panelu i postavi ga na minimalno 3 framea niže od refresh ratea


Što se tiče Nvidia Low/Ultra Low Latency, najbolje ih je koristiti na sljedeći način:
  1. Ako ne možeš iskoristiti nijedan od gore navedenih limitera ili ti nije potreban specifičan limit, a fps ti je uvijek iznad refresh ratea, upali Nvidia Ultra Low Latency
  2. Ako koristiš frame limiter i fps ti pada ispod refresh ratea, upali Nvidia Low Latency


Za AMD vrijedi jednaka shema, samo što se stvari u Radeonovim driverima zovu drukčije. I za oldskul non-adaptive sync monitore također vrijede ova pravila, samo izuzmite Gsync/Gsync compatible.

Možda se netko i sjeća, dok su rašireni bili samo 60Hz monitori, da je u starijim Nvidijinim driverima za frame limit od 58 fps-a pisalo da se koristi za smanjenje input laga uz vsync.

Šta nije bila priča da taj low latency ne funkcionira na DX12 i Vulkanu ili su to promijenili? Mislim čak da je bila preporuka da se to gasi za DX12.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 00:09   #3044
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,980
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Netko je rekao kako je 3060 ti overkill za 1080p

https://www.youtube.com/watch?v=sb4qZFB4Q5E

Osjećam se prozvanim
Do prije par tjedana je 2080Ti bio top i teško da bi itko tvrdio da je to gpu za 1080/60, 3060Ti je marginalno sporiji i sad je nekim čudom to kartica za 1080/60
Kad se kaže da je overkill jasno da se misli općenito, u većini igara. Evo recimo Doom ide 250+ na 1440p, pa ne zaključuje se puno na temelju jedne igre. Tako ne treba puno zaključivati ni na temelju Cyberpunka jer bi čovjek mogao doći do potpuno besmislenih zaključaka, tipa da 1080Ti nije dovoljna za 1080/60 gaming, pošto u toj katastrofalno optimiziranoj igri ne prelazi 60 (https://www.guru3d.com/articles_page..._review,5.html)


Cyberpunk je ispao smijurija, pogotovo na konzolama na kojima nije ni trebao biti releasan (PS4 i Xbox One) i stvarno si je CD Projekt Red pucao u nogu i narušio si reputaciju. Izgleda da je pritisak da se to konačno releasa bio jači od straha od izdavanja poluproizvoda.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 00:19   #3045
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Uz Cyberpunk tu su Valhalla i novi Watch Dogs, tu su ti ovi Avengers...polako, bude toga još ubrzo, jedva preko 60 fpsa full hd.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 03:23   #3046
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Šta nije bila priča da taj low latency ne funkcionira na DX12 i Vulkanu ili su to promijenili? Mislim čak da je bila preporuka da se to gasi za DX12.
Ne može funkcionirati na DX12/Vulkanu jer oni sami određuju prerender queue, tako da si u pravu. Osobno koristim globalno Low Latency i nisam primijetio neki problem u DX12/Vulkanu, jednostavno se opcija neće koristiti.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 10:30   #3047
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Evo mall.hr poslao danas poruku da - nisu uspjeli predati službi bla bla ali stoji još narudžba.


Što se Cyber Punka tiće, izgleda totalno loše. Izgleda zapravo kao što je Landmark najbolje rekao: Igra koju sam već 100 puta igrao.
Najzanimljiviji meni osobno dio igre je grafika/izgled. A to je izgleda toliko ili
neoptimizirano ili jednostavno zbog pojedinih efekata tipa rtx-a jaće od ovih grafi da je ono.... izaziva riganje.

Dapaće, mislim da bi i developerima trebalo na neki način skoro pa zabraniti kad izađu nove serije grafičkih da im igra ide u manje od 120+ fps-a na ultri haahah. Kupiš nešto novo zašto si se pošteno rastego i gledaš tamo 30 fps-a u nećemu ajde bježi išamarat ih

S ozbiljnije strane igre koje su meni recimo fenomenalne tipa Squad na 1440 sa 3080 izgledaju i rade kako vidim nevjerojatno predivno i mislim da je to najbitnije. Red dead radi odlično itd. A ovi benchmark poluproizvodi, time se ne treba nimalo opterečivati.

Još kad bi Tarkov optimizirali
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 10:43   #3048
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Malecka je stigla, upravo update drivera vrtim )

U slučaju i za svaki slučaj, ako ne znaš..možeš produljiti jamstvo za Aorus grafu na 4 godinu besplatno
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 10:55   #3049
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Naletio sam na ovaj komentar na YT negdje, pa ga moram pejstat

Citiraj:
Hell yeah! 3060ti costs like 3070, 3070 costs like 3080, 3080 costs like 3090, and 3090 costs as a car. Thx!
A zamislite kakve bi tek cijene bile da nije AMD step up napravio
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:00   #3050
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Ne vidim da je AMD bio faktor u ovim cijenama ikakav. Trebali bi imat dobavljivost ikakvu valjda da se to dogodi.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:10   #3051
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Pričali smo već o cijenama na samom početku, jer cijene RTX 3000 serije su iste kao i za RTX 2000 seriju, dok je RTX 3090 finih 300$ skuplja od RTX 2080 Ti koju mijenja, jer ta kartica nije Titan klasa, kaj god da nVidia prezentirala. AMD RX 6000 serija nije imala utjecaj na RTX 3000 cijene. nVidia je namjeravala iskoristiti prednost od dva mjeseca da zatrpa tržište novim modelima, ali jebiga cjelokupna situacija je takva kakva je, pa se kartice tek unatrag mjesec dana pojavljuju u koliko toliko normalnim količinama. RX 6800 serija bude valjda tek u naradnim mjesecima dobila neku dozu normalne dobavljivosti.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:35   #3052
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Božić stigao ranije.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20201211_122415.jpg‎
Views:	362
Size:	792.9 kB
ID:	23073  
musso je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:42   #3053
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
najs

vidim da već podosta 30xx serije ima na forumu, netko stavljao 3080 na 650W napajanje? reddit kaže da ljudi nemaju nikakvih problema, zanima me jel ovdje netko ima tu kombinaciju da kaže iz prve ruke
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:07   #3054
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Fun fact, ako se ga tako mže navesti...

Mall.hr je do prije koji dan imao Gainward Phoenix GeForce RTX 3070 grafu za 5099kn i pošteno dugo je tako bilo, i prekjučer vidim cijena skočila na 6781kn kakva je i dan danas https://www.mall.hr/graficke-kartice...tica-8gb-gddr6

thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 14:14   #3055
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,109
Ma nek se na***e ku**a! Vidio sam...
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 14:32   #3056
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Naručio sam i ja jednu Gainwardicu 3060 iz linksa.
Si ti dobio ili...?
Ja im poslao 3 upita jer ni traga ni glasa od njih, pa zvao poslovnicu, pa mi je dečko dao drugi mail di su mi se napokon javili, da nema GW (''zabunom je bila na webshopu'') i da li ću Palit. Reko hoću, isti drek.
Nije mi jasno zašto me odmah jučer nisu kontaktirali...lovu uzeli i mudro šute.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 14:49   #3057
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Si ti dobio ili...?
Ja im poslao 3 upita jer ni traga ni glasa od njih, pa zvao poslovnicu, pa mi je dečko dao drugi mail di su mi se napokon javili, da nema GW (''zabunom je bila na webshopu'') i da li ću Palit. Reko hoću, isti drek.
Nije mi jasno zašto me odmah jučer nisu kontaktirali...lovu uzeli i mudro šute.
Sad sam dobio mail da su zabunom na netu završile i dal želim Palit kao zamjenu, al da dolaze tek idući tjedan. Mislim hoću naravno, dobro greške se događaju.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 15:04   #3058
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Sad sam dobio mail da su zabunom na netu završile i dal želim Palit kao zamjenu, al da dolaze tek idući tjedan. Mislim hoću naravno, dobro greške se događaju.
Aha, zanči onda nisu oni meni odgovarali an upite, nego su nas išli sve riješavati po redu. Ma dobro OK. Očito su malo usporeni.
Sada će još ispasti da ni Palitica neće biti za sve nas koji smo kupili GW.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 15:06   #3059
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, da, a ja sam uzeo Palit a dobio Gainwardicu

Identične su, isti cooler, ali Palitica ima kao onu neku teksturu na shroud-u, a gainwardica ima malo ljepši ovaj RGB element

Sasvim solidino odrađuje posao cooler, zna se doduše zavrtiti do 2000 rpm, onda se ipak čuje, ali sve u granici normale
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 15:27   #3060
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
najs

vidim da već podosta 30xx serije ima na forumu, netko stavljao 3080 na 650W napajanje? reddit kaže da ljudi nemaju nikakvih problema, zanima me jel ovdje netko ima tu kombinaciju da kaže iz prve ruke
Jucer vrtio 3d mark, nije preko 530w pokazalo na napajanju za cijeli komp, moram pogledat kako izgleda u nekoj konkretnijoj igri ali vjerujem da nece preko 600 sve skupa...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na