Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2022., 18:59   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Arrow Retro Arkadne Masine - Luna Park Vremena

Da pojasnim naslov, za one koje mozda navodi na krivu ideju o cemu se radi. Pricam o arkadnim video
masinama mahom iz 80-tih, kad su dozivjele najveci procvat, te postale nalik 8-bit igrama, za razliku
od vecine arkadnih masina s kraja 70-tih. Znaci arkadni ormari ili kabineti na zetone, kakvi su se
motali po Luna Park odvojenim salama.

U ZG-u je najveca sala bila u Luna Parku koji se nalazio vise godina, na mjestu gdje se danas
nalazi Sheraton. A bas dedicirani prostor samo za arkade (jedan od) bio je pored
tadasnjeg kina Sloboda danasnjeg kino Tuskanca.





Arkadne sale su se mogle tada naci u dosta gradova, kao i otoka. Jasno, mogli su biti i u kaficima,
ili drugim ugostiteljskim prostorima. Te raznim sajmovima, gdje bi se uvijek nasla prostorija za igre.

Pacman je sigurno pojam moderne arkadne masine, uz neizostavni Invaders, te jedna od najuzbudljivijih
arkada iz vremena Scramble ili mozda poznatija na 8-bit racunalima kao Penetrator.




Ovdje imamo (nadam se) definitivan popis nadam se, svih proizvedenih kabineta. Ako bolje pogledate pojam arkada, zapravo se spominje jos prije 1940-te, aludirajuci na bilo kakvu igru/vjestinu koja je bila postavljena u kabinet za sajmove i priredbe, dekadama ranije od prvog racunala.

Za pocetak, dvije arkadne video masine me odvijek fasciniraju, te dok ih ne nadjem listajuci ogromni popis, zanima me dal ih netko u opisu prepoznaje. Prva je bila na lokaciji danasnjeg Sheratona, druga na Krku u maloj video igraonici.

1) Vrlo sofisticirana za vrijeme space igra, tipa Penetratora, ali brod je mogao pucati u svim smjerovima, nivoi su bili drugaciji grafikom. Jedna od najimpresivnijih svemirskih pucacina koje sam upamtio na spomenutim masinama.

2) Arkadna masina "podmornica" u kojoj fizicki ulazis u kabinu, sjedis nize, te imas dva ekrana (mislim da su dva) na kojima gledas sebe kao podmornicu, te potapas brodove ili zrakoplove koji te pokusavaju unistiti. Mislim da je cak bila i nekakva tresnja kad bi te pogodili. Ta masina mi je misterij, jer je nikad vise nisam vidio. Kako si sjedio unutra, masina je uzimala i znatno vise mjesta od klasicnih stojecih kabineta.

Dal je netko u HR ili sire, igdje uopce vidio takve masine, da negdje stoje, da ih netko (cudom) jos ima u prostoru?

Eto, toliko za uvod.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 19:41   #2
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Neke podmornice se sjećam, ako je ta na koju misliš, nije imala dva ekrana. Mislim da je bila kod nas u robnoj kući u Puli prije nekih 40+ godina i od tada je nisam vidio. To mi je bio prvi susret s video igrama.
Za drugu nisam siguran na što misliš, možda Terra Force? To je bila nešto novija i dosta impresivna arkadna mašina s masivnim i nepraktičnim joysticom.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2022., 00:59   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Moguce da si u pravu, samo se sjecam da je nesto bilo iznad glave, dal je sluzilo kao efekt svjetla, zvucna kulisa, ali nesto je radilo sto je doprinosilo efektu.

A kako sam spomenuo efekt tresnje, sjetio sam se pocetaka elektromehanickih igrarija i dovelo me na pravi put. Radi se o nekom kasnijem nastavku Periskop ideje.



Ispada da je igra bila prekretnica tadasnjeg vremena: Who Created Periscope? (Namco vs. Sega)

No "nasa" iz price je bila sjedeca, te nisam siguran, kakva vrsta kontrole je sluzila za gadanje brodova i letala.

Pogledao sam Terra Force i cini mi se da je igra bila monokromatska.

Ovo se ne vidi svaki dan : 80s themed Airbnb with 125 Arcade games!

A vidim da je legenda sad i bolje opisana, nego u 80-tima:

Polybius - legend says that in 1981, when new arcade games were uncommon, an unheard-of new arcade game appeared in several suburbs of Portland, Oregon. The game was popular to the point of addiction, with lines forming around the machines and often resulting in fights over who would play next. The machines were visited by men in black, who collected unknown data from the machines allegedly testing responses to the game's psychoactive effects. Players supposedly suffered from a series of unpleasant side effects, including seizures, amnesia, insomnia, night terrors, and hallucinations. Approximately one month after its supposed release in 1981, Polybius is said to have disappeared without a trace

Polybius: The most dangerous arcade game ever made?

.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.10.2022. u 01:16.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2022., 06:57   #4
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
kaj nisu bile neke arkadne igre na domu sportova na 1 katu iznad bazena ?
znam da sam par puta tamo bio sa mamom 90-ih.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 22:42   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Wtf, dvaput u istom danu na dva različita foruma, a prije nikad čuo

https://www.ignboards.com/attachment...00-png.836357/
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2022., 22:56   #6
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
U turističkom naselju Zaton bila je ova arkada (među ostalim). Ja i 2 frenda smo toliko rasturali da bi kupili 1 žeton a onda na smjene igrali po 5-6 sati
Kad nas je gazda skužio, dao bi nam 10-ak žetona za cijenu jednog, al uz uvjet da ovo ne igramo

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 20:24   #7
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 249
Kod mene na moru u lokalnom bircu/restoranu se tad krajem 90ih nabijalo na aparatu postavljenom sa Soul Bladeom i poslije Cruis'n USA.

Nemogu se sjetit cijene žetona, al možda 3 kune, stolni nogomet je bio 5 kuna.

@Chief Wolfinjo
Daaaaa, svaka čast da se netko tog sjetio,
gore na katu zimskog plivališta mladost je bila hala s hrpom aparata, negdje 1994. - 95. tih godina i kasnije sam znao sa starim na bazen ić svake nedjelje,
no igraonica nije potrajala dulje od toga, možda sam svega par puta tam bio.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2022., 21:28   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Wtf, dvaput u istom danu na dva različita foruma, a prije nikad čuo https://www.ignboards.com/attachment...00-png.836357/
Daj malo pojasni tu igru, link je neobican.
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kaj nisu bile neke arkadne igre na domu sportova na 1 katu iznad bazena ? znam da sam par puta tamo bio sa mamom
90-ih.
Sad kad si spomenuo, znam da su imali bilijare i flipere, pa onda valjda i arkade, ali nisam dva puta usao. No, sjetio si me, da je kod Savske nasuprot Studentskog, bila mala bilijar/video igraonica. Ma bilo je po citavom ZG-u po bircevima, cak i manjim restoranima, pokoja arkada negdje u sadrzajima prostora.

Na Velesajmu Nogovodisnjem, 80-tih, uz copy party susrete platormi, znali su napucati jako puno arkada.

Jel netko cita iz Opatije? Hm, iza Ambasadora, pa Kristal, jel Zagreb dodje prije Kristala? Negdje je bila jako simpa igraonica. Prije skijanja se s roditeljima islo u Opatiju tjedan dana, znam da smo tamo znali navratiti.



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2022., 09:35   #9
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Daj malo pojasni tu igru, link je neobican.

.
Ovo što sam ja stavio nije igra nego tipkovnica inspirirana tom igrom...poanta je da nisam nikad čuo za to, a sad jednom u danu, na 2 različita foruma

Sama igra zvuči kao dio projekta MKultra
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2022., 19:18   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ovo što sam ja stavio nije igra nego tipkovnica inspirirana tom igrom...poanta je da nisam nikad čuo za to, a sad jednom u danu, na 2 različita foruma Sama igra zvuči kao dio projekta MKultra
Aha, referiras se na Polybius. Na kojem jos forumu?

Da si ovo napisao prije 20 godina, bili bi predmet ismijavanja, a vidi danas vec postoji i Wiki poveznica. Ismijali, jer sam uzivo slusao psihijatra koji je ismijavao ideju, sve dok nisu izasli dokumenti, kao jedan od najvecih sramocenja ogranizacije s tri slova -ikad. Danas postoje na desetine videa gdje se i Clinton ispricava ispitanicima i njihovim obiteljima. Dobra misao, za promsliti, o nedavnim globalnim brigama za zdravlje covjecanstva

Ima zgodnih projekata, modernih arkradnih kabineta, koje emuliraju na tisuce igara, samo nisam se pozabavio tko je najbolji trenutno.

.




.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 06.11.2022. u 19:41. Razlog: ispravak prebacivanja iz druge teme...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2022., 11:18   #11
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kaj nisu bile neke arkadne igre na domu sportova na 1 katu iznad bazena ?
Jesu, da, jedan od vecih arcade centara u Zg. Kabineti i stolovi za biljar. Sjecam se gore TMNT (u 2p kabinetu a igra je za 4 pa se moglo igrati samo Leo i Raph jer igra nema char select), SF2CE, AvP, neki avion u kabinetu s joystickom (Afterburner?) i jos bar toliko igara ali ne sjecam se tocno kojih.

Par godina ranije dok na katu nije bilo niceg, dolje u prizemlju kraj stepenica je bio kafic s Moonwalkerom, OutRun i Rastan 2, znaci samo Sega.

Drugi veci centar je bio kod Tuskanca kao sto je Visage spomenuo. Puno kabineta, specificno se sjecam Final Fight, Insector X i neke Atari igre s roniocima kojoj cu morat otkrit ime.

Bilo je jos toga, moj kvart je centar-zapad pa se sjecam jos par mjesta.

Na Ilici negdje oko Keglica su imali Operation Wolf kabinet s onim uzijem, Haunted Castle (arcade Castlevania), Golden Axe, Toki, Silkworm.

U podrumu Cibone jos jedan SF2CE, Captain Commando, Silent Dragon.

Malo mjesto na pocetku Bosanske ulice iznad Ilice je imalo podmornicu sa specijalnim kontrolama ali ne Periscope nego Battle Shark. Uz to i Snow Bros.

Sjecam se jos igara ali ne znam gdje da ih smjestim, ipak je bilo davno. Neke su bile u vec spomenutim mjestima, neke u videotekama ili kaficima. Super Pang, Cadash, Double Dragon, Cabal, Blood Bros, hrpa shmupova kojima ne znam ime...
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 16:13   #12
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ajd i od mene mali popis, tu i tamo i danas malo zaigram kroz mame:
Pang
SuperPang
1943
xx Mission
Cabal
Snow Bros
Golden Axe
Ghosts'n'goblins
Btw, kuma su mi zvali Žetoni
Imali smo u Crikvi Miramare i Full Rouge, isti gazda, jedan prostor za ljeto, drugi za zimu, i povremeno bi se lunapark pojavio.
U birc imena West se jedno vrijeme išlo igrat Final Fight.
Možda se još čega sjetim.
Btw zalutao sam i ja svojevremeno u podrum Cibone ko klinac s jednim rođakom kad sam bio u posjeti.
Možda se sjetim još koje igre.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 17:50   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Dajte, molim lijepo, ako vam nije tesko, ubuduce, akrkade koje navodite, prosetajte kroz poveznicu: arkadni muzej

Tako da odmah vidimo sliku masine i opis.

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Drugi veci centar je bio kod Tuskanca kao sto je Visage spomenuo. Puno kabineta, specificno se sjecam Final Fight, Insector X i neke Atari igre s roniocima kojoj cu morat otkrit ime.
Vrlo zanimljivo, stosta si nabrojao. Jel se sjecas mozda famozne video svemirska pucacine, nalik Penetratoru kojeg sam prije naveo, koja je bila u Lunapraku, danasnjeg Sheratona?

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Malo mjesto na pocetku Bosanske ulice iznad Ilice je imalo podmornicu sa specijalnim kontrolama ali ne Periscope nego Battle Shark. Uz to i Snow Bros.
Zanimljivo, nije spomenuta s Krka, ali mozda smo blize. Eh, da podsjetio me kolega iz Malinske, podmornica koju sam spomenuo u kojoj sjedis, nalazila se u prostoru za igre izmedju Hotela Jadran i Rivica restorana u Njivicama, na Krku. Mozda netko kasnije prepozna prostor, pa ponudi koju informaciju vise. Sad kad se sjetim, kako je Haludovo hotel u Malinskoj, imao kuglane, bilijar, tenis, mini golf. Vrlo moguce da je imao i pokoju arkadu. Jer taj hotel je cak u 80-tima imao vlastitu kino projekcijsku prostoriju.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ghosts'n'goblins
Nisam znao da su GnG postojali na arkadi. Bas bih volio imati tu masinu.

Samo, jel pricamo izgledom o istoj ZX/C64/CPC igri s videa?.


.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 18:34   #14
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Dajte, molim lijepo, ako vam nije tesko, ubuduce, akrkade koje navodite, prosetajte kroz poveznicu: arkadni muzej

Tako da odmah vidimo sliku masine i opis.
Vecina ovog sto sam nabrojao je bila u generic kabinetima (cak i SF je imao unbranded 6 button kabinet) ali evo par linkova na specijalizirane masine koje sam vidio:
Battle Shark
Operation Wolf
G-LOC (sad kad sam pogledao mislim da je ovo a ne Afterburner)
Super Hang on (pravi motor za jahat, videoteka Lotus u Klaicevoj)

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Vrlo zanimljivo, stosta si nabrojao. Jel se sjecas mozda famozne video svemirska pucacine, nalik Penetratoru kojeg sam prije naveo, koja je bila u Lunapraku, danasnjeg Sheratona?
Na zalost ne, nisam nikad znao da tamo imaju igre.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam znao da su GnG postojali na arkadi. Bas bih volio imati tu masinu.

Samo, jel pricamo izgledom o istoj ZX/C64/CPC igri s videa?.
Igra je originalno napravljena za arcade i portana na sve zivo. Arcade verzija naravno daleko najbolje izgleda.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 19:27   #15
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nisam znao da su GnG postojali na arkadi. Bas bih volio imati tu masinu.

Samo, jel pricamo izgledom o istoj ZX/C64/CPC igri s videa?.
Ovo što je kolega iznad rekao. Jedna od igara koja me frustrirala koliko sam je loše igrao
Pang, SuperPang i 1943, njih sam doktorirao
U, sjetio sam se još jedne, Shinobi.
E i Toki sam mogao preć na jednom žetonu
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 15.11.2022. u 19:51.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 19:57   #16
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Super Hang on (pravi motor za jahat, videoteka Lotus u Klaicevoj)
E' vidis, bas tako je koncipirana podmornica, poput motora. Jasno, puno sire sjediste, zatvoreno unutar kabine, ali koncepijom jako slicno, sjedalo, kontrola, ekran. Isti kut, isti nacin, samo drugacija igra.

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Igra je originalno napravljena za arcade i portana na sve zivo. Arcade verzija naravno daleko najbolje izgleda.
Moram priznati, da nisam znao. Upoznao sam je na ZX-u i C64-ki. I jel po sjecanju, istog redosljeda nivoa kao na ZX/C64/CPC? Bas me zanima vidjeti kako izgleda na arkadi u grafickom smislu i zvukom.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ovo što je kolega iznad rekao. Jedna od igara koja me frustrirala koliko sam je loše igrao Pang, SuperPang i 1943, njih sam doktorirao
Kad sam stavio poveznicu na C64 verziju, upravo me sjetila, koliko je scrolanje, te sama grafika bila ljepsa na ZX verziji!

C64 , jasno, pere pod sa Synth/zvuka stranom zvuka. ZX je usporedbom autistican zvukom u samoj igri, gdje osim genercikih piezoidnih beepova, nema ista. Ai jednostavno je preciznija grafika. Pixel "cevapi" na C64 katkad idu na zivce kad se sjetim

Frajer ga na videu prolazi kao je POKE-irao besmrtnost, ali zbilja rutinski prolazi. Kao sto i danas mogu proci Defender of the Crown ili Minera, ali da, GnG je bila zmijolika, em zombiji, em pticurine, pa onaj nesretni demon koji leti pred kraj nivoa, sto puta te upropasti, pa te demotivira da ides dalje.

Na kojoj si ga platformi igrao?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2022., 21:46   #17
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
E' vidis, bas tako je koncipirana podmornica, poput motora. Jasno, puno sire sjediste, zatvoreno unutar kabine, ali koncepijom jako slicno, sjedalo, kontrola, ekran. Isti kut, isti nacin, samo drugacija igra.



Moram priznati, da nisam znao. Upoznao sam je na ZX-u i C64-ki. I jel po sjecanju, istog redosljeda nivoa kao na ZX/C64/CPC? Bas me zanima vidjeti kako izgleda na arkadi u grafickom smislu i zvukom.



Kad sam stavio poveznicu na C64 verziju, upravo me sjetila, koliko je scrolanje, te sama grafika bila ljepsa na ZX verziji!

C64 , jasno, pere pod sa Synth/zvuka stranom zvuka. ZX je usporedbom autistican zvukom u samoj igri, gdje osim genercikih piezoidnih beepova, nema ista. Ai jednostavno je preciznija grafika. Pixel "cevapi" na C64 katkad idu na zivce kad se sjetim

Frajer ga na videu prolazi kao je POKE-irao besmrtnost, ali zbilja rutinski prolazi. Kao sto i danas mogu proci Defender of the Crown ili Minera, ali da, GnG je bila zmijolika, em zombiji, em pticurine, pa onaj nesretni demon koji leti pred kraj nivoa, sto puta te upropasti, pa te demotivira da ides dalje.

Na kojoj si ga platformi igrao?
Bo. Arkade u Crikvenici. Gazda je mislim mijenjao ploče u istim aparatima. Rekao bi da su to sve bile bootleg verzije.
Ako mene pitaš.
Kasnije smo upogonili C64 kod mene.
Ko se sjeća preteče/kopije SuperMaria, Gianna sisters?
Ili CJ in the USA? - > ovo je kružila original kazeta među frendovima, jedini original za C64, sve drugo su bile kopije kazeta sa više igara, upitne upotrebljivosti.
I ne sjećam se više na čemu smo Bomber Jack igrali.
Radi financija su mene i moju ekipu zaobišle rane 286/386/486 mašine.
I sjećam se Amige koja je po ljeti dolazila iz ZG s nekim frendovima, ali ljeto...
Jedan frend je dobio nakon toga neki nintendo sa Street Figter2.
Poslije se taj krug ljudi osuo i krenule pubertetske muke
Igrat sam se nastavio tek sa prvim PC-em, P4 Northwood na 2.4, Abit Ti4200 s onom nekom turbinom na sebi, i Morronwind
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 15.11.2022. u 21:57.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 04:08   #18
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 249
Operation Wolf mi je tad bio precool s tim iirc plastičnim ingramima koje su svi zvali uzi. Igra s arkada koja je kao takva jedina dobila počasno mjesto recenzije u Hackerovoj enciklopediji PC igara. Je li ono bio mod teoretski da ubaciš 2 žetona i s oba pucaš odjednom, akimbo style ??

Street Fighter 2 na Nintendu je svevremenski klasik, tog sam se naigro kod frenda ko blesav jedno ljeto ko klinac...

Druga tad tabačina, čak i u nas popularniji M.Kombat mi je bio tada nedrag, nekak pretjerano nakaradno nasilan s premračnim stylingom.
Probao sam ga sad igrat preko emulatora za snes pa i segu, i komp me odma razvalio, baš zajebana težina (il moje gaming neiskustvo). Za usporedbu recimo Tekken 3 za prolazit sve likove je totalna laganica bio.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2022., 00:36   #19
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Pazite sto ovaj ima sve u sebi! Jesam li rekao sto ima? Ima sve platforme, sva retro racunala, strasno!

The "BEAST" Arcade Cabinet

1) 4 Player Arcade Cabinet
2) Arcade One
3) Custom Raspberry Pi Arcade Cabinet

@D00D,

sad sam se sjetio u Tuskancu je bila neka verzija PitStopa s volanom, samo jaaako bazicne grafike, te su formule vozile i kroz noc ili mrak.


Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Bo. Arkade u Crikvenici. Gazda je mislim mijenjao ploče u istim aparatima. Rekao bi da su to sve bile bootleg verzije.
Ako mene pitaš. Kasnije smo upogonili C64 kod mene.
Bas gledam arkadni muzej, kroz 90-te, kad kod nas ih vise nije bilo toliko, arkadni kabineti su sve recentniji bili naslovima u inozemstvu, posebno preko bare. Terminatori, Predatori, dugi nivoi i pomak grafike.

Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Druga tad tabačina, čak i u nas popularniji M.Kombat mi je bio tada nedrag, nekak pretjerano nakaradno nasilan s premračnim stylingom.
Za Mortal se prica da je isto bio nekakvo testiranje ispitanika. Da, jako nasilan,mada, prema danasnjim kriterijima, kamilica. Mortal je bio i cenzuriran u prvoj verziji, morali su nesto smeksati u prikazu zavrsnog masakra protivnika.

Mislim da sam na PS1 igrao zadnji put na rodjendanu prijatelja 90-tih. Te mi se cini, da igra ima gresku prolaska. Jesam li bio Cage? ili netko tko moze sto puta u sekundi, udariti protivnika stopalom po nozi. - ne znam vise.

Uglavnom, zaletis se do protivnika, te ga doslovno scipelaris po nozi, tako da mu ne das, da se pomakne. Mrtav je za cas. Posebno me razocarao gigantski imperator, s kojim se na kraju boris. Koga si lakse s'cipelario nego deset protivnika ranije

.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2022., 18:19   #20
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pazite sto ovaj ima sve u sebi! Jesam li rekao sto ima? Ima sve platforme, sva retro racunala, strasno!

The "BEAST" Arcade Cabinet

1) 4 Player Arcade Cabinet
2) Arcade One
3) Custom Raspberry Pi Arcade Cabinet
Jednog dana se nadam imat tako nesto. Mozda ne 4P, otkud mi 3 prijatelja koje cu nagovorit na stare igre

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
sad sam se sjetio u Tuskancu je bila neka verzija PitStopa s volanom, samo jaaako bazicne grafike, te su formule vozile i kroz noc ili mrak.
Hmm.. vidio sam vise utrka na raznim mjestima ali nisu me zanimale pa se ne sjecam imena. Volan je imao onaj OutRun kojeg sam spomenuo na bazenima. A Pit Stop sam imao na C64.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 18:19   #21
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
D00D je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na