Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2023., 16:14   #66601
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Priča se o ~1255kg, ali mislim da je autobild izmjerio tipa 100kg više od toga sa običnim 1.5T-GDI motorom (ne hibridom).

Kada sam stani kreni, onda pokazuje 9.5L, ali to nije vožnja, to je čekanje.
Mora se samo naučiti da se pusti gas i da auto ne usporava. Tamo oko Čakovca sam bio ispod 5L i to sa lakoćom. Inače, BC je pokazao prosjek za tank oko 6.4L što je poprilično precizno.

Velim, novi je auto pa ga se vozi nježno i pažljivo. Ići će to na 7 vjerojatno. Tehnički troši kao Megan u gradu ili sitno manje, ali van grada i na autoputu je štedljiviji.

@prilee
Automatik je bio čekanje bez ideje kada bi mogao doći. Sve narudžbe kažu da se čekaju 6mj, iako to bude vjerojatno sitno manje. Ali za automatike i Ceed SW mi je rekao da ih nisu dugo dobivali. Samo XCeed idu ko kokice pa njima ugrađuju automatike najčešće.

ECO mod "isključiš" kad stisneš puno naglije papučicu gasa (za isti pomak) ili sitsneš preko 70% i onda nema više ECO moda. Samo jače opreme (GT-Line?) ima tipku kraj mjenjača. Omjer brzina je sličan kao npr. u Focusu s kojim ga mogu uspoređivati, jednaki su na 130. VW ima npr. malo iznad 2000 ako se dobro sjećam. 5 i 6 ovdje je razlika 200-300 okretaja.

Buka na 135 je primjetna. Nije zaglušujuća, ali se osjeti. I dalje manja nego u Meganu koji je vrištao na 4200 okretaja. I to sve dolazi od stražnjih kotača, tu su review-i pogodili. No uredno sam razgovarao preko bluetootha, možda sam i pod dojmom tih review-a. Žena kaže da je joj je extra tih, a vozi se svaki dan do Sv. Nedelje i nazad po onom dijelu autoputa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 16:40   #66602
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Imaju kojekakve torbice, u ruci, visece, polu torbe, ili po djepovima.
Sam ti nosi torbice
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2023., 16:46   #66603
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Di danas ljudi kupuju gume? Isplati se još do Furlana/Lašiča ili ima kod nas neki povoljan i pouzdan? Zadnji put, prije 2 ipo godine, uzeo zimske u gumiimpexu, bio zadovoljan, ali mi se sad čine dosta skupi. Nemam pojma koliko su cijene inače išle gore.
Tam di je jeftinije, odlučiš se za model i provučeš kroz nabavu net, ko i sve ostalo kad se kupuje
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 16:49   #66604
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Eto prošao prvi tank sa novom KIA Ceed SW 1.5 T-GDI
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 17:17   #66605
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,876
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
LCD je postavljen dobro, ne viri kao Alien na autu, ne smeta ničemu.
https://www.renault-klub.hr/forum/up...588c8dff04.jpg
Nek dugo služi
Ne znam jel do perspektive, ali meni iz ovog kuta točno izgleda kao da su ga naknadno ubacili i da "strši" (kao i na nekim modelima mercedesa i audija)
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 17:45   #66606
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
Trebaju senzori svakako.

Prije bi kameru maknuo a uzeo senzore nego obratno.

Najbolje imati oboje, kamera je super, no prevelik fokus ljudi bacaju na kameru a zaborave na retrovizore, tu senzori uskaču.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 18:03   #66607
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Sa Hill Asistom žena muku muči, radi ali na popriličnim uzbrdicama. Problem je što ne znaš hoće ili neće, nema oznakice. Ne radi uvijek kao npr. Focus. Koji ima i (A) oznaku kad se upali. Neki kažu da radi na minimalnim uzbrdicama, kod mene baš i nije tako.
Čestitke.


Vozim Hyundai tak da bi moglo biti isto, ak ne slično. HILL hvata odlično i na minimalnim uzbdicama/nizbrdicama. Caka je ako stisneš lagano kočnicu neće uhvatiti, ako ju stisneš jače drži sama par sekundi.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 20:13   #66608
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
Meni ti fali straga bijelo svijetlo od rikverca na obje strane. Po mraku pogotovo, usto što su i svijetla na ceedu usmjerena prema iza, a ne bočno. To je na Meganu bilo top. Inače Megane je imao guzicu i znao sam se ili parkirati tako da udarim ili na 1m od svega. Kamera mi pomaže jedino kad pazim da ne udarim sredinom branika. Za bokove retrovizori jedino. Više mi fale prednji nego zadnji. Bolje od Megana koji nije imao ništa, ali dal' bi u nekim extremima htio imati - da. No i kad na službenim vozim sa senzorima, opet je to 90% da gledam retrovizore.
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Nek dugo služi
Ne znam jel do perspektive, ali meni iz ovog kuta točno izgleda kao da su ga naknadno ubacili i da "strši" (kao i na nekim modelima mercedesa i audija)
Ne znam, iz pozicije vozača je ok. Clio je imao to grozno sa onim svojim monitorom usred auta.
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Čestitke.

Vozim Hyundai tak da bi moglo biti isto, ak ne slično. HILL hvata odlično i na minimalnim uzbdicama/nizbrdicama. Caka je ako stisneš lagano kočnicu neće uhvatiti, ako ju stisneš jače drži sama par sekundi.
Ma stiskao sam ko sivonja, par sekundi. U 90% slučajeva tu po gradu ne drži. Za sad je samo na jednom mjestu držao. Čitao na forumu.hr da kao 4 posto nagib. Za sada je to rulet. Čak je jedan dečko vozio Ceed hatcha i kaže na jednom mjestu gdje sam bio i ja, da je njemu držalo, meni ništa.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 21:06   #66609
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Čestitke na novom stroju, samo neka dugo i dobro služi
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2023., 22:37   #66610
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pratim tvoje dojmove i slobodno se javi za koji tjedan/mjesec s novim dojmovima. Mnogo lep! 👍 Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?

Ceed “obicni”, imam kameru i ne vidim potrebe za senzorima pored kamere.
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2023., 23:20   #66611
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor thuNdeR Pregled postova
Ceed “obicni”, imam kameru i ne vidim potrebe za senzorima pored kamere.
Ne bih se pouzdao u kameru samo... Probaj koristit kameru nakon sto se provozas po cesti ili autoputu kada je kisa ili snijeg, pa neces imat nikakve koristi od kamere... Senzor je senzor, kamera je vise kao pomoc nego da je korisna... Ja bi na svom najradije ugasio tu kameru jer mi ide na zivce, na senzore se uparkiram gdje hocu, kamera mi samo sluzi da se postavim nad parking crtom tako da budem cijeli u parking mjestu... Audi A6 Allroad inace...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 08:38   #66612
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Ja na svom xceed imam i kameru i senzore, ali kamera je sekundarno pomagalo kod parkiranja, čisto radi drva ili nekog niskog stupića iza. A najviše mi koristi kod kosih parkiranja, kad ideš van u rikverc, kamerom vidiš cestu iza auta koje su pored tebe sparkani, nemoraš pola auta izvest na cestu da bi vidio jel ide tko, meni osobno je to najveća prednost i korist te kamere.

Kao što rekoh i prije za 1.5 t-gdi, nakon 16.000 km potrošnja prosječna je i dalje tvrdih 7 litara, meni je visoka jer 80% vožnje je kreni/stani, palim ga hladnog, i nakon 5 km ga gasim hladnog.
Kada idem negdje dalje, potrošnja je 5 litara, kada ganjam se u sport modu, 8 litara.
Troši mi ko svaki dizel dosad koji sam imao.

I da, ceed je nešto bučnija od xceed, valjda su štedili na izolaciji odozada.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 08:40   #66613
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ne bih se pouzdao u kameru samo... Probaj koristit kameru nakon sto se provozas po cesti ili autoputu kada je kisa ili snijeg, pa neces imat nikakve koristi od kamere... Senzor je senzor, kamera je vise kao pomoc nego da je korisna... Ja bi na svom najradije ugasio tu kameru jer mi ide na zivce, na senzore se uparkiram gdje hocu, kamera mi samo sluzi da se postavim nad parking crtom tako da budem cijeli u parking mjestu... Audi A6 Allroad inace...
Neki imaju kameru sakrivenu u znaku pa je uvijek zaštićena od nečistoće
Ali meni su isto primarni retrovizori i senzori. Zapravo mi je i kamera super, osim onih linija koje mi ucrtavaju put kad okrećem volan. Njih nikako ne kužim i ne mogu se naviknuti na njih.
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 10:18   #66614
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Nemam pojma kako je parkirati s kamerom, uzdam se u oci i retrovizore

Nisam nikada ni senzore imao pa zato pitam - auto je ful coskast odozada i zadnji branik bas pita probleme Ne vjerujem da je sama kamera i najbolja opcija, a to ste mi potvrdili. Nazalost straznji senzori idu u visem (meni nebitnijem) paketu opreme.

A ovo za rikverc svjetlo, tu sam istreniran. Na 308ici imam nepostojece svjetlo + zatamnjena stakla. Po mrkloj noci i kisi izlazim u rikverc sa 4 zmigavca i stiskanjem kocnice da malo osvjetlim put. Ne pomazu ni retrovizori kada se nakupi kapljica po njima
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 10:41   #66615
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Trebaju senzori svakako.

Prije bi kameru maknuo a uzeo senzore nego obratno.
Ja obrnuto. Sad se mogu parkirat doslovce na 1 cm od auta, zida...

Sljedeće kaj bi bilo top je 360.


@Vuco


Čestitke na prinovi. Daj neki review nakon malo korištenja, i kak to da si išao za motorom a ne za opremom? Kaj je sa swaceom, nema ih uopće il?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 11:00   #66616
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
... 80% vožnje je kreni/stani, palim ga hladnog, i nakon 5 km ga gasim hladnog.
.
To ti nije zdravo za direktaša.
Moraš to malo tu i tamo propuhati
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 15:58   #66617
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
@vuco.. čestitke na automobilu. Vjerujem da je top! IMHO šteta za swace.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2023., 16:09   #66618
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Čestitke na prinovi. Daj neki review nakon malo korištenja, i kak to da si išao za motorom a ne za opremom? Kaj je sa swaceom, nema ih uopće il?
Nikad nisam patio na opremu, vozio sam krame i neopremljene aute cijeli život. Cijenim udobnost auta, ali ne grijana sjedala npr. Električno sklapanje retrovizora ? Ne, samo el. motori koji mogu krepati. Imam ruke, imam garažu, ne sklapam ih nikada skoro. Električna ručna ? Ista stvar. Čak i ovaj električni gas me nervira.
Ove fore za autonomnu vožnju - e tu bih već dao extra lovu. Vidim u tome budućnost.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
To ti nije zdravo za direktaša.
Moraš to malo tu i tamo propuhati
Nakon 5km je rashladna sigurno ugrijana, ulje možda i ne na 90°C, ali motor se dobro zagrije.
Osim ako ne stavi ventilatore na 4 pa sve sa malog kilera ide svugdje samo ne oko motora.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 07:44   #66619
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Balkanci mogu odahnuti. Unatoč raznim glasinama, Passat a.k.a.a krumpirwagen će se i dalje proizvoditi
https://europe.autonews.com/cars-con...uyers-end-2023
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 10:20   #66620
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Koliko se sjecam, tako je i receno, da ce B9 doci, ali iskljucivo kao karavan. Proizvodnja na traci zajedno sa Superbom u Bratislavi.
BTW odavno to nije "krumpirwagen".
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 11:17   #66621
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Ipak ce se moc prodavat nova ICE auta nakon 2035, uz uvjet da tankaju C02 neutralno gorivo (npr e-fuels)

https://m.faz.net/aktuell/wirtschaft...-18775742.html

(Ne znam je li ima clanak na nekom hr portalu)
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 12:11   #66622
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2023., 14:12   #66623
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Ipak ce se moc prodavat nova ICE auta nakon 2035, uz uvjet da tankaju C02 neutralno gorivo (npr e-fuels)

https://m.faz.net/aktuell/wirtschaft...-18775742.html

(Ne znam je li ima clanak na nekom hr portalu)


Ima

https://www.index.hr/mobile/vijesti/...jesti_ostalo_m


Nekako imam dojam da ce biti jos promjena oko toga.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 20:24   #66624
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Slucajno naletio na review kanal a da nije ala Watson/Sebalj glupiranje

https://www.youtube.com/watch?v=FP0PF1WPOQs

Zasad sam samo par testova pogledao al cini mi se ok, bi se reklo "old-school" testovi - vise informacija, manej smijeha i glupiranja i vise testiranja "automobila za raju"
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 16:55   #66625
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Slucajno naletio na review kanal a da nije ala Watson/Sebalj glupiranje

https://www.youtube.com/watch?v=FP0PF1WPOQs

Zasad sam samo par testova pogledao al cini mi se ok, bi se reklo "old-school" testovi - vise informacija, manej smijeha i glupiranja i vise testiranja "automobila za raju"
Nisam pogledao video, al po opisu bi ti se ovaj kanal mogao svidjeti:

https://youtube.com/@savagegeese

Ima automobila za raju i onih ekskluzivnih. Ono malo glazbe što bude zvuci kao od gran turisma
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 09:06   #66626
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koliko ti iskreno fale/trebaju straznji parking senzori pored kamere?
Osobno mislim da je kombinacija kamere i senzora win win. Kamera da vidiš di ideš, a senzori da te zaustave ako zajebeš. Tipa penješ se na visoki rinzol u rikverc paralalelno i malo ti auto pobjegne...npr...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 11:30   #66627
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Sigurno da je bolje da se ima oboje. I ne može nitko reći da s njima nije lakše sve to obaviti.

No može se i bez toga, ovisno što je vozaču više problem. Bočni dio guzice (što meni na Meganu nije bio jer se sve jasno vidjelo, ali sad na KIA-i na početku malo jest problem jer nisam naviknut 100% na auto) ili sredina guzice odnosno hoćeš li nešto kresnuti sa sredinom branika (na Meganu dan danas mi problem, a na KIA-i sa kamerom apsolutno nikakav problem).

Odnosno, na Meganu bih mogao sve sa kamerom samo (a nisam je imao), a na KIA-i bi mi dobro došli i parking senzori (a njih nemam sada i dalje ) ponekad jer još nemam taj osjećaj za bočne krajeve guzice. Vidjet ćemo, kroz koji period, a obzirom da malo vozim auto bit će to duži period, trenutno se žena bolje parkira na rinzol nego ja jer ga stalno vozi.

Original stražnji na KIA-i su 1300kn i lagano se ugrade. Kažu da za prednje mora ići dole branik i da je to malo veća komplikacija.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 06:30   #66628
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Original stražnji na KIA-i su 1300kn i lagano se ugrade. Kažu da za prednje mora ići dole branik i da je to malo veća komplikacija.
Info za prednje je iz servisa? Jesi saznao cijenu? Uzeo sam iza sa senzorima i kamerom, ali prednje nisam vidio ni kao opciju, a možda ih ne bi bilo loše imati.

Btw, ovlašteni u Zaboku (Bauer) i Stubici (Frassinox) su znatno jeftiniji, a po recenzijama i znatno bolji tako da ću gotovo sigurno ići njima.
Frend za svog Ceeda u Kmag-u filter klime platio 53€, a prednje disk pločice 182€. Uz nadolijevanje rashladne tekućine od5€, naplatili su i rad 158€. Pokušali su naplatiti 6€ za tekućinu za šajbe, ali ih je otkantao. Total 398€ sa PDV-om.

Po broju šasije sam za isti auto od Bauera zatražio ponudu za pločice i filter klime:: pločice 133€, filter 27€, rad 26€ = total 234€ sa PDV-om.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 09:33   #66629
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da je cijena ista, samo je rad skuplji.

Thx za info oko cijena, isto sam razmišljao ići dalje od Zagreba jer se pričalo o poprilično visokim cijenama. Pločice od 133/182€ su mi novost . Na meganu sam plaćao par 50€
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2023., 10:35   #66630
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Nisam pogledao video, al po opisu bi ti se ovaj kanal mogao svidjeti:

https://youtube.com/@savagegeese

Ima automobila za raju i onih ekskluzivnih. Ono malo glazbe što bude zvuci kao od gran turisma

Thanks, znam za savagegeese Tu i tam pogledam al samo kad me zbilja detalji u anale zanimaju....za casual gledanje malo previse infa
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na