Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2021., 13:14   #1471
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Sony 1 III

A few hands-on reviews are out. The consensus is decidedly mediocre. Disappointingly so.

Some common themes: battery life not great, device runs hot, and surprising to me, the camera in basic auto mode is really not that great. Causing me to rethink my pre-order.


https://www.phonearena.com/reviews/S...-Review_id5164

https://www.notebookcheck.net/Early.....549203.0.html

https://www.cnet.com/tech/mobile/son...ificent-phone/
Eto, uvijek ista priča sa sonijem.

Mene iskreno ne sekira baš ta priča sa grijanjem. Svaki mi je bio takav mob. Ništa novo, svaki je takav telefon. A ako je svaki takav, to je normalno. Mislim ebiga, limiti tehnologije... ako oćeš top spec, grije se ...

Imam i s20FE, telefon je top kako god okreneš. sve je na njemu s mjerom. Svejedno kiji Ćipset. To je sad već postalo nebitno ( cjepidlačenje ), isto i kao ram (?). svi već imaju 6gb i više, a ja nisam vidio više od 4 zauzeto nikad u zadnje 4 god na nijednom mobu.
vex je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 14:21   #1472
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
imam p40 pro, nema grijanja.
Žena ima Mi 10 Pro, nema grijanja.
A bogme su top spec.

Ništa ja to ne pušim, to je samo izlika činjenici da je prekratko testirano i da su odlučili živiti sa tim, jer to doprinosu boljem trošenju uređaja i kvarenju, a samim time i kupovinom novog uređaja.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 14:23   #1473
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Da Sony ima lošu sliku, to me nasmijalo.

Poslano sa Sony XZ3
Pa ima.
Doduse najvjerniju stvarnosti,ali to se ne sviđa instagramusama i inima.
Bolje Samsung,da sve vristi od neprirodnih boja
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 17:48   #1474
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
.

Imam i s20FE, telefon je top kako god okreneš. sve je na njemu s mjerom. Svejedno kiji Ćipset. To je sad već postalo nebitno ( cjepidlačenje ), isto i kao ram (?). svi već imaju 6gb i više, a ja nisam vidio više od 4 zauzeto nikad u zadnje 4 god na nijednom mobu.
Još bi se dalo diskutirati jel svejedno vezano uz perfomanse (pogotovo ako ne igraš igre), pa i da jače grijanje Exynosa stavimo na stranu. Ali baterija traje trećinu duže na snapdragon verziji a to je već velika razlika.

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Pa ima.
Doduse najvjerniju stvarnosti,ali to se ne sviđa instagramusama i inima.
Bolje Samsung,da sve vristi od neprirodnih boja
Pa na mobu je čak bolje da nisu prirodne boje. A danas fotke rijetko gledaš na nekom drugom ekranu osim na onom od mobitela. Osim toga imaš i gcam pa se igraj s xmlovima.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 19:04   #1475
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
imam p40 pro, nema grijanja.
Žena ima Mi 10 Pro, nema grijanja.
A bogme su top spec.

Ništa ja to ne pušim, to je samo izlika činjenici da je prekratko testirano i da su odlučili živiti sa tim, jer to doprinosu boljem trošenju uređaja i kvarenju, a samim time i kupovinom novog uređaja.
Ja sam i P40 Pro pošteno zagrijao, voli se Kirin grijati, bez brige 😁

Evo sad imam SD865 pa iskače iz igre zbog pregrijavanja...SD888 je posebna priča, to preskačem 😬
locks je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 20:20   #1476
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Pa ako se iživljavaš igrajući sat vremena najzahtjevnije igre onda se zagrije i SD865. Ja niti ne igram igre a koliko čujem ne grije se ni ekipi koja povremeno zaigra neku laganu igru nekih 20ak minuta. Meni se niti jedan mob nije grijao od ovih u zadnje 4 godine. Pogotovo ne ovi snapdragoni do 888 za koji znamo koja je situacija. Youtube, web, fotkanje (a da nije snimanje 4k do besvijesti) nikad neće zagrijat snapdragon do te mjere da se osjeti a još manje da bi smetalo kod držanja, pogotovo s maskom na mobitelu.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 20:51   #1477
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
imam p40 pro, nema grijanja.
Žena ima Mi 10 Pro, nema grijanja.
A bogme su top spec.

Ništa ja to ne pušim, to je samo izlika činjenici da je prekratko testirano i da su odlučili živiti sa tim, jer to doprinosu boljem trošenju uređaja i kvarenju, a samim time i kupovinom novog uređaja.
Tu je apple kralj vec godinama i poznaje trziste kako treba. Nema iphonea za 200 eura. Forget. Plati lijepo 1000 ili vise eura pa ga drzi par godina nije problem.

Što se Sonyja tiče, da se držimo teme, ćekamo ćemo par mjeseci da vidimo šta je ustvari Sony napravio u tih par godina da je zavrijedio takvu cijenu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 21:20   #1478
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Tu je apple kralj vec godinama i poznaje trziste kako treba. Nema iphonea za 200 eura. Forget. Plati lijepo 1000 ili vise eura pa ga drzi par godina nije problem.
Samo što ogroman dio smartphone tržišta drže baš midrangeri. Dovoljno ti govori i da je najprodavaniji ajfon onaj SE...

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Što se Sonyja tiče, da se držimo teme, ćekamo ćemo par mjeseci da vidimo šta je ustvari Sony napravio u tih par godina da je zavrijedio takvu cijenu.
I dalje će bit brand za dobrostojeće hipstere. Ovdje ne mislim u uvredljivom smislu prema grupaciji.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 21:56   #1479
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Pa ako se iživljavaš igrajući sat vremena najzahtjevnije igre onda se zagrije i SD865. Ja niti ne igram igre a koliko čujem ne grije se ni ekipi koja povremeno zaigra neku laganu igru nekih 20ak minuta. Meni se niti jedan mob nije grijao od ovih u zadnje 4 godine. Pogotovo ne ovi snapdragoni do 888 za koji znamo koja je situacija. Youtube, web, fotkanje (a da nije snimanje 4k do besvijesti) nikad neće zagrijat snapdragon do te mjere da se osjeti a još manje da bi smetalo kod držanja, pogotovo s maskom na mobitelu.
Ne bi baš rekao da je sat vremena igranja iživljavanje. I snimanje 4k videa na vrućinama iznervira proc, pa kad se sjetim koliko F1 stream u trajanju cca 2h grije, tako da...😬
locks je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2021., 22:35   #1480
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Samo što ogroman dio smartphone tržišta drže baš midrangeri. Dovoljno ti govori i da je najprodavaniji ajfon onaj SE...



I dalje će bit brand za dobrostojeće hipstere. Ovdje ne mislim u uvredljivom smislu prema grupaciji.
Iphone 11 je najprodavaniji iphone i mob u 2020, a najprodavaniji u 2021 je iphone 12. Jedino ako si mislio na najprodavaniji iphone opcenito ali to nema smisla gledat. Apple opet prodaje telefone kao blesav i zna trziste. Najprodavaniji samsung u 2020 je a51 i a21. Nesto definitivno ne stima kod ostalih. Zato kazem da je sto se tice trzista najjaci Apple. Pogledaj cijenu opreme. Apple najskuplji.
Ali idemo offtopic, Sony je ovdje tema
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 10:24   #1481
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,288
locks je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 12:19   #1482
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Kad vidis cijenu,kupis "normalan" mob i dslr
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 17:48   #1483
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 06:44   #1484
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
To oni ozbiljno? I nema dijelova od zlata, dijamanata ili nekog meteorita koji bi opravdali tu cijenu? Koliko god da ih proizvedu, neće ih prodati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 08:13   #1485
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Mislim da se varaš. Prodat će se jako puno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 08:38   #1486
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Priznajem da je hardver vrhunski i mob ima sve ono što bi čovjek želio od moba - jak cpu, puno rama, vodootporan, sd slot, vrhunski foto senzor, dobre dimenzije,... Ali ogromna cijena je malo preveliki zalogaj za mnoge. Da je oko 1k €, kao aktualni flagshipovi, mnogi bi došli u napast da ga kupe.
Nažalost, na ruku mu ne ide ni Sonyjeva podrška u vidu zakrpi i upgrade OS-a koja je katastrofalna još iz vremena SE koalicije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 09:16   #1487
Haywire77
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 75
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ne bi baš rekao da je sat vremena igranja iživljavanje. I snimanje 4k videa na vrućinama iznervira proc, pa se sjetim koliko F1 stream u trajanju cca 2h grije, tako da...😬
Tocno...imao ljetos Mi10 PRO i na splitskih +35 C se bas opako grijao...toliko da me to bas nerviralo...npr. Mate 20 PRO tek bude mlak...sto god mu radio.
Haywire77 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:30   #1488
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Prodavat će se, bez dileme. Ciljaju na foto/video publiku, iako osobno ne kužim zašto bi to ljudi radije kupili nego RX100/ZV-1 ako im već treba za fotkanje/snimanje u visokoj kvaliteti, a minimalnih dimenzija.

Usporedbe radi:
RX100 - 102 x 58 x 36mm i 240g (novije generacije idu i do 300g)
Xperia Pro-1 - 166 x 72 x 8.9mm i 221g

Nije baš ogromna ušteda prostora

Obje kamere s kompletnom opremom za vlog koštaju 2-3 puta manje
https://www.amazon.de/ZV1BDI-EU-Sony...NrPXRydWU&th=1

Eksterni monitori za kamere/fotoaparate koštaju stotinjak €, nisu vrhunski 120Hz OLED paneli, ali nije ni bitno za to čemu služe.

S fotićem uzmeš par ekstra baterija, promijeniš po potrebi i vozi cijeli dan bez razmišljanja. Ovdje je baterija gotova za 2h snimanja, pa je puni ili puni dok snimaš i takvim tempom je zrela za zamjenu svakih par mjeseci.

Super je što Sony pokazuje mišiće i tjera druge da slijede, ali ovo nema smisla.
Inače, fali xenon flash otraga
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 27.10.2021. u 10:36.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 13:34   #1489
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
ma može to biti 1' senzor, ali koriste polovicu njega.
Također mi smeta šta uspoređuju sa RX100, jer to senzor od RX100 vidilo nije.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 22:01   #1490
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ma može to biti 1' senzor, ali koriste polovicu njega.
Također mi smeta šta uspoređuju sa RX100, jer to senzor od RX100 vidilo nije.
Koji je smisao toga? Pretpostavljam samo marketing da kažu kako ima 1" senzor jer ne mogu utrpati adekvatnu leću na toliki senzor i te debljine mobitela.

Bolje bi im bilo da su napravili neki bayonet mount stil sa tolikim senzorom i ponudili par objektiva različitih fokalnih duljina za ljubitelje fotografije jer ovaj mobitel neće imati bolju kvalitetu fotki od nekog drugog flagshipa sa velikim senzorom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 09:51   #1491
purger22
Premium
Moj komp
 
purger22's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 176
Da li postoji mogućnost vraćanja Androida 9 na XZ3?

Updetao sam telefon na 10-ku i ne radi mi dobro mikrofon kod poziva, bilo sa mobilne mreže ili preko Whatsappa, jedva se čuje s druge strane i ima šumova, voice recorder radi bez problema i kod snimanja videa je isto sve ok. Kad se spoje slušalice sve radi savršeno jer se zaobiđe ugrađeni mikrofon.
Na netu sam našao da se ljudi žale na isti problem, a shupci iz Sony-a neće riješit problem koji je očito njihova krivica.
purger22 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 15:37   #1492
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Malo da dignem temu. Dobio na poklon xperiju 1 IV pa sada gledam kakav punjač mogu sve koristit.
Vidim da xperia koristi PD 30W, a mogu li koristiti QC 3.0 i 3.0+ (imam 2 punjača od xiaomi QC 3.0 i QC 3.0+ i od HTC QC 3.0)? Nisam baš pronašao odgovore na netu.

Možda bi nabavio i bežični punjač, a o njima nemam pojma jer ih još nisam koristio pa koje mogu koristiti? Na kaj treba paziti?
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 15:50   #1493
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Malo da dignem temu. Dobio na poklon xperiju 1 IV pa sada gledam kakav punjač mogu sve koristit.
Vidim da xperia koristi PD 30W, a mogu li koristiti QC 3.0 i 3.0+ (imam 2 punjača od xiaomi QC 3.0 i QC 3.0+ i od HTC QC 3.0)? Nisam baš pronašao odgovore na netu.

Možda bi nabavio i bežični punjač, a o njima nemam pojma jer ih još nisam koristio pa koje mogu koristiti? Na kaj treba paziti?

Možeš koristiti ali će ti dati ''slow charging'' vjerojatno
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:20   #1494
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Za one koje zanima, nakon tjedan dana korištenja Xperia 1V, telefon je popravio sve mane prethodnog modela. Iskreno tome sam se i nadao, da ne kažem da sam dobio slušalice od 400€ za 0€. Malo je blesavo jedino što su maknuli status LED. Ko ima volje zaj. se sa kamerom telefon je top.
ps: i naravno ko ima para

poz.

Sent from my XQ-DQ54 using Tapatalk
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 08:28   #1495
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kako stoje s updateovima? Na tome su uvijek bili problematični jer ih updateova praktički nije ni bilo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 14:47   #1496
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Pa koliko sam skuzio izbaceu 1 - 2 mjeseca neki update.

Sent from my XQ-DQ54 using Tapatalk
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 19:15   #1497
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
To je dobro. Imao sam XA2 i u 2g. sam dobio 5-6 updateova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 20:11   #1498
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Imao sam Xperiu 5 lll, odlican mob, al ubio me onaj omjer ekrana 21:9, na 6.1" bi bolje odgovarao 20:9.
Kamere su odlicne na Xperiama, a na Xperiji 1 V kolko citam i vidim kamera je odlicna.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 21:23   #1499
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Kamera je brutalno dobra, samo sto se moras poigrat sa postavkama svaki puta i namjestiti za svaku prigodu. Auto mod pogodi postavke u 50% slučajeva. A snimiti video je poprilično zeznuto, ali ako znaš šta radiš čuda napraviš.

Sent from my XQ-DQ54 using Tapatalk
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 09:58   #1500
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Super ako fotkas mrtvu prirodu, ali ne i golubove u parku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na