Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2014., 14:19   #1
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
HP 635 laptop se freeza

Pozz

Dobio sam navedeni laptop iz naslova da ga pokušam sredit. Freeza se par minuta nakon što podigne windowse. Ugasim ga i probam upalit i onda samo blinka lampica na Caps locku. Uspio sam skužit da blinkanje znači "cpu not functional". Ventilator na procu radi, stavio sam novi BIOS, rastavio lap, očistio ventilator, ali i dalje isti problemi. Probao sam stavit nove windowse, ali njih ne uspijem ni instalirat jer se smrzne nakon par minuta. Pretpostavljam da se proc pregrijava jer ne mogu nikako očitat temperaturu, al mi nije jasno zašto jer se ventilator ne vrti na max, osim u startu dok se boota. Sad, jel proc totalno rikava, jel da probam nekako doći do proca i promijenit pastu ili da ga bacim kroz prozor pa se mozda sredi?
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 12:18   #2
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Pa kad kazes da si ga vec rastavio i pocistio ventilator sto odmah nisi promjenio pastu na procesoru.
Mouguce je da se radi stare termalne paste procesor pregrijava jer nema "savrsenog" spoja procesora i heat pipe-a.

Pocisti staru pastu i stavi novu pa javi rezultate.

Imas TU maintenance manual, na stranici 81 se nalazi how to za skidanje cooler-a i heat pipe-a
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2014., 12:51   #3
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
Eto mene opet. Zamjena pate nije pomogla. Zamijenio sam ju prije 2 dana, upalio laptop i opet se smrzo nakon 2 minute. Danas ga pokusao upalit i samo blinka caps lock. Izvadim bateriju, vratim ju nazad i upali se najnormalnije, ali opet isto. Samo se smrzne i ne mrda. Znači da nije problem u temperaturi već nešto drugo radi probleme.
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2014., 16:28   #4
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Jel se smrzne kad se windowsi dignu ili dok je jos u boot-anju ili se smrzne i u BIOS-u?
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 12:24   #5
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
I jedno i drugo. Provjerit ću još jednom matičnu da se nije koji kondenzator napuhao, ali mislim da joj pećnica ne gine.
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2014., 13:04   #6
n E v E n
Premium
Moj komp
 
n E v E n's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: At Home
Postovi: 208
Pecnica i nije bas najidealnije rijesenje, ali laptop je tvoj pa radi sta te volja.
Moze biti da stvarno i je problem u spoju, ali moze biti tako problem u bilo cemu.

Jesi probao sa drugim ramovima?
__________________
everybody lie!
n E v E n je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 02:28   #7
crni2222
Premium
Moj komp
 
crni2222's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
Istestirani ramovi, rade bez greske. Uglavnom isprobao sam sva moguca rjesenja koja su mi pala na pamet. Danas ga idem rastavit opet, pa cu vidjet jel ima kakav napuhnut kondic
crni2222 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 03:14   #8
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor crni2222 Pregled postova
Pozz...Dobio sam navedeni laptop iz naslova da ga pokušam sredit. Freeza se par minuta nakon što podigne windowse. Ugasim ga i probam upalit i onda samo blinka lampica na Caps locku. Uspio sam skužit da blinkanje znači "cpu not functional".....
Diagnostika HP-a putem caps locka i nije baš najpreciznija, možeš vidjeti otprilike gdje bi mogao biti problem. O čemu se radi; Matična ploča prilikom POST-a(power on self test) testira komunikaciju i traži eventualne problemam u bitnijim sklopovima na ploči. Kada testira cpu a test padne ploča u biti nezna dali je problem u samom cpu ili čipsetu koji direktno komunicira s procesorom, u ovom slučaju preko hypertransport linka. MBO, preciznije bios, vidi da nema komunikaciju s procesorom ali pojma nema dali je problem u samom procesoru ili čipsetu ili vodovima između ta dva.
S obzirom na model, najvjerovatnije je problem u čipsetu.
Pečnica će u tom slučaju otkloniti privremeno problem ukoliko ne ošteti ostatk ploče, pečnica ne popravlja niti ploče niti se hladni lemovi popravljaju pećnicom.
Napuhnut kondić kao uzrok kvara na laptop mbo još nisam imao prilike vidjeti.
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na