Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2023., 21:16   #65881
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Automobili

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Također nakon trideset godina vožnje upoznao me da obje ruke moraju biti na volanu.
S time je u pravu ali ne onako kako su nas učili u autoškoli da se volan drži u 10 i u 2. To je odavno zastarjelo. Tko tako drži volan njemu će airbag ozljediti ruke kada se aktivira. Volan se drži dolje u 8 i u 4.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2023., 23:40   #65882
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Stvarno ne znam tko to radi dok čeka zeleno na semaforu. Jer mene je upozorio za to vrijeme, da je jedna ruka bila na volanu a druga desno na sicu na mobitelu...i nisam jedan od onih koji zaspe, krećem uvijek na žuto. I taj puta sam krenuo na žuto, i frajer je čekao da prođem križanje i onda upalio rotirke. Veli kazne su vam velike za to, da li znate kolike su?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.02.2023., 00:59   #65883
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Osiguranje, a ovoga će kazniti i osobno. Mene pijanac koji me pokupio dok sam vozio RS, naletio nakon godinu dana njega, smrdi po alkoholu i dalje, i žali mi se da su ga ovršili za 10 000 eura zbog sudara, da to nije fer.
Samo čije osiguranje? Auto osiguranje?
Pitanje je koliko će to potrajat jer autom nije upravljao vlasnik automobila nego treća osoba. Zato me zanima kako će to sve završit.

Citiraj:
Ali što se tiče ove ulice, tu dodaj naglo sa 50 na 70-80 i osjetiti ćeš proklizavanje, jer je zavoj, a asfalt je užasan. Još dodaj sa obje strane su kuće sa nadstrešnicama gdje su automobili, i dobiješ ovo.
Ma da je samo u toj ulici. Meni auto svaki put, ali svaki, upali ESP kad krećem od brata (on je 200m nakon kružnog kod male INE, dolje prema Fažani )
Cesta je toliko loša da to ne mogu opisat. Jednom sam se zamalo spucao sa skutera kad sam se vraćao k bratu.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 07:31   #65884
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Imate previse konja u tim kocijama

I meni se po Puli pali ESP na nekim krizanjima i proklizujem u nekim zavojima pri 30-40 km/h. U jednu ruku znam da je vrijeme za nove gume (to sam potvrdio ove godine), a u drugu ruku kada padne ona neka vlaga nema pomoci ni sa novim gumama, cesta je jednostavno takva pa i dalje klizi.

Na Fazanskoj bi, pored brzine, trebalo staviti ogranicenje i na akceleraciju Ta cesta je bas losa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 14:36   #65885
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Na pola cesta u Puli ti se ESP pali i do 100 km/h ako ga pričepiš




Mislim da će mi sa na I30N morati mijenjati pumpa nečega, jučer se vraćam iz Rijeke, i kada sam stao kojih 30 sec (imam snimku) se čuje zvuk kao da siše nešto. Vidio na forumima bio da je to kao pumpa, i da je normalno da se čuje tu i tamo. Meni se čulo možda 2x u 14 000 km do jučer. Danas mi se 2x čulo.



Naručen 08.03. za termin, samo im napisao da ako se bude čulo non stop ću im ga pustiti tamo pa da mi omoguće zamjenu vozila
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 16:03   #65886
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Znači mobitel se ne smije dirati, ali ekran u autu smije. I po njemu možeš pimplati sve što želiš, i ne ugrožavaš promet. Policajci bi trebali malo više brinuti o pijancima i divljacima, a manje o ovakvim glupostima
Nemaju svi ljudi istu motoriku. Ne ostaju svi svijesni perifernog pogleda. Za to ne treba auto, pa svaki dan srecemo po gradu, ljude koji se zabijaju u ljude, stange, jer ne mogu odvojiti pogled od musavog spigla.

Da, musavi ekran u autu je "zakasnjela" revizija zakona, jer postaje prakticno standard u osnovi koristenja komandi interijera. Samo, ako otvoris prirucnik automobila, bilo koje klase vozila, gdje musavi ekran pretpostavlja jedini unos/kontrolu, vidjet ces priznanje samog proizvodjaca u vjeru ergonomije istog. Svi zauzimaju stav "na svoju odgovornost" te preporuciti, da postavke ekrana ne koristis/podesavas dok si u pokretu.

Neuroznanost veli da i u opasnim stvarima, koje nam oduzimaju paznju, rasipaju koncentraciju, opet, razvijamo neke nove vjestine, dok gubimo stare. Ostaje jedino za svakog od nas, da se zapita, koje su vrijednije u dnevnom komuniciranju.

Sad smo vec u drugoj dekadi, kad omasovljenje mobilnih telefona ulazi u "svako ima barem jedan" kategoriju. Te neupitno ima ljudi koji su jako vjesti u voznji s telefonom, ali mucno je gledati svakodnevno, koliko isti radi nervoze u prometu.

Skretanje na vecem raskrcu dok u drugoj ima telefon, micanje po sporednim ulicama koje se spajaju s vecima, dok gleda telefon, dok svake sekunde netko prelazi ulicu. Parkiranje dok se gleda telefon, to je postala epidemija. Lezerna potvrda mreznog statusa, dok se utanaci mjesto.

Jel itko u temi prolazi pjeske pored placa Kvatric? Zebra nasuprot NAMA poslovnice? Tamo bi se mogla postaviti TV kamera neke redakcije, pa sloziti prilog o kulturi zaustavljanja.

Mali broj stane, najveci broj zapravo radi iznudjeno zaustavljanje. To znaci, volio bi da te obidje, ali ako bas mora stati, onda ce to biti uz skripanje guma, ili kocenja u zadnji cas, sto radi veliki ugodjaj ljudima koji prelaze, te pojacava povjerenje, da ih netko nece zgaziti na istoj zebri.

Zene u boljim vozilima (nije stereotip) najvise me zgrazaju. Cesto se prave da te ne vide, te zadrzavaju pozu, da samo gledaju ispred, a ljude ne vide.

Veeeeliki pad kulture u prometu kod vozaca.

Htio sam naci Taxi temu koju imam najmanje deset godina, ali ne nisam mogao naci pretrazivanjem. Sami taksisti vele, da nikad vise polusvijeta nije bilo medju taxistima! Tako je nekima, pravo prolaska u suprotnom smjeru, gotovo ravno diplomatskom imunitetu zemalja, koje spadaju statusom u supersile.

Zgrozavaju se, ako netko treba proci ulicu, ako auti vec imaju zauzeti polozaj u skretanju, jer, eto, njima je neopisivo hitno. Osim kad imaju stranke, onda postaju turisticko vozila na baterije, ali ono za djecu, po brzini voznje



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2023., 16:31   #65887
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
Koenigsegg vs Rimac vs Murray vs Hennessey

(55 min dugo, na trenutke malo monotono, ali ima i zanimljivih trenutaka)


https://youtu.be/6JP9Swop_Fg
bamuja je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 13:44   #65888
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
EUROPSKI parlament je dao konačno odobrenje za obveznu primjenu nulte stope emisija novih automobila i kombija od 2035. godine, što znači da se za 12 godina više neće moći prodavati novi automobili na benzin i dizel.



Tako da će polovnjaci samo poskupljivati....Treba kupiti par komada i spremiti u garažu
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 13:46   #65889
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Bude se to malo odgodilo za nekih 7-8 godina kad uvide da ipak neće biti jednostavno samo tako prebacit se na struju
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 13:51   #65890
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ili to, ili "razmotaj kablove, pali nuklearke".
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2023., 14:58   #65891
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Ti birokrati tamo nemaju pametnijeg posla cini mi se, smetaju im i 8k televizori, zarulje, auti, jos ce propisati koliko vode smije biti u kotlicu. A ostatak svijeta, 94% stanovnistva Zemlje mogu i dalje po starom.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 15:02   #65892
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 15:18   #65893
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 15:32   #65894
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
U pojedinim okruzenjima i uvjetima EV je dobro rjesenje, dapace. Ali zabraniti ICE aute je zesci debilizam. A s obzirom da su nam svojedobno zabranili slobodno kretanje, uopce ne sumnjam da ce i ovo proci.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 15:54   #65895
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Koje drame bokte, pa to je za 12 godina tek




Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tada cemo, tako jasno, kupiti tesle koje danas izlaze iz tvornice. Ne vidim problem

Jasno
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 14.02.2023. u 17:07.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 16:05   #65896
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Tada cemo, tako jasno, kupiti tesle koje danas izlaze iz tvornice. Ne vidim problem
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 21:21   #65897
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
U Norveskoj ICE ban krece 2025.
2022 su auti sa stekerom dosli na 80% novoprodanih.

Njih ce biti zanimljivo promatrati. Ono sto se vec dogodilo je da imaju zivo i aktivno trziste rabljenih elektricara. Od 3000E za Miev na dalje.

IMHO vec 2030 vecina kupaca novih auta na glavnim automotive trzistima (Kina, USA, EU) nece htjeti ICE ni pod razno. Ban je tu da se industrija primora na preusmjeravanje prije nego se samouniste.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 22:06   #65898
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Zanima me hoće li i teška mehanizacija za iskapanje litija morat prijeć na struju...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2023., 22:15   #65899
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
A brodovi i avioni?

Eu temeljito radi da se vrati na nivo Sahela.
Auto industrija i naftna su globalni igrači koji idu ruku po ruku
Router je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 00:28   #65900
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ono sto se vec dogodilo je da imaju zivo i aktivno trziste rabljenih elektricara. Od 3000E za Miev na dalje.
Imaš neki link na njihov oglasnik gdje se može proći kroz ponudu?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
IMHO vec 2030 vecina kupaca novih auta na glavnim automotive trzistima (Kina, USA, EU) nece htjeti ICE ni pod razno

U SAD-u neće htjeti ICE? Teško...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 06:29   #65901
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
EUROPSKI parlament je dao konačno odobrenje za obveznu primjenu nulte stope emisija novih automobila i kombija od 2035. godine, što znači da se za 12 godina više neće moći prodavati novi automobili na benzin i dizel.

Tako da će polovnjaci samo poskupljivati....Treba kupiti par komada i spremiti u garažu

Do tada ću imati 49. godina. Uzmem dobar pickup dizel i vozim ga do kraja vozačkog staža.

+ neki agregat na dizel jer će ispadi mreže biti zanimljivi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 10:28   #65902
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tada cemo, tako jasno, kupiti tesle koje danas izlaze iz tvornice. Ne vidim problem

Taman sam tad planirao osokolit se i uzet "novu" Superbicu TDI 2022. godište

__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 11:17   #65903
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
U Norveskoj ICE ban krece 2025.
2022 su auti sa stekerom dosli na 80% novoprodanih.

Njih ce biti zanimljivo promatrati. Ono sto se vec dogodilo je da imaju zivo i aktivno trziste rabljenih elektricara. Od 3000E za Miev na dalje.

IMHO vec 2030 vecina kupaca novih auta na glavnim automotive trzistima (Kina, USA, EU) nece htjeti ICE ni pod razno. Ban je tu da se industrija primora na preusmjeravanje prije nego se samouniste.
Najbogatija zemlja europe (kad maknemo IP ili porezna utočišta) sa najnižim cijenama el. energije od svih razvijenih zemalja europe kupuje najviše električnih automobila, colour me surprised

Usto, izvor energije im je gotovo 24/7 dostupna hidroenergija, a da ne govorimo da na EV ne plaćaju porez, poreze na registraciju, imaju beneficirane cijene cestarina, na leasing EV-a se ne plaća PDV, smiju koristiti trake za bus.

A te sve beneficije im plaćaju ili ljudi koji voze ICE ili oni koji uopće ne voze nego koriste javni prijevoz, a iz njihovih poreznih davanja se bogatunima još dodatno potpomaže da kupe skupocjene električne igračkice.

Bili su i meni prije ti EV zanimljivi, ali sve više vidim istinu u onome što je rekao predsjednik BMW-a, elektrifikacija je krinka kojom će ubiti povoljnije klase auta dostupne većini, a ostat će samo premium igračke. O čem pričamo, Peugeot 208 na baterije košta više od 250kkn i može napraviti jedva 300km, po toplom vremenu. Običan 208, uzmimo od 100 konja je po cjeniku 125kkn. Ima i jeftiniji, a na jednom punjenju tanka prijeđeš do Zadra i natrag bez da moraš razmišljati o stajanju.

Neka oni fino naprave takav 208 za 125kkn pa neka država onda u želji za elektrifikacijom oprosti na taj iznos PDV, PPMV, cestarinu i slično. Za takav auto ću sutra otići u autosalon i bit će im plaćen u gotovini u tom slučaju.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 15.02.2023. u 11:22.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 11:30   #65904
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ma da, i još taj pijesak očisti naftu pa auti ispuštaju duplo manje CO2 i taj izvor se obnavlja svako 12 mjeseci i ima neograničen izvor nafte...
/s

Ovako zapravo izgleda to, s tim da je ovo jedna od ljepših fotki .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:16   #65905
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Imaš neki link na njihov oglasnik gdje se može proći kroz ponudu?
Dobar pregled polovnjaka do 200k NUK (oko 20k E). Unutra ces naci i link:
https://youtu.be/rodhj30LhSc

Za god-dvije ce biti polovnih Tesli za 25-30k, mozda ih netko izabere umjesto polovne Skode. Zasto ne.

Tko ima kucu/garazu/dvoriste/solare ce se moci voziti maltene mukte.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 12:44   #65906
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Za god-dvije ce biti polovnih Tesli za 25-30k, mozda ih netko izabere umjesto polovne Skode. Zasto ne.
Kad polovne Tesle budu 25k, tad ce Škoda biti 6k.
Ta dva brenda nemaju ništa zajedničko, niti cjenovni razred niti klijentelu koja ima sasvim drugačije zahtjeve.
Teslu će eventualno gledat netko tko si može priuštit C klasu, a ne škodu, a i takve koji se odluče na Teslu ćeš nabrojati na prste jedne ruke
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:08   #65907
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Đaba će ti Tesla od 25k kad će neki moron na carini po nekoj moronskoj tablici procjeniti da ona ne vrijedi tih 25k nego barem 40k. Pa ti onda svađaj s njime. Jeftinije je otvoriti firmu vani i voziti auto kao službeni.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 14:10   #65908
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 14:55   #65909
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 16:21   #65910
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Članak sponzorirao Shell ili BP? Pitam za prijatelja .

U Njemačkoj se tek sad isporučuju auti koji su " kupljeni" prošle godine, dovoljno je bilo registrirati do 31.12., pa makar se auto nalazio na brodu usred oceana.

Sad je boom u USA gdje su uveli $7500 poticaja za sve domace proizvedene el. aute (i neke hibride), tako da ce oni biti motor rasta u 2023, uz Kinu naravno.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na