Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2010., 17:13   #1
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
Exclamation HD 5670

Pozdrav!

Prije tjedan dana kupio sam gore navedenu karticu i ubacio ju u kompjuter.
Kada sam upalio kompjuter cuo sam zvuk nalik na dvoklik iz maticne ploce (kao da ne stoji dobro u slotu) i tako par puta uzastopce nakon cega se kompjuter upalio.
Inace prilikom paljenja kompjutera se cuje samo jedan (gigabyte maticna), a i sa mojom starom SAPPHIRE X1950 PRO 512 MB GDDR3 nikad nisam imao takvih problema.
Skinuo sam nove drivere za grafu, ubacio i sve radi kako spada (isprobavao i nove zahtjevnije naslove) dok ne ugasim kompjuter. Opet se prilikom paljenja cuje taj zvuk.
Izvadim tu karticu, stavim natrag moju staru SAPPHIRE X1950 PRO 512 MB GDDR3 i nema nikakvih problema. Pali se odmah bez problema.
Prvo sam pomislio da je problem u napajanju, ali ta kartica ne trazi ni dodatno 6 pin napajanje kao moja stara kartica.
Da je problem u njemu ni stara kartica uopce ne bi radila posto trazi dodatno napajanje, a tako radi vec par godina.

Konfiguracija koju imam je Gigabyte maticna GA-M52S-S3P (rev. 1.0), Kingmax 2 x 1 GB Ram 800 MHz, Athlon X2 4200 +, Chiftec 400w napajanje i Windows XP SP2.
Po specifikacijama koje trazi proizvodjac na sluzbenim stranicama imam sve navedeno i trebalo bi biti dovoljno pa cak i napajanje.
http://www.sapphiretech.com/presenta...000101&pid=310

E sad, da li mozda ima neka postavka koju bi trebao upaliti u BIOS-u ili nesto slicno. Ili mozda moja maticna ima stariju verziju PCIE slota pa pravi problem?
Katricu sam probao ne znam ni sam koliko puta ponovo staviti u slot jer sam mislo da je problem u tome, ali bezuspjesno.
Jedino jos nisam probao nju ubaciti u neko drugo racunalo da vidim da li je problem u njoj samoj, ali ne vjerujem jer kada se komp upali sve radi savrseno.

Ima li netko mozda kakvu ideju sta da napravim?
Hvala unaprijed!
NeD je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 00:04   #2
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
Nitko nema neku ideju?
NeD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2010., 00:21   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
reset biosa, update biosa? promjena maticne koja najvjerovatnije zeza?

ne, nemoj napraviti ovo u drugoj recenici, ali bi bilo dobro probati graficku na drugoj konfi. ako na njoj radi 5/5, racunaj da tvoja ploca ima problem(a).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 23:11   #4
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
Nista, ne preostaje mi nista nego prvo isprobati, pa cemo vidjeti sta cemo dalje...

Tnx na savjetu!
NeD je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 23:21   #5
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
reset biosa, update biosa? promjena maticne koja najvjerovatnije zeza?

ne, nemoj napraviti ovo u drugoj recenici, ali bi bilo dobro probati graficku na drugoj konfi. ako na njoj radi 5/5, racunaj da tvoja ploca ima problem(a).
Graficka isprobana na drugoj konfiguraciji i sve radi savrseno bez ikakvih problema.
Napravio sam i update BIOS-a, ali kad vratim karticu i dalje se desava ista stvar.

Usput, poslao sam mail Gigabyte-u i Sapphire-u pa cemo vidjeti sta oni kazu.
Javim vam cim se ocituju pa da znate ako netko bude imao slicnih problema.
NeD je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 00:58   #6
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Takav sam problem imao na P35 - UD3P. Apsolutno se ništa nije moglo napraviti. Jednostavno mi se komp tako palio i to je to. klik-klik...pauza...klik- klik...pauza i pokrene se.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 19:24   #7
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
I sta si rjesio? Prodao karticu?
NeD je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 12:52   #8
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Oprostite mi na glupom pitanju, ali što znaći "Sapphire" i po čemu je to drugačije od drugih ati proizvoda?
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 13:13   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Sapphire je nastao od ostataka ATI odjela za izradu grafa kad je ATI odlučio prestati prodavati grafe pa se može smatrati njihovim službenim prodavačem.
Specifičan je po tome što izbacuje i modele sa nestandardnim hlađenjem (Atomic, Vapor-X).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2010., 20:01   #10
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
Evo stigli odgovori od Sapphire-a i Gigabyte-a.

Sapphire
Dear Sir
Please contact your reseller for hardware checking first. Test your card on other motherboard as well. Thank you.
Regards


Gigabyte
Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, attached is the beta version BIOS for the motherboard. You should be able to update it and try again later. After bios updating, please do not forget to load BIOS fail-safe default setting.

Please note that this beta BIOS is still under testing and not approved by our standard test procedure. Thus, in some system might cause other system unknown problem and we will not gurantee there will not be any side-effect after BIOS updating with this beta version BIOS.

For more information about BIOS upgrading, please kindly refer to motherboard user manual or please click HERE.

At last, if you still have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact with us. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY

Posto je beta verzija, nekako se ne usudim raditi update pa cemo pricekati finalni.
Javim vam cim budem imao kakav info.
NeD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2010., 21:44   #11
Ruki
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Da ne otvaram novu temu... mozda mi netko pomogne... imam istu karticu ko u naslovu teme... i kad stavim stare drajvere koji dosli s karticom sve ok radi samo sto kad spojim na fullHD teve onda slika malo trza bez obzira na player i codece koje koristio (probao bsplayer, vlc, gom, media player classic)... na nizim rezolucijama (npr. monitor) - sve ide glatko osim sto nekad zna zatrzati slika i onda mi sve trza (windowsi, kursor...) dok ne resetiram.

Kad stavim najnovije drajvere onda mi se komp rusi cim probam nesto staviti u fullscreen - film, neki flash katalozi s interneta i sl... ekran posivi ili poplavi... kako kad...

Luuud, sto da radim?

Maticna je gigabyte p55a-ud3r, win 7 64-bitni je gore.

Hvala na odgovorima!
Ruki je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 22:09   #12
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Za pocetak uninstal a zatim i totalno brisanje svih drivera driver sweeperom i instalacija friskih.Ako ne pomaze, onda nova i cista instalacija windoza i najzadnji driveri.Ak i to ne pomaze , odvrtit par puta 3dmark i igre i vidjet ponasanje doticne.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2010., 22:34   #13
Ruki
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Prvi put kad sam stavljao sustav sam bio stavio najnovije drajvere i onda se isto stalno rusio i kad drugi put stavljao onda sam probao sa starijim drajverima koji se puno bolje ponasaju, ali i dalje zezaju.
Ne igram se uopce... sto, svejedno da vrtim 3dmark?
Ruki je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 06:48   #14
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
da, samo toliko da vidis kako ce ti se winsi ponasati i da li ce se srusiti.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:09   #15
Ruki
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Stavio sam 3dmarka vantage i nije se srusio (ali da su najnoviji drajveri, sigurno bi se srusio u samom startu), rezultati su ovi:

CPU score 18786
Graphics score 4612

Procesor je i7 860 na 2940 MHz, 4GB rama.

Ja ne znam stvarno interpretirati te rezulatate.... ako su oni ok, onda jedino gdje moze biti problem su playeri i codeci?
Ruki je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:26   #16
schillaci
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Ruki Pregled postova
Da ne otvaram novu temu... mozda mi netko pomogne... imam istu karticu ko u naslovu teme... i kad stavim stare drajvere koji dosli s karticom sve ok radi samo sto kad spojim na fullHD teve onda slika malo trza bez obzira na player i codece koje koristio (probao bsplayer, vlc, gom, media player classic)... na nizim rezolucijama (npr. monitor) - sve ide glatko osim sto nekad zna zatrzati slika i onda mi sve trza (windowsi, kursor...) dok ne resetiram.

Kad stavim najnovije drajvere onda mi se komp rusi cim probam nesto staviti u fullscreen - film, neki flash katalozi s interneta i sl... ekran posivi ili poplavi... kako kad...

Luuud, sto da radim?

Maticna je gigabyte p55a-ud3r, win 7 64-bitni je gore.

Hvala na odgovorima!
probaj isključiti monitor ili ga jednostavno disable na grafičkoj . ostaje spojen samo tv , i onda podesi maksimalnu rezoluciju na grafičkoj za tv ...desni klik na tv u izborniku grafičke-configure i onda namjesti rez. tv-a mislim da imamo sličnu konfiguraciju i imali smo sličan problem s tim da meni sad radi sve ok.stavio sam drivere 10.2 i kad sam na tv-u jednostavno isključim monitor podesim rezoluciju ns 1920x1080 i nemam nikakvih problema ni sa filmovima ni s igrama.windowsi su mi 7, 32 bita ....velika je mogučnost da ti windowsi ne rade kako treba jer sam prije nekog vrimena imao 7 icu na kojoj kad bi prebacio na tv po ekranu bi bile neke crte ali svakako probaj bez monitora i nebi bilo s gorega da prije toga ugasiš komp i sve isključiš iz struje ponovo pospajaš nazad pa onda podigneš windowse
schillaci je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:42   #17
Ruki
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Hvala, budem probao s iskljucivanjem monitora... ali te 10.2 ne mislim stavljati jer mi se odmah rusi komp. Moguce da je do windowsa isto, ali hocu 64 bitne gore radi photoshopa
Ruki je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 11:25   #18
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ja imam 10.2 drivere, doduše Windows 7 32 i rade dobro.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 12:41   #19
ivoHuljev
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Citiraj:
Autor NeD Pregled postova
I sta si rjesio? Prodao karticu?
Ne, jednostavno sam je koristio tako, osim tog zvuka nisam imao apsolutno nikakvih problema.
ivoHuljev je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2010., 11:18   #20
NeD
Registered User
Moj komp
 
NeD's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Belišće
Postovi: 29
Citiraj:
Autor ivoHuljev Pregled postova
Ne, jednostavno sam je koristio tako, osim tog zvuka nisam imao apsolutno nikakvih problema.
Nista, ja cu jos malo pricekat da izdaju finalnu verziju BIOS-a za maticnu pa cemo onda probati. Ako ne, ubacit cu ju natrag ili eventualno napravit zamjenu za neki slabiji model.
NeD je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2010., 17:03   #21
andelko21
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: sda
Postovi: 2
5670 drivers problem

imam ovi graficku i kad pokusam uci u driver izbaci mi eror neki
Could not load file or assembly 'CLI. Imperation......................
andelko21 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 14:18   #22
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Mandusin je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 11:51   #23
theorigigi
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
VGA SAPPHIRE Ati Radeon HD 5670

Prijatelj mi prodaje karticu ali je nemogu testirati pa me zanima vaše mišljenje o toj kartici isplati li se dati 600 kn i najviše me zanima kako radi na igri GTA 4..,hvala
theorigigi je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:03   #24
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Evo tu su ti cijene u dućanima, i ako je verzija s 512MB koju tvoj frend ima - nije baš prepovoljno.

GTA 4 bi trebao uz dobar procesor raditi sasvim OK na toj kartici.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 12:06   #25
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Nije bas isplativo, nova je cca 50kn vise, a za 600kn mozes uzeti gts 250/hd 4850 (polovne) koje su obje osjetno jace kartice.

edit - imas vec temu o 5670, koristi trazilicu prije postanja drugi put

Zadnje izmijenjeno od: Mandusin. 22.08.2010. u 12:12.
Mandusin je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:10   #26
Nohabla
Premium
Moj komp
 
Nohabla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 43
Ehm, pocele su se pojavljivati 5570 (cak i 5550) sa ddr5 memorijom na trzistu... brze su oko 20% nego prije, tako da se vec moze lagano reci da su dosta blizu performansama 5670 (nazalost jos nisam naisao na test gdje bi usporedili te dvije ali prema onome sto sam vidio - tu su negdje)
Zasto to govorim? Pa zato jer bi te s ddr5 memorijom trebale imati istu (ako ne i nizu!) cijenu od prijasnjih 5570-ica, a posto su prakticki brze kao 5670 mislim da se vise ne isplati uzimati 5670...
Mislim na nove kartice, naravno.
__________________


--- NEMAM SNAGE DA SE ZIVCIRAM ---
--- SAMO DJELUJEM ---

Nohabla je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:17   #27
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Nohabla Pregled postova
Ehm, pocele su se pojavljivati 5570 (cak i 5550) sa ddr5 memorijom na trzistu... brze su oko 20% nego prije, tako da se vec moze lagano reci da su dosta blizu performansama 5670 (nazalost jos nisam naisao na test gdje bi usporedili te dvije ali prema onome sto sam vidio - tu su negdje)
Zasto to govorim? Pa zato jer bi te s ddr5 memorijom trebale imati istu (ako ne i nizu!) cijenu od prijasnjih 5570-ica, a posto su prakticki brze kao 5670 mislim da se vise ne isplati uzimati 5670...
Mislim na nove kartice, naravno.
Slažem se, nove su oko 570kn ako se dobro sjećam (te novije s DDR5).

Inače, test možeš\možete vidjeti ovdje
Čak su i 5550 ubacili u usporedbu koja je praktički 4670/4650 (320 unified shadera) i s DDR3 i s DDR5.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:28   #28
theorigigi
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 65
Hvala na savjetima i našao sam fakat nova dođe 670kn pa baš i nije povoljno,ništa idemo dalje,nadajmo se 5770 sam vidio nova 1090kn,znači polovna bi mogla biti oko 800-900kn,možda i to pričekam...hvala vam!!
theorigigi je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:44   #29
Nohabla
Premium
Moj komp
 
Nohabla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Slažem se, nove su oko 570kn ako se dobro sjećam (te novije s DDR5).

Inače, test možeš\možete vidjeti ovdje
Čak su i 5550 ubacili u usporedbu koja je praktički 4670/4650 (320 unified shadera) i s DDR3 i s DDR5.
Hvala na linku! Procitao sve...
5670 je ipak i dalje brza od 5570/ddr5 ALI ne puno, recimo nekih 10% sto zaista nije puno...
Ali zato se vidi da se vise apsolutno ne isplati uzimati 5550/5570 sa ddr3 memorijom... Trgovci trebaju korigirati cijene
__________________


--- NEMAM SNAGE DA SE ZIVCIRAM ---
--- SAMO DJELUJEM ---

Nohabla je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 14:54   #30
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Nohabla Pregled postova
Ehm, pocele su se pojavljivati 5570 (cak i 5550) sa ddr5 memorijom na trzistu... brze su oko 20% nego prije, tako da se vec moze lagano reci da su dosta blizu performansama 5670 (nazalost jos nisam naisao na test gdje bi usporedili te dvije ali prema onome sto sam vidio - tu su negdje)
Zasto to govorim? Pa zato jer bi te s ddr5 memorijom trebale imati istu (ako ne i nizu!) cijenu od prijasnjih 5570-ica, a posto su prakticki brze kao 5670 mislim da se vise ne isplati uzimati 5670...
Mislim na nove kartice, naravno.
Nova 5570 ddr5 je ista kartica kao i 5670, samo što ima nižu frekvenciju GPU-a (650MHz u odnosu na 775MHz), a 5550 u odnosu na prve dvije ima još niži takt jezgre (550 MHz) i 320 umjesto 400 shadera.

Inače, razlika u cijeni između 5570 i 5670 je nekih 50-60 kn.
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na