Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2022., 01:25   #64981
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
U UK-u, neki lik prodaje "Airbeg flastere" koji se lijepe na branike, vrata, gdje zelis. Biras duzinu, samo za sada, postoje iskljucivo u transparentnoj boji, tako da se kroz njih vidi boja auta. imaju kvazi inflantiranu povrsinu, koja moze primiti jedan jaci udarac na parkingu, ili vise manjih. Poanta je da treba onemoguciti sto je moguce manji prenos na povrsinu koju stiti. Pa se onda stavi nova, kad se stanji..

Nemam poveznicu, jer trazim u moru poruku od tada, u kojoj mi je poslana ista. Alija ekspresni ima nesto nalik, ali puno su tanje:




.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 07:50   #64982
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kad si vec u kvartu, daj saniraj garazu kod Lidla :-)
Koliko kukaš već si mogao zalijepiti gumene strajpove da ne proklizavaš kad ideš van iz garaže.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2022., 09:08   #64983
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
U Splitu su cilu lidl garažu na poljičkoj nafrezali jer je bila skliska za poludit. Sad je ok.
Tako da Lidl reagira, smao im treba slat emailove il porazgovarat s voditeljom poslovnice
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 11:34   #64984
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da, to je realno jedino kaj se treba napraviti i bok. Eto visage samo baneš i udri kuknjavu da si zamalio poginuo da je iza tebe bila trudnica da će oni odgovarati. Moraš malo dramatizirati.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 12:05   #64985
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Radnu akciju napravit. Svakome kramp i udri. U pozadini nek se kuha čobanac i nešto nek se rotira. U jedan dan ju nafrezamo
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 13:24   #64986
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Stigao mi napokon Carplay2air - wireless car play.

Piše 7-10 radnih dana, meni dolazilo 33 dana sve zajedno. Osim toga, jako dobar proizvod.

Spaja odmah, automatsko spajanje, meni odlično.

Radi se o: https://cplay2air.com/

Carina mi bila 38kn, sve zajedno me ispalo oko 900kn.

Čim sjednem u auto, on se počne spajati, nakon 20-tak sekundi waze, spotify, sve radi.

Nemam zamjerki za sada.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 15:11   #64987
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
To samo za Car play il ide i na Android auto?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 22:51   #64988
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Odradio danas jednu probnu u GR86.
Boja mi je osobno jednostavno odlična i bila bi mi svakako prvi izbor.





Motor - 235 konja boxer 4 sauger ima preko dovoljno snage za zadovoljiti sve potrebe.

Iznenadilo me kako dobro vuče već od niskih okretaja, 2krpm.
Jako fino se razvrti i razvija snagu na normalan atmosferski način.



Getriba - ništa spektakularno, lijepo se da šaltati, malo hoda, fino sportski, a dosta je "notchy" (slično ko u bmw), ali ima dosta manje lufta u ručici mjenjača, mislim, to i je novi auto, ali opet mislim da će to i nakon 100k km ostati dosta bolje nego u E46 iz kojeg sam izašao da bih ušao u 86.

Ručica mjenjača bi trebala biti masivnija, trenutna je lagana i dosta malena.

Nažalost je prisutan rev-hang, tj. kod pritiska kuplunga, okretaji ostaju nekih pola sekunde nakon pritiska kuplunga (i minimalno čak porastu, kao da je gas ostao stisnut, pogotovo kod <6krpm i još izraženije ako nije ful gas).
Nije toliko primjetno kad se auto stišće jače, ali mi je trebalo nekih 10 šaltanja da se "prisilim" da pazim.

Pri ulaženju u kokpit je odmah jasno da se radi o sporCkom autu - nizak je i sjedi se stvarno ugodno nisko.
Sjedala mi se čine adekvatna. Za nekog već par cm većeg od mene (185cm) ili još malo šireg, auto je jednostavno premalen.

Volan bih volio da se može još 2cm prema vozaču izvući, ali ne bih rekao da je to make-or-break kriterij.
Osim položaja sjedenja, pedale su odlično pozicionirane, prelaskom iz E46 u GR86 nema nikakvih čudnih problema.

Interijer je začuđujuće dobar i nigdje nisam naletio na jeftinu plastiku kakvu mogu poistovjetiti sa Seat Go u baznoj opremi, a bome sam očekivao i jeftiniju završnu obradu. Sve je na mjestu.

Auto je generalno malen.
Unutarnja oplata vrata je dobro formirana da skučenost u vozačkom zicu ne dolazi do izražaja.
Kod suvozača, žena u mom slučaju postoji problem slobode za noge, točnije stopala. Nosila je normalne cipele s petom (zimske ženske timberland) i nije mogla ispruženo držat noge, što je apsurd. Po dubini ima dovoljno mjesta, ali odmah ispod konzole (ispod pretinca za rukavice) se nalazi ventilator i još neki drekići/plastike za klimu. I to bez ikakvog poklopca ili oplate, ali strše i onda ne možeš staviti nogu unutra.

Stražnja klupa - zaboravi da ćeš ikoga staviti iza - možda dijete do 10-12 godina kad se povuče suvozačko sjedalo skroz naprijed. Primjer: suvozačko sjedalo skroz prema naprijed, sjeo sam se iza i normalno "zatvorio" sjedalo nazad. Cipele su odmah pod prednjim zicem. Čim bi se 2cm pomaklo prednje sjedalo prema nazad, već mi gazi po tenisicama tako da je nepodnošljivo, a i u tom slučaju može sjediti samo neko mlađe dijete.

Vozačko sjedalo, onako kako sam ga podesio za sebe, između naslona vozačkog zica i klupe za sjedenje ima jedva dovoljno mjesta za provući dlan - dakle baš nitko od odraslih ne može iza sjediti.

Otvor gepeka je stvarno malen, sa spuštenom klupom stane, s obzirom na sve gore nabrojano, čak i dosta stvari.

Jedino je pitanje zašto su uopće stavljali stražnju klupu u auto, mogli su ušparati težinu.

Zvuk - umjetni zvuk iz zvučnika u unutrašnjosti je jak i glasan, nekome tko nije auto čuo izvana i nikad nije čuo zvuk sporCkog auta se da prodati priča da je to pravi pojačani zvuk auta.

Nažalost izvana zvuk i motora i auspuha su kriminal. Auto zavrjeđuje odmah prije nego se prvi kilometri voze drugi auspuh, bilo lonac ili šta god, samo da ipak malo tog boxer zvuka dođe.

I pri tome stvarno ne mislim na narušavanje reda i mira.

Ugasiti umjetni zvuk se ne da, pitao sam eksplicitno ima li možda osigurač koji se da iščupati da to pogasimo, nema (ili ne smiju reći hehe).

Za današnje pojmove omanji infotainment ekran od 8" se da potpuno ugasiti, što je odlično jer puno novih auta nemaju tu funkciju.

Opcija da se auto kupi bez ekrana i bez tipki na volanu ne postoji.

Vožnja - kao prvo, razočaran sam što su nas pozvali na probnu vožnju, znali su tjedan dana unaprijed da dolazimo i nisu montirali zimske gume. Danas je bilo -10°C. Srećom je zbog te hladnoće i zbog manjka padalina asfalt bio koliko-toliko suh.

Gore sam napisao već, lijepo se vozi auto, uz dobra sjedala, ručni mjenjač i volan dosta malenog promjera sve djeluje jako odmjereno.
Auto daje vrlo stabilan i čvrst dojam - možda je čak u nekim graničnim situacijama "pretvrd", ali ne na način da će izbiti nosače amortizera, već se osjeti da je damping malo čvršći. Taj aspekt mi se jako svidio. U svakom slučaju je osjetno čvršći ovjes od E46, čak bih se usudio reći nešto čvršći i od M3 E46, ali smatram da je i dalje moguće koristiti ko daily.

I tu dolazimo do problema - za daily auto, s kojim ciljem sam ga išao i gledati (kao zamjena i za E46 320i), kad niti suvozač nema dovoljno mjesta za noge, to ne bi funkcioniralo. Suvozač mora noge držat ko u busu/kombiju, skvrčene u koljenima.

Drugo - auto se može naručiti još samo do kraja siječnja. Nakon toga je kapacitet tvornice do kraja 2024 popunjen i više se auta neće proizvoditi.


Treće - auto se više NE može naručiti u Neptune plavoj boji.

Rekao bih, auto za sportske vikend vožnje ili kao zimska alternativa nekom "većem" sportskom autu - npr. novoj Supri.

Doduše, ponude od 38k€ su za auto ove klase poprilična suma. Prvenstveno bodu neupotrebljiva zadnja klupa i skučeni interijer.





Yaris GR je u usporedbi aviJon, više mjesta, udobniji, bolji i kvalitetniji interijer.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2022., 23:06   #64989
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Nikada ne bi rekao da u Yarisu ima više mjesta. Dizajn volana je ubi bože, ne znam s čim bi to usporedio.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 07:05   #64990
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
To samo za Car play il ide i na Android auto?
Ima ih raznih, konkretno moj samo Apple.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2022., 13:07   #64991
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
@De5tr0yer hvala na realnom osvrtu... razmisljam da li da probam jednog zakapariti dok jos ima prilike i dok se proizvodi, jer sve regulative nakon 2024. znace da vise nema zabavnih auta.

Ta plava mi je predobra, steta sto se u njoj vise nemre naruciti... moram otici do Toyota zastupnika i vidjet moze li se uopce uzeti kod nas ili bi preko svojih u Njemackoj uzimao. Davanja na njega su oko 50k kuna, znaci na 38k eura (ja zelim base verziju bez icega) jos 8-8.5k eura davanja i svega... 46k EUR da bi to doslo u Zagreb... rekao bi "moram razmislit" al em ver predugo razmisljam em nemam bas vremena za razmisljat
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 13:31   #64992
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nikada ne bi rekao da u Yarisu ima više mjesta. Dizajn volana je ubi bože, ne znam s čim bi to usporedio.
Vozio sam se u Yarisu GR i mjesta ima napretek. Iznenadilo me. GR86 je klasa kao mx-5. Iznimno malo mjesta za više ljude.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 17:40   #64993
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
@De5tr0yer hvala na realnom osvrtu... razmisljam da li da probam jednog zakapariti dok jos ima prilike i dok se proizvodi, jer sve regulative nakon 2024. znace da vise nema zabavnih auta.

Ta plava mi je predobra, steta sto se u njoj vise nemre naruciti... moram otici do Toyota zastupnika i vidjet moze li se uopce uzeti kod nas ili bi preko svojih u Njemackoj uzimao. Davanja na njega su oko 50k kuna, znaci na 38k eura (ja zelim base verziju bez icega) jos 8-8.5k eura davanja i svega... 46k EUR da bi to doslo u Zagreb... rekao bi "moram razmislit" al em ver predugo razmisljam em nemam bas vremena za razmisljat
Ako želiš iskreno: kupi i uživaj. Nema ništa bolje u tom cjenovnom rasponu. U HR nije dostupan po dosadašnjim informacijama. Isplati se pitati.

Za gušte nekad treba pregrmiti neke mane (i cijenu).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2022., 20:08   #64994
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ako želiš iskreno: kupi i uživaj. Nema ništa bolje u tom cjenovnom rasponu. U HR nije dostupan po dosadašnjim informacijama. Isplati se pitati.

Za gušte nekad treba pregrmiti neke mane (i cijenu).
A tako je i GT86 bio dostupan na kapaljku. Nije ga bilo online za konfigurirati ali ako si otisao kod njih i u zivo popricao, dao se nabavit koji komad.

Nisam pametan, gledam dva totalno razlicita auta a gledam i da nista ne uzmem. Pored GR86 jos razmatram Polestar S60 isto u cyan da si uvezem iz vana rabljen (cjenovno me dodju slicno). Al ono, totalno dva razlicita tipa auta i dva razlicita gusta voznje. Ovo za suvozacevo sjedalo mi je fakat zanimljiv info, nisam skuzio da je netko to spomenuo, moram vidit u zivo kak to izgleda. Thanks jos jednom za detaljan info.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 12:31   #64995
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Eh da, veli mi lakirer neki dan, nakon sto mi je remekdjelo napravio od restauracije plasticnog varenja/obrade te nekog procesa, s poli~fiber nesto (valjda) kojeg ne znam ni izgovoriti. Da odnedavno, za svaki zavrseni posao, dajes mu punomoc, da moze s HANFA-om izganjati isplatu. Veli da su svi usli (vecina obrta) u zajednicki pothvat, u koji su usli i najveca imena auto kuca, te da, nemaju vise ikakvih problema. On je jos u procjeni stete, s nekoliko kuca, neovisno o glavnom poslu, nije od jucer, veli, da su toliko bezobrazni postali, da sve prvotno pokusaju odbiti, pa onda sve prodje.



Da su osiguravajuca drustva na takve niske grane pali ponasanjem, stvari koje rade kod isplate, da mu je tesko sve opisivati. I ne mijenja puno "bonitet" ili cuvenje imena kuce. Kad prica sa sefovima tih osiguranja, vele - ma znamo da cemo izgubiti, ali, neki se nece zaliti. Veli da je smrt za male lokalne lakirere koji se nisu umrezili, jer da vec kod nekoliko epizoda nemogucnosti naplate, polako vodi na zatvaranje butige.



Pa se vi cudite zasto se prave grbavi kod Mazdine boje. Meni je Generali, tri tjedna sutilo, da se covjek, koji je pocinio stetu, nije uopce pojavio. Bio sam u guzvi, vozio drugi auto i mislim, svaki dan, sutra, sutra, javit ce mi. Da nisam zvao, pa kasnije policiju angazirao, pitanje kad bi me uopce zvali.





..
Neki dan u naselju u suprugin auto u pokretu udari tip autom dok je izlazio s parkirališta. Manja šteta je bila u pitanju ...

On je bio kriv 1/1, al zove žena mene da siđem jer ju je počeo levatiti. Ništa, silazim ja i kontam si garant neki fantač, ako nastavi srat i ako vidim da je pijan biti će svega ... al odmah je promjenio nastup, uzorit i sve 5 ...

Imao je Allianz osuguranje; otišli smo odmah do prve poslovnice i tamo nas na prvu otkantaju zbog kraja radnog vremena, al da kao to sada sve ide online nakon telefonske prijave prometne nesreće.

Tako je i bilo. Nakon telefonske prijave nesreće, na mail mi je stigao link sa upitnikom na kojem sam uploadao slike, euro izvješće i ostalu dokumentaciju.

Nakon 2 dana stigla ponuda, malo se cjenkali i uglavnom dobili više nego dovoljno ...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 14:48   #64996
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Odradio danas jednu probnu u GR86.
Boja mi je osobno jednostavno odlična i bila bi mi svakako prvi izbor.
Cestitam da si bas njega isao testirati. BRZ, nazalost, nece se pojaviti na EU trzistu, samo 86-ica, osim ako se ne predomisle.

GT86/Brz je pomeo trziste preko bare, ne samo u prodaji, vec sto je postao standard dekade u smislu nadogradnje. Nema auta u klasi, koji je imao vise dodataka, prerada, sto korisnickih, sto dostupnih za kupovinu. Ali on je primarno gabaritima radjen bas za Japance, a svi drugi su dobrodosli, sto je i sam dizajnerski tim potvrdio.

Kad je tek izasao prvi model, sluzbeni opis gepeka je bio, dizajniran kao prostor u kome mogu glatko stati 4 dodatne gume za stazu. To im je bila glavna ideja vodilja gepeka.



Sto se tice straznjih siceva. Istina da nema puno mjesta, ali opet, oni stanu :



E, sad stvar ukusa, meni je draze imati i kvazi skoljke umjesto siceva, nego nemati nista iza ledja. Taj prostor je super koristan, daje ljepsi osjecaj prostora, za baciti dnevni ruksak, stvari, zahvalniji za audio dorade, barem osobno, manje klaustofobican. Klupa sigurno nije uteg tezine, jer upravo zbog tezine su sve zivo preduzeli od prvog do ovog modela, te trpili jos i kritike sto nije bilo turba ili neceg preduzetnijeg po pitanju snage.

Sto se tice zvuka, jedan je kod Loncarica u servisu iskljucio preko ACS-a, a 2022 model, skori isti nacin ima za odspajanje. A neki su zadovoljni (stari model) da samo zapuse rupicu iz koje dolazi izvor. Uglavnom, sitnica za realizaciju.

Za naprijed si me malo zacudio, ja sam ispod 180, meni je jako dobro sjedacko mjesto, a sjedio sam i kao suvozac. Auto je super cist i jednostavan po pitanju integracije. Sve se moze maknuti, savrsen za vlastiti audio sustav. A toliko dodataka ima za pojednostavljenje posla, da je uzitak birati.

Meni se samo u jednom nisu svidjali crvrcak zvukovi, (prvi model) te dijelovi izrade, koji su vristali da je slozen za najmanje moguce novaca, da bude super autic. Eh, da, dio oko vrata je grozan za limare, te neki improviziraju, jer sam sreo lika u Spar garazi (86/I) kojeg su nagovorili da bolje ne moze, pa sam mu dao broj svog lakirera.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Nisam pametan, gledam dva totalno razlicita auta a gledam i da nista ne uzmem. Pored GR86 jos razmatram Polestar S60 isto u cyan da si uvezem iz vana rabljen (cjenovno me dodju slicno).
Ako se mozes rastegnuti mrvicu, posebno sad kad ih imas koristenih, razmisli o pocetnom Caymanu. Nedavno sam stavio video, covjeka koji ih je sve imao, te s 911 presao na Caymana nazad. A vec dugo ima medju vlasnicima slicnih prelazaka. Jedan od zadnjih klasicnih modela, servisno odlican, gepek odlican, te za svakodnevnu voznju spreman. Cak je iz Porschea izvukao priznanje, da ga neki vise vole od ostalih modela.





.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 21:44   #64997
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Dali mogu kako narihtati postavke blietootja u autu tako da mi npr. samo i iskljucivo idu telefonski pozivi preko bluetootja od auta, a dok svira muzika preko usb sticka u autu? Zivcira me to sta ne mogu kombinirati, jer npr. ako zelim primati telefonske pozive preko ugrsdenog mikrofona i zvucnika u autu, onda moram i mjuzu pustati preko youtube - a, znaci nema nikakvih kombinacija nego je ili-ili

U pitanju je kia ceed 2017
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 21:55   #64998
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Još kad bi mi znali koji je auto i radio u njemu...
Kod mene uredno spojen mob u dva auta, slušam radio i kad zazvoni, automatski se prebaci na telefon, pričam, završim razgovor, radio nastavlja dalje svirat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 22:10   #64999
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Sto se tice straznjih siceva. Istina da nema puno mjesta, ali opet, oni stanu
Kad pogledamo gdje mu koljena stoje i ako si predočimo kak mu stopala stoje, koja su vjerojatno iste veličine kao moja u drugom osnovne, fotka točno opisuje moje utiske

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
E, sad stvar ukusa, meni je draze imati i kvazi skoljke umjesto siceva, nego nemati nista iza ledja. Taj prostor je super koristan, daje ljepsi osjecaj prostora, za baciti dnevni ruksak, stvari, zahvalniji za audio dorade, barem osobno, manje klaustofobican. Klupa sigurno nije uteg tezine, jer upravo zbog tezine su sve zivo preduzeli od prvog do ovog modela, te trpili jos i kritike sto nije bilo turba ili neceg preduzetnijeg po pitanju snage.
Taj je prostor mogao biti eksplicitno dediciran pohrani guma i prtljage. Tu bi micanje naslona i jedna osnovna daska na mjestu guznog sjedišta s formom za kotače i dodatnim prtljažnim mrežicama bila puno bolje rješenje. I dalje možeš sve baciti iza uz manjak dva mjesta za žute otraga.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Sto se tice zvuka, jedan je kod Loncarica u servisu iskljucio preko ACS-a, a 2022 model, skori isti nacin ima za odspajanje. A neki su zadovoljni (stari model) da samo zapuse rupicu iz koje dolazi izvor. Uglavnom, sitnica za realizaciju.
To je super stvar! Pretpostavio sam da mora biti neka finta, ali di će meni službeni servis u Nemačka htjeti reći kak se to gasi?

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Za naprijed si me malo zacudio, ja sam ispod 180, meni je jako dobro sjedacko mjesto, a sjedio sam i kao suvozac. Auto je super cist i jednostavan po pitanju integracije. Sve se moze maknuti, savrsen za vlastiti audio sustav. A toliko dodataka ima za pojednostavljenje posla, da je uzitak birati.
Sjedačko mjesto je sasvim u redu, ali ne za iznadprosječno visoke osobe. Tebi je sigurno još bolje sjeo sa <180cm, ali meni je auto generalno malen - manji je od BMW serije E30 od kojih većina modela sad ima 30+ godina.

I jao, kud na takvom autu spomene vlastiti audio sustav. Dobro, ruku na srce, uz takav kenjkav zvuk auta nije ni čudo da bi netko htio imati upaljen umjetni izvor zvuka, al ja bome nisam jedan od njih. Auto bi ostao u tvorničkom stanju, a zvuk bi se čuo eventualno preko android auta kad bih koristio navigaciju za doći u neku pripizdinu. Inače samo šajbe dolje.

Usputbudirečeno, wind buffeting je prisutan već od 80km/h sa spuštenom šoferšajbom. Pretpostavljam da bi bilo nešto bolje da sam i ženin prozor spustio, ali nisam ju htio pretvoriti u snješka na -10 vanjskoj temperaturi.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako se mozes rastegnuti mrvicu, posebno sad kad ih imas koristenih, razmisli o pocetnom Caymanu. Nedavno sam stavio video, covjeka koji ih je sve imao, te s 911 presao na Caymana nazad. A vec dugo ima medju vlasnicima slicnih prelazaka. Jedan od zadnjih klasicnih modela, servisno odlican, gepek odlican, te za svakodnevnu voznju spreman. Cak je iz Porschea izvukao priznanje, da ga neki vise vole od ostalih modela.
Za kolegu možda odgovarajuće, al evo i mog senfa na tu temu: pošaraufam sve oko auta sam, tak bi bilo i na GR86. Kod tih auteka s motorom otraga me strah da čim auto prijeđe 100kkm, imam belaja s vađenjem motora - posebne fiksture ili kemijanja sa spuštanjem na palete, pa se nadat da je sve odspojeno.

Navodno su trijemovi (Porch) jako pouzdani, ali malo ih je daily drivera u upotrebi. Bojim se kak bi to izgledalo nakon 5 pa 10 godina sa bar 20kkm na godinu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 22:34   #65000
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sta god da uzmem vozit ce se daily + zima + track days (znaci ne previse, 5-6k km tako godisnje napravim), dok C70 ostaje za duge roadtripe i gustanje ljeti sa spustenim krovom

Porsche-a me strah, razmisljam da ak si ga nemrem priustit novog kak spada, nemrem si ga priustit, tocka. Imam osjecaj da bi moglo bit ono, nema skupljeg auta od jeftinog Porschea haha... Caymani su mi super i imao sam ga priliku voziti, i volim i sam sarafit po autima al slazem se sa svime sto De5tr0yer kaze. Strah me da ce me brzo snac sketchy radovi ako uzmem Porsch koji si "mogu priustiti"
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2022., 23:22   #65001
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
I jao, kud na takvom autu spomene vlastiti audio sustav. Dobro, ruku na srce, uz takav kenjkav zvuk auta nije ni čudo da bi netko htio imati upaljen umjetni izvor zvuka, al ja bome nisam jedan od njih. Auto bi ostao u tvorničkom stanju, a zvuk bi se čuo eventualno preko android auta kad bih koristio navigaciju za doći u neku pripizdinu. Inače samo šajbe dolje.
Ne bi vjerovao kakvu audio scenu ima BRZ/86. Jer s njim prva stvar koju moras raditi je ozbiljno utisavanje buke, pa onda tretiranje, preko 9 kila materijala su za top instalacije potrosili kod prigusivanja. Najveca buka im dolazi bas iznad straznjih kotaca u prostor. Tu je najvise saftanja.

Ako dobro pogledas interijer, cistocu, prostor audio jedinice, auto interijerom izgleda, kao da je izasao iz prve polovice 90-tih! Prakticno ne postoji model s tako cistim interijerom danas.

Inace, Clarion je BRZ/86 koristio kao referentno vozilo za top demo sistem:



Inace postujem stilove, nek si radi tko sto zeli od auta, cak i kad je najgori kiceraj, ali ne mogu zamisliti, kako ovi mijenjaju brzine? Kako bi nase stanice komentirale da im dodjes s "metkom" kao sredstvom mijenjaca?



Zanimljivo, SG objavio prije nekoliko sati :

Toyota GR86 BRZ | Long Term Updates and Problems
.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2022., 08:08   #65002
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Na ovoj slici izgledaju kao da fleshaju FW i nestalo je struje
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 00:15   #65003
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Vidim da i Watson privatno vozi GR86
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 10:17   #65004
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ne bi vjerovao kakvu audio scenu ima BRZ/86.
Ekstremi u koje se ide da se dobije iole ozbiljniji zvuk u autu su ponekad apsolutno tragični, a duša me bolila kod ove situacije:



Nije mi padalo napamet dat 1500€ za "HiFi" sustav u autu i reko prethodnom vlasniku da vrati original.
Da sam znao da su majstori izbušili rupu u vratima, auto ne bih ni pomirisao.
Koštalo me živaca za izvući sve van, zablendati te rupe. Naravno da vlasnik nije ništa spomenuo, a ja naravno mislio da su samo zvučnici zamijenjeni.

Oprosti, ali nema tog zvuka u autu koji bi opravdao ovakav masakr rezanjem vratiju.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 10:46   #65005
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Bože mili na što sve ljudi bacaju toliko para, stavljat toliko kvalitetnu opremu u školjku s akustikom javnom toaleta. Al ionako većinom to stavljaju samo da se pohvale značkom proizvođača, a ne kvalitetom zvuka, kao da ćeš u autu imat kinoprojekciju pa da radiš dvoranu

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 21.12.2022. u 11:01.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 11:15   #65006
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
Dali mogu kako narihtati postavke blietootja u autu tako da mi npr. samo i iskljucivo idu telefonski pozivi preko bluetootja od auta, a dok svira muzika preko usb sticka u autu? Zivcira me to sta ne mogu kombinirati, jer npr. ako zelim primati telefonske pozive preko ugrsdenog mikrofona i zvucnika u autu, onda moram i mjuzu pustati preko youtube - a, znaci nema nikakvih kombinacija nego je ili-ili

U pitanju je kia ceed 2017
Kod mene na android telefonu uredno postoje postavke za bluetooth device i opcije sto zelim preusmjerit na auto (pogle sliku).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 11:18   #65007
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ekstremi u koje se ide da se dobije iole ozbiljniji zvuk u autu su ponekad apsolutno tragični, a duša me bolila kod ove situacije:



Nije mi padalo napamet dat 1500€ za "HiFi" sustav u autu i reko prethodnom vlasniku da vrati original.
Da sam znao da su majstori izbušili rupu u vratima, auto ne bih ni pomirisao.
Koštalo me živaca za izvući sve van, zablendati te rupe. Naravno da vlasnik nije ništa spomenuo, a ja naravno mislio da su samo zvučnici zamijenjeni.

Oprosti, ali nema tog zvuka u autu koji bi opravdao ovakav masakr rezanjem vratiju.
Po kablovima bi rekao da je vrlo dobar sustav bio instaliran i posto je vec bilo u autu, ne znam zasto si to vadio uopce... + zamisli, rezali su rupu za zvucnik... Kao da to mjenja ista na autu...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 11:39   #65008
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Stigao mi napokon Carplay2air - wireless car play.

Piše 7-10 radnih dana, meni dolazilo 33 dana sve zajedno. Osim toga, jako dobar proizvod.

Spaja odmah, automatsko spajanje, meni odlično.

Radi se o: https://cplay2air.com/

Carina mi bila 38kn, sve zajedno me ispalo oko 900kn.

Čim sjednem u auto, on se počne spajati, nakon 20-tak sekundi waze, spotify, sve radi.

Nemam zamjerki za sada.
Da kvotam sam sebe.

Izbjegavati ovo smeće u širokom luku.

Radilo ok, dan, dva. Nakon toga počelo štekati i kasniti po 10-15 sekundi. Pa diskonekta, pa izbaci van (probao 3 usb-a i 3 mobitela).

Igram se s tim već 3 dana, pokušavam skužiti šta je, jučer nakon update-a crni ekran, donble ne reagira više uopće, svijetli crvena lampica i ne mrda.

Koliko vidim, povratna logistika im je užas, kompliciraju, ne vraćaju novce itd.

Uglavnom, kako mi se čini, 900kn bačeno u vjetar.

Najgore, vidim da na stranici imaju tisuće pozitivnih komentara.

Ja sam već 3 puta ostavio negativan (kasnili su s dotavom 25 dana, nisu mi dostavili original pakiranje i sad 3. ne radi kako treba), ni jedan moj review nije završio na stranici, tako da filtriraju komentare.

Završio bi slavnom poskočicom, koja se tiče, psa, majke, kineza i spolnog odnosa (da budem pristojan).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 11:55   #65009
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Nisam se htio uplitati jer nisam narucivao od njih, ali meni je to smrdilo otpocetka

Komentari: https://www.trustpilot.com/review/cplay2air.com

https://www.scamadviser.com/check-website/cplay2air.com
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 12:03   #65010
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Po kablovima bi rekao da je vrlo dobar sustav bio instaliran i posto je vec bilo u autu, ne znam zasto si to vadio uopce... + zamisli, rezali su rupu za zvucnik... Kao da to mjenja ista na autu...
Možda se drži onog kaj veli M539 Restorations sa Youtubea - keep it classy, keep it OEM
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na