Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2021., 18:43   #9811
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Nije bitna garancija nego eu rom nije stock rom pa nema smisla uspoređivati telefone sa originalnim stock firmwareom i modanim eu firmwareom. Xiaomi.eu radi modane romove, nisu službeni.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 17.09.2021. u 08:19.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 20:02   #9812
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
F3 radi savrseno

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Na Mi9 su mi kasnile notifikacije a probao sam apsolutno sve. I zatamnjivao bi mi se ekran sam od sebe na nekih 10% nakon poziva iako je auto brightness bio na off. Hard reset nije pomogao baš kao NI EU FAKING ROM.

Kod F3 mi se palio ekran sam od sebe tijekom razgovora jer je proximity smeće ili je MIUI opet upao u priču. Uglavnom, nikad više xiaomi!
delavi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2021., 00:26   #9813
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nije bitna garancija nego eu rom nije stock rom pa nema smisla uspoređivati telefone sa originalnim stock firmwareom i modanim eu firmwareom. Xiaomi.eu radi modane romove, nisi službeni.
Pa niko ih i ne usporeduje cinjenice se iznose da radi bez greske na tom i tom romu a i sigurno necu uzimat saomija i ocekivat od njega savrsenstvo.
@delavi Ok kul ,meni *zasad* radi ok,stock rom sam korstio doslovno 6 dana dok nije proslo unlokanje bootloadera a i u to kratko vrijeme nisam ima problema.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 10:02   #9814
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Pa niko ih i ne usporeduje cinjenice se iznose da radi bez greske na tom i tom romu a i sigurno necu uzimat saomija i ocekivat od njega savrsenstvo.
Nema ti baš smisla ovo. Činjenica je da kupiš mob i koristiš. I onda javiš dojmove i iskustva. Činjenica je da Samsung ima bolji tvornički rom od xiaomija. Greške na Samsungu riješavaš restartom ili factory resetom dok greške na Xiaomiju riješavaš otključavanjem bootloadera i stavljanjem custom roma. Meni (i 99% populacije) to nije baš isto ali ajde, svako ima svoj način razmišljanja.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 10:36   #9815
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Nema ti baš smisla ovo. Činjenica je da kupiš mob i koristiš. I onda javiš dojmove i iskustva. Činjenica je da Samsung ima bolji tvornički rom od xiaomija. Greške na Samsungu riješavaš restartom ili factory resetom dok greške na Xiaomiju riješavaš otključavanjem bootloadera i stavljanjem custom roma. Meni (i 99% populacije) to nije baš isto ali ajde, svako ima svoj način razmišljanja.
Gore sam ti naveo svoj primjer gdje sam i dalje imao ozbiljan bug iako sam prešao na EU ROM. Kakav god rom od xiaomija je smeće. EU rom je samo malo manje bugovit.


Nego, vratimo se mi samsung temi. Izgleda da S21FE neće biti veliki upgrade u odnosu na S20FE (sad pišem o snapdragonima ali to vrijedi i za exynose). S21FE će doći s novim procom koji je brži ali u realnom svijetu se neće osjetiti, sumnjam da hoće i u igrama. Sve drugo isto s tim da 21ca gubi microsd karticu. To je za sada tako, po infu kojeg sada imamo.

Zadnje izmijenjeno od: delavi. 17.09.2021. u 10:43.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 13:48   #9816
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Realno, pravi upgrade dobijes svaje druge godine. Ne treba ocekivati svake godine veliki upgrade.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 16:22   #9817
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Realno, pravi upgrade dobijes svaje druge godine. Ne treba ocekivati svake godine veliki upgrade.
Navikli su nas na to. Al da je ok i nije. Ko će im sad kupit taj S21FE a ima S20FE? Samo oni koji "moraju" uzet novi mob.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 16:57   #9818
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Baš ti. Ili oni kojima je dosadilo gutanje baterije, zagrijavanje i slične stvari na FE exynosu, pa umjesto da zamijeni za s20FE snapdragon,kupi s21FE snapdragon.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 09:53   #9819
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 22:34   #9820
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2021., 17:35   #9821
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Pozz, kakva je situacija s grijanjem i radom na s20+? Nacuo sam svasta ali najbolje provjeriti na vise strana. Planirao sam njega uzeti jer od trenutne ponude to je jwdino iole meni oke.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2021., 08:39   #9822
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 09:11   #9823
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
@beetle
Imam S20 5G i dosta se grije. Najviše kad se puni i kad je na 5G mreži (očekivano) na kojoj je 0-24h. Sukladno tome, i potrošnja je žestoka. Svakodnevno punjenje mi je postalo normalno.
Vjerujem da bi se SD verzija manje grijala i manje trošila od ove, Exy, verzije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 10:25   #9824
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@beetle
Imam S20 5G i dosta se grije. Najviše kad se puni i kad je na 5G mreži (očekivano) na kojoj je 0-24h. Sukladno tome, i potrošnja je žestoka. Svakodnevno punjenje mi je postalo normalno.
Vjerujem da bi se SD verzija manje grijala i manje trošila od ove, Exy, verzije.
Ugasi 5G i vrlo vjerojatno ces imati hladniji mob i duze trajanje baterije...
Kod Exynosa power saving mode moze pomoci, limitiraj cpu brzinu na 70%, u svakodnovnom radu neces ni primjetiti razliku.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 15:40   #9825
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@beetle
Imam S20 5G i dosta se grije. Najviše kad se puni i kad je na 5G mreži (očekivano) na kojoj je 0-24h. Sukladno tome, i potrošnja je žestoka. Svakodnevno punjenje mi je postalo normalno.
Vjerujem da bi se SD verzija manje grijala i manje trošila od ove, Exy, verzije.
Očekivano je da će jače grijati kad je u pitanju prvi 5G modem. U početku svi guraju 5G modeme kao konja u utrci. Qualcomm je još doradio novi 5G modem ( za sada nalazi u iPhone 13), koju je ustvari još brži i manje troši.

Kako biva, prvi mačići padaju u vodu.

Отправлено через SM-G975F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2021., 18:53   #9826
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@beetle
Imam S20 5G i dosta se grije. Najviše kad se puni i kad je na 5G mreži (očekivano) na kojoj je 0-24h. Sukladno tome, i potrošnja je žestoka. Svakodnevno punjenje mi je postalo normalno.
Vjerujem da bi se SD verzija manje grijala i manje trošila od ove, Exy, verzije.
Tnx na odgovoru. Kakav je tijekom normalnog koristenja?(npr sve osim igranja) Grije li se i tada tj da li je toliko topao da pozelis uzeti pauzu?


Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2021., 06:18   #9827
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U normalnim uvjetima korištenja nema jakog grijanja.
Par puta mi se dogodilo da u neko divlje doba noći ostane bez signala. Kao da u njemu nema SIM kartice. Reset rješava taj problem.
I dalje mrzim njegov edge ekran. Nabavio sam UV staklo za njega, ali ga još nisam stavio. Koliko čitam, Samsung je to ukinuo na S21 tako da se nadam da će moj slijedeći mob, S22, imati ravan ekran.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2021., 17:56   #9828
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U normalnim uvjetima korištenja nema jakog grijanja.
Par puta mi se dogodilo da u neko divlje doba noći ostane bez signala. Kao da u njemu nema SIM kartice. Reset rješava taj problem.
I dalje mrzim njegov edge ekran. Nabavio sam UV staklo za njega, ali ga još nisam stavio. Koliko čitam, Samsung je to ukinuo na S21 tako da se nadam da će moj slijedeći mob, S22, imati ravan ekran.
Kako si zadovoljan s baterijom? Izdrzi li cijeli dan? Gledam recenzije ove "after a year" i sl i mjesovito je. Vise su negativnije nego pozitivnije.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 09:23   #9829
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Prije mjesec dana mi je s9 napunio 3 godine, pa da dam mali osvrt. Znaci mob je stvarno vrh, od premium feel-a, do ekrana, kamere, jednostavno mi je vrh, osim naravno exija. Imao sam dvije igre instalirane i fakat se em grijao, em je cuclao bateriju za vrijeme igranja. Sto se tice koristenja baterije u svakodnevnom radu, nisam neki heavy user tako da mi je u prosjeku baterija trajala 2 dana. Naravno nakon 3 godine, baterija je degradirala pa mi sada traje oko jedan dan s tim da ga navecer stavljam na punjenje sa nekih 20%. Da mogu s21 uzeti a da ima SD uzeo bih ga odmah. S obzirom da toga nema kod nas, razmisljao sam ga dati na promjenu baterije, ali nekako me malo muči to otvaranje moba, da li ce biti napravljeno kako treba. U međuvremnu sam iz zezancije ukljucio medium power saver, on spusta takt procu na 70%, i sad mi opet baterija traje oko 2 dana, s tim da skoro uopce nema pada performansi. Tako da ono ja zadovoljan. )))
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 09:46   #9830
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Otkada sam isključio 5G i smanjio cpu na 70%, zagrijavanje i potrošnja su manji. Zbog toga mi je žao što nema SD verzije.
S9 mi stoji u ormaru kao backup mob. Osobno mislim da je bolji mob od S20. Ide u prodaju kada dobijem S22 na obnovu pretplate tamo negdje u 04/22.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 11:27   #9831
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
I moj note9 sd model ce sad uci u trecu godinu. Ne sjecam se jesam li ikada razmisljao o upgrejdu na noviji note, ne bas, nemam potrebe...

Baterija se odlicno drzi. Jedan dan izdrzi bez beda (navecer 30-40%), vikendom s manje sot-a dva dana u pravilu. Koliko baterija traje i koliko ga cesto punim govori i podatak od samo 590 ciklusa (imam ga oko 1000 dana).

Jedini minus je kamera koja voli malo hladnije tonove i telefoto koji trazi vise svjetla. Mislim da je ovo i sluzbeno mob kojeg aktivno najduze koristim, a plan je da ide i dalje. Miiiislim da sam jedino nexusa 5 koristio tako dugo - oko 3 godine.

Naravno, note9 sam prestao updejtati od 12.2020. kad je iirc bio zadnji bitniji feature update. Sve iza toga samo security updejtovi i bootloader version bumpovi, how yes no.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 12:46   #9832
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
^ ja čak razmišljam da se vratim na onaj android s kojim je došao jer nekako imam sjećanje da je baterija trajalo puno više ( mislim da je Oreo bio u pitanju ali nisam siguran)

mob je odličan jedino što me zakrivljeni ekran muči
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 12:55   #9833
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne možeš vratiti mob na oreo. Downgrade je blokiran osim ako volis eksperimentirati
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 13:01   #9834
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Zakrivljeni ekran me muci jedino kada koristim s-pen. Inace ga ne dozivljavam

Oreo je bio u pitanju. Takodjer sam bio istog razmisljanja onog dana kada sam napokon prihvatio OneUI 2.0 update... Na Oreu sam bio oko pola godine prije nego sam se odlucio updejtati. Nisam bio presretan, ali na kraju sam i zaboravio kako je bilo na Oreu. Znam samo da je meni na Oreu sot od 7-8h bio normalna stvar, a poslije updejta nedosanjani san. Sta je tu je.

Nazalost nema nazad, s updejtom si bumpao i bootloader verziju i to je kraj za povratak na staro.

I galaxy watch 46 sam "sjebao" updejtom na zadnji Tizen. Izgubio sam jedan puni dan autonomije maltene preko noci, a nisam nista realno dobio... Umjesto laganih 5 dana, sad izvlacim nategnutih 4 dana. I dalje vise od prosjeka, ali jbmu misa...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2021., 21:42   #9835
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Samsung A52

James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2021., 13:14   #9836
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Šta znači ovaj screenshot? Teksta nikakvog, da zaključimo da ti bat traje 2 dana? Evo meni na ipad 4 traje mjesec i po. Ako napišem "u ladici" onda će tvrdnja imat smisao. Dodaj neki tekst , nije ovo snapchat.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 08:54   #9837
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 251
Kako na A12 postaviti ikone aplikacija na app screen-u po željenom rasporedu?

"Tapnem" na ikonu aplikacije i želim je povuči na npr. red ispod ali ona se uvijek vraća na nazad. Ili ako pomaknem jednu ikonu npr. lijevo onada na njeno mjesto dođe druga ikona.

Na home screenu mogu pomicati ikone kako želim, ali na app screenu jednostavno ne ide.
Da li je to uopće moguće napraviti?
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 01:44   #9838
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Otkada sam isključio 5G i smanjio cpu na 70%, zagrijavanje i potrošnja su manji. Zbog toga mi je žao što nema SD verzije.
S9 mi stoji u ormaru kao backup mob. Osobno mislim da je bolji mob od S20. Ide u prodaju kada dobijem S22 na obnovu pretplate tamo negdje u 04/22.
S21 sa exynosom se isto više grije u odnosu na model sa SD. Zbog toga ima 15-20% slabije performanse od SD-a. Samsung sa exynosom nikako ne uspjeva dostić SD jedino su sa 2100 uspjeli popravit potrošnju baterije koja je sad na razini SD-a.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 15:06   #9839
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor James Dean Pregled postova
S21 sa exynosom se isto više grije u odnosu na model sa SD. Zbog toga ima 15-20% slabije performanse od SD-a. Samsung sa exynosom nikako ne uspjeva dostić SD jedino su sa 2100 uspjeli popravit potrošnju baterije koja je sad na razini SD-a.

S21 grije koliko hočeš. Predugo tipkanje i kamera zna pošteno zagrijati.
Kao što rekoh, preskočio S20 i opet preskačem S21.
Moj S10+ klasu bolji što se tiče trajanje baterije.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 15:48   #9840
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
ja baš razmišljam da uzmem S21 jer imam dobru ponudu. E sad ko zna šta će S22 donijet. Moguće poboljšanje ili pogrošanje kao što smo već vidjeli u slučaju S20.
James Dean je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na