Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2010., 16:40   #31
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Ne znam zašto se ovdje nepravedno prešućuje spyware terminator. Potpuno free stvar, a štiti odlično u realnom vremenu...

http://www.spywareterminator.com/

Inače mislim da bi se ovi linkovi gore trebali dopuniti sa nekim modernijim i boljim rješenjima, npr. panda cloud antivirus meni se čini pravo osvježenje nakon onog AVG-a koji je s vremenom postao vrlo loš...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:58   #32
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Trebalo bi dodati i još vjerojatno 2 najbolja antispyware alata:

http://www.superantispyware.com/
http://www.malwarebytes.org/

s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 10:42   #33
Igor_zgb
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Pozdrav svima

Nod32 mi javlja da imam na kompjuteru trojana, i stavlja fileove u quarantine, ali zna javljati cijelo vrijeme kad upalim komp jedno 5 min stalno za tog trojana pa prestane...

kako da to rijesim

trojan je ovaj

JS/Agent.BHR trojan
JS/exploit.CVE-2010-0806.A trojan

h**p://tianxia345.8800.org:882/AM02/ap.js COUNT 26 puta
h**p://tianxia345.8800.org:882/AM02/index.html COUNT 27 puta

To sam prepisao iz nodove quarantine
Igor_zgb je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2010., 14:41   #34
Anonymous_01
Premium
Moj komp
 
Anonymous_01's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 29
Malwarebytes je po meni odličan, dovoljno brzi i učinkovit, koristim samo njega i kombinaciji s avirom i sve 5 :-)
Anonymous_01 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2011., 19:25   #35
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Trebam hitno pomoc... Moze li mi netko reci kako da napravim da mi se Comodo antivirus automatski "pali" cim upalim komp??

Kad upalim komp nemam ikone dolje kod sata i nemam proces u task manageru....

Kako to rjesit?

hvala svima!
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2011., 06:58   #36
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Trebam hitno pomoc... Moze li mi netko reci kako da napravim da mi se Comodo antivirus automatski "pali" cim upalim komp??

Kad upalim komp nemam ikone dolje kod sata i nemam proces u task manageru....

Kako to rjesit?

hvala svima!

Nezna nitko?
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2011., 13:33   #37
zeemax
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: okolica SB-a
Postovi: 10
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Ne znam zašto se ovdje nepravedno prešućuje spyware terminator. Potpuno free stvar, a štiti odlično u realnom vremenu...

http://www.spywareterminator.com/

Inače mislim da bi se ovi linkovi gore trebali dopuniti sa nekim modernijim i boljim rješenjima, npr. panda cloud antivirus meni se čini pravo osvježenje nakon onog AVG-a koji je s vremenom postao vrlo loš...

a da li ti je možda pravio probleme s nekim aplikacijama?
zeemax je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 12:30   #38
vrbova
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: x
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Costa Pregled postova
Napomena: Oni programi koji nemaju besplatnu verziju su oznaceni sa Shareware.

Automatsko skeniranje i uklanjanje spywarea:
SpyBot Search & Destroy
Trazi, uklanja i stiti od spywarea
NAPOMENA: Updateati nakon instalacije.

Ad-Aware SE Personal
Trazi, uklanja i stiti od spywarea
NAPOMENA: Updateati nakon instalacije.

Kod skeniranja ad-awareom ukljucite:
Settings > Tweaks > Scanning Engine: "Unload recognized processes during scanning."
Settings > Tweaks > Cleaning Engine: "Let Windows remove files in use after reboot."

Kad stisnete "Scan Now" izaberite "Use Custom scanning options" i ukljucite "Activate In-Depth Scan".

CWShredder
Uklanja "ukleti" Cool Web Search i njegove varijante
Dodatak sprecava neke verzije CWS-a koje onemogucuju pokretanje CWShreddera.

Evo stranice koja sadrzi popis svih LOSIH antyspyware programa. To su oni programi koji su uglavnom pokrali izgled od nekih popularnijih, ne sluze svrsi vec rade upravo suprotno. IZBGJEGAVATI!

http://spywarewarrior.com/rogue_anti-spyware.htm
Rucno detektiranje i uklanjanje spywarea:
HijackThis
Prikazuje sumnjive informacije te ih sredjuje ovisno o tome sto korisnik odabire - (Ak' se ne kuzite u software, najbolje je postati log na newse ili neki forum gdje ce vam drugi reci sto oznaciti za popravak)

* Kopirajte ga u neki stalni direktorij, npr. C:\Program files\HijackThis\ tako da moze napraviti backup
* Prije pokretanja izgasite sve nepotrebne programe (recimo audio player i sl.)
* Pokrenete HijackThis i stisnete Do a system scan and save a log file
* HijackThis ce skenirati, spremiti log u hijackthis.log file koji ce se nalaziti u istom direktoriju kao i on i usput ce ga automatski otvoriti
* Copy - pastate text iz log filea na PC Ekspert ili SpywareInfo
* Kazemo vam sto treba maknuti
* Opet pokrenete HijackThis, birate Do a system scan only, oznacite nepozeljno i stisnete FIX CHECKED

TCPView
Prikazuje sto sve zeli ili koristi TCP i UDP protokol, odnosno mozete vidjeti koji je program spojen na internet.

Process Explorer
Otkriva nam koji su programi trenutno pokrenuti te veoma detaljne podatke o njima. Npr. gdje se nalaze, koje dllove koriste...
Zastita racunala od spywarea:
SpywareBlaster
Stiti od zlih activex skripti.

SpyBot S&D
Osim uklanjanja sadrzi i TeaTimer - program za zastitu sustava.

Ad-Aware
U professional verziji dolazi sa alatom za zastitu sustava.

T-Com Antidialer
Onemogucuje dialere (sprecava nezeljeno zvanje modema)

Dialer Control
Onemogucuje dialere (sprecava nezeljeno zvanje modema) - Shareware
Antivirusi (instalirati samo jedan jer inace ce sustav biti nestabilan)
NOD32
Preporucujem! - Shareware

Kaspersky
Shareware

Norton
Shareware

McAfee
Shareware

Avast
Preporucujem u slucaju da nemate love za NOD32.

AVG
Firewalli (instalirati samo jedan jer inace ce sustav biti nestabilan)
Agnitum Outpost
Preporucujem!

ZoneLabs ZoneAlarm

Sygate Personal Firewall (Pro)
Sigurnije surfanje i pregledavanje mailova:
Mozilla Firefox
Browser. Preporucujem!

Mozilla Thunderbird
E-mail. Preporucujem!

Mozilla Suite
Browser, e-mail, news, IRC i alat za izradu stranica u paketu.

Opera
Browser, e-mail, news i IRC u paketu.

PocoMail
E-mail - Shareware

The Bat!
E-mail - Shareware.
DOMY: Dead linkovi updateani...
možete mi reći možda što kod mene treba obrisati 80%diska pokazuje mi Shortcut mape

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 11:27:12, on 17.4.2011
Platform: Windows XP SP3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)
Boot mode: Normal
Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe
C:\WINDOWS\system32\igfxsrvc.exe
C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe
C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe
C:\Program Files\Atheros\ACU.exe
C:\Program Files\TOSHIBA\Bluetooth Toshiba Stack\ItSecMng.exe
C:\Program Files\TOSHIBA\ConfigFree\NDSTray.exe
C:\Program Files\Toshiba\Toshiba Applet\thotkey.exe
C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA Zooming Utility\SmoothView.exe
C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA Direct Disc Writer\ddwmon.exe
C:\Program Files\Camera Assistant Software for Toshiba\traybar.exe
C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe
C:\Program Files\TOSHIBA\ConfigFree\CFSServ.exe
C:\Program Files\PowerISO\PWRISOVM.EXE
C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe
C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
C:\Program Files\Nokia\Nokia PC Suite 7\PCSuite.exe
C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files\Sony Ericsson\Sony Ericsson PC Companion\PCCompanion.exe
C:\Program Files\Nonoh.net\Nonoh\Nonoh.exe
C:\Program Files\BlazeVideo\BlazeDTV 6.0\MediaDetector.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\isuspm.exe
C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe
C:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtMng.exe
C:\Program Files\INITIO\v5.097\INIHID.EXE
C:\Corel\Graphics8\Programs\MFIndexer.exe
C:\Program Files\Realtek\RTL8187 Wireless LAN Utility\RtWLan.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosA2dp.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtHid.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtHsp.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosAVRC.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
C:\WINDOWS\system32\acs.exe
C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe
C:\Program Files\TOSHIBA\ConfigFree\CFSvcs.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Toshiba\TOSHIBA Applet\TAPPSRV.exe
C:\Program Files\Toshiba\TOSHIBA DVD PLAYER\TNaviSrv.exe
C:\WINDOWS\system32\TODDSrv.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtSrv.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\tosOBEX.exe
C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
C:\Program Files\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe
C:\Program Files\PC Connectivity Solution\Transports\NclUSBSrv.exe
c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\tosBtProc.exe
C:\Program Files\PC Connectivity Solution\Transports\NclRSSrv.exe
C:\Program Files\PC Connectivity Solution\Transports\NclToBTSrv.exe
C:\Program Files\BitLord\BitLord.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\Program Files\Microsoft Office\OFFICE11\WINWORD.EXE
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.24sata.hr
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.gogle.com/
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Windows Internet Explorer provided by 24sata
O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - c:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\bin\ssv.dll
O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - C:\Program Files\Google\Google Toolbar\GoogleToolbar_32.dll
O2 - BHO: SkypeIEPluginBHO - {AE805869-2E5C-4ED4-8F7B-F1F7851A4497} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll
O2 - BHO: Google Toolbar Notifier BHO - {AF69DE43-7D58-4638-B6FA-CE66B5AD205D} - C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\5.6.6209.1142\swg.dll
O3 - Toolbar: Google Toolbar - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - C:\Program Files\Google\Google Toolbar\GoogleToolbar_32.dll
O4 - HKLM\..\Run: [IgfxTray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HotKeysCmds] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Persistence] C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe
O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [SynTPEnh] C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ACU] "C:\Program Files\Atheros\ACU.exe" -nogui
O4 - HKLM\..\Run: [ITSecMng] %ProgramFiles%\TOSHIBA\Bluetooth Toshiba Stack\ItSecMng.exe /START
O4 - HKLM\..\Run: [NDSTray.exe] NDSTray.exe
O4 - HKLM\..\Run: [THotkey] C:\Program Files\Toshiba\Toshiba Applet\thotkey.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SmoothView] C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA Zooming Utility\SmoothView.exe
O4 - HKLM\..\Run: [DDWMon] C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA Direct Disc Writer\\ddwmon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [Google EULA Launcher] C:\Program Files\Google\Google EULA\\GoogleEULALauncher.exe IE
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "c:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Camera Assistant Software] "C:\Program Files\Camera Assistant Software for Toshiba\traybar.exe" /start
O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime
O4 - HKLM\..\Run: [iTunesHelper] "C:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [CFSServ.exe] CFSServ.exe -NoClient
O4 - HKLM\..\Run: [PWRISOVM.EXE] C:\Program Files\PowerISO\PWRISOVM.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [74BE16] C:\WINDOWS\system32\ACF7EF\74BE16.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [avast] "C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\avastUI.exe" /nogui
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - HKCU\..\Run: [PC Suite Tray] "C:\Program Files\Nokia\Nokia PC Suite 7\PCSuite.exe" -onlytray
O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
O4 - HKCU\..\Run: [Sony Ericsson PC Companion] "C:\Program Files\Sony Ericsson\Sony Ericsson PC Companion\PCCompanion.exe" /Background
O4 - HKCU\..\Run: [Nonoh] "C:\Program Files\Nonoh.net\Nonoh\Nonoh.exe" -nosplash -minimized
O4 - HKCU\..\Run: [BlazeServoTool] "C:\Program Files\BlazeVideo\BlazeDTV 6.0\MediaDetector.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [ISUSPM] "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\isuspm.exe" -scheduler
O4 - HKCU\..\Run: [swg] "C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe"
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [TOSHIBA Online Product Information] C:\Program Files\TOSHIBA\Toshiba Online Product Information\topi.exe (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [TOSHIBA Online Product Information] C:\Program Files\TOSHIBA\Toshiba Online Product Information\topi.exe (User 'Default user')
O4 - Startup: 74BE16.lnk = C:\WINDOWS\system32\ACF7EF\74BE16.EXE
O4 - Global Startup: Bluetooth Manager.lnk = ?
O4 - Global Startup: Button Manager v5.097.lnk = C:\Program Files\INITIO\v5.097\INIHID.EXE
O4 - Global Startup: Corel MEDIA FOLDERS INDEXER 8.LNK = C:\Corel\Graphics8\Programs\MFIndexer.exe
O4 - Global Startup: REALTEK RTL8187 Wireless LAN Utility.lnk = C:\Program Files\Realtek\RTL8187 Wireless LAN Utility\RtWLan.exe
O8 - Extra context menu item: Google Sidewiki... - res://C:\Program Files\Google\Google Toolbar\Component\GoogleToolbarDynamic_mui_en_D183CA64F05FDD98.dll/cmsidewiki.html
O8 - Extra context menu item: I&zvoz u Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_06\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: eBay.co.uk - Buy It Sell It Love It - {76577871-04EC-495E-A12B-91F7C3600AFA} - http://rover.ebay.com/rover/1/710-44557-9400-3/4 (file missing)
O9 - Extra button: Skype Plug-In - {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Skype Plug-In - {898EA8C8-E7FF-479B-8935-AEC46303B9E5} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll
O9 - Extra button: Istraživanje - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://www.google.com/ig/redirectdomain?brand=TSED&bmod=TSED
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{216A0533-F320-4E26-8A6C-1BD93E8A7B60}: NameServer = 195.29.149.118,195.29.149.119
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3C932311-252A-4512-9819-354F0966B6D4}: NameServer = 195.29.166.118,195.29.166.119
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{5F7242D6-BD6E-4765-8972-70EA241C6521}: NameServer = 195.29.166.118,195.29.166.119
O18 - Protocol: skype-ie-addon-data - {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\skypeieplugin.dll
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O23 - Service: Atheros Configuration Service (ACS) - Atheros - C:\WINDOWS\system32\acs.exe
O23 - Service: Apple Mobile Device - Apple Inc. - C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\AppleMobileDeviceService.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - AVAST Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastSvc.exe
O23 - Service: ConfigFree Service (CFSvcs) - TOSHIBA CORPORATION - C:\Program Files\TOSHIBA\ConfigFree\CFSvcs.exe
O23 - Service: Usluga Google ažuriranje (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Google Software Updater (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: iPod Service - Apple Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe
O23 - Service: ServiceLayer - Nokia - C:\Program Files\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe
O23 - Service: Sony Ericsson PCCompanion - Avanquest Software - C:\Program Files\Sony Ericsson\Sony Ericsson PC Companion\PCCService.exe
O23 - Service: TOSHIBA Application Service (TAPPSRV) - TOSHIBA Corp. - C:\Program Files\Toshiba\TOSHIBA Applet\TAPPSRV.exe
O23 - Service: TOSHIBA Navi Support Service (TNaviSrv) - TOSHIBA Corporation - C:\Program Files\Toshiba\TOSHIBA DVD PLAYER\TNaviSrv.exe
O23 - Service: TOSHIBA Optical Disc Drive Service (TODDSrv) - TOSHIBA Corporation - C:\WINDOWS\system32\TODDSrv.exe
O23 - Service: TOSHIBA Bluetooth Service - TOSHIBA CORPORATION - c:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtSrv.exe
vrbova je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2012., 21:27   #39
Wannabes
Premium
Moj komp
 
Wannabes's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sk
Postovi: 180
Može mali update, čitam da je zadnja verzija Ad-Awarea 9.6.0. loša i da više nisu najbolji u tom području.
To mjesto je preuzeo Malwarebytes? Free verzija je dovoljna da odradi sve potrebno?

Dosad sam imao samo nod32 i osnovni windows firewall, a sad sam još digao uz njih tuneup-utilities, spyboot s&d i free verziju malwarebytesa. Napravio sa svima scan i nisu ništa pronašli.

Gledam superantispyware al mislim da bi to bio overkill i nepotrebno. Možda još firewall tipa comodo, ali zasad mi je win firewall bio dovoljan.

Može koji komentar na ovo i jel se od novo instaliranih šta međusobno ne voli ili sam dobro odabrao?
Wannabes je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2012., 00:09   #40
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Iskreno ja imam comodo antivirus ( full int sec, free ver. ) i nisam imao nikakvih problema vec jedno 2+ godine. Neznam na koje vi stranice idete al meni je comodo dosta.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 22:56   #41
Tiho07
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Vk
Postovi: 3
Hvala Costa nisam znao za spyware program
Tiho07 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 22:51   #42
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
Svugdje mi iskaču popupi, reklame i pojavljuju se na stranicama čak i ovdje, propast probao s malawareom ali ništa koristim win xp sp 3 i avg free edition 2014
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 00:16   #43
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
meni se pojavljuju reklame unutar skype-a -.-
domis je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 01:51   #44
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
Svugdje mi iskaču popupi, reklame i pojavljuju se na stranicama čak i ovdje, propast probao s malawareom ali ništa koristim win xp sp 3 i avg free edition 2014
Probaj adblock plus .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 12:11   #45
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157

Zadnje izmijenjeno od: domis. 23.12.2013. u 12:24.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2014., 19:19   #46
ivica22
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: varaždin
Postovi: 1
evo jedan novi ali dobarza uklanjanje stvari poput cinepck ada i ostalih sličnih

Emsisoft Emergency Kit
potpuno besplatan
i lak za korištenje jednostavno sučelje i što je najvažnije radi mene je riješio mnogih novijih malwera dokavg norton... nisu uvijek bi ostavili taj acinepack ad malware no ovaj ga je program riješio
LINK:
http://sh.st/irdcE
ivica22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 19:06   #47
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ima netko update-an link sa tutorialom za čišćenje tih spyware-a malware i ostalih glupostima ono tipa:

1. Skinut ovaj program, skenirat..

2. Skinut drugi program, skenirat..

I tako redom?
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 19:10   #48
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Nema neke mudrosti. Skini MalverBytes i proskeniraj
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 19:28   #49
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ma da ali viđao sam tutoriale sa više tih programa, npr s tim, sa spy botom, hitman nešto itd.

Ne vjerujem da bi taj program pronašao baš sve.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 19:29   #50
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Onda ih instaliraj redom jedan po jedan i skeniraj sa svakim .
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 19:35   #51
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Hah, zato sam i pitao za tutorial da vidim koje sve programe da instaliram i kojim redom.. nvm, snać ću se.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 19:58   #52
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
ja godinama koristim samo malwerbytes i meni je odličan
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 23:46   #53
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Je li mozilla sigurnija od chrome-a?
L31 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 00:34   #54
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
meni ponekad (zapravo samo jednom, barem sto se sjecam unazad cca godinu dana) nije bilo dovoljan malwarebytes.

no, evo koju sam rutinu imao, jer je komp bio toliko ugusen i ubijen svakojakim govnima da nije htio doslovce otvoriti niti jedan .exe, task manager nula bodova, properties na my computer takoder nula bodova, nije dizao par start up programa koje je trebao (ko' za klinac, komp za knjigovodstveni program), ono - zaklan komp.

redom:
tdsskiller
ComboFix
Malwarebytes
Nod32
Avast free


nakon cca 4-5 provedena sata i defragmantiranje je komp doveden u stanje da radi sve, ukljucujuci i samo odlazak na neku od stranica za bilo koji AV program (tipa ukucas Avira, rezultat od googlea dobijes, ali kada kliknes na link - ova stranica se ne moze ucitati, safe mod isto je radio).


ali generalno, cesljanje sa svim sto padne na pamet najcesce rezultira plodom. jedino sto krade jako puno vremena jer nikako nije pametno imati vise od jednog AV ili antimalware programa aktivna, jer se hoce poklati pa se dobije komp na razini celerona P2 .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 02:03   #55
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Ja koristim spy hunter. Zajeb je kad ne mozes u normal modu instalirat tj. kad ga se stavlja kad je komp ubijen zna bit čupavo ako moras iz safe moda jer windows installer jebe bube. Treba osposibit kroz registry installer ali kad se instalira,polomi kičmu 99% smeća sta su na kompu.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2015., 13:24   #56
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Pozdrav,ja imam problema sa flash playerom kod firefox-a i opere. Tj kada se treba pokrenuti npr. video na youtube javlja da je "flash priključak zastario i da treba nadogradnju" da bi pokrenuo reprodukciju. Također kod firefox-a mi izbaciva stranice neke lijeve,umjesto one koje ja kliknem.
Istodobno chrome radi bez problema
Svježe instaliran novi Norton nije u stanju to riješiti
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2015., 13:46   #57
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Update-aj flash player i skeniraj sve sa malwarebytes-om.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2015., 23:47   #58
k1z+
Registered User
 
k1z+'s Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: pred monitorom
Postovi: 110
greska
k1z+ je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 08:54   #59
grinccaffe
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Probaj adblock plus .
Pozz, imam Windows 7 ultimate i glavni preglednik Firefox.
Unatrag 2 mj. bombardiraju me agresivno reklamni skočni prozori od Aliexpres.
Ni jedan alat (cc cleaner, AdwCleaner, Malwarebyt, Avast i još sl.) nije riješio problem.
Firefox iznova instaliran, problem stoji.
Da li je netko uspješno riješio taj virus???
Molim pomoć.
grinccaffe je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 09:04   #60
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nije to virus nego malware. Probaj SuperAntiSpyware.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na