Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2010., 02:46   #1
sentenced-1989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Novska/Varazdin
Postovi: 23
LENOVO IdeaPad Y560 i5

http://www.pc4u.hr/proizvod/Lenovo-5...RAM-49353.aspx

Dakle, ima tko navedeni model?

Na netu bas i nema puno informacija, a cini mi se da je i5 i ati hd5370 poprilicno dobra kombinacija, jedino taj TFT active display, koja je razlika izmedu njega i LED-a
sentenced-1989 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 08:59   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Sve su to marketinške pi**arije. Ekran k'o ekran.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 19:19   #3
sentenced-1989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Novska/Varazdin
Postovi: 23
i da, jel ima itko kakve dume o tom pregrijavanju navodnom?
sentenced-1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 22:09   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Imao sam prilike raditi na njemu.

Svi su ekrani sa LED osvjetljenjem, pa np.

Inaće vrlo dobro složen lap. Da sad ne ulazim u detalje obzirom da ima gro review-ova na netu. Osobno ga i sam razmatram za kupovinu.

Nažalost nisam imao vremena adekvatno se poigrati na njemu da ga zagrijem. U normalnom radu nisam imao problem, međutim vjerujem da ga 5730 grafulja dobrano zagrije kod igranja i 100% opterečenja proca.

Generalno vrlo dobar lap za realnu cijenu. Primjerak koji sam imao u rukama nije imao problema sa ekranom, to je navodno riješeno promijenom dobavljača ekrana. Sada kupuju od LG-a.

Bilo kako bilo na mojoj shoping listi potencijalnih je svakako. Samo u mom slučaju i3 model zbog problema sa budgetom
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 12:11   #5
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Kupio ga jućer.

i3 prc, 3Gb RAM - najjeftiniji model generalno.

Nakon update-a BIOS-a nikakvih problema sa ekranom.

Zagrijava se dosta na donjoj lijevoj strani, a kako ja držim lap u krilu uzeo sam Coolermaster NotePal hladnjak. Nije da nešto ludo hladi, ali barem su mi ja*a hladna

Onako brzinski performanse - Metro 2033 DEMO - all high AIOS 4, AA 2 - FPS 25+. Zna pasti na 23, pa trznuti ali rijetko. Nije da je neka ludnica, ali ja zadovoljan. Sa malko manje detalja bi sigurno puno bolje radilo.

Ja sam ionako kupovao lap koji može vrtiti SW Online kad izađe.

Najgori dio je plastika koja je magnet za packe, prljavštinu isl. Međutim ako va to ne smeta previše, kao mene, nije problem.

Tipkovnica je solidna. Nema uvijanja isl. gluposti, međutim očekivao sam "feeling" kod tipkanja da će biti malko više na tragu starih IBM lapova. Daleko od toga da je loše, ali moglo bi i bolje ....

BIlo kako bilo lap je namijenjen za multimediu i igranje. Tu se snalazi vrlo dobro ako se gleda uloženo / dobiveno.

Ako netko ima pitanja - pucajte.

Ako se dvoumite - moje savijet je kupujte. Ponajviše zbog ATi 5730 GFX sa 1 Gb dedicirane memorije.
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2010., 04:38   #6
sentenced-1989
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Novska/Varazdin
Postovi: 23
mislim da cu ostaviti stolno (20 incha ekran i hd 5770 koji se moze zagrijati bez da mi rastopi nesto) i nabaviti netbook za nosanje uokolo po stanu, faksu, doma kad idem, more, planine i ostale ine gluposti kad bas i ne mogu ovog stolnoga samo tako uprtit... :P
sentenced-1989 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 21:03   #7
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
odluciom sam se za kupnju istog lenova, samo y560a. razlika je u procesoru, tu je i5 460m sa 2,53/2,80 ghz. prvenstveno me zanima kako se grije, primjerice prilikom igranja 2h bez prestanka?

da li je netko imao jos kakve probleme s tim laptopom osim ovih manjih gore navedenih? ekran?

ovaj model dolazi s dos-om, mogu gore staviti 32bitne windowse 7? znam da drugi ima 64 bitne

Zadnje izmijenjeno od: faal. 24.11.2010. u 10:29.
faal je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2010., 20:45   #8
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Kupio ga jućer.

i3 prc, 3Gb RAM - najjeftiniji model generalno.

Nakon update-a BIOS-a nikakvih problema sa ekranom.

Zagrijava se dosta na donjoj lijevoj strani, a kako ja držim lap u krilu uzeo sam Coolermaster NotePal hladnjak. Nije da nešto ludo hladi, ali barem su mi ja*a hladna

Onako brzinski performanse - Metro 2033 DEMO - all high AIOS 4, AA 2 - FPS 25+. Zna pasti na 23, pa trznuti ali rijetko. Nije da je neka ludnica, ali ja zadovoljan. Sa malko manje detalja bi sigurno puno bolje radilo.

Ja sam ionako kupovao lap koji može vrtiti SW Online kad izađe.

Najgori dio je plastika koja je magnet za packe, prljavštinu isl. Međutim ako va to ne smeta previše, kao mene, nije problem.

Tipkovnica je solidna. Nema uvijanja isl. gluposti, međutim očekivao sam "feeling" kod tipkanja da će biti malko više na tragu starih IBM lapova. Daleko od toga da je loše, ali moglo bi i bolje ....

BIlo kako bilo lap je namijenjen za multimediu i igranje. Tu se snalazi vrlo dobro ako se gleda uloženo / dobiveno.

Ako netko ima pitanja - pucajte.

Ako se dvoumite - moje savijet je kupujte. Ponajviše zbog ATi 5730 GFX sa 1 Gb dedicirane memorije.

Jel mi možeš reći, taj tvoj je došao sa 320gb diskom, jel tako?
Pa daj mi samo reci jel taj disk 5.4k ili 7.2k?
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 16:18   #9
Mandusin
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 83
Imam isti model, disk je 7.2k. Ako te interesira tocno ovaj
Mandusin je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2010., 20:56   #10
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mandusin Pregled postova
Imam isti model, disk je 7.2k. Ako te interesira tocno ovaj
THNX...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2011., 16:01   #11
Exxar
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Ispričavam se na necromancyu, ali vidim da ovdje ima Y560 korisnika koje bih pitao par stvari. Naime, vidim da Y560 ima vrlo sličnu konstrukciju kištre ko i moj trenutni SL500. Ono sa čime trenutno imam problema i što bih želio izbjeći sa novim laptopom su problemi sa šarkama koje drže monitor (pukla mi je lijeva) i općenitom nepoželjnom fleksibilnošću laptopa (kada ga zatvorim i pritišćem, škripi). Dakle kakav vam je Y560 po tom pitanju? Kako podnosi spremanje u ruksak sa par knjiga na sebi?
Exxar je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2011., 18:33   #12
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Koristim ga kao jedini komp u stanu.

Dakle ne putuje baš. Najviše sa stola na koljena i natrag.

Šarke se za sada drže dobro. Doduše kako bi podnio 3-4 knjige na sebi neznam. Ovisi o knjigama i načinu transporta. Međutim za takav način korisštenja ( teret na samom ekranu sa vanjske strane ) je prije T serija nego idepad. Oni su radni konji. Ovo su više šminka lapovi dobre konstrukcije, jače konfiguracije i solidne cijene. Ne baš terenska računala.
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na