Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2023., 11:24   #1501
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Moja Bosch stara 6 godina ima ventilator za elektroniku kojeg čuješ s pol uha ali nije da je nešto posebno glasan. Nakon pečenja ostaje radit možda kojih 5min i onda se ugasi...
Pošalji upit uvozniku ili proizvođaču... Možda je kakva greška a možda tako mora biti
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 17:57   #1502
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Molio bi preporuku za ugradbenu perilicu suđa, 45 cm. Crkla mi je stara, sutra mi majstor dolazi pa bi uzeo neku iz pevex il elipsa. Mislio sam CCA 500€.
Hvala
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 06:22   #1503
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Imam Beko 45 i zadovoljan sam, osim jedne sitnice ali to je moja greška - trebao sam uzeti neku sa trećom ladicom za pribor. Gledao sam ih i planirao takvu kupiti, ali u nekom trenutku sam odlučio da mi je bolje bez nje (?!).
Na gornju policu uglavnom stavljam čaše i šalice i ne treba mi tolika visina, a na donjoj polici mi često fali mjesta (a tu je još košarica za pribor).
Naravno, to može biti individualno, ali u 45cm kad staviš neki srednji lonac, jbg pokraj njega ne stane još jedan.

Whirlpool ima sa trećom, mrvicu iznad 500€ - https://www.nabava.net/perilice-posu...jena-133080581
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2023., 14:42   #1504
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Pozdrav! Imam AEG L8WBC61S i primijetio sam da je počela drugačije raditi kod sušenja. Prije je bio nekakav periodični zvuk woom woom (ne znam kako da napišem) i u tom ritmu se i ljuljala cijev za odvod, otprilike 1 u sekundi. Pretpostavljam neko izbacivanje vode. Sad više ne radi tako, kao da krene i odmah stane i dalje se samo čuje okretanje bubnja i šum. Al veš bude suh...
S obzirom da jamstvo traje još kratko zvao sam servis i oni kažu da sve valja, al meni zvuk govori da ne radi kao prije. Jel zna netko što bi mogao biti problem?
simba je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 07:58   #1505
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ima li tko da je kupio KONČAR perilicu suđa?

Imam trenutno neki BEKO model star više od 8 godina. Prestala mi je izbacivat vodu, a već sam taj kvar popravljao, a da nikad nije ustanovljeno što je sa perilicom. Otpeljao bi je u servis, a oni bi rekli da perilica radi normalno i vratili bi mi je nazad. Sad se opet isto počelo manifestirati. Navodno problem sa mjeračem protoka.

Vjerojatno ću kupiti drugu pa me zanima kakav je ovaj "naš" brend KONČAR jer su i cjenovno povoljniji od ostalih? Ako sam dobro shvatio to se proizvodi u Hrvatskoj? Ako ima tko podijeliti iskustva ...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 10:50   #1506
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Da to nije odvod u zidu prljav pa ne može izbaciti vodu na vrijeme i onda javi grešku ?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 10:58   #1507
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Da to nije odvod u zidu prljav pa ne može izbaciti vodu na vrijeme i onda javi grešku ?
Nije, provjerio sam. Uopce ni ne pokuša startati pumpu. Probao sam i reset (ima kombinacija tipki) i iskopčao je iz struje cijelu noć.

Dno perilice je potopljeno vodom i ne starta pumpu da je izbaci van. Imao sam vec takvih problema sa njom. Čak sam koristio i one tablete za posebno čišćenje/odmašćivanje...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 17:51   #1508
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Vjerojatno ću kupiti drugu pa me zanima kakav je ovaj "naš" brend KONČAR jer su i cjenovno povoljniji od ostalih? Ako sam dobro shvatio to se proizvodi u Hrvatskoj? Ako ima tko podijeliti iskustva ...
Vraga je to naš brend, mislim da to proizvodi Vestel, koji proizvodi još hrpu stvari za druge brendove i ljepe drugo ime. Odnosno, kupe ime koje nešto znači pa onda prodavaju stvari pod tim imenom. A kvaliteta... vjerojatno ništa posebno.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 12:01   #1509
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Trebam kupiti perilicu posuđa a ne znam ništa o tome.

Znam da mora bit ugradbena i širine 60 cm. Budžet nije neki sjajan, oko 450 eura.

Htio bih Electrolux jer sam nedavno uzeo njihov hladnjak s 2+3 garancijom, a sad nude 2+3 garanciju na perilice posuđa.

ELECTROLUX EEA27200L za 424 eura mi se čini ok, pogotovo uz promociju Jar na dar, odnosno 96 "besplatnih" pranja.

Ima li ovaj model neki očigledan nedostatak zbog kojeg bi ga preskočili? Nekoliko stranica unazad ste spominjali da ne treba uzimat perilice s bočnim spremnikom jer onda koristi vodu od prošlog pranja ili tako nešto pa ne znam kako da to provjerim.
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 12:33   #1510
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Vraga je to naš brend, mislim da to proizvodi Vestel, koji proizvodi još hrpu stvari za druge brendove i ljepe drugo ime. Odnosno, kupe ime koje nešto znači pa onda prodavaju stvari pod tim imenom. A kvaliteta... vjerojatno ništa posebno.
Ova stara više nije htjela niti primati vodu (nakon što sam ručno pospugao vodu sa dna suđalice koju nije htjela izbaciti) pa sam kupio na kraju Bosch jer je bilo 10% popusta. Pa što bude. Htio sam Candy jer nude dodatnih 3g garancije registracijom na njihovon sajtu, ali ni jednog modela kojeg sam htio nije bilo na lageru.

Poludio bi preko uskršnjih praznika bez suđalice.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 12:33   #1511
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Ja sam uzeo EES27100L
https://www.electrolux.hr/kitchen/di...er/ees27100l2/ za nesto manje para za black friday .

Serija 600, valjda je bolje nego serija 300, Opra samo jednom, glasnija od bosha i Candya, jednostavnija za koristit od Candy, kompliciranija od boscha i manje opcija.


@pogi, ima mi mater candy dobro opere, ali strasno mokro ostane suđe i plastika u perilici, puno mokrije od boscha i electroluxa, nezz zašto.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 12:57   #1512
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ja sam uzeo EES27100L
https://www.electrolux.hr/kitchen/di...er/ees27100l2/ za nesto manje para za black friday .

Serija 600, valjda je bolje nego serija 300, Opra samo jednom, glasnija od bosha i Candya, jednostavnija za koristit od Candy, kompliciranija od boscha i manje opcija.


@pogi, ima mi mater candy dobro opere, ali strasno mokro ostane suđe i plastika u perilici, puno mokrije od boscha i electroluxa, nezz zašto.

Imam candy (vec drugu po redu) i isto ostane sve mokrinjavo nakon pranja. A plastika mega mokra. Izbjegavat. Ajde jedini plus je 2+3 godine garancije.

Da sam imao pameti a i vise para kod uredjenja stana isao bi na Bosch 100%.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 13:16   #1513
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
@pogi, ima mi mater candy dobro opere, ali strasno mokro ostane suđe i plastika u perilici, puno mokrije od boscha i electroluxa, nezz zašto.
Ima caka, kad je suđe gotovo, otvori suđericu i preko vrata prebaci krpu tako da ti je 3/4 krpe u perilici, a 1/4 vani, te zatvori vrata. Ostavi tako jedno 20-30 minuta i svo suđe bu ti suho. Ako ne suho, onda skoro suho.
Isto dobro dođe malo octa/sode bikarbone dodati prije pranja.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 13:43   #1514
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova

@pogi, ima mi mater candy dobro opere, ali strasno mokro ostane suđe i plastika u perilici, puno mokrije od boscha i electroluxa, nezz zašto.
Ima i ja jednu Candy ugradbenu na Pagu. Nakon 2 godine mi procurila pumpa, ali je serviser došao iz Zadra i zamjenio pumpu. Bila je na tu foru 2+3 pod garancijom... nisam primjetio ovo da je posudje mokrije od željenog
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 19:59   #1515
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor bAKeth Pregled postova
Trebam kupiti perilicu posuđa a ne znam ništa o tome.

Znam da mora bit ugradbena i širine 60 cm. Budžet nije neki sjajan, oko 450 eura.

Htio bih Electrolux jer sam nedavno uzeo njihov hladnjak s 2+3 garancijom, a sad nude 2+3 garanciju na perilice posuđa.

ELECTROLUX EEA27200L za 424 eura mi se čini ok, pogotovo uz promociju Jar na dar, odnosno 96 "besplatnih" pranja.

Ima li ovaj model neki očigledan nedostatak zbog kojeg bi ga preskočili? Nekoliko stranica unazad ste spominjali da ne treba uzimat perilice s bočnim spremnikom jer onda koristi vodu od prošlog pranja ili tako nešto pa ne znam kako da to provjerim.
Od listopada gonim skoro svaki dan ugradbenu 60 cm od Whirlpoola i radi odlično.
Važno je da ne kupiš neku s plastičnim dnom jer hoće s vremenom procuriti.
Whirlpool također daje 2+3 granciju uz registraciju nakon kupovine.

Fama o opasnoj vodi iz bočnog spremnika se širi i dalje iako za to nema osnove.
Spremljena voda će se pri ponovnoj upotrebi suočiti s zagrijavanjem na 50-65 C i s jakim tenzidima iz deterdženta za pranje tako da nema opasnosti.
Što misliš gdje ima više bakterija, u toj spremljenoj vodi ili na prljavom suđu koje čeka npr. 24 sata na pranje u perilici ?

Plastične posude ni meni ne budu suhe nakon pranja.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 16:53   #1516
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor bAKeth Pregled postova
Trebam kupiti perilicu posuđa a ne znam ništa o tome.

Znam da mora bit ugradbena i širine 60 cm. Budžet nije neki sjajan, oko 450 eura.

Htio bih Electrolux jer sam nedavno uzeo njihov hladnjak s 2+3 garancijom, a sad nude 2+3 garanciju na perilice posuđa.

ELECTROLUX EEA27200L za 424 eura mi se čini ok, pogotovo uz promociju Jar na dar, odnosno 96 "besplatnih" pranja.

Ima li ovaj model neki očigledan nedostatak zbog kojeg bi ga preskočili? Nekoliko stranica unazad ste spominjali da ne treba uzimat perilice s bočnim spremnikom jer onda koristi vodu od prošlog pranja ili tako nešto pa ne znam kako da to provjerim.
Imam točno ovu EEA27200L. Meni je glavna mana pretiha indikacija završenog pranja. I da, malo je glasnija. 2019-e je bila 2700kn, pa sam računao da je ulazni model i da su ti nedostaci ok.
Inače ok, nikakvih problema. Ono automatsko otvaranje vrata (airdry) možeš i ugasiti, indikator kad je treba očistit, programe ionako ne korisitm, puknem auto ili 90min i ćao.
I zna nam se desit, kad spremamo suđe da nehotice upalimo pranje. Evo, to mi je glavna zamjerka.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 08:20   #1517
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Uzeo sam na kraju Electrolux EES27100L koju je spomenuo OuttaControl.

Nije velika razlika u cijeni u odnosu na model EEA27200L koji sam planirao, a serija 600 ima satelitsku mlaznicu.
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2023., 10:47   #1518
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Evo jucer sam oprao sa njom, po drugi put, puno suvlje nego candy, je i glasnija, usereš se kad otvori vrata ako nisi naviknut hahaha

Nešto je meni ovaj monter spominja da ima neki hinge da se nešto samo spušta al da to nije montira, i pokaza mi je taj zglob taj ali ja njega nista apsolutno ništa skužio nisam, reka sam nema veze jer mi se vrata otvaraju apsolutno najnormalnije, nezz šta bi ta drugacija britvela bila


Jeli neko slučano zna, može li svaka napa bit bez rupe, tj radit na filter, ili treba bit posebno za to napravljena? Ne stignem sad busiti rupu u zidu pa bi tio privremeno na filter do dogodine.

EDIT: Vidim Klarstein da moze jedno i drugo tako da cu na njih

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 13.04.2023. u 14:15.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 20:31   #1519
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ima li netko preporuku kuhinjske ploče ali da je kombinacija plin i indukcija. Nešto tipa https://www.harveynorman.hr/ploca-el...BoCuGsQAvD_BwE
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 21:32   #1520
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Zet koji je "samo bosch"(pecnica, perilica, frizider, napa, busilica, busilica, kruzna, sve je bosch) je tio tu kombinaciju i uzeo je electrolux, kaze da su mu svi rekli da jedini imaju dobru tu kombinaciju.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 22:21   #1521
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da i meni se tako čini da su jedini. Ha ništa onda budem uzeo to kaj se nudi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 09:25   #1522
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Mi imamo bas taj model, i OK je; mana je plinske kontrole oduzimaju korisni prostor pa je skučeno na plinskom dijelu, vezano uz veličinu posuđa; 2 indukcije ne mogu istovremeno raditi u "turbo" modu, a ako se dobro sjećam ima samo mogućnost jednofaznog napajanja...

Mislim da je postojao još jedan model Gorenje kombinacija plin / indukcija, ali je cijenom bio minimalno 2x, sada je electrolux poskupio izgleda, nekako me vuče da smo ga mi platili oko 2700kn

gorenje;

https://hr.gorenje.com/proizvodi/ure...00000000731186
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 09:37   #1523
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Super! Hvala ti! Ne vidim iz specke jel se gorenje može spojiti na trofaznu.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 20.04.2023. u 09:43.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 09:48   #1524
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 112
Ne znam koji je razlog zašto želiš kombiniranu ploču, kada smo mi kupovali ja sam razmišljao da ju uzmemo samo u slučaju kada nam nestane plina. Onda smo shvatili da su indukcijski rešoi par sto kuna i uzeo sam cijelu plinsku.

U međuvremenu sam baki maznuo neki prastari Končarov rešo
matija.gubec je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 09:51   #1525
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Jednofazna je glup sam. Vidi se iz V.

Zasto kombinaciju? Za volim vise kuhati na poinu, a za brze stvari tipa caj kava ujutro mi je super indukcija. A i jedan drugom je backup.

+ provedena je cijev od plina. Glupavo mi je da kao do sada stoji eto tek tako neiskorištena.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 20.04.2023. u 10:07.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 14:34   #1526
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Može preporuka Bosch perilice rublja Serie4 do 4000kn ?


Gledam na mall.hr i ima 4 komada do 4000kn i ne znam koji model da uzmem


https://www.mall.hr/perilice-rublja?b%5B%5D=bosch
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 19:14   #1527
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Mi imamo bas taj model, i OK je; mana je plinske kontrole oduzimaju korisni prostor pa je skučeno na plinskom dijelu, vezano uz veličinu posuđa; 2 indukcije ne mogu istovremeno raditi u "turbo" modu, a ako se dobro sjećam ima samo mogućnost jednofaznog napajanja...

Mislim da je postojao još jedan model Gorenje kombinacija plin / indukcija, ali je cijenom bio minimalno 2x, sada je electrolux poskupio izgleda, nekako me vuče da smo ga mi platili oko 2700kn

gorenje;

https://hr.gorenje.com/proizvodi/ure...00000000731186
Imam Gorenje ITG623USC 5-6 godina i nemam zamjerki osim te metalne grdosije za plin, slična je ovoj linkanoj. Specs je 3,7 kW i kad stavim obje indukcije na max (9+9), izbaci osigurač, logično, ali kombinacije 9+7, 7+9 i 8+8 rade pa nije neki problem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 07:28   #1528
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Moje iskustvo sa sličnim electroluxom...
Imali prije Gorenje, razbilo se staklo pa sad već par godina imamo sličan Electrolux 3+1, komande su bočno. Ova jedna struja je više ako ostanemo bez plina. Moje zamjerke za Electrolux:
- za razliku od starog gorenja staklena ploča je lošije kvalitete, lakše se izgrebe i nekako kao da površina nije tako glatka. Supruga veli da se teže čisti.
- na plamenicima nakon godinu dana krenule odlaziti gumice ispod gdje metalni "križ" leži na staklu. Jednostavno se raspale u prah. Kod nas problem nabaviti po servisima, riješeno preko ebaya za 20-ak € - prodaje se samo origigi set od 20 komada.
- na neku foru kad gori veći plin, gumbi od komandi se jako zagriju, bude ih neugodno primiti u ruku, ali zasad bez problema.
- kod ugradnje je bilo problema, morali mijenjati kuhinjsku ploču jer za staro gorenje kuhalište trebala je malo veća rupa, a elux ispod stakla nema lim skroz do kraja. Pa bi nova ploča ležala praktički na rubovima na staklu. Također kao da čitav lim ispod nije baš najbolje pričvršćen na staklo, sve skupa moralo se dosta zategnuti da se ploča poravna na radnoj plohi
- plamenici su ok, rekao bih bolji nego na starijem Gorenju, nekako više snage.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 16:57   #1529
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Pošto mi je nakon 20 godina rada krepala Gorenje sušilica, a toliko mi je stara i vešmašina, red je bio za novo. Uzeo ovo čudo, combo perilica sušilica. Whirlpool samostojeća perilica-sušilica rublja: 10,0 kg - FFWDD 1076258 SV EE.
Istina da nemam toliko veša, ali dobro dođe veliki bubanj za pranje deka i pokrivača. Začudio sam se da je napravljena u Slovačkoj. A whirlpool sam uzeo jer već 5 godina imam njihovu suđericu WFO 3O33 PL X koja radi bez greške.
Garancija za jedno i drugo je bila 2+3.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2023., 18:28   #1530
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Najbitnije si izostavio - kak' to pere i suši, s naglaskom na ovo drugo?

Uskoro me čeka ista sudbina, nije da moram ali spoji ću ta dva uređaja u jedan. Trenutno mi je sušilica na zatvorenom balkonu, želim se toga riješiti. I jedno i drugo je na pola 12.

btw. ovo me izgledom baš podsjeća na Gorenje
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na