Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2018., 21:39   #1
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
(riješeno) PC se ne može upaliti (stalno se restarta)

Pozdrav, trenutno imam problema prilikom paljenja računala. Na ekranu se ništa ne pojavljuje, a komp se sam restarta (ili gasi) prilikom paljenja, kao da je u nekoj petlji.

Evo kako to izgleda:
https://www.youtube.com/watch?v=-megFbBBVsM

Konfiguracija je ova ispod nicka.

Ima li tko kakav savjet? Proba sam palit bez grafičke, sve je isto.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 21:48   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Jel beepa bez rama? Ocisti ram kontakte sa skolskom gumicom.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2018., 21:54   #3
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Upravo probao i bez rama, ista stvar (imam 1x8GB).

Najčudnije mi je šta monitor nikako ne reagira, kao da nije uštekan (a je). Monitor bude u onom power saving modu kada je komp izgašen, ali kad upalim komp, i monitor se sam upali. Sada se ne pali.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 22:05   #4
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Jesi probao napravit clear cmos? Ali bas na nacin da bateriju izvadis van. ako nisi, probaj.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 22:09   #5
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Izvadi grafu i spoji taj LG monitor na D-sub izlaz direkt na matičnu (procesor ti ima integrušu pa da probaš s njom).
Također tu R9 280X grafu isprobaj kod nekoga.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 22:20   #6
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Cuky, hoću li izgubiti podatke ako napravim clear cmos (nisam to nikad prije radio... ) ?


Drvoje, danas sam probao upaliti bez grafičke kartice (bila je skroz izvađena), situacija je jednaka, i dalje se sam restarta prije nego se potpuno upali.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 22:30   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Neces (podaci na disku nemaju veze s time). Samo ce ti se postavke biosa izresetirati.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 23:08   #8
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Ne znam kako napraviti clear cmos nažalost

Ova ploča nema jumper, a nisu ni 3 pina u pitanju nego 2 (to je ovo ispod JBAT1 ).

Postoji li još koji način za resetiranje?

Ovo su upute iz manuala za matičnu.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 23:18   #9
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Ispod slota za graficku ti je baterija pa je izvadi.

Isto je kao na ovim uputama ovdje na 0:27

https://youtu.be/-mtPxEAvYno

To radis dok je komp istekan iz struje/uticnice. Ni slucajno dok je spojen u struju il ne daj boze upaljen
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 23:41   #10
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Obavio sam i clear cmos, nažalost ne pomaže. Izvadio sam bateriju na 1 minutu otprilike. I dalje je reboot loop.

Svaki dodatni prijedlog je dobrodošao.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2018., 00:02   #11
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Rastavi cijelo računalo, odnosno izvadi sve komponente iz kućišta. Ostavi (na stolu s pripadajućom podlogom ili iskoristi kutiju od matične ploče i pakiranje) samo procesor, matičnu ploču, memoriju i napajanje (mada i to možeš zamijeniti, ako imaš drugo ili za posuditi neko za probu). Također možeš probati izvaditi procesor, (za svaki slučaj) pregledati LGA pinove, pa ga ponovno pažljivo vrati natrag u socket/ležište. Ne bi bilo loše da probaš i s nekom drugom memorijom. Monitor svakak spoji na jedan od iGPU izlaza kak je već i predloženo.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2018., 10:07   #12
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Ajd ti otvori napajanje i vidi kak izgleda iznutra,mislim da je do njega ...


ili jednostavno posudi napajanje i zamijeni,pa vidi da li će se isto ponašati ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2018., 12:06   #13
NBElite
Registered User
 
NBElite's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Smjesno, ali istinito..nedavno sam se cijeli dan mucio oko slicne stvari. Nakon svega sto sam pokusavao i odradjivao, stalno se gasio palio. Doduse, ovaj je usao u windowse i odmah presao u shutdown. (nekada je znao raditi po par sati u komadu, bez gasenja)



Da ne duljim, ispalo je da je ostecen prekidac za paljenje. Zalemio sam drugi i sve pet.



Probaj..iskljuci ga s maticne ploce, pa upali bez njega (kratki spoj na "Front panel" pinovima "power"na maticnoj ploci)
NBElite je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2018., 23:28   #14
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Hvala svima na savjetima. Na kraju je bilo do napajanja. Kupio sam danas novo i ugradio i sada sve radi (Corsair VS650, 650W, VS Series - 500kn). Podaci sa oba diska su mi sačuvani, to mi je najbitnije od svega.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na