Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2020., 11:13   #8311
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Joj boohoo. Otvori developer options, stavi sve animacije/tranzicije na off i A40 prodiše. Svaki Samsung prodiše nakon tog jer su cijeli OS ubili s tim svojim tranzicijama.
Brate mili, naporan si više sa svojim razlikama u milisekundama i prozivanjem svega što nije top model sranjem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:40   #8312
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,298
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Samsung je stvarno postao ili S/Note serija ili ništa.

Konfigurirao sam koleginici novi A40. Lepi joj je ali trza li ga trza. Reko za koji k nisi kupila Mi A3 ili RN8 za te pare ili čak manje?

Odgovor je bio: nije Samsung

Ok, vjerojatno su A50 i ovi jači bolji, ali to je već rang cijene novog prošlogodišnjeg flagshipa.

A opet boli ih đoka. 300 milja mobitela godišnje prodaju. Fućka im se za par iljada nezadovoljnih korisnika.
Ne slušaju nezadovoljne korisnike i samo gledaju po prodajnim rezultatima.
Trzalo je i na S9 u početku izlaska. Nizozemska tuži Samsung zbog podrške nadogradnje. A Samsung dalje štanca modele raznih imena i boli briga za ekologiju.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:44   #8313
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Joj boohoo. Otvori developer options, stavi sve animacije/tranzicije na off i A40 prodiše. Svaki Samsung prodiše nakon tog jer su cijeli OS ubili s tim svojim tranzicijama.
Brate mili, naporan si više sa svojim razlikama u milisekundama i prozivanjem svega što nije top model sranjem.
Pa tebi možda nije dosadno da kupiš novi mobitel i da ga moraš modificirat da bi normalno radio i tebi je to normalno. Možda za Samsung je, za mene nije. To kaj ga ti imaš ne znači da valjda i da je dobar izbor.
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ne slušaju nezadovoljne korisnike i samo gledaju po prodajnim rezultatima.
Trzalo je i na S9 u početku izlaska. Nizozemska tuži Samsung zbog podrške nadogradnje. A Samsung dalje štanca modele raznih imena i boli briga za ekologiju.

Отправлено через Pixel
Pitanje je kolko će to dugo trajat ... kinezi napadaju sa svih strana.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:51   #8314
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Kad sam ja ekipi na lijepi način objašnjavao kako je A40 isto sranje onda sam dobio ban a oni ga dizali u nebesa. Al vrijeme je odradilo svoje.
Ban? Kada to? Koliko ja vidim, imaš infraction zbog onog općeg rata u Windows Phone temi iz 2014 godine, barem što se mene tiče.

Ban nisi dobio sigurno za A40 tako da se nećemo lagati. Možda si od admina dobio read-only na mobitel sekciju, ali to nisi dobio ni zbog Samsunga ni zbog A40, već vjerojatno zbog svog finog i kulturnog ponašanja prema sugovornicima
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:51   #8315
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nevezano za Samsung, ali me čudi kako USA i EU nisu u pogledu ekologije napravili nešto po tome. Naime, gotovo niti jedan današnji mobitel ne dolazi sa zamjenjivom baterijom. S obzirom na milijun ekoloških i "ekoloških" nameta i regulacija te činjenicu da praktički 100% populacije ima mobitel, pravo je čudo da se proizvođačima to tolerira.

Tu bi definitivno države trebale intervenirati i tražiti da proizvođači drže zamjenske djelove bar 5g, te da su baterije user replaceable jer su današnji mobiteli već "dovoljno dobri" za veliku većinu ljudi i dosegli su tehnološku zrelost, te ukoliko bi bili softverski podržani i s izmjenjivom baterijom, definitivno bi se dulje koristili i manje zagađivali okoliš.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 29.01.2020. u 12:18.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:58   #8316
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pa tebi možda nije dosadno da kupiš novi mobitel i da ga moraš modificirat da bi normalno radio i tebi je to normalno. Možda za Samsung je, za mene nije. To kaj ga ti imaš ne znači da valjda i da je dobar izbor.
Ja sam svjestan koliko sam ga platio i što sam htio, a što dobio za te novce.
Meni je opravdao trošak. Netko tko planira kupnju, valjda će isto odvagnuti želje, potrebe, svoju platežnu moć i koliko ga briga za tuđa mišljenja.

Vrijedi za apsolutno svaku kupovinu svega ikad.

U ovom slučaju:

1. Želja - da nije tacna i da liči na nešto
2. Potreba - Dual SIM i odvojeni mSD utor
3. Do 2000 kn, keš only
4. Nimalo

A40 - checks all the boxes

Svatko ima svoj popis, ali glupo je nešto proglašavati sranjem ako ne odgovara tvojem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.01.2020. u 12:03.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 12:04   #8317
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ne znam zakaj se ocekuje od samsunga da je lag free i da radi ko neki modeli smartfona (xiaomi, huawei, one+, sony itd). Samsung ak kupujes, moras bit spreman na neke stvari kod doticnog.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 12:15   #8318
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nikad mi nije jasno sta bi taj "fix" gasenja animacija trebao postici. Ono malo sto dobijes u ubrzanju startanja aplikacije izgubis u percepciji jer vidis kako se aplikacija ucitava i sve "stoji". Tijekom koristenja aplikacija ionako nema efekta.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 13:21   #8319
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ban nisi dobio sigurno za A40 tako da se nećemo lagati. Možda si od admina dobio read-only na mobitel sekciju, ali to nisi dobio ni zbog Samsunga ni zbog A40, već vjerojatno zbog svog finog i kulturnog ponašanja prema sugovornicima
Pa reko sam da sam im pokušao objasnit na lijep način ...

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja sam svjestan koliko sam ga platio i što sam htio, a što dobio za te novce.
Meni je opravdao trošak. Netko tko planira kupnju, valjda će isto odvagnuti želje, potrebe, svoju platežnu moć i koliko ga briga za tuđa mišljenja.

Vrijedi za apsolutno svaku kupovinu svega ikad.

U ovom slučaju:

1. Želja - da nije tacna i da liči na nešto
2. Potreba - Dual SIM i odvojeni mSD utor
3. Do 2000 kn, keš only
4. Nimalo

A40 - checks all the boxes

Svatko ima svoj popis, ali glupo je nešto proglašavati sranjem ako ne odgovara tvojem.
Opet sa svojim opravdanjima i glupostima to kaj je tebi dobar i ne znaš za bolje je tvoja stvar.
Za te pare dobiš Xiaomi koji leti naspram tog krampa, bolji phone, imaš redovite updatee jedino kaj možda nećeš dobit je AMOLED zaslon al kome to treba kad je telefon koma.

Jeidno kaj vredi od Sasmung je S serija i tu su počeli petljat i gurat ona smeća od EX-a dok se amerima i dalje plasira prvokalsna roba. Ipak su im oni omogućili da zadrže vodeću poziciju. Al opet za te pare kupiš OP koji je Ferrari za te krampove.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 13:25   #8320
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pa reko sam da sam im pokušao objasnit na lijep način ...


Opet sa svojim opravdanjima i glupostima to kaj je tebi dobar i ne znaš za bolje je tvoja stvar.
Za te pare dobiš Xiaomi koji leti naspram tog krampa, bolji phone, imaš redovite updatee jedino kaj možda nećeš dobit je AMOLED zaslon al kome to treba kad je telefon na koma.
Lijep način ajd dobro

Dobiješ AMOLED zaslon u Mi A3. 720P ali nije tako grozan kako se piše. Čak prihvatljiv.

2-3 dana baterija, ekran na 80% svjetline i 2 SIM kartice u njemu. Mobitel nakon 4 mjeseca radi glatko kao i prvi dan bez greške.

I zakaj si tak nabrijan ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 13:55   #8321
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Gledam Xiaomi temu, tamo se pak nekakve optimizacije moraju isključiti da bi dobio telefon koji radi kako bi trebao.

Xiaomi leti, Xiaomi je bolji, ima redoviti update... Ok, i?

Leti... s optimizacijom ili bez?
Bolji...kako kome i po čemu
Redoviti update? Čega? Što mi treba updateati ako sve radi ok?

Nisam našao Xiaomi s AMOLED ekranom, da je unutar 150mm i da ima Dual SIM i dedicated mSD.

Ako nađeš i neki drugi mobitel, da ima te karakteristike, a da je po tebi bolji, javi koji je i koliko košta. Otvoren sam za sve opcije, a ionako mi uskoro ističe ugovor na službenom broju. Gledam što uzeti i ne nalazim, a ovo nije puno što tražim.

Da ti olakšam posao, ovo je sve što odgovara tim uvjetima. Nađi bolji.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.01.2020. u 14:07.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:01   #8322
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pa reko sam da sam im pokušao objasnit na lijep način ...


Opet sa svojim opravdanjima i glupostima to kaj je tebi dobar i ne znaš za bolje je tvoja stvar.
Za te pare dobiš Xiaomi koji leti naspram tog krampa, bolji phone, imaš redovite updatee jedino kaj možda nećeš dobit je AMOLED zaslon al kome to treba kad je telefon koma.

Jeidno kaj vredi od Sasmung je S serija i tu su počeli petljat i gurat ona smeća od EX-a dok se amerima i dalje plasira prvokalsna roba. Ipak su im oni omogućili da zadrže vodeću poziciju. Al opet za te pare kupiš OP koji je Ferrari za te krampove.
Ima jedan "problem" a vezano uz Šaomi, a to je samo njegovo ime.

Samsung je Samsung, samsung ima ime, reputaciju.. Doduše, sad su ipak vremena drukčija i sad je potrebno nekaj više od samog imena za kupnju smartfona.. Preveliki broj kupaca oprašta greške samsunga pa i zbog toga potonji može kiksat kak hoće i kolko hoće, naravno doći će i tomu kraj, osim ak samsung ne okrene ploču i počet pratit tržište..

Ak se ne varam samsung je vodeći, al za vratom mu dišu hrpa ambicioznih kineza koji će nudit sve što i razvikani, naravno, po manjoj cijeni..

Al evo, S20 serija je pred vratima, živo me zanima ovaj najmanji model kaj bu to sve nudil u paketu, za kolko ono € skuplji neg prethodni model.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:07   #8323
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Super je Xiaomi, pogotovo ovi novi modeli s reklamama unutar OS-a
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:16   #8324
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ponavljam, Mi Ax serija nema tih problema

Ali slažem se da Xiaomi nije ni blizu Samsunga kao branda, niti će ikad biti, niti su u istom ratu.

Razlika se smanjuje ali jebe se Samsungu oće Mirko iz Lazarevca kupit A40 ili RedmiNote8 dok flagship S20 u svim svojim varijantama bude imao 100+ milja komada prodanih u 2020 godini.

I samim time se neće i ne može osjećati ugroženo.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:38   #8325
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Samsung je stvarno postao ili S/Note serija ili ništa.

Konfigurirao sam koleginici novi A40. Lepi joj je ali trza li ga trza. Reko za koji k nisi kupila Mi A3 ili RN8 za te pare ili čak manje?

Odgovor je bio: nije Samsung

Ok, vjerojatno su A50 i ovi jači bolji, ali to je već rang cijene novog prošlogodišnjeg flagshipa.

A opet boli ih đoka. 300 milja mobitela godišnje prodaju. Fućka im se za par iljada nezadovoljnih korisnika.
A50 nije ništa posebno bolji. Sporo, trzavo, klimavo....Aj makar drži baterija i ima lijep ekran.
Poco F1 na njušci 1200-1300kn 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:54   #8326
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vidi, uspoređivanje cijena je više manje bezveze jer svatko iz svog kuta vuče svoj argument da bude u pravu.

To je kao kad je mene Tvrdara pred 4 godine uvjeravao i nagovarao kako je bolje kupiti Huawei P9 nego S7 i da zašto ne uzmem P9 i ušparam lovu jer je S7 jako puno debelo skuplji a ne vredi ratlikr. A S7 sam platio 800 kn novi zapakirani. Za te novce nisam mogao kupiti niti Xiamojevog midrangera u dućanu jeltako ? Totalno bezveze usporedba.

Tako da uspoređivanje cijena je bezveze i nije nikakav oslonac koliko koji mob vredi/ne vredi jer 20 ljudi može imati 20 načina nabavke mobitela, a samim time i 20 različitih cijena istog uređaja (pretplate, njuškala, firme, dućani na rate...).
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 14:55   #8327
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
jebe se Samsungu oće Mirko iz Lazarevca kupit A40 ili RedmiNote8 dok flagship S20 u svim svojim varijantama bude imao 100+ milja komada prodanih u 2020 godini.

I samim time se neće i ne može osjećati ugroženo.
Jebe se Samsungu za mobilnu diviziju i tako vec duze vrijeme. Cinjenica je da su uber jak semiconductor proizvodjac, a fokus na mobitele im je nesto kao Sonyjev - tu su tek toliko da jesu. Oni im dodju kao bonus profit baziran na brandu, a ne npr inovacijama. Preklopni ekrani, underscreen fp, retractable kamere, brza punjenja, pa i famozni notchevi... Nista nije Samsungovo "maslo". Oke, punch hole je mozda bas njihovo maslo (bez navodnika).

Trziste je prezasiceno, prodaja u najboljem slucaju stagnira, a jedino sto mozes prikazati kao plus ne bi li uzdignuo svoj brand je visa cijena proizvoda pretocena u kvartalno izvjesce kao nekakav profit i sl. zelena brojka.

Dobro si rekao, jebe se Samsungu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:09   #8328
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
https://m.gsmarena.com/samsung_is_sh...news-39940.php

Isuse konačno. Kraj throttlingu,battery drainu,etc etc...
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jebe se Samsungu za mobilnu diviziju i tako vec duze vrijeme. Cinjenica je da su uber jak semiconductor proizvodjac, a fokus na mobitele im je nesto kao Sonyjev - tu su tek toliko da jesu. Oni im dodju kao bonus profit baziran na brandu, a ne npr inovacijama. Preklopni ekrani, underscreen fp, retractable kamere, brza punjenja, pa i famozni notchevi... Nista nije Samsungovo "maslo". Oke, punch hole je mozda bas njihovo maslo (bez navodnika).

Trziste je prezasiceno, prodaja u najboljem slucaju stagnira, a jedino sto mozes prikazati kao plus ne bi li uzdignuo svoj brand je visa cijena proizvoda pretocena u kvartalno izvjesce kao nekakav profit i sl. zelena brojka.

Dobro si rekao, jebe se Samsungu

Sad ce ispast da sve (velike)proizvođače zapeče pimpek za mobile diviziju


Mislim da nije tako, vec je to samo slučaj kod velikih koji imaju 0,xx% trzisnog udjela (Sony/LG)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:21   #8329
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Vidi, uspoređivanje cijena je više manje bezveze jer svatko iz svog kuta vuče svoj argument da bude u pravu.

To je kao kad je mene Tvrdara pred 4 godine uvjeravao i nagovarao kako je bolje kupiti Huawei P9 nego S7 i da zašto ne uzmem P9 i ušparam lovu jer je S7 jako puno debelo skuplji a ne vredi ratlikr. A S7 sam platio 800 kn novi zapakirani. Za te novce nisam mogao kupiti niti Xiamojevog midrangera u dućanu jeltako ? Totalno bezveze usporedba.

Tako da uspoređivanje cijena je bezveze i nije nikakav oslonac koliko koji mob vredi/ne vredi jer 20 ljudi može imati 20 načina nabavke mobitela, a samim time i 20 različitih cijena istog uređaja (pretplate, njuškala, firme, dućani na rate...).
Ja kažem da je za mene A50 sranje, jer je precijenjen. Nije to samo uspoređivanje cijena, nego i onoga šta dobiješ za to.Poco je samo jedan primjer....
Ako neko iz svog kuta meni kaže da je A40 njemu super,ok. Ali taj nema pojma o ničemu. A40 ne vrijedi više od 100€, ali je Samsung, pa automatski to košta 200€ 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:26   #8330
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Nema to veze s marketshareom. Udio mobilne divizije u sveukupnom poslovanju Samsunga je kap u moru. Utrosak na R&D za mobilnu diviziju vjerojatno jednako prati krivulju.

Nije mi vrag dao mira, znam da sam negdje citao o tome pa sam nasao jedan od videa. Mislim stvarno ima smisla kad vidis sve na "papiru", a sad... Zasto Samsung ima toliki marketshare - vjerojatno je rasturao u proslosti. Zasto Jozo danas kupuje Samsunga, a ne Saomija, to je mozda vise pitanje za psihologe

https://youtu.be/k05Q1k4A5ls
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:27   #8331
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
E vidiš, to je isto ono što Xenon kaže - jedno fino i kulturno objašnjavanje da su ljudi u krivu sa argumentom "ja sam u pravu jer eto to sam ja", a onda ako se ode dublje i žešće te se dogodi kakva nedajbože sankcija, onda bude "dobio sam ban jer vređam omiljeni Samsung"

Jel vas 2 vidite što pišete?

Da se ne shvati ovo kao pretnja neka, samo vam skrećem pozornost na korespodenciju nakon koje se donose krivi zaključci.

Ja isto ne bih kupio ni A40 ni A50... nebi kupio niti jedan A model sebi, ali to ne znači da oni koji ih kupuju su neznalice i idioti jer eto, mi znamo bolje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:37   #8332
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
...
Ako neko iz svog kuta meni kaže da je A40 njemu super,ok. Ali taj nema pojma o ničemu. A40 ne vrijedi više od 100€, ali je Samsung, pa automatski to košta 200€ ��
Daj plz malo pojasni ovaj dio, argumentiraj. Na temelju kojih argumenata si ti zakljucio da on/ona nema pojma o nicemu ako ima A40? Ja osobno nemam A seriju vec S9, ali me stvarno zanima. Ja isto npr nebih nikada kupio Šaomija ali mi ne pada napamet ekipu koja uzima Šaomija nazvati neznalicama/debilima/sirotinjom/ubaciPridjevKojiZelis. Jednostavno mi zdravi razum to ne dopusta. Zato me zanima što ces mi odgovoriti.

@DrugBrko plz mu dopusti da mi odgovori...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 15:40   #8333
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ko ga drži ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 16:01   #8334
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,269
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Daj plz malo pojasni ovaj dio, argumentiraj. Na temelju kojih argumenata si ti zakljucio da on/ona nema pojma o nicemu ako ima A40? Ja osobno nemam A seriju vec S9, ali me stvarno zanima. Ja isto npr nebih nikada kupio Šaomija ali mi ne pada napamet ekipu koja uzima Šaomija nazvati neznalicama/debilima/sirotinjom/ubaciPridjevKojiZelis. Jednostavno mi zdravi razum to ne dopusta. Zato me zanima što ces mi odgovoriti.

@DrugBrko plz mu dopusti da mi odgovori...
Zato što su za mene A40 i A50 neisplativi i precijenjeni. Ljudi ih kupuju zbog imena i jer iskaču iz paštete...Lijep dizajn, ekran i iza piše Samsung. To je dovoljno ☹️
Ne kažem da je svaki Samsung neisplativ i loš, ali cijela A serija me bode u oči.Kupovanje A klase Samsunga je neznanje.
Čemu kupit A50, ako možeš ubosti S9 s garancijom na njušci?! Ja bi radije uzeo polovni S8 ili S7 nego A40...

Sad udrite 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 16:24   #8335
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Za tebe su neisplativi i precijenjeni. Ako netko trazi kao sto si napisao lijep dizajn, ekran i pise samsung njemu/njoj je taj mob tip top. Case closed
Ne kuzim kaj te briga kaj netko kupuje. Tebi ni iz džepa ni u džep.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 17:08   #8336
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Zato što su za mene A40 i A50 neisplativi i precijenjeni. Ljudi ih kupuju zbog imena i jer iskaču iz paštete...Lijep dizajn, ekran i iza piše Samsung. To je dovoljno ☹️
Ne kažem da je svaki Samsung neisplativ i loš, ali cijela A serija me bode u oči.Kupovanje A klase Samsunga je neznanje.
Čemu kupit A50, ako možeš ubosti S9 s garancijom na njušci?! Ja bi radije uzeo polovni S8 ili S7 nego A40...

Sad udrite ��
Napisao sam gore zašto sam kupio A40. Nitko mi još nije našao alternativni uređaj koji zadovoljava samo ona 3 navedena zahtjeva koja imam.

Gledam S9, S8, S7...dimenzijama pašu, ekran paše...ali nema ključnu stvar;
2 SIM i mSD slot nego mSD dijeli SIM2.

Kraj priče. Može biti najbolji na svijetu, meni je smeće jer ne zadovoljava bitan kriterij.

Eto, neznalica sam jer je A40 JEDINI dostupan uređaj koji zadovoljava te 3 stvari. Nitko sretniji od mene da postoji takav Sony, LG, Xiaomi, Nokia ili bilo koji drugi Koronavirus mobile uređaj, pa da imam izbora.
Nemam, imam A40 i sve stvari koje mi trebaju obavlja zadovoljavajuće brzo i pouzdano. Kraj priče

Imam službeni Mate 20 Lite koji stoji u ladici jer ne zadovoljava nijedan kriterij. Je li bolji od A40? Meni je beskoristan, smeće, jel
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 17:11   #8337
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Ja bi radije uzeo polovni S8 ili S7 nego A40...
A ja bi radije uzeo neki novi Alcatel ili Vivax nego bilo koji polovni Samsung "S" kojeg je netko držao na svom masnom uhu i dirao prljavim prstima.
Nepojmljivo mi je koristiti polovni telefon... čisto da vidiš kako smo svi različiti.

I daj pliz kani se priče šta je isplativo jer taj pojam ne postoji kad je odabir mobitela u pitanju.
Sve što obavi mobitel od 7000 kn će obaviti i onaj od 1500 kn, tako da pričati o isplativosti je idiotizam sam po sebi.
Izbor je prije svega subjektivan, a ne da ljudi nisu upućeni, modeli A40, A50, A70... se prodaju jako dobro što znači da su kupci zadovoljni.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 18:42   #8338
Silvestrus
Registered User
 
Silvestrus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 154
Zaboravljate još jednu stvar. Navika na software. Netko tko je imao Samsung uređaje godinama želi slično ili isto iskustvo korištenja. Nešto kao ekipa koja je na iPhone. Te ljude ne interesira da li je tamo nekakav xy brand bolji za iste novce.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Silvestrus je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 18:58   #8339
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Joj pa obrises vaticom i medicinskim alkoholom mob i rijesen problem. Ja patim na cistocu nekih stvari pa redovno brisem mobove alkoholom i sve super mozes ih lizat dan i noc kak su cisti. Nez kaj ste zapeli za taj A40 pa nije tolko smece nego je samo ok mob za nezahtjevne korisnike. Da su mi bar dali samsunga sluzbenog i to tak neki a40 il a50 jos bolje iako je veci, al dali su mi ćajomi tesku cigletinu low end koja samo smeta pa sad moram furat 2 moba jer nemre s10e trunut doma. Jedino se mi zalimo tu da je nesto lose ak nije skupo i dobar specs. Kak se neki ne zale na mobu od soma kn. Njima je to vrh i svi sretni, a kad im kazes da imas top mob (ili jedan od njih brdo koji su u vrhu) il kolko si dao za mob, ti ljudi misle da si poremecen.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 19:24   #8340
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Silvestrus Pregled postova
Zaboravljate još jednu stvar. Navika na software. Netko tko je imao Samsung uređaje godinama želi slično ili isto iskustvo korištenja. Nešto kao ekipa koja je na iPhone. Te ljude ne interesira da li je tamo nekakav xy brand bolji za iste novce.

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk
Nije istina. Na bolje se covjek brzo navikne. Druga stvar je to sto netko ne zeli probat nesto drugo/novo.
Xenon je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na