Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2022., 09:37   #11161
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Eve mene natrag u Samsung taboru nakon Galaxy Alpha-e

Kupio S22 i preporod u ruci nakon Mi10T cigle

Baterija prva dva dana bila banana, al kad se jednom sve kalibriralo, apdejtalo došlo je na svoje.

Zamjerke na loš fingerprint senzor, a nije ni facial recognition nešto super. Još jedna stvar koja mi fali je notification light. Probao onaj edge lighting, al to ili ne radi kako sam ja zamislio ili uopce ne radi. Jel ima kakva alternativa, a da ne troši bateriju ko ludo?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 10:22   #11162
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Ja evo čekam da mi stigne S20 FE 5g, Snapdragon SoC. Uzeo ga mami za poklon, da konačno zamjenim stari S8 koji sam joj poklonio kad sam si uzeo Note 10+
S8 je izdržao stvarno dugo, ali baterija i ekran su dali svoje.

Razmišljao sam o s21 FE ali presudilo je postojanje MicroSD utora kod s20

Vidim da je upgrade moguć do android 13, što je super

Znači prva 3-4 punjenja mu treba da se stabilizira.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2022., 14:12   #11163
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Eve mene natrag u Samsung taboru nakon Galaxy Alpha-e

Kupio S22 i preporod u ruci nakon Mi10T cigle

Baterija prva dva dana bila banana, al kad se jednom sve kalibriralo, apdejtalo došlo je na svoje.

Zamjerke na loš fingerprint senzor, a nije ni facial recognition nešto super. Još jedna stvar koja mi fali je notification light. Probao onaj edge lighting, al to ili ne radi kako sam ja zamislio ili uopce ne radi. Jel ima kakva alternativa, a da ne troši bateriju ko ludo?
imas za skinuti aplikaciju notification light for samsung pa probaj. sad naletio na apk jer bas fali kad se naviknes na to, ili flash light od ispod. al i to mislim da je samo trenutno kad dodje poruka ne dok je ne procitas
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 16:03   #11164
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Nema dalje od ove, ako zelis sve do jednog featurea - kvaziledicu, aod i edge lights

https://play.google.com/store/apps/d...lwaysondisplay
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 18:51   #11165
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Haha, vjerojatno zato što provjeravam svako malo, OCD FTW

Što se tiče kamere, normalno mi radi, isto kao i prije ovog updatea...
Probaj clear cache/data od camera appa.
Reset telefona ju je vratil u normalu, tak da eto... ali od updejta ni u još... neznam kako zaspat po noći znajući da nemam last updejt
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 20:05   #11166
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Htio bih nadodati jednu razočaravajuću stvar u vezi s22 ultre exynos. Upalio sam stari poco x3 pro koji sam staroj uzeo (prešla je na nekaj drugo)... i eto... snapdragon 860 i dalje ubija pubg naspram naših flegšipa -.-'. Draw distance neusporedivo veći i igra sama po sebi puno fluidnija. Govorim za iste postavke. Eto to je jedina igra koju odhalam s vremena na vrijeme dok kratim vrijeme na wc-u. Long story šort... gejmeri ne uzimajte ultru sve ostalo je bomba
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 20:33   #11167
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Exynos je promašaj za gaming, to je odavno poznato.

Ovaj meštar je sve savršeno objasnio

locks je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 21:33   #11168
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Exynos je promašaj za sve. Od gaminga, performansi, baterije, jacine signala.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 21:38   #11169
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Exynos je promašaj za sve. Od gaminga, performansi, baterije, jacine signala.
Ma dobro nije baš tak loš... mislim konkretno na s22 ultru. Ja sam zadovoljan sve u svemu.
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 21:44   #11170
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor krimos Pregled postova
Ma dobro nije baš tak loš... mislim konkretno na s22 ultru. Ja sam zadovoljan sve u svemu.
Ma ok, sa S21stvari su se dosta popravile. I nije to ništa loše sve dok ne počneš usporedjivat sa drugim mobitelima.

I tak npr. na stolu stoji S21 i GT Master, GT Master ima 5G signal skoro full a S21 ne moze uopce ulovit 5G (ista mreža). I onda dolazimo do toga da su jeftiniji mobitel bolji od flagshipa koji je duplo skuplji. E kad tak neš vidiš/doživiš onda shvatiš zašto je promašaj.
Dacher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2022., 22:21   #11171
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nema dalje od ove, ako zelis sve do jednog featurea - kvaziledicu, aod i edge lights

https://play.google.com/store/apps/d...lwaysondisplay
To je to, odmah platio pro verziju

Hvala!
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 00:15   #11172
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ma ok, sa S21stvari su se dosta popravile. I nije to ništa loše sve dok ne počneš usporedjivat sa drugim mobitelima.

I tak npr. na stolu stoji S21 i GT Master, GT Master ima 5G signal skoro full a S21 ne moze uopce ulovit 5G (ista mreža). I onda dolazimo do toga da su jeftiniji mobitel bolji od flagshipa koji je duplo skuplji. E kad tak neš vidiš/doživiš onda shvatiš zašto je promašaj.
To što mob polazuje full signal ne znači puno, pogotovo kod "5g mreže". Nije ti palo na pamet usporediti brzinu možda? Skini speed test pa usporedi i vidi konkretne brojke a ne ovo rekla kazala
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 01:01   #11173
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Pa tebi mozda te oznaka 3g,4g ili 5g mreže nista ne znače al meni znače. Naravno da sam radio speed test sa 5g je duplo veća brzina (ne možda svaki put al je veća). Čak i kad stavim GT mastera na 4G ravnopravno sa S21 skida duplo brže. Al nije samo Realme u pitanju Honor 70 ista stvar odmah se spaja na 5G a S21 jedino kad izađem iz stana van.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 08:04   #11174
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Kupio klincu Redmi Note 11 Pro. Baterija na 60% nakon 44 sata trenutno. Da li ubija Ultru? Da, u bateriji. Da li želim koristiti Redmi umjesto Ultre? Baš i ne. Ultra je najbolji all around Android još uvijek. Nije najbolja u svemu, ali osobno nemam želju niti za jednim drugim Android uređajem. A da sam ih isprobao većinu flagshipa ove godine, jesam... Činjenica je da Ultra sve bitne stvari odrađuje vrhunski.

Meni Ultra još uvijek ima najbolji ekran u odnosu na konkurenciju. Tu recimo mislim na Pixel 7 Pro koji me je interesirao jedno vrijeme, ali čim uzmem od kolege i pogledam ekran na Pixelu, velika je to razlika u korist Ultre.

Što se tiče gaminga, povremeno odigram COD i nemam apsolutno nikakvih problema s performansama ili zagrijavanjem. Recimo, Xiaomi 12 Pro kojeg sam imao kratko vrijeme je pećnica u odnosu na Ultru. I ne samo prilikom gaminga, već i prilikom rada u bazičnim scenarijima.

Baterije na flagshipu nisu nikad nekakva sreća, osim Pro Max modela kod iPhonea. Ali uredno imam preko 5 sati SOT dnevno i to je recimo ok. Da je baterija bolja nekih 10-20% ne bi uopće bilo materijala za diskusiju.

Samsung je bio notorno poznat po zastajkivanjima sučelja i to sam iskusio na prošlim modelima. Mene osobno je to dosta smetalo. Jednostavno, uređaji nisu bili fluidni i uvijek sam zbog toga imao izlete u iPhone tabor. Sad, sa OneUI 5 je situacija vrlo pristojna. Mudro su usporili animacije i dojam fluidnosti je sad prisutan. Bravo za Samsung! Napomena, prvu Ultru sam prenaručio. Izdržao sam dva tjedna jer je prilikom izlaska bilo velikih problema sa softverom. Sad je to druga priča...

Jedna od rijetkih stvari na koje imam prigovor je spori shutter. I to je definitivno problem kad se fotografiraju klinci u uvjetima lošijeg osvjetljenja. Osim toga, što prigovoriti ovom uređaju? Razmišljam... Ne pada mi baš nešto na pamet. Ovo je toliko napucan uređaj mogućnostima da prave konkurencije nema zaista. To tek vidiš kad koristiš neke druge flagshipe. A spen nisam niti spomenuo... Kad moraš nešto potpisati i poslati natrag, neprocjenjivo.

Jedina prava konkurencija je možda, i to veliko možda... iPhone Pro Max. I to samo zbog fantastične autonomije ako je nekome to prioritet, najboljeg video snimanja i IOS-a koji ima svojih prednosti (mail klijent je meni osobno najbolji uopće, samo jedna od stvari...)

Trava nije zelenija negdje drugdje. Možda neki drugi uređaj ima jednu ili dvije stvari bolje riješeno, ali ukupno gledajući, prelaskom na bilo koji drugi uređaj ćete izgubiti hrpu stvari koje neki uzimaju zdravo za gotovo.

Ultra je još uvijek među prvima u Android svijetu.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 09:25   #11175
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Ono za što je ti koristiš je tebi najbolja, ali ne svima i svakome. Neko ne voli One UI, neko želi bolju bateriju, realne fotke bez one zasićenosti karakteristične za Samsung, neko želi manji kompaktniji mob, poput Zenfona 9 recimo....bla bla

Nema najbolje i najkompletnije, to ne postoji...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 09:44   #11176
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Pa tebi mozda te oznaka 3g,4g ili 5g mreže nista ne znače al meni znače. Naravno da sam radio speed test sa 5g je duplo veća brzina (ne možda svaki put al je veća). Čak i kad stavim GT mastera na 4G ravnopravno sa S21 skida duplo brže. Al nije samo Realme u pitanju Honor 70 ista stvar odmah se spaja na 5G a S21 jedino kad izađem iz stana van.
Ja tu onda ne vidim dilemu, koristi GT Mastera sa svim blagodatima (fake) 5G mreže i oznakom 5G kraj ikone signala koja život znači
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 10:09   #11177
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ono za što je ti koristiš je tebi najbolja, ali ne svima i svakome. Neko ne voli One UI, neko želi bolju bateriju, realne fotke bez one zasićenosti karakteristične za Samsung, neko želi manji kompaktniji mob, poput Zenfona 9 recimo....bla bla

Nema najbolje i najkompletnije, to ne postoji...
Apsolutno se slažem da se Ultra neće svidjeti svakome - prvenstveno zbog veličine koja ne odgovara svima. I sam ponekad poželim imati manji mobitel, pogotovo kad sam više u pokretu.

Ali također ne možemo sve individualizirati. Stvari u mobilnoj tehnologiji su mjerljive. All around uređaj? Ne vidim boljeg.

Moj post je zapravo uzrokovan klasičnom boljkom manje, više svih platformi na kojima se raspravlja - javljaju se uglavnom ljudi s problemima i stvaraju negativnu sliku. Mišljenja sam da itekako ima ljudi koji su zadovoljni uređajem ali nemaju potrebu pričati o tome.
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 10:11   #11178
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ja tu onda ne vidim dilemu, koristi GT Mastera sa svim blagodatima (fake) 5G mreže i oznakom 5G kraj ikone signala koja život znači
Ja ne vidim razlog za takvu isključenost u raspravi. Pa ok ako je tebi to fake što je telefon brži na svim mrežama i ima bolji signal u podrucijma di signal nije idealan onda ok. Meni nije normalno za jedan današnji flagship da tako kaska za ostalim slabijim uređajima. A to je upravo posljedica onog o čemu raspravljamo exynos vs snapdragon.

Malo prošaraj Samsung commuitiy pa ćeš vidjet da se i druga ekipa žali na slab signal.

Zadnje izmijenjeno od: Dacher. 20.12.2022. u 10:27.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 11:58   #11179
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samsung mobiteli - 2. dio

Ja imam iphone 12, samsung note 10, P30 donedavno. Supruga S21 Ultra. Testirali smo telefone. Sto se signala tice Iphone 12 i samsung s21u imaju isti, tj u losijim uvjetima definitno slabije od P30. Note 10 je u sredini, bolji od s21u , losiji od P30. Sto je najzanimljivije, kad je vowifi ukljucen Iphone je najgori. Samsung i Huawei odrađuju vrhunski, a iphone skoro kao da nije ni ukljucen. Da ne pricamo da se skroz izgubi signal kad se maknes s wifija ako je vowifi ukljucen. Kolega sa i13 pro max ima isti problem. Note 10 je opet tu u sredini.
Mislim da je kod samsunga problem kod odredenih modela, ne da je generalno slab sa signalom. Sto se kamere tice, definitvno najsporiji shutter kod flagshipova. Sve su slike mutne ako nije ruka mirna. S21U ima mutnije slike od P30 iphone 12 nema uopce dobre slike, iphone 13 pro max da. Ne znam zasto uopce iphone 12 kosta koliko kosta dan danas.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 12:03   #11180
krimos
Premium
Moj komp
 
krimos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 278
Malo bih se uključio u raspravu oko 5G. Moja žena radi u A1 i ona doma ima 5G na mojem bivšem S21 FE koji sam imao prije ultre a ja ga nisam imao nikada s tim telefonom. Mislio sam da je to do mobitela koji koristi ali se ispostavilo da ipak nije. Koja je vradžbina da službeni brijevi od A1 imaju više 5G mreže od nas ostalih smrtnika nije mi jasno... eto to je moje iskustvo. Kod mene je 5G isključen... nemam svrhe za tako "extremne" brzine
__________________
beauty is only a lightswitch away
krimos je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 12:04   #11181
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ono za što je ti koristiš je tebi najbolja, ali ne svima i svakome. Neko ne voli One UI, neko želi bolju bateriju, realne fotke bez one zasićenosti karakteristične za Samsung, neko želi manji kompaktniji mob, poput Zenfona 9 recimo....bla bla

Nema najbolje i najkompletnije, to ne postoji...
Ja sam recimo pobjegao od kineza radi hrpe nepodnošljivih bugova koji su bili baš na svakom modelu a imao sam ih hrpu u i to najviše top klase. Da ne pišem o tome da znaju štedjeti i na hardveru. Baterije na snapdragon samsunzima su solidne a na šaomiju su mi bile super prvih 6mj a onda je počeo užas. Baš ih naprave da naglo degradiraju. O tome baš nitko ne piše ovdje a na netu se nađe jako puno iskustava. Resale value za kineza je katastrofa a i to je bitno.
Fotke ne samyu jesu malo prezasićene ali one tako baš i izgledaju najbolje na ekranu mobitela gdje i ostanu kod 97% korisnika. Mobiteli S serije (dakle ovi regularni modeli ne FE, ultra i sl.) su dosta kompaktni zar ne?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 12:29   #11182
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor krimos Pregled postova
Malo bih se uključio u raspravu oko 5G. Moja žena radi u A1 i ona doma ima 5G na mojem bivšem S21 FE koji sam imao prije ultre a ja ga nisam imao nikada s tim telefonom. Mislio sam da je to do mobitela koji koristi ali se ispostavilo da ipak nije. Koja je vradžbina da službeni brijevi od A1 imaju više 5G mreže od nas ostalih smrtnika nije mi jasno... eto to je moje iskustvo. Kod mene je 5G isključen... nemam svrhe za tako "extremne" brzine
Pa evo budući da je 5G još uvijek tabu tema u hrvata, što od fake 5G, hibridnog, sporog do onih koji prosvjeduju protiv 5G zadržat ću se onda na 4G.

Napravio sam više mjerenja, stojim preko puta repetitora.


Simultano mjerenje;

GT Master, S21

Jedan za drugim;


GT Master, S21, A52

Mjereno više puta, poredak je uvijek isti. A52 (SD 720G), GT Master (SD 778), S21 (Exynos 2100).
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 13:18   #11183
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ja ne vidim razlog za takvu isključenost u raspravi. Pa ok ako je tebi to fake što je telefon brži na svim mrežama i ima bolji signal u podrucijma di signal nije idealan onda ok. Meni nije normalno za jedan današnji flagship da tako kaska za ostalim slabijim uređajima. A to je upravo posljedica onog o čemu raspravljamo exynos vs snapdragon.

Malo prošaraj Samsung commuitiy pa ćeš vidjet da se i druga ekipa žali na slab signal.
Nisam uopće imao namjeru biti isključiv već ironičan jer neki ljudi imaju problema sa svakakvim brandovima mobitela dok mnogi drugi nemaju... Poanta je da što god da ja kažem, čak i da se složim s tobom, neće riješiti tvoj problem... Zato sam i napisao ako ti Samsung/Exynos ne pašu, jednostavno se prebaciš na drugi brand.

Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Pa evo budući da je 5G još uvijek tabu tema u hrvata, što od fake 5G, hibridnog, sporog do onih koji prosvjeduju protiv 5G zadržat ću se onda na 4G.

Napravio sam više mjerenja, stojim preko puta repetitora.


Simultano mjerenje;

GT Master, S21

Jedan za drugim;


GT Master, S21, A52

Mjereno više puta, poredak je uvijek isti. A52 (SD 720G), GT Master (SD 778), S21 (Exynos 2100).
Svi mobiteli su testirani sa istim SIM-om na istoj lokaciji?
Imam i ja doma A50 i A51, nisu ni blizu brzinama koje npr. S21FE i S22U postižu. Pričam o 4G mreži, za 5G ne znam, ne koristim niti mi treba. Jer kad izvažem pozitivne i negativne aspekte, nemam apsolutno nikakve potrebe koristiti 5G trenutno.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 13:38   #11184
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Ja sam recimo pobjegao od kineza radi hrpe nepodnošljivih bugova koji su bili baš na svakom modelu a imao sam ih hrpu u i to najviše top klase. Da ne pišem o tome da znaju štedjeti i na hardveru. Baterije na snapdragon samsunzima su solidne a na šaomiju su mi bile super prvih 6mj a onda je počeo užas. Baš ih naprave da naglo degradiraju. O tome baš nitko ne piše ovdje a na netu se nađe jako puno iskustava. Resale value za kineza je katastrofa a i to je bitno.
Fotke ne samyu jesu malo prezasićene ali one tako baš i izgledaju najbolje na ekranu mobitela gdje i ostanu kod 97% korisnika. Mobiteli S serije (dakle ovi regularni modeli ne FE, ultra i sl.) su dosta kompaktni zar ne?
Auf, ne znam šta bi ti reka na ovo.
Moja mati koristila Redmi Note 7 otkad je izaša do ove godine, prebacili se na P30 Pro.
Taj isti Redmi Note 7 je sada kod prijatelja, budući da je razbija mobitel.
Radi apsolutno besprijekorno, a baterija mu traje jednako ko meni novi S22 Ultra.

To znam jer sam htio isprobati kako radi mobitel star skoro 5 godina, pa sam ga koristija 2 tjedna.

Žena ima Xiaomi 10 Pro, sad u trećoj godini, baterija besprijekorna.
Prije Xiaomi 11 Ultra sam imao Xiaomi Mi note 10, kupljen tu na forumu, od kolege Iv@n (ako se ne varam). Kod mene je bio godinu i po dana, sada je kod sestre.
Baterija besprijekorna.

Ukratko, ne znam koje si kineze koristio i kad, ali kod mene to uopće nije slučaj.
Od low enda do high enda, svi imaju brutalnu bateriju. I fast charging se koristi di je moguće.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 13:50   #11185
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Ovo za bateriju kod kineza se ne slažem. Xiaomi sam rijetko koristio, ali OP, Realme, Oppo i Motorolu(Lenovo) jako često. Baterija nikad nije bila problem. Zadnje OP7T star tri godine, odlična baterija. Ista stvar Realme X2 Pro.
Moram pohvaliti S20 FE star dvije god. Accubattery pokazuje 83% i još drži dosta dobro....
Kod Samsunga na bonbonu dosta slab signal, i manje brzine nego na P30 koji je na istoj mreži.
WiFi na P30 brutalan, ne mogu se sjetiti mobitela koji je bio bolji....
Što se tiče 5g, bonbon ga nema i nema sekiracije 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 16:23   #11186
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nisam uopće imao namjeru biti isključiv već ironičan jer neki ljudi imaju problema sa svakakvim brandovima mobitela dok mnogi drugi nemaju... Poanta je da što god da ja kažem, čak i da se složim s tobom, neće riješiti tvoj problem... Zato sam i napisao ako ti Samsung/Exynos ne pašu, jednostavno se prebaciš na drugi brand.



Svi mobiteli su testirani sa istim SIM-om na istoj lokaciji?
Imam i ja doma A50 i A51, nisu ni blizu brzinama koje npr. S21FE i S22U postižu. Pričam o 4G mreži, za 5G ne znam, ne koristim niti mi treba. Jer kad izvažem pozitivne i negativne aspekte, nemam apsolutno nikakve potrebe koristiti 5G trenutno.
ma sve 5, nemam namjeru mijenjat mobitel zbog toga niti ocekujem da ce se po tom pitanju ista napravit jer kad se sve zbroji u konacnici flagship je uvijek flagship. Samo komentiram kad smo se vec dotakli exynosa i nije mi prvi samsung sa exynosom da ima slican "problem".

ne znam mozda je moj uredjaj falican ili SIM ne valja, mjerio sam na istom mjestu sva 3 mobitela su bila kod mene. Simove nisam prebacivao. Mozda zatrazim drugi SIM pa mogu ponovo isprobat.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 16:41   #11187
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
bas sada gledam signal i imam samo dvije crtice doma, dok prije na p30 pro je uvjek bilo 3 ili 4, cudno. nije da smeta, pa se ne bunim
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 18:11   #11188
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
ma sve 5, nemam namjeru mijenjat mobitel zbog toga niti ocekujem da ce se po tom pitanju ista napravit jer kad se sve zbroji u konacnici flagship je uvijek flagship. Samo komentiram kad smo se vec dotakli exynosa i nije mi prvi samsung sa exynosom da ima slican "problem".

ne znam mozda je moj uredjaj falican ili SIM ne valja, mjerio sam na istom mjestu sva 3 mobitela su bila kod mene. Simove nisam prebacivao. Mozda zatrazim drugi SIM pa mogu ponovo isprobat.
Definitivno probaj zamjeniti novi Sim, po mom iskustvu nebi bilo prvi put da isti uzrokuje probleme...
No kao što kaže kolega, ako si na Bonbonu onda po defaultu imaš slab signal a 5G ne postoji
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 18:30   #11189
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Ja sam isprobao dva puta 5G na A52s na A1 mreži 800 i 900+ mbits mjerenja (Zg)
Ode 2gb prometa dok si reko keks, nebi vise fala haha
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 18:46   #11190
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ovo za bateriju kod kineza se ne slažem. Xiaomi sam rijetko koristio, ali OP, Realme, Oppo i Motorolu(Lenovo) jako često. Baterija nikad nije bila problem. Zadnje OP7T star tri godine, odlična baterija. Ista stvar Realme X2 Pro.
Moram pohvaliti S20 FE star dvije god. Accubattery pokazuje 83% i još drži dosta dobro....
Kod Samsunga na bonbonu dosta slab signal, i manje brzine nego na P30 koji je na istoj mreži.
WiFi na P30 brutalan, ne mogu se sjetiti mobitela koji je bio bolji....
Što se tiče 5g, bonbon ga nema i nema sekiracije ��
Ima bonbon 5G ali još nisu otvorili pipu. U nekoj testnoj fazi, čini mi se.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20221219_170408_CellMapper.jpg‎
Views:	113
Size:	27.9 kB
ID:	25880  
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na